Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hımmm yakıt biraz fazla sanırım aynı kategorideki modellere göre... Bir de motorun lastikleri tubless miydi arkadaşlar? olmazsa alır almaz iyi bir lastik takalım... muhtemelen 1 sene falan binicem. 1 senede parçalanmaz heralde...:D dediğim gibi beni yormasın çok yolda yeter.. Cevaplarınız için teşekkürler emre ve inzell kardeşim...
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ilk başta çok kötülüyordum lastikleri, gerçi yağmurda halen berbat, ama panik frenlerde gayet başarılı buldum. Yazın kullanılabilecek türden bir lastik bana kalırsa.
    www.motorumla.net

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    motoru aldıktan sonra ben bunu satmam diyeceginiz kesin lastikler gerçekten yazı çıkarırı kışın paten yapar birde unutmayalımki ybr de dahi çin malı laastik var yakıt fazla derken eger ybr gibi veya cbf gibi kullanırsanız az yakar ama bern sabit 100-aa0 la gidecegi derseniz tabiki 10 kuruş fazla yakar
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    SİZCE hangı rengı daha guzel siyah olan turuncu olanmı siyah burdakı bayılerde yok ta ondan sordum yani
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    SİYAH 150 MC Roadracer
    merhaba arkadaşlar nihayet motorsikletimi geçen hafta aldım. henüz kullanma fırsatı bulamadım inşallah bu hafta sonu havalar güzel olursa kullanıp size ilk izlenimlerimi aktaracagım. bu arada benim adım ümit.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    150 MC 3000 KM.RAPORU
    1-Debriyaj balatasını değiştirmek zorunda kaldım.1.viteste kalkışlarda vuruntu yapıyordu.(Honda titan nın debriyaj balatası uymakta.Yanlız bu set 5 li,oysa MC 6 balatalı.Yani iki takım almak gerekiyor.Yada araya çıkan balatalardan en temiz olanını koyabilirsiniz.Ben ASK marka honda titan debriyajı kullandım.Üzerinde honda hero modeli yazıyor,fakat titana ve MC ye uyuyor.5 li seti 15-20 tl civarında.)
    2-Dün Foça dan İzmir e doğru yola çıkaarken Foça çıkışında zincir koptu.Zinciri tamir ettirip yola devam ettim.İzmir den 45 tl ye oringli bir zincir aldım.45 TL.toptan alış fiyatıdır.

3000 Km.ye kadar gözlemlediğim önemli arızalar bunlardan ibarettir.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    zincir konusunda haklı çıktım galiba balata konusunda ayrıca teşekkür ederim
    elverengin@gmail.com

3000 km için çok erken bu sorunlar aslında.
    www.motorumla.net

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 MC 3000 KM.RAPORU
    1-Debriyaj balatasını değiştirmek zorunda kaldım.1.viteste kalkışlarda vuruntu yapıyordu.(Honda titan nın debriyaj balatası uymakta.Yanlız bu set 5 li,oysa MC 6 balatalı.Yani iki takım almak gerekiyor.Yada araya çıkan balatalardan en temiz olanını koyabilirsiniz.Ben ASK marka honda titan debriyajı kullandım.Üzerinde honda hero modeli yazıyor,fakat titana ve MC ye uyuyor.5 li seti 15-20 tl civarında.)
    2-Dün Foça dan İzmir e doğru yola çıkaarken Foça çıkışında zincir koptu.Zinciri tamir ettirip yola devam ettim.İzmir den 45 tl ye oringli bir zincir aldım.45 TL.toptan alış fiyatıdır.

3000 Km.ye kadar gözlemlediğim önemli arızalar bunlardan ibarettir.
    Necatik35 abi, öncelikle gecmis olsun. Bu sorunlarin 3000km de olmasi bana da cok erken geldi. Tespit edebildigin herhangi olumsuz taraf varmiydi? Ben suan 3200km civarindayim. Bahsettigin sorunlardan hic birini yasamadim. Ama tabii yasamayacagim anlamina da gelmiyor. Bildigin üzere Haftasonu senin yanina Foca'ya gezimiz var. Acikcasi biraz tedirgin oldum. Hava güzel olursa cumartesi günü görüsmek üzere abi )))

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    bu kadar abartmaya ne gerek var bence bunlar kullanıcı hatasıda olabilir,şanssızlıkta.bütün mondialler böyle diye bi şey yok.bu iş birazda şans.125 kt kullanıyorum 150 mc almayı düşünüyorum.olumsuz yazıların hiçbiri beni etkilemiyor .150 cc yaptığım kt'm beni hiç yolda koymadı .yeni aldığım gösterge saatiyle 120-130 civarı gidiyor.
    BEN DERİMKİ BU KADARKÖTÜMSER OLMAYIN BENCE YENİ MONDİALLER ESKİSİNE ORANLA SINIF ATLAMIŞ.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    THE İMAM ben de sıfır aldığım UKT 125 i 1 sene sonra 20.000 km de sattım. Bence bunlardan daha kaliteliydi...Vibrasyon hariç:D
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Kaliteyi 10 üzerinden değerlendirisek; eski Mondial'ler 2, yeni Mondial'ler 4. Yani daha yolu var, yeterli seviyeye ulaşmaları için.
    www.motorumla.net

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    Bence bu motorların bu kadar eleştrimelerinin tek nedeni var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Sadece diğer motorlara göre ucuz olmaları.zaten çinli değilmi deyip veriyorlar odunu.yamaha gibi 4000-5000 tl olsa bu kadar eleştirilmezler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Uploaded with ImageShack.us

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı THE İMAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar abartmaya ne gerek var bence bunlar kullanıcı hatasıda olabilir
    Necatik35 abinin kullanici hatasi yapacagini sanmiyorum cünkü hepimizden daha fazla motorcu bir insan.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    sakın mc ye gs 1150 muammelesi yapmasın
    elverengin@gmail.com

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    motorumu dün akşam 18:30 sularında teslim aldım ...sevdim okşadım jelatinlerini çıkardım ...ilk benzimi aldım tabi full yaptım... daha önce cbf kullanmış biri ve ondan sonra başka hiç bir motorumda aynı tadı bulamamış biri olarak ilk izlenimlerim motorun rahat ve akıcı oluşu ..şimdilik 60 ı geçmiyorum vites geçişleri çok yumuşak , motor hafif ve kıvrak...şehir içi hızlı hareket için çok ideal bir motor ve çok kısa zamanda yollarda çoğalacak diye tahmin ediyorum...siyah olanı aldım parlak yerine mat siyah olsaydı daha iyiydi parlak hem çok dikkat çekiyo hem toz kiri çiziği çok gösterir.. gören hayırlı olsun kaça aldın soruyor...çok güzel bir duyguymuş sıfır motora binmek...şimdi sabırla rodaj dönemini geçirmeye çalışacam...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arkadaşlar bu pazar taraklıya gitmeyi planlıyoruz gelmek isteyen olursa benimle iletişime geçsin....

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    pazar günü yagış oldugunu üzülerek buradan söyleyeyim
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    müdür en son baktığımda güzel gösteriyordu..
    c.tesi akşamı net belli olacak havaya göre...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bende şimdi baktım nereden oldugunuda yazmamışsın ama
    http://www.dmi.gov.tr/tahmin/turkiye.aspx
    burada durum motorcular için hiç iç açıcı degil bilesin
    elverengin@gmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)