Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    orta sehpaya alırken orta sehpanın kenarındakı ayak konulacak yere basıp asılırsan zor cıkar orta sehpaya eger oyle yapıyorsan

ama o ayak koyma yerının ustune cıkarsan ufak bı dokunusla kendısı cıkıyor orta sehpaya
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:
    facebook Mondial 125 MH Drift Grubu
    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184536781592864

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    motora alarm taktırmıstım alarm da bır sıkıntı yok ıyı guzel ama 1 hafta once farkettıgım bır durum var aku ye baktım dun kutup başları oksitlenmiş ve akü tam anlamıyla şarj olmuyor dun de kontagı actım tamamen boşalmış ayak pedalıyla çalıştırdım hemen şarj olmaya başladı ama motorun aküsü 1 haftadır tam dolmuyor nerdeyse bıde farlar sureklı acık gezıyorum gunduz dahil korna da asırı kullanım yok gerektıgı kadar kullanıyorum tam sorun nedır alarm takmam mı? herhangı bır yanlıs baglantı yok kutup başları neden oksitlendi durduk yere ilk kez böle bişey gördüm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 ----------

biraz araştırdım sanırım oksitlenmeden dolayı akü tam şarj olmuyor ama oksitlenme neden oluyor a cevap bulamadım olmaması için kutup başlarıyla hava nın teması olmaması gerekır dıyenler var vazalin tavsıye edıyorlar anlaşılan akünün kutup başlarını temizleyip yerine taktıktan sonra birer parça vazalin sürmem gerekecek akşam ilk işim bu olacak ama vazelini akşam akşam nereden bulacaksam :D komşudan istesen yanlış anlar hehe motora sürecem diyecen bid oha :D ben enn iyisi bi markete de uğriyim
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ust kafa 200 tl silindirde 90 tl osu busu derken bi 400-450 tl masrafı göze alabiliyorsan turbo taktır motorda karbüratörli kmde ne yakar ALLAH bilir

orta sehpayı bende kestim
    yok yok herşeyi ile 270 tl tutuyorda şu benzin işi canımı sıktı harbi ben benzini hiç hesaba katmamıştım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:48 ----------

ve beyler benim ruhsatta koltuk sayısı yazan yerde 95 yazıyo xD motora acımasam 10 kişi bindiririm polis cevirdiğinde ne kardeşim daha 80 kişi alma hakkım var derimde işte acıyorum motora xD tabi öyle dedikten sonra ne olur bilemiyorum
    Kim demiş avrupa insanı medeni?Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!...

Kardeşim moralini bozmak gibi olmasın ama senin ruhsat iptal yani bu bir çok ara.ta yapılan şey ruhsatta bi harf yada numarayı hatalı yazıyolar daha sonra vize tarihi geldiginde tüvtürk istasyonunda bunda hata var diyolar 20 tl ye sigortacıdan ek 1 cıkarıyosun sonra ruhsatı yeniliyosun oda 120 tl yani senin su an 140 tl borcun var vize zamanı geldiğinde bu bilerek yapılan bişi bence para kazanmak çin bizim arabadada aynısı olmustu neymiş husisi otomobil yazan yerde h.otomobil yazması gerekirken bizim polis memuru arkdaş sadece otomobil yazış 140 lira gitti bosu bosuna bundan sonra cok dikkat edin arksaşlar ruhsatı alırken daha elinize alır almaz kontrol edin her tarafını misal motor seri no felan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

Bu arada arkadaşlar ben daha öncede yazmıstım mondialin fabrikasında calısıyorum diyee eger motoru sıfır aldıysanız direk yağını değiştirin kaliteli bi yağ koydurun bende size tavsiye ve bütün yürüyen aksamını cok iyi kontrol edin almadan önce misal in fren arka fren yani almadan bayideyken aşırı şekilde inceleyin.
    Sonuçta burda parçaları usta arkdaşlar monte etmiyo bu ikinci olucak ama bende size çok iyi tavsiyeler bunlar sorunuz olursa aklınıza takılan bişi sorabilirsiniz bu aralar scooter topluyoz genelde eşiniz dostunuz alıcaksa mondial scootrlardan kesinlikle aldırmayın kalite eski scooterlarla aynı değişen şey tasarım başka bişi değil

Alıntı Freegun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen mondialın fabtikasında çalıştığını söylüyorsun ama ithal ettiğiniz scooterların alımaması gerektiğini rahatlıkla söylüyorsun... Bana göre yanlış bir tavır... Eski teknoloji olabilir ama alınmaması gerektiğini neye göre söylüyorsun?? Kıyas noktan nedir?? atıyorum kanuninin scooterları daha mı iyidir?? Böyle bir eleştiri getirerek kendi bindiğin dalı kesmiş oluyorsun... Mondial mh 125 drift sahibiyim ve de çok memnunum.. Yazdıklarımı yanlış anlama...
    Yok kardeşim yanlış anlamam bu forumların amacı nedir bilgi paylaşımı ben kötü olan bir şeye neden iyi diyimki sonuçta ben orda alın terimle para kazanıyorum ben sana kısaca bi kıyaslama yapıyım şimdi senin aldıgın mh 2300 buradaki fiyatı peşin fiyatına 12 taksit kredi kartına ama bu motorun yüzde 18 k.d.v yüzde 8 i ötv yani 600 lirası devlete vergi kaldı 1700 250 lira bayi karı kaldı 1450 450 lira fabrikanın karı kaldı 1000 lira daha gümrüğü nakliyesi derken motorun türkiyeye gelişi 800 lira felan fiyat zaten kıyaslama niyetimi ortaya koyuyo ama işte ne yapıcaksın türkiye şartları arz talep meselesi elbet seninde çok paran olsa cbf ybr apache felan alırsın ama bu motorları çok büyütmeyin gözünüzde bunlar benim düşüncem sizinkilerede saygı duyarım...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    akü tam anlamıyla şarj olmuyor problem konjektördemidir yoksa aküye ekstradan alarm bağlamıştım sorun bu mudur?

Alıntı emremix20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim yanlış anlamam bu forumların amacı nedir bilgi paylaşımı ben kötü olan bir şeye neden iyi diyimki sonuçta ben orda alın terimle para kazanıyorum ben sana kısaca bi kıyaslama yapıyım şimdi senin aldıgın mh 2300 buradaki fiyatı peşin fiyatına 12 taksit kredi kartına ama bu motorun yüzde 18 k.d.v yüzde 8 i ötv yani 600 lirası devlete vergi kaldı 1700 250 lira bayi karı kaldı 1450 450 lira fabrikanın karı kaldı 1000 lira daha gümrüğü nakliyesi derken motorun türkiyeye gelişi 800 lira felan fiyat zaten kıyaslama niyetimi ortaya koyuyo ama işte ne yapıcaksın türkiye şartları arz talep meselesi elbet seninde çok paran olsa cbf ybr apache felan alırsın ama bu motorları çok büyütmeyin gözünüzde bunlar benim düşüncem sizinkilerede saygı duyarım...
    2300 nerde 800 yani bu motor 800 liralık motormu :d saka biyana ama uyardgın için saol scooter konusunda arkadasım....

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    erenözgen bugun çağdaşkent tarafında gördüğüm mh ve üstündeki senmiydin kask ve motor seninkine çok benziyordu çok dikkat edemedim bide resimde farkettim sibop kapağın hareket halinde yanan led takmışsın mersinden mi internetten mi aldın güzel çalışıyormu :D ayaklıga alınca arka tekerdekini calıstırıp bı resım cekermısın yada vıdeo olursa guzel olur gercı bı ara mezitli eyüp gıda önünde gördüm motorunu (dolmuştaydım)

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    beyler bu motora turbo takacaktım motor küçük kaldı şimdilik turbo yatıyo öyle her neyse , ben bu motordan daha cok verim almak istiyorum hızı yetmiyor bana ben bu motorun silindirirni , pistonununu ve karbüratürünü değiştirsem mesela 200cc lik taksam uygun olurmu ? hızından verim alırmıyım veyada takılabilirmi ?? turbo için yer yok motorda :D öyle duruyor Allah'tan turboyu bedavaya buldum yoksa elimde patlardı
    Kim demiş avrupa insanı medeni?Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!...

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı BorTeCinE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu motora turbo takacaktım motor küçük kaldı şimdilik turbo yatıyo öyle her neyse , ben bu motordan daha cok verim almak istiyorum hızı yetmiyor bana ben bu motorun silindirirni , pistonununu ve karbüratürünü değiştirsem mesela 200cc lik taksam uygun olurmu ? hızından verim alırmıyım veyada takılabilirmi ?? turbo için yer yok motorda :D öyle duruyor Allah'tan turboyu bedavaya buldum yoksa elimde patlardı
    dostum acelen nedir =) hız istiyorsan keşke daha büyük cc ler de bi araç düşünseydin neden 135 cc bi araç alıp masraf yapıyorsun ki bence hiç modifiye olayına girme şöle 7000 km yi geç sana tavsiyem ön dişliyi 1 diş büyüt depo altındaki ekonomizörü iptal ettir hava filtresi olarak spor hava filtresi tak egzos opsiyonel performans egzos taktır pek bi masraf yaratmamış olursun kendine hemde ufak çaplı bir mod olmuş olur sana fark hissettirecek kadar rahatlar motorun vites aralıkları uzar uzun ve düz yolda daha hız lı gıder. sonra 20000 30000 km lere kadar tecrube edınırsın acele etmeden yavas yavas (tecruben ne kadar bılmıyorum ) bu motoru satarsın alırsın bı 600 ve uzerı bı makıne bakarsın keyfıne, mantıklı dusunecek olursak mobillete 180 km/h yaptırıyorlar ben ne gerek var madem hız yapacan neden bunla yapıosun diye dusunuyorum yıne bıraz ust sevıyeden bakarsan ne gerek var 125- 135 cc bı motorla 130-150- km / h hız yapmaya ? bence bu motor lar için 120 ve 110 arası hıc çok stabil. ve yeterli.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    alowwww arkadaş mh drift kullanan yada kullanan demıyım kımse kullanmıyor salona bıblo olarak mı bırakıyonusarkadaslar nerlerdesınız forumda yok kımseler ? :D

arkadaşlar yakıtını ölçen varsa bilgi verebilir mi? 150 mr ile karşılaştırmak istiyorum hangisini tercih etmek gerekir acaba?
    demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    200 km de 28,5 tl net yakıt tuketımı var ( karma kullanım şehir içi )

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bendede 150 kmde 20 tl civarı ama tam hesaplamadım karma kullanım olarak iyi mrde mh ye göre manyak bir vibrasyon var sanki ayaklarına vuruyorlar
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bendede 150 kmde 20 tl civarı ama tam hesaplamadım karma kullanım olarak iyi mrde mh ye göre manyak bir vibrasyon var sanki ayaklarına vuruyorlar
    bayide bende mr ve mh arasında kalmıştım tercihim mh den yana oldu hiç de pişman olmadım mc yı beyenmemiştim ama yorumları bile cezbediyor ön farı da çok hoş yanlız mc de depo ve sele kısmını beyenmiyorum o da kişisel tercih

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Selamun Aleyküm beyler Çok sevdiğim mondial 125 mh driftimi SATIYORUM 1300km de motorda çizik yok yana yatması ve kazası yok motoru hiç zorlamadım rodajı bence gayet güzel satme nedenim ise babamın araba alması ona katkıda bulunmak için satıyorum almak isteyen yada düşünen olursa eğer ankadarada ise bir gün belirleriz ben motorla gelirim biner bakar hoşuna giderse alır ben bu motoru satmayı hiç düşünmüyodum kararımı şimdi verdim hatta motora gidip bugun sabah yanak elcik jant şeridi felan almıştım 2 yıl garantisi sürüyor motoruna el değmemiştir Alana şimdiden hayırlı olsun Tel : 0554 655 35 10... Cümleten hayırlı akşamlar...

Hatta bilirsiniz motoruma turbo takmak gibi veya cc büyütmek gibi hayalim vardı motorumdan memlundum ama işte babam gil ısrar edince dayanamadım satacağım motorumu ve burdanda bilgilendirirseniz sevinirim mesela su fiyattan aşağıya verme vb. gibi ama sunuda söylim motoruma bugun sabah yanak elcik jant şeridi vb. almıştım şimdi ise satmaya karar verdiğim için hepsini yanında vereceğim...

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hayırlısı olsun kardeşim inşallah daha iyilerini alırsın
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    hayırlısı olsun kardeşim inşallah daha iyilerini alırsın
    Tek hayalim o ama şu aralar değil İnşallah okulum bitince düzenli bi işe girince prof. bi motor alacağım kendime
    demirkask bunu beğendi.

aaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaaa
    Quaresma

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı emremix20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aaaaaaaaaaaaaa
    ? xD

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)