Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

2 kişi binsem çok sıkıntı yaratırmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motor alacak olanlara hayırlısi olsun inşallah. Alıpda lastiklerini değiştirenlerde güle güle binsinler inşallah. Bu arada bende ön ruzgarliga beyaz folyo çektim pek begenmedim ama. Buyrun. Sizin yorumlari bekliyorum.

http://e1211.hizliresim.com/13/j/fzl9k.jpg
    cok guzel olmus bnce ama arkadasm da yanmda guzel olmams dedi bnmde aklmda yaptıgın yerı aynayı ve yan granajları karbon yapmak war kaplamayı buldm 2 lıra feln nette de kargo parası war bıde brda otoaksesuarcılardan sorcam kaca dıe ogle alcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı sports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi binsem çok sıkıntı yaratırmı ?
    kardesm ben cok dıkat etmedm 500 e kadr 110da yaptım cok abı surede ama uzun yola cıkdım 90dan asaga dusmedım donuste 2 kısı geldm yagmur feln war dıe 80 cıvarı geldm ara ara 70 de oldu ama 500 bakımından once 300de feln yag deıstrdım bı kere motorda hc bı sorn yasamadm suan 600 km deym yokus yukarı zatn okul hergun cıkıorm bınıym dıyen arkadasada yok bınme dıemem sahsen ama hc bı sorn yasamadım dıebılırım ustaya gotrdugmdede motorn saglam bayaga dedı ılk lastıklerındende cok rahatsz olmadın sorn yasamadm sehırler arası aydın ızmır arası 2 kısı geldık yagmur dolu ruzgar ne varsa yagdı 70 80 90 la geldm bı sıkıntı yasatmadı bana alaha sukur ha gel gelelım suda war uzun yolda teker zatn ısınmıs oluo yolu kavrıo bıraz ılk calstrdıkdan nekdr sonra teker yumusuo tolu kavraması artıo onlarda onemlıdır elbet. smdi michelin taktrdm yınede emn olamadgm ıcın ama ılk lastıklerıde bence okdr kotu deıldı dıkatlı kulanırsan dıkat etmezsen dalgnlk subu gıbı durumlarda ztn sıkıntı 2 tekerlekde dalgınlıga yer yok bnce

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Evet arkadaşlar bende drift almak için motorumu satılığa çıkaranlardan birisiyim İlk sayfadan 50. sayfaya kadar yaklaşık 2 haftadır felan bütün yazılanları okudum. Ama artık sıkıldım biran önce kendim yazıp sizlerden cevap alayim dedim Motoru sıfır almayı düşünüyorum. Benzin göstergesindeki bağlantı problemini lehimle giderip, benzin damlatma sorunuda sıvı conta ile giderdikten sonra başka ne gibi sorunlar çıkarabiliyordu bu motor? İlk başta okuduklarıma göre herkez tavsiye ediyordu. Şuan için binenler ne düşünüyorlar hala tavsiye ediyorlarmı. En son görüşlerini paylaşabilirseniz sevinirim. Birde en son fiyatı ne kadar. En uygun fiyata nereden bulabilirim şuan itibari ile fiyatları ne kadardır. Bağcılarda biryere gidip bugün pazarlık yaptım 2640TL ye bıraktılar kask ve kilit hediye. Daha aşağı düşemediler. Elimde nakit olsaydı alıcaktım ama biraz durumlar sıkışık. Bunun için motorun satılmasını bekliyicem. Satıcıdan 1 ay kadar süre istedim anlaştığımız fiyatta kalması için. Sizce fiyatı nasıldır. Daha uyguna alabileceğim biryer var mı? Biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni motor alacak olanlara hayırlısi olsun inşallah. Alıpda lastiklerini değiştirenlerde güle güle binsinler inşallah. Bu arada bende ön ruzgarliga beyaz folyo çektim pek begenmedim ama. Buyrun. Sizin yorumlari bekliyorum.

http://e1211.hizliresim.com/13/j/fzl9k.jpg
    çalışman güzel olmuş eline emeğine sağlık.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bende drift almak için motorumu satılığa çıkaranlardan birisiyim İlk sayfadan 50. sayfaya kadar yaklaşık 2 haftadır felan bütün yazılanları okudum. Ama artık sıkıldım biran önce kendim yazıp sizlerden cevap alayim dedim Motoru sıfır almayı düşünüyorum. Benzin göstergesindeki bağlantı problemini lehimle giderip, benzin damlatma sorunuda sıvı conta ile giderdikten sonra başka ne gibi sorunlar çıkarabiliyordu bu motor? İlk başta okuduklarıma göre herkez tavsiye ediyordu. Şuan için binenler ne düşünüyorlar hala tavsiye ediyorlarmı. En son görüşlerini paylaşabilirseniz sevinirim. Birde en son fiyatı ne kadar. En uygun fiyata nereden bulabilirim şuan itibari ile fiyatları ne kadardır. Bağcılarda biryere gidip bugün pazarlık yaptım 2640TL ye bıraktılar kask ve kilit hediye. Daha aşağı düşemediler. Elimde nakit olsaydı alıcaktım ama biraz durumlar sıkışık. Bunun için motorun satılmasını bekliyicem. Satıcıdan 1 ay kadar süre istedim anlaştığımız fiyatta kalması için. Sizce fiyatı nasıldır. Daha uyguna alabileceğim biryer var mı? Biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim.
    Fiyat iyi normalde ruhsat sigorta falan dahil 3100 liraya alınabiliyordu en son sen bunun üzerine ruhsat sigorta falanda eklet fırsatın varsa onlar plakayida taksin öyle teslim etsinler böylece daha avantajlı olur. Plakalik kesinlikle taktırin arkadaşlar yoksa titreşim yapıp cızırtı olabilir arkada egzozdan geldiğini sananlar varsa plakayi kontrol etsinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalışman güzel olmuş eline emeğine sağlık.
    Teşekkürler beğeniler için.

Arkadaşlar 2 günlük motoru yıkatsam bi problem çıkarmı yada yıkatırken nerelere dikkat edeyim

Motosikleti
    MH 125 Drift
    S.a beyler bi sorum olucak bi kaç gündür kafama takılan bişi var benim motorun 4. vitesi git gide ölüyor 1-2-3 çok güzel 30-60-90 yapıyorum o 4. vites bitmek bilmiyor 7-8 bin i geçmiyo motor 4. viteste iken 10 Km falan hız artıyo anca 100 ü buluyo deli gibi bağrınıyo bende 5 e atıp rahatlatıyorum aynı sorunu yaşayan yada çaresini bilen varmıdır ?
    Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.
    Amaç;
    Dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

benim motor 9bin devirde zır zır bağırıyor 4. viteste 100 e kadar çıkıyorum 5. viteste yine 100 de kalıyor ama motor rahatlıyor

Motosikleti
    MH 125 Drift
    1-2-3 te 90 ı bulan bi motorun 4 te 100 yapması çok sinir bozucu 5 te hızlanmıyo rahatlıyo dediğin gibi olması gerekende o.Ama 4. viteste max tork u bulan bi motor +10 kmh katkıdan çok daha fazlasını yapmalı bu sorun çözülmez ise motorumu satıcam sanırım.
    Amaç;

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Gogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2-3 te 90 ı bulan bi motorun 4 te 100 yapması çok sinir bozucu 5 te hızlanmıyo rahatlıyo dediğin gibi olması gerekende o.Ama 4. viteste max tork u bulan bi motor +10 kmh katkıdan çok daha fazlasını yapmalı bu sorun çözülmez ise motorumu satıcam sanırım.
    3. viteste 90'ı bulan 125'lik motor 100'ü geçmez tabi sonra. Küçük viteslerde motoru aşırı bağırtmak çok gereksiz ve çok zararlı.

Motosikleti
    MH 125 Drift
    bahsettiğim rakamları red line a yaklaşmadan yapıyor fazla bağırdığı falan söylenemez ayrıca bi çok 125 lik motorun 120+ hızlar yaptığına şahidim üstelik ybr tokatlıyoruz diye gezinen driftçiler hiç 2012 esd ile yarıştınız mı ben öyle bi hata yaptım kalkışta arkamda kaldı 20-30 sn farkı açtım 5. vitesleri bulduğumuzda açtığım farkla kala kaldım adam yavaşça farkı kapadı ve 1 dk içinde önüme geçebildi 110-120 arası bi hızım vardı solladıktan sonra en aşşa esd nin 130+ bastığına ben şahidim.iki motor arasında 2.5kW 10cc motor gibi bi güç farkı varken o yapabiliyorda drift neden yapamıyor mantıklı bi açıklaması olan varmı ?
    Amaç;

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Fiyat iyi normalde ruhsat sigorta falan dahil 3100 liraya alınabiliyordu en son sen bunun üzerine ruhsat sigorta falanda eklet fırsatın varsa onlar plakayida taksin öyle teslim etsinler böylece daha avantajlı olur. Plakalik kesinlikle taktırin arkadaşlar yoksa titreşim yapıp cızırtı olabilir arkada egzozdan geldiğini sananlar varsa plakayi kontrol etsinler.
    Ruhsat sigorta plaka felan bunlara + olarak 400 Tl istediler. Yani 3040TL ye felan denk geliyor. Satıcı ile böyle konuşmuştuk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    ben 2900 e almstm sadece evıme getrmesı sartı vardı 2650 bnce mukemmel fiat 2 ay once aldm ben de benzın damlatması sornu nedır onu anlamadm ben bogle bı sorn yasamadm bide arkadaslar tekerı yenı deıstrdm ama her hız ve devrde asaga yukarı bı tıtresm mı desem one gerı gtmemı desem bsy oluo sankı benzın bıtıo gıbı ki var benzini..

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2900 e almstm sadece evıme getrmesı sartı vardı 2650 bnce mukemmel fiat 2 ay once aldm ben de benzın damlatması sornu nedır onu anlamadm ben bogle bı sorn yasamadm bide arkadaslar tekerı yenı deıstrdm ama her hız ve devrde asaga yukarı bı tıtresm mı desem one gerı gtmemı desem bsy oluo sankı benzın bıtıo gıbı ki var benzini..
    Hani şu benzin deposunun altında bir conta varya zamanla o aşınıyormuş heralde oradan benzin eksiltiyormuş. Sıvı conta ile bu sorun çözülüyormuş. Konunun başlarında vardı bu problemi yaşıyanlar. Orada okumuştum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    bende 2 ay once aldm 650 km deym suanda smdıye kadar hc sorn yasamadm ama suan lastık deıstrdkden snra bı skıntı war oda ya alısma surecınden kaynaklanıo yada blmıom..

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2 ay once aldm 650 km deym suanda smdıye kadar hc sorn yasamadm ama suan lastık deıstrdkden snra bı skıntı war oda ya alısma surecınden kaynaklanıo yada blmıom..
    Ben bir müddet orjinal lastikleriyle idare etmek zorundayım. Bir müddet sonra değiştirebilirim anca. Siz ruhsat plaka sigortayı muameleciye mi yaptırdınız yoksa kendiniz mi yaptınız? Birde ne kadara yaptırdınız acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    yo kendım yaptım trafıge gıttım 5 dk mı almadı sıra bıle yok adam akıllı ztn aynı yerde 4 5 tane de sıgortacı var ordan yaptırdım tam olarak hatrlamıorm ama sıgorta 125 karttanda gecıolar ayrıca ztn dosyanı hazrlayp verıolar dırek dosyayla gıdıosn trage ıslemını yapıolar snra plaka cıkartlcak yere gonderıolar plakan cıkıo ogleden once ıse 12 13 gıbı snra ıse 5 gıbı ama bn 1 saat snra almstm snra tekrar trafıge gıdıosn plakamı cıkardım dıosn ruhsatını verıolar 200 du sanrm emn deılm ruhsat cıkarmak 125 sıgortaa 50 olması lazm plaka 2. el alırsan daha ucuz tabı ruhsata para vermıon sana tavsıem ılk motorun deılse 1000 2000 km de 2012 uygun fıata bı 2.el alman

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Hmm 200 gibi bir rakama halledebilirsek iyi olur. Daha önceden scooter kullanıyordum. Bu ilk vitesli motorum olacak. Bugün a2 direksiyon sınavına girdim. Sınavdan önce motorla 1-2 tur attım alıştım hemen. Motor biraz eskiydi debriyajı sertti. Ama kaldırdım motoru viteslerde felan bir problem yaşamadım. Geçmişim sınavdanda bakalım işte hayırlısıyla scooter'ı satarsam anlaştığım yerden gidip almayı planlıyorum drift'i.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Benzin eksiltme diye birşey bende de yok eski bir sorun olabilir mi bu şimdiki driftlerde böyle birşey hiç konu olmadı ama. Bende merak ettim şimdi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

3 lıralya karbon kaplama alıp kendm yaptım bayagada arttı aynalarıda yapabılırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)