Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yıllarca "zuzaylı'ların " dünyada olduklarına ve hiss ettirmeden beraber yaşadıklarına olan inancım tescillendi, nasılmı anladım, edebi adaptasyon'da kullandıkları dekoderler, 3. sınıf malezemeden üretilmiş, elhamdülillah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş vites malum 1. ve 2. vites arasında, bu ikisi arasında da pek fazla boşluk yok 1'den 2'ye atarken zorluk çıkarmaması için o yüzden boş vitesi denk getirmek zor olabiliyor vites boşta olduğu halde gösterge 2 diyebiliyor veya boş ışığı yandığı halde 1. viteste olabiliyor. Buna motordaki bi arıza neden olmuyo kesinlikle, küçük cc motorların geneli böyle. Ama motora alıştıkça göreceksiniz boş vitesi bulmak da vitesleri şıkır şıkır değiştirmek de çok kolaylaşacak, vitesli motor kullanmaya yeni başlayan herkes bunları yaşıyo.

Motorun 1.5 ay yatması da 15 günde bir çıkarıp farlar kapalı şekilde 15-20 dakka motorla gezinirseniz bişey olmaz o kadar da gezin ehliyetle her yer trafik polisi kaynamıyor ya.
    Bende de öyleydi. Boştayken 2 gösteriyordu. Ayağınızı vites pedalının üzerinde tutarsanız oluyor sanırım. Vites pedalına değil de peg'e ayağınızı koyarsanız serbest kaldığında yapmıyor onu. En azından benim Vulture'de öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Vulture kullanıcılarına birkaç soru sormak istiyorum. Motorumu 1000 km kullandım alalı yaklaşık 1 ay oluyor.

1. Sorum :Vites kolunun alt taraflarında yağ sızıntısı gibi bişey var. İlk önce zincirden içeriye bir yere yağ sıçrayıp motorun sıcaklığı ile yukarıdan biryerden mi geliyor diye düşünüp bezle sildim bikaç gün bindikten sonra bidaha baktım yine orası yağdan tozlanıp kararmış. Mondial MR 150 de Böyle bişeyle karşılaşan oldu mu? Motordaki yağ seviyesine baktım olduğu yerde duruyor gibi.
    2. Sorum: Motor vitesteyken debriyajı sıkıp marşa bastığımda debriyaja basmamış gibi önce bi çektiriyor sonra ayrılıyor debriyaj. Yapışıyor mu bir yere durdukça anlamadım.
    3. Sorum: Benim motor 8000 devirlere gelince motor geri çektirmeye başlıyor. Hava yetmiyor gibi geliyor bana. O devire kadar çekişinde hiçbişey yok düz yolda 110-115 km lerde giderken biraz deviri artırmak istediğimde gaza biraz daha yüklensem motor stop eder gibi hafif hafif geri çektirme yapıyor. Stop etmiyor ama deviri artırmama izin de vermiyor. Bujiye baktım zengin karışım veya arıza belirtisi yok. Buji gayet normal. Sizin motorunuzda da oluyor mu bu?
    Ahiret suali gibi saydırdık ama hayırlısı artık. Bilenler yardımcı olursa çok sevineceğim.

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    1. Olarak arkdsta da orda sznti vrdi bnzinmis meger onnki bnzin muslugunu mtrla isiniz bttgnde kptip bir dha dneyin 2. Hkknda bi fkrim yok snuncuda da rodajdan dolayi olblir biraz daha kllaninca duzelecegni dsnuyrum
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Şehir içi nazik kullanımda ne yakıyor bilgi verirmisiniz ?

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    220 Km 30 tl civari tuttuysa yaklasik olarak bi 110 km 15-16 tl gibi bi ykiti var drifte ornla cok ama bu mtor zevk motor olsun o kdrda demi :-)
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Arkadaşlar motorunuzun ola ki kullanma klavuzunu kaybedettiniz. İnternette bi tane buldum. Sizinle paylaşayım dedim.

Mondial MR 150 Vulture Kullanma ve Bakım El Kitabı

buyrun link: http://www.ekilavuz.com/kilavuz/2a55...mondial/150-mr

Bu arada SakaryaM arkadaşımın sorusuna da cevap verelim.

Alıntı SakaryaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a degerli mondial kullanıcıları sizlere bi sorum olucak bilgilendirirseniz çok sevinirim .bnm motorun zincir gevşek dün gerdim fakat şimdide çok gerdim gibi geliyor bana bunun ölçüsü nedir acaba resim olarak gösterirseniz çok sevinirim şimdiden çok saolun.
    ölçü zincirin üstündeki plakada ve kullanım klavuzunda yazıyor. 10-20 mm arası ideal. ayarı da arkadaki gergi civatalarıyla yapacaksınız. burada önemli olan şu: iki yanda da arka amortisör üzerinde klavuz çizgileri var. Misal: Sağdaki üçüncü çizgide ise soldaki de üçüncü çizgide olacak şekilde ayarlayın ki arka teker yamuk durmasın. Benim zincir ikide bir gevşiyordu meğer gergi kilit somunları gevşek imiş.

Kullanma klavuzu sayfa 19 için:

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/2a55...mondial/150-mr

Motosikleti
    Cbf150
    Arkadaşlar motorlarınız hayırlı olsun, vites göstergesi nasıl? bi foto paylaşabilirmisiniz
    Alıntı haydarerdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar ,ben MR 150'mi alalı bir ay kadar oluyor.Dün 700 km'yi devirdim.1 mayısta yarısı orman yolu yarısı asfalt olmak üzere 160 km'lik bir Fethiye yolculuğu yaptım.Genel olarak motosikletten memnunum.En zevklisi de yokuşlarda hiç tıkanmaması tabi.
    Bilenlere danışacağım bir sorun var ama : Benim motor cikleyi kapatınca stop ediyor.Cikle hep açık veya yarı açık konumunda olmak zorunda.Motor baya ısındıktan sonra bile durum aynı.Sorunun nedeni ve çözümü hakkında fikri olanlar?
    Alıntı tezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.us/scaled/medium/109/p5191835.jpg

http://imageshack.us/scaled/medium/547/p5191823.jpg

Bu da benim motorun son halidir.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Alıntı osim2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 hafta önce motorumu aldım arkadaşlar. Motorla ilgili sorusu olanlar ulaşabilirler. Kesinlikle çok güzel bir motor çekiş çok yüksek. Tek kişi veya artçı ile birlikte farketmez yokuşlarda bile rahatsınız. Ayrıca titreşim olayı yok diyebilirim.
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...57352584_o.jpg
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...23383805_o.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...47394869_o.jpg
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...73574437_o.jpg
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

orionpax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, Mr 150 Vulture kullanıcısıyım, nisanda aldım şuan binküsür km oldu.
    işte benim küheylanım

papazkemal bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Hayırlı olsun
    Alıntı orionpax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, Mr 150 Vulture kullanıcısıyım, nisanda aldım şuan binküsür km oldu.
    işte benim küheylanım

http://img843.imageshack.us/img843/3469/8u9m.jpg
    vites göstergesinin vites te iken çekilmiş bi fotosunu koyabilirmisin
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

çakmaklık takanlar varsa nasıl yaptığını nereye yaptığını anlatabilir ve resim koyabilir mi ?

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun vites göstergesinin vites te iken çekilmiş bi fotosunu koyabilirmisin
    viteste iken olan fotoğrafı

papazkemal bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Teşekkürler
    Alıntı orionpax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deposu kaç litre, ve kaç km yapıyor bi depoylan
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    aslında tam olarak kaç litre olduğu konusunda bir fikrim yok, 13 ila 16 arası olması lazım, formların bir tanesinde okudğum kadarıyla, tam depoyu sabit hızda ölçmedim, genelde yüksek devirde kullandığım için biraz fazla yakıyor tabikide. genelde 20 - 30 liralık benzin atıyorum bana baya bi gidiyor açıkcası.

Baya bi gidiyor dediğiniz o 30 liralık benzin bana 3 gün dayanmıyor. Motoru alalı 1 buçuk ay oldu 2000 bakımına 80 km kaldı. İşe git-gel, gezmeler-tozmalar, balığa, pikniğe gitmeler derken baya bi kilometre yapmışım. Her yakıt alışta kilometreyi sıfırlar öyle yola çıkarım. Devir olayı ve rodaj süreci yakıtı çok fazla etkiliyormuş ben bunu anladım.

*6000-7000 devir arası kullanımda 58,02 TL lik benzinle (12,24 Litre) 343 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,1691 TL 100 Kilometrede 3,57 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre yaklaşık 1000'de)
    *6000-9000 devir arası agresif kullanımda 49,80 TL lik benzinle (10,29 Litre) 261 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,1908 TL 100 Kilometrede 3,94 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre 1400 de)
    *6000-8000 devir arası kullanımda 50,04 TL lik benzinle (10,15 Litre) 279 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,179 TL 100 Kilometrede 3,64 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre 1600 de)

Şimdi motor 1900 küsür kilometrede. Tekrar fulledim rodaj bitmiş, motor alışmış halde 7000 devirde zorlamadan kullanıyorum. sollamalar dışında 80'i geçmiyorum, Eskişehir çevre yolunda sabahları usul usul giden bi Vulture görürseniz işte o benim bu en son deneme benim için belirleyici olacak. Motorumdan vazgeçmem ama ne kadar yaktığını bilmek istiyorum. Bu arada babamın araba benim motordan az yakıyor

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    500 km ye kadar 5000-6000 devirde kullandım, sonrasında 7000 üstü. sabit devirde kullanıp da ölçüm yapmadım zaten kuşadası gibi biryerde fazla yakacak ne yol var nede benim vaktim var ancak bir hafta sonu çıkarsam uzun yol diyebileceğim 100 km geçmez. Birde çok yaksa ne olacak ki gülü seven dikenine katlanır

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı diese41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya bi gidiyor dediğiniz o 30 liralık benzin bana 3 gün dayanmıyor. Motoru alalı 1 buçuk ay oldu 2000 bakımına 80 km kaldı. İşe git-gel, gezmeler-tozmalar, balığa, pikniğe gitmeler derken baya bi kilometre yapmışım. Her yakıt alışta kilometreyi sıfırlar öyle yola çıkarım. Devir olayı ve rodaj süreci yakıtı çok fazla etkiliyormuş ben bunu anladım.

*6000-7000 devir arası kullanımda 58,02 TL lik benzinle (12,24 Litre) 343 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,1691 TL 100 Kilometrede 3,57 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre yaklaşık 1000'de)
    *6000-9000 devir arası agresif kullanımda 49,80 TL lik benzinle (10,29 Litre) 261 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,1908 TL 100 Kilometrede 3,94 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre 1400 de)
    *6000-8000 devir arası kullanımda 50,04 TL lik benzinle (10,15 Litre) 279 KM yapmışım.
    Kilometrede 0,179 TL 100 Kilometrede 3,64 Litre yakıt sarfiyatı yapar. (kilometre 1600 de)

Şimdi motor 1900 küsür kilometrede. Tekrar fulledim rodaj bitmiş, motor alışmış halde 7000 devirde zorlamadan kullanıyorum. sollamalar dışında 80'i geçmiyorum, Eskişehir çevre yolunda sabahları usul usul giden bi Vulture görürseniz işte o benim bu en son deneme benim için belirleyici olacak. Motorumdan vazgeçmem ama ne kadar yaktığını bilmek istiyorum. Bu arada babamın araba benim motordan az yakıyor
    Harikasın
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Arka stop yanmıyor ayak ile bastığımda. Nasıl halledeyim.

feverish_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mr
    ben taktım arkadaşım kendim yaptım biraz amatör oldu ama iş görüyor

[/COLOR]
    Alıntı oso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmaklık takanlar varsa nasıl yaptığını nereye yaptığını anlatabilir ve resim koyabilir mi ?
    resim koymaya calışıyorum ama olmadı nasıl yapılıyor acaba[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

[IMG]D:/800AAAAA/038.JPG[/IMG]

Alıntı feverish_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben taktım arkadaşım kendim yaptım biraz amatör oldu ama iş görüyor

[/COLOR]

resim koymaya calışıyorum ama olmadı nasıl yapılıyor acaba[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

https://www.motosiklet.net/forum/D:/800AAAAA/038.JPG
    kardeş "foruma resim yükleme" diye google'da aratırsan çıkıyor. bak ben yükledim.

http://www.hizliresim.com/ sitesine yükle orda "forumlar için" yazan yerdeki linki yazdıklarının altına kopyala-yapıştır. Merak ettim doğrusu nasıl birşey yaptınız.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka stop yanmıyor ayak ile bastığımda. Nasıl halledeyim.
    arka fren pedalına bastığında asağı ınen yaylı bi sistem vardır. o yerinden çıkmış olabilir yada yay gevşemiştir bi kontrol et. fren pedalının üst kısmında yan kapağın altına doğru olur genelde

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)