Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla o sesi sormadım ama benim motorumdan gelen bi ses yok.. bana yaptığı fiyatı da söylemem ustayla aramızdaki hukuk ayrı bende esnafım şimdi sana 10 veririm ama başkasına 15 tir onu kendin konuş ustayla..
    öyledir de peki normalde bana kaç söylücek simdi bi öğrenirsen dışarıdan gelen birine yani...??

---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 00:46 ----------

birde 200lük karbüratörü kaça aldın ne marak ve nasıl oldu boğulma yapıyormu kardeş ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu 162lik yapan usta burasımı arkadaşın yaptırmıştı hani ?
    Yok Hayır Aliağa'da Genç Motora Yaptırmış 162 lik

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede baya bergamalı var sanırım :D heryerdeyiz.. ama türkiyedeki en çok motosiklet olan ilçelerden birisidir bergama
    İstersen Beraber Gezeriz Bergama'da.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-tam-kask-ls2-ff-384-moby-beyaz-gunes-vizorlu-plusucretsiz-kargo-133532905/detay bu kaskı aldım inş güzeldir motorum 6000 bin km oldu dün bakımını yaptırdım

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-tam-kask-ls2-ff-384-moby-beyaz-gunes-vizorlu-plusucretsiz-kargo-133532905/detay bu kaskı aldım inş güzeldir motorum 6000 bin km oldu dün bakımını yaptırdım
    İlan Kaldırılmış Göremedim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans egzozunu taktım ama olmadı

Ses egzozdan değilde karbüratörden geliyor 4 devirde felan helikopter gibi ses çıkıyo egzoz borusunun karbüratöre bağlanan yerinden kaçırıyor sanırım gaza bastıkça kenarlardan hava gibi bişey üflüyo dışarı aradaki contaya baktım tekrar taktım ama olmadı

Egzoz borusunun karbüratöre giren kısmı sanırım köylü tarzı cgler ile uyumlu benim motora olmadı egzoz

Motosikleti
    ben o egsozu inceledim ama almadım dediğim gbi uzun boru olması lazım bnm egzoz bi tanıdıktan sesi gayet iyi

Motosikleti
    Var

Motosikleti
    biliyorum inceledim bnu ben bnu almadım uzun boru mu die sordun evet uzun dedim bnm aldığım sınıf arkadaşımın abisi siyah egzoz tipi aynı işlevini bilemem bnm sesi hoşuma gitti

Motosikleti
    Var
    Egzoz borusunun girişi ile alakalı olmalı normal egzoz orda yuvası var tam karbüratör girişinde tam oturuyor

Ama bu performans egzozu öyle deyil karbüratörün içine kadar giriyor ucunda contada var ama kenarlardan kaçırıyor

Karbüratörün içine kadar girmemeli bu egzozu takınca karbüratör patlıyacak gibi çalışıyo

Adam kekledi beni bu köylü tarzı cglere uyumlu

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz borusunun girişi ile alakalı olmalı normal egzoz orda yuvası var tam karbüratör girişinde tam oturuyor

Ama bu performans egzozu öyle deyil karbüratörün içine kadar giriyor ucunda contada var ama kenarlardan kaçırıyor

Karbüratörün içine kadar girmemeli bu egzozu takınca karbüratör patlıyacak gibi çalışıyo

Adam kekledi beni bu köylü tarzı cglere uyumlu
    bir yanılgıyı ortadan kaldıralım eksoz karbüratöre girmez .eksoz silindir kapak üzerindeki eksoz çıkış portuna takılır arasında genelde bakır conta olur .sen aldığın eksozla orjinalini karşılaştır boğazlarda bir farklılık varsa oturmayacaktır yada aynıysa kasıntı olduğundan tam oturmayavilir ve kaçırır.
    victor_35 bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    usta ya conta da bi sorun var yada 2 vidası bulunur tekini fazla sıkıp sonra ötekini sıktıysan tam oturmaz ses yapar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Herkesin bayramı en içten dileklerimle kutlarım hayırlı bayramlar kazasız belasız sürüşler dileğiyle

Motosikleti
    Var
    Motorcuya bi götüreyim olmassa iade felan yapacam yanlız contadan ziyade kelepçenin altına atılan 2 metal zımbırtı var 2 parça olduğu için kenarlarda boşluk var 2 cm kadar belki ondandır

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Motorcuya bi götüreyim olmassa iade felan yapacam yanlız contadan ziyade kelepçenin altına atılan 2 metal zımbırtı var 2 parça olduğu için kenarlarda boşluk var 2 cm kadar belki ondandır
    yarım ay şeklinde iki metal var benim motorunda egzozu bağlatırken almıştım usta o parçaların boyunu kısalttı yanlız bende egzoz daha iyi otursun diye.. eğer o ay' şeklindeki parçaları kısaltmadıysa ustanız kısalttırın 1 cm kadar kalması yeterli.. ;) bide egzoz yeniyken verdiği sesle biraz kurumlandıktan sonra verdiği ses arasında dağlar kadar fark oluyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Hayır Aliağa'da Genç Motora Yaptırmış 162 lik

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

İstersen Beraber Gezeriz Bergama'da.
    bayramdan sonra paslaşalım dostum ;)

Motosikleti
    Var
    Cvplar icin tsk ederim

Karburatorun girisinde egzoz borusunun kendi yuvasi var normalde oraya oturmasi lazim ama bu egzoz borusunun ucu karburatorun icine kadar giriyor

Kelepceyide sıkınca egzoz borusu icerde kalıyor hemde kelepcelerin kenarlarından acayip ses geliyor

Boyluboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Arkadaşlar motorumu satıyorum.. Almayı düşünen arkdaşlara sıfır gibidir motorum. Biraz pazarlık payı vardır. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2822294/detay/[COLOR="Silver"]

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Cvplar icin tsk ederim

Karburatorun girisinde egzoz borusunun kendi yuvasi var normalde oraya oturmasi lazim ama bu egzoz borusunun ucu karburatorun icine kadar giriyor

Kelepceyide sıkınca egzoz borusu icerde kalıyor hemde kelepcelerin kenarlarından acayip ses geliyor

ya bu karbüratör girişi ne alaka anlamadım ?

Motosikleti
    Var
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu karbüratör girişi ne alaka anlamadım ?
    Egzoz borusu karbüratöre giriyorya iste orası

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Beyler ben hala motordan istediğim performansı alamadım tek kişi 90-100 geçmiyor ama yanımdan başka bir drift iki kişi geçti gitti.Gazı kökleyince böyle tekleme gibi bir sorun yaşıyorum bende tam gaz gitmiyorum sorun ne olabilir.Bakımları düzenli yapılıyor ama bi değişen olmadı.

Motosikleti
    Var
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben hala motordan istediğim performansı alamadım tek kişi 90-100 geçmiyor ama yanımdan başka bir drift iki kişi geçti gitti.Gazı kökleyince böyle tekleme gibi bir sorun yaşıyorum bende tam gaz gitmiyorum sorun ne olabilir.Bakımları düzenli yapılıyor ama bi değişen olmadı.
    Devrin yükselmiyor olabilir düz yolda 5 viteste en son kaç bin devri gördün ?

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    En fazla 8 bin - 9 bin oluyor zaten ondan sonra da yükselmiyor.Bunun dışında 200 km yolda 40 lira 8 litre yaktı, biraz fazla geldi bana 100km/4 litre yakmış 80-90 hızda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)