Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksam uzeri mcx i incelemek icin gittim fakat ellerinde yokmus bayiden sordum liste fiyati 3160 pesin 3100 diyor plaka ruhsat masrafida yaklasik 220 tl tutarmis drift kadar saglam degil demen acikcasi kafami karistirdi
    drift kadar dayanıklı sağlam değil üstad seninki tamamen talihsizlik yani o km lere gelmedim ama gelenlerin yorumu felan var şuanda en fazla 30 40 bin yapanlar var onlarda sorun yaşamamış.. sen bu konuda duyduğun ilksin.. 2. elleri uygun mcx lerin driftlerle aynı mcx başlığından yardım al ben sonucda arkadaşımdan bılıyorum sadece oda çok seviyor motorunu gezip tozuyor ama karbüratörden çıkan bir boru çatlak çıkdı aldığından beri ara sıra o boru sorun çıkarıyor servisde felanda haledemediler hala..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift kadar dayanıklı sağlam değil üstad seninki tamamen talihsizlik yani o km lere gelmedim ama gelenlerin yorumu felan var şuanda en fazla 30 40 bin yapanlar var onlarda sorun yaşamamış.. sen bu konuda duyduğun ilksin.. 2. elleri uygun mcx lerin driftlerle aynı mcx başlığından yardım al ben sonucda arkadaşımdan bılıyorum sadece oda çok seviyor motorunu gezip tozuyor ama karbüratörden çıkan bir boru çatlak çıkdı aldığından beri ara sıra o boru sorun çıkarıyor servisde felanda haledemediler hala..
    bak bunu duymam iyi oldu en azindan arastiririm bir karar veririm peki bilginiz varsa kanuni gt170 ve lifanin 2 ay once cikan yeni bir modeli var emisol yaziyor 150cc lik bu motorlar icin ne dersiniz dayaniklilik bakimindan karsilastirma yaparsak bizim drif yada mcx ten ustunlugu varmidir motor yapilari ve dayanikliligi nasildir

Motosikleti
    Honda CB125F
    mcx başlığında birinin 64 bin kmyi devirdiğini ve hiçbir sorunu olmadığını okumuştum ararsan orda bulabilirsin sanırım

Motosikleti
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bunu duymam iyi oldu en azindan arastiririm bir karar veririm peki bilginiz varsa kanuni gt170 ve lifanin 2 ay once cikan yeni bir modeli var emisol yaziyor 150cc lik bu motorlar icin ne dersiniz dayaniklilik bakimindan karsilastirma yaparsak bizim drif yada mcx ten ustunlugu varmidir motor yapilari ve dayanikliligi nasildir
    salkano wolf arora tiger 200 drift bunlar çinli motorlarda dayanıklı motorlar geri kalan hakkında çok fikrim yok ustad wolf en az yakanı aralarında emin olmamakla birlikde arora 200luk olmasına rağmen drift daha güçlü

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    salkano wolf arora tiger 200 drift bunlar çinli motorlarda dayanıklı motorlar geri kalan hakkında çok fikrim yok ustad wolf en az yakanı aralarında emin olmamakla birlikde arora 200luk olmasına rağmen drift daha güçlü
    sanırım tercih yine mondial den yana olacak yardımlarınız için teşekkürler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu gün gözümün önünde bi tane deutz magıruz minibüsler war bilen bilir önden araç geliyordu geri geri çıkarken git sen arkadaki arabadada emniyet müdürü varmış gitti onun tampona yerleştirdi magıruz un tampon kırıldı arabada hasar yok indi emniyet müdür ehliyet ruhsatı aldı arabaya bindi minibücçüde onu takip etti bnde arabanın arkasındaydım ne oldu anlamadım

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ugur pazartesiye ayarlabilirmisin işini, O güne izin alayım. ? Özelden falan yazarsan

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motor canavar

Yalandan virajlara yatar gibi yapıyorum

Sehir icinde 4 vitesten assagıya dusmuyorum nerde igne deligi var oralarda gecmek icin fırsat kolluyorum arabaları tokatlıyorum

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor canavar

Yalandan virajlara yatar gibi yapıyorum

Sehir icinde 4 vitesten assagıya dusmuyorum nerde igne deligi var oralarda gecmek icin fırsat kolluyorum arabaları tokatlıyorum

Cok hoplamada basına birsey gelmesin,Zorlama cok

Motosikleti
    Var
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok hoplamada basına birsey gelmesin,Zorlama cok
    Tamam

Ruzgar camı uydurabiliriz aslında

Ön amortisörü biraz indirirsek gidon yukarı kalkar

Bi 3-5 cm avantaj sağlar o camın ordaki alyanları söküp oraya sırıtmıyacak bir ön cam takabiliriz

Gidon elciklerinin oralardanda birer parca demir uzattıkmı ön cama hem ön camı destekler hemde titremeyi önler

Düsük hızlarda is görmez ama daha cok uzun yollarda ise yarayabilir yüksk hızlarda camın arkasına saklanabiliriz

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    Bu motoru forumdaki arkadaşların yorumlarıyla aldım 120- 130 u rahat görüyor dediler motor 100 ü geçmiyor hep hikayeden sallamışlar anlaşılan

Motosikleti
    Alıntı selim61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru forumdaki arkadaşların yorumlarıyla aldım 120- 130 u rahat görüyor dediler motor 100 ü geçmiyor hep hikayeden sallamışlar anlaşılan
    geçmiyor diye bir şey yok ben 120 görüyorum ustada 135 e kdr çıkarıo ama ben çıkaramıyorum sorun orda kullanmakta yatıyorum ediyorum ama 120 ustada ibre 140 a yaklaşıyor )

Motosikleti
    Var
    Alıntı selim61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mh drifti b.kladın

Ne varsa 4 ncü viteste var 4 ncü viteste iyice uzat motoru son devirlere kadar

Devri düşürmeden 5 nci vitese at hafiften yat motorun üstüne

İş sürücüde bitiyor

Örnek Ahmet 140 yapar Mehmet 120 kmh hızı gecemez mesela

Motorun kaç kmde daha yeni ise zorlama motoru zamanla yapar o hızları acele etme

Motosikleti
    Mh drifti b.kladın

Ne varsa 4 ncü viteste var 4 ncü viteste iyice uzat motoru son devirlere kadar

Devri düşürmeden 5 nci vitese at hafiften yat motorun üstüne

İş sürücüde bitiyor

Örnek Ahmet 140 yapar Mehmet 120 kmh hızı gecemez mesela

Motorun kaç kmde daha yeni ise zorlama motoru zamanla yapar o hızları acele etme
    o değilde benim motor 5. viteste 11 bin devre ulaşıyor ama 120 ne iş bu )))

Motosikleti
    ben 135 de 10 bin devri gördüm 5. vitesde ama 11 bin olmadı 100 u geçemeyen arkadaş şaka yapıyor heralde hafif eğimli yokuş yukarı yolda bile 100 u geçerim.. ya rodajdadır yada motoru rodajdan sonra zorlamamış sağır etmişindir.. göstergende yanlış olabilir gps le bak bide..

Motosikleti
    Var
    4 ncü viteste zaten 100 kmhleri görüyorum iş sürücüde bitiyor derim ben

Motosikleti
    aynen 4 de görebiliyorsun 100 ü 5 biraz daha rahatlatma vitesi gibi.. bide motor tam olarak 3 4 bin km arası açılıyor o km den sonra dahab iyi gibi
    4 ncü viteste zaten 100 kmhleri görüyorum iş sürücüde bitiyor derim ben
    sen 4. vitesde 100 ü mü zorluyon :D rodajı salladın heralde..

Motosikleti
    Var
    aynen 4 de görebiliyorsun 100 ü 5 biraz daha rahatlatma vitesi gibi.. bide motor tam olarak 3 4 bin km arası açılıyor o km den sonra dahab iyi gibi

sen 4. vitesde 100 ü mü zorluyon :D rodajı salladın heralde..
    Veriyom ayarı arada 5 vites 6 bin devri geçmezken şimdi 7 bin devirlerde sürüyorum sanırım rodaj bitesiye kadar 6 bin devri geçmiyecem bundan sonra komprasyon motor freni gibi çalışmalarımda olacak belli kmlerden sonra

Motosikleti
    Veriyom ayarı arada 5 vites 6 bin devri geçmezken şimdi 7 bin devirlerde sürüyorum sanırım rodaj bitesiye kadar 6 bin devri geçmiyecem bundan sonra komprasyon motor freni gibi çalışmalarımda olacak belli kmlerden sonra
    Way sn işi büyütüon he, Sen hızlanıp gazı da salarsın kendi yavaslasın diye, 2 Kişide binmesssin sen neymişşin be ramazan :D Sen 0 araba alsan, artcıda almassın

Motosikleti
    Var
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Way sn işi büyütüon he, Sen hızlanıp gazı da salarsın kendi yavaslasın diye, 2 Kişide binmesssin sen neymişşin be ramazan :D Sen 0 araba alsan, artcıda almassın
    Faça Şahinlerle kapiş sen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)