Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Eyvallah...Size de hayırlı Cumalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah...Size de hayırlı Cumalar.
    sağol. bugün bir ıstanbul yaptım ama mecburiyetten oldu 170 km yol yaptım çoğunluğu dur kalk dur kalk ve şimdi eve geldim arada vites kutusundan ses geliyordu 1 vitesde yapıyor ekseri. Sanki içinde bir parça kırıkda sağa sola çarpıp ses yapıyor gibi çatir cutur diye. Acaba zincir de gevşedi ondan mi yoksa motor dişlilerinden birisini mi kırmış olabilirim.

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    arkadaşlar iyi akşamlar biraz önce motora bindim bir süre dolaştım daha sonra yarım saat motor koydum tekrar bindim bi kaç km gittikten sonra motor gaz verince stop etmeye başladı sanki motor boğuluyormuş gibi oluyor stop ediyor rölantideyken sorun yok ama gazı verince stop ediyor nedeni ne olabilir acaba ? motor 170 km de daha.

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar biraz önce motora bindim bir süre dolaştım daha sonra yarım saat motor koydum tekrar bindim bi kaç km gittikten sonra motor gaz verince stop etmeye başladı sanki motor boğuluyormuş gibi oluyor stop ediyor rölantideyken sorun yok ama gazı verince stop ediyor nedeni ne olabilir acaba ? motor 170 km de daha.
    1 hafta içinde mh drift almayı düşünüyorum (Sıfır). Ama böyle yorumlar görünce motordan soğuyorum. Sıfır motor nasıl neden böyle birşey yapıyor ki. Vites kutusundan sesler gelmesi felan. Biraz korkutuyor beni.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta içinde mh drift almayı düşünüyorum (Sıfır). Ama böyle yorumlar görünce motordan soğuyorum. Sıfır motor nasıl neden böyle birşey yapıyor ki. Vites kutusundan sesler gelmesi felan. Biraz korkutuyor beni.
    Yok öyle ciddi bi sorun. Sıfır motorlar ayarsız oluyo genelde yada ayarlı olsa bile parçalar yeni olduğundan alışmamış oluyo ciddi bi sorun değil o stop etme. vitesten gelen ses de 1. viteste olabilir 1. vitesin torku yüksek ve kalkışta debriyajı birden bırakınca zincire dişlilere şanzımana falan birden yük biniyo o yüzden ses yapabiliyo özellikle 1. vitese taktıktan hemen sonra ilk harekette.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok öyle ciddi bi sorun. Sıfır motorlar ayarsız oluyo genelde yada ayarlı olsa bile parçalar yeni olduğundan alışmamış oluyo ciddi bi sorun değil o stop etme. vitesten gelen ses de 1. viteste olabilir 1. vitesin torku yüksek ve kalkışta debriyajı birden bırakınca zincire dişlilere şanzımana falan birden yük biniyo o yüzden ses yapabiliyo özellikle 1. vitese taktıktan hemen sonra ilk harekette.
    inş. önemli değildir ama motor gitmiyo şimdi birkaç adımda stop ediyor bakalım dinlenmeye koyduk yarında binemicem izmirde işim var pazara kadar dinlensin ne olacak bekleyip görücem

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Bütün tanıdığım motosiklet süren arkadaşlar sıfır mondial alana kadar ikinci el honda cbf felan al kafan rahat eder servisle akraba olmazsın diyorlar. 2. el motorada ben güvenemiyorum. Adam nasıl kullanmıştır rodajı nasıl yapılmıştır. Onun için 2. ellere güvenmiyorum. Bütçemin yettiği kadar mondiale bakıyorum bu yüzden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş. önemli değildir ama motor gitmiyo şimdi birkaç adımda stop ediyor bakalım dinlenmeye koyduk yarında binemicem izmirde işim var pazara kadar dinlensin ne olacak bekleyip görücem
    aga herhangı bı dusme feln yaptın mı debrıyaj telnde bı skıntı temasszlk olablr benzer bsy bnmde basma gelmsdı.. bnm hatam muhtelemen buda senn hatandr alısana kadar bkc kez bnde stop etme feln oldu hatta calstramama ama motun dılını cozememsm smdı ne stop etme oluo ne calsmamahava nkdr souk olrsa olsn bastımı calısıo..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bütün tanıdığım motosiklet süren arkadaşlar sıfır mondial alana kadar ikinci el honda cbf felan al kafan rahat eder servisle akraba olmazsın diyorlar. 2. el motorada ben güvenemiyorum. Adam nasıl kullanmıştır rodajı nasıl yapılmıştır. Onun için 2. ellere güvenmiyorum. Bütçemin yettiği kadar mondiale bakıyorum bu yüzden.
    Biraz teknik işlerden anlıyosan servisle akraba olmayı bırak servise uğramazsın bile. Temmuzda Mondial 125MX Grumble aldım 6 bin km'ye geldim sadece 2 tane ampül değiştirdim (ön far ve park ampülü) patladığı için başka arızası olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    bence bazı 2. eller var gercekden cok temz soyle 10 km feln gt kendını bellı edıo adamnda motora nası davrandıgnı feln cozersn ama sornsuz bı motr tavsıye ederm kardes bnde 0 aldm suan 900 e geldm aldıgma gayet memnunum

Motosikleti
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga herhangı bı dusme feln yaptın mı debrıyaj telnde bı skıntı temasszlk olablr benzer bsy bnmde basma gelmsdı.. bnm hatam muhtelemen buda senn hatandr alısana kadar bkc kez bnde stop etme feln oldu hatta calstramama ama motun dılını cozememsm smdı ne stop etme oluo ne calsmamahava nkdr souk olrsa olsn bastımı calısıo..

yok paşam ne düşme ne sarsıntı zaten rodajda olduğundan motoru hiç sıkıştırmıyorumda ama belkide debriyaj telinden sıkıntı olabilir bi bakarım çözülecek gibimi diye çözülmezse servis yolu gözükücek sanırım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    aslna bakarsan servıse gotrmene bıle gerek olmaya bılr emn deılm tabı ama bı dedımı yap debrıyan orda tam aynanın montaj yernn altnda 2 kablo var cıkıp gırmelı gecmelı dıyım daha dogrusu onlardan bırı cıkmıs olablr altan bakıp goreblrsen aynayı sokup o kabloyu tak sorn hallolur.. ama okdr kolay cıkcak bı kablo deıl aynayla oynarken zorlamısındr veya blmıorm umrm dedm gıbıdr koly yoldan halledersn servıs de sıkıntı cıkarmaz para feln da ıstemez dedıgın tur bısey ıcın ama bnlarn garantısı 500 bakımndan sonra baslıo habern olsn..

Motosikleti
    Bütçen buna yetiyor ise sıfır al kullan benim sorunu servise de sordum oda zincir gevşek 2bin bakımına gel hallederiz taş gibi motor ıstanbula git gel dedi gittim geldim içimde giderken sıkıntı vardı ama şu ana kadar hiç yolda bırakmadı şükür beni. Sadece ilk zamanlar vites pedalının vidasi gevşekti elimle sıkıp devam ettim yolda hepten çıkmıştı o zaman tekrar elimle takmak biraz uğraştırdi onun dışında. Gebzede yaşıyorum. Kartepeye gittik ümit_zc arkadaş ile ıstanbulda ki 29 mayıs kortejine katıldım. Süper sportlar hararet yaptı benim motorda tık yok o zamanda çok memnun kalmıştım. Ama yine de karar senin. Sana tek diyeceğim artcida bende rahat edeyim diyorsan paranı biriktir sıfır cbf ve üzeri al tvsden de uzak dur. Ama yok benim zaten ilk motorum olacak onunla büyüyeceğim dersen bu drift tam bize göre hem birşeyleri öğreniyor tecrübe ediniyorsun hemde herşey ucuz ah vah etmiyorsun acemilikten doğan sorunlar için.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen buna yetiyor ise sıfır al kullan benim sorunu servise de sordum oda zincir gevşek 2bin bakımına gel hallederiz taş gibi motor ıstanbula git gel dedi gittim geldim içimde giderken sıkıntı vardı ama şu ana kadar hiç yolda bırakmadı şükür beni. Sadece ilk zamanlar vites pedalının vidasi gevşekti elimle sıkıp devam ettim yolda hepten çıkmıştı o zaman tekrar elimle takmak biraz uğraştırdi onun dışında. Gebzede yaşıyorum. Kartepeye gittik ümit_zc arkadaş ile ıstanbulda ki 29 mayıs kortejine katıldım. Süper sportlar hararet yaptı benim motorda tık yok o zamanda çok memnun kalmıştım. Ama yine de karar senin. Sana tek diyeceğim artcida bende rahat edeyim diyorsan paranı biriktir sıfır cbf ve üzeri al tvsden de uzak dur. Ama yok benim zaten ilk motorum olacak onunla büyüyeceğim dersen bu drift tam bize göre hem birşeyleri öğreniyor tecrübe ediniyorsun hemde herşey ucuz ah vah etmiyorsun acemilikten doğan sorunlar için.
    Hmm bu benim ilk vitesli motorum olacak. Motoru sakin kullanıcam öyle sıkıştırma yorma felan olmıyacak. Haftada 3-4 kez avcılar-bayrampaşa Yazları ise hafta sonları silivri istanbul yaparım düşüncesindeyim. İnşallah bizi uzun zaman masrafsız sıkıntısız götürür. Senin motor kaç km'deydi? Ne zaman aldınız?

Motosikleti
    Hmm bu benim ilk vitesli motorum olacak. Motoru sakin kullanıcam öyle sıkıştırma yorma felan olmıyacak. Haftada 3-4 kez avcılar-bayrampaşa Yazları ise hafta sonları silivri istanbul yaparım düşüncesindeyim. İnşallah bizi uzun zaman masrafsız sıkıntısız götürür. Senin motor kaç km'deydi? Ne zaman aldınız?
    Şu an 2binde 23 eylülde aldım bağcılardan sıfır olarak.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Şu an 2binde 23 eylülde aldım bağcılardan sıfır olarak.
    Bende bağcılardan alıcam ikiler mondial'den. Sen neresinden aldın hangi firma? Ne kadara almıştın?

Motosikleti
    Aynı yerden almıştım. 24 ay taksit bayağı vade farkı vermiştim ben. Metin bey var orda bildiğim kadarıyla. Çantani kilidini herşeyini iste. peşin alırsan daha uygun oluyor 2650 mi ne diyordu en son.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Aynı yerden almıştım. 24 ay taksit bayağı vade farkı vermiştim ben. Metin bey var orda bildiğim kadarıyla. Çantani kilidini herşeyini iste. peşin alırsan daha uygun oluyor 2650 mi ne diyordu en son.
    Şimdi nette cbr125R buldum ama ikinci el olduğundan güvenemiyorum.3000 tl istemiş. Driftte hemen hemen o paraya gelicek. Ona vericeğim paraya honda alırım diyorum ama 2. el olduğundan tedirginim. Evden çıkıyorum şimdi bağcılara geçerken güngörene uğrayım cbr'yi görmeye gidicem. İçime sinerse cbr'yide düşünebilirim. Sizin görüş ve düşünceleriniz neler sıfır drift mi? 2. el cbr 125R mı?

sizde motor boluğunda yağlanma oluyormu. terlemeden ötürü motor bloğu yağlanırmı ? conta değişti ama hala yağlanma var bende

Motosikleti
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizde motor boluğunda yağlanma oluyormu. terlemeden ötürü motor bloğu yağlanırmı ? conta değişti ama hala yağlanma var bende
    motordan kirli yağ için çıkış var o belki kısa geliyor orayı yağlıyor olabilir. Bende böyle bir sorun yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)