Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seestar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCX (150)
    Alıntı gunes788 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman aliyorum bu ilandakı ürünü ? aynısı dimi birde UZUNLAR nasil etkilimi ?
    ya ben görselden baktım attım o ilanı biraz araştır daha ucuza bulursun belki uzunlar adamın aklını alır.birde orda gördügün ampül degil o koruması o korumaları söküyorsun.normal ampül takar gibi takıyorsun far'ın içerisindeki bakır levhaları tornavida yardımı ile(yukarı dogru ittireceksin)cıkar sonra bi sıkıntı olursa tekrar yerlerine takarsın renkli kablolar var(sarı-mavi-yeşil) söktügün rengin baş harfini duyun üzerine keçeli kalemle yaz.tekrar dönüşte sıkıntı olmasın inşallah olmazda sen işi saglama al. Birde exononda 2 adet kablo var sarı yok yani(-)eksi yok sen sadece mavi ve yeşile bagla işlem tamamdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı seestar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EGE TURU
    Arkadaşlar toplamda 1800 km yol yaptım arkadaşımla ondada Honda 250 cbr vardı(Aksaray-Konya-Burdur(merkez ve salda gölü)-Isparta(egridir gölü,kovada gölü,yazılı kanyon)-Mugla(akyaka,gökçe,marmaris,fethiye)Antalya ve manavgat) hiç bir sıkıntı çıkarmadı ortalama 90 km de kullandım özellikle antalyadan aksaraya 470 km sadece 1 defa 5dk çay molasına ve 15 dk corba molası verdim Mondial benim gözümde kendini kanıtladı.ayrıca 7 defa depoları fulledik her seferinde 7-8 tl honda 250cbr benden az yaktı ....Ayrıca 50 km antalya şehir içinde gezdik 30 km kadarda manavgata dogru yol aldık depoları tekrar fulledik mondial 10 tl daha az aldı demekki uzun yolda 250'lik şehir içindede 150'lik çok hesaplı

manavgat burdan geçtigimiz gün manavgatta motorsiklet festivali varmış önünden geçmişiz ama görmedik yazık oldu kenan sofuoglununda katıldıgı 1000 kadar motorsikletli biraraya gelmiş :( gezimiz muz'a binmekte dahil milli parklar ve plajlarda verdigimiz cadır paraları (tek çadır kurduk)yakıt yemek içmek hep dışardan yedik kesinlikle hepsinde pazarlık yaptım yoksa öttürüyolar 450 tl ye 7 gün tatil yaptık Bir sonraki gezide görüşmek üzere herkeze selamlarrrrr...
    Çok güzel bir gezi olmuş.
    250cbr nin az yakması ilginç.Demekki bizim motorların hızı arttıkça yakıtta artıyor.
    Ama bir problem çıkarmadan bu yolu bitirmiş olması güzel birşey.Güvenerek yola çıkabiliriz o zaman.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Arkadaşlarla beraber hafta sonu balığa gittik.4 motor.3'ü mcx, biri vulture.
    Yaklaşık 250 Km yol yaptık.Dönüşte benim geri dönüşüm hortumu patladı.Motorun sesi değişti.Sanki eksoz patlamış gibi oldu.
    Yanımda elektrik bandı vardı.Onunla sarıp hortumun ucunu da boşa çıkarıp 40-50 km hızla yaklaşık 80 km yolu geldik.
    Servise götürüp göstereceğim.Bakalım sebebi neymiş.
    Başından geçen arkadaşlar varmı?

Motosikleti
    Dün motoru servise götürdüm.Hortumun yenisini aldım.Dışı telli hortum istedi usta.Motoruda bıraktım.2000 Km bakımı ve bu arıza için.
    Bugün gittiğimde bakımları yapılmış ve hortumu da değişmişti.Masraf 40 Tl tuttu.
    Motoru alıp dönerken 2 km sonra hortum tekrar patladı.Hemen servise geri döndüm.
    Usta baktı iptal edelim dedi.Eksoz tarafını körleyerek iptal ettik.Bakalım sonrası nasıl olacak.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    arkadaşlar mondial mc alarak aranıza yeni katıldım önceden mct 250 vardı onun hızına gücüne alıştığım için bu motor bana bayağı yavaş geliyor ama olsun en azından motorsuz kalmadım buda benim işimi görüyor bugün 50 küsür kilometre fabraya gidip geldim hızım 90 100 arası ve titreşim mct ye bakarsak titreşim olayı çok azdı bu yüzden fena motor değil ALLAH nasip ederse ilerki yıllarda hedefim yamaha drakstar 650 veya 600 lük honda shadov herkezin tekeri düz bassın inşallah.

Motosikleti
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mondial mc alarak aranıza yeni katıldım önceden mct 250 vardı onun hızına gücüne alıştığım için bu motor bana bayağı yavaş geliyor ama olsun en azından motorsuz kalmadım buda benim işimi görüyor bugün 50 küsür kilometre fabraya gidip geldim hızım 90 100 arası ve titreşim mct ye bakarsak titreşim olayı çok azdı bu yüzden fena motor değil ALLAH nasip ederse ilerki yıllarda hedefim yamaha drakstar 650 veya 600 lük honda shadov herkezin tekeri düz bassın inşallah.
    Hayırlı olsun güle güle kullan.Allah gönlüne göre versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Geçen hafta motoruma NGK çift tırnak buji taktım.Yakıta ve performansa faydası olduğunu söylüyorlar.Bakalım göreceğiz.
    Motorun gidişinde cüzi bir fark hissettim.Bakalım yakıt ne olacak.

Eskisi ve yenisi:

gfkfoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero karizma r 223cc
    arkadaşlar 7 aylık motor serüveninden sonra tekrar motorumu sattım sadece 740 km idi gerçi satmak istemiyordum ama nakit ihtiyacım var yeni sıfır araç aldım mecbur kaldım ama sizlerin paylaşımlarını yine takip ederim (
    "Sorumluluğunu taşıyacağın fikrin adamı ol"

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın. Yolunuz daima açık olsun

Benim bu motor hakkında merak ettiğim bir husus var.
    Ön maşada disk tarafındaki amortisör kolunda iki adet dişli delikler var. Bu dişli deliklerin amacını bilen var mı acaba ?

Umarım doğru isimde ve anlaşılır biçimde tarif etmişimdir

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı GokMer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın. Yolunuz daima açık olsun

Benim bu motor hakkında merak ettiğim bir husus var.
    Ön maşada disk tarafındaki amortisör kolunda iki adet dişli delikler var. Bu dişli deliklerin amacını bilen var mı acaba ?

Umarım doğru isimde ve anlaşılır biçimde tarif etmişimdir
    Benim tahminimce şöyle; http://www.aviciouscycle.ca/images/ProductImages/Acerbis-X-brake-orange-disc-guard.jpg bir disk koruması takma yeri olabilir ancak bizim motosiklet için üretilmiş bir koruma varmıdır orası meçhul. =)
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Mondial Z-ONE S yeşil
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tahminimce şöyle; http://www.aviciouscycle.ca/images/ProductImages/Acerbis-X-brake-orange-disc-guard.jpg bir disk koruması takma yeri olabilir ancak bizim motosiklet için üretilmiş bir koruma varmıdır orası meçhul. =)
    Bende öyle tahmin etmiştim ama kimsede öyle bir parça aparat görmedim merak ettim

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Pulsar banka hesabının vadeli olmasından dolayı yılbaşına kaldı. O zamana kadar beni idare etmesi için mcx almaya karar verdim. Hem işimi görsün hem zevk versin. İkinci el buldum 2-3 tane, yarın görüşeceğim. Eğer forumdanda satmak isteyen varsa (max 2600) bana ulaşsın mt'deki birinden almak daha iyi olur benim için.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zamanki gibi yine yakıt tüketimimi yazıyorum:
    Önce yaptığım değişiklikler.
    -Hava ayarı ayarlanmıştı önceki mesajlarımda var ayrıntısı
    -Lastik basınçları ayarlandı
    -4-6 bin devir aralığında kullandım ve 80 i geçmedim ortalama 5000 devir de gittim
    Depoyu doldurup 415 kilometre gittim ve tekrar depoyu doldurduğumda 57,02 TL benzin aldı.
    Benzinin litresini 5 TL den hesapladım:
    2,75 litre/100 Kilometre tüketmişim. Bu yolculuğun tamamı depo üstü çanta ve arka çanta ağzına kadar dolu arkamda valiz çadır mat ve uyku tulumu bağlı halde yapıldı. Ayrıca 50 kilometresi tarla yolunda gidildi.
    Diyeceğim o ki ben istediğim değere düşürdüm tüketimi. Yüksüz halde ve sürekli asfalt kullanımda hiç zorlanmadan 2,5 litre yi göreceğini düşünüyorum. Şaka gibi ama inanmayan olursa benzin fişinin resmini koyarım buraya.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zamanki gibi yine yakıt tüketimimi yazıyorum:
    Önce yaptığım değişiklikler.
    -Hava ayarı ayarlanmıştı önceki mesajlarımda var ayrıntısı
    -Lastik basınçları ayarlandı
    -4-6 bin devir aralığında kullandım ve 80 i geçmedim ortalama 5000 devir de gittim
    Depoyu doldurup 415 kilometre gittim ve tekrar depoyu doldurduğumda 57,02 TL benzin aldı.
    Benzinin litresini 5 TL den hesapladım:
    2,75 litre/100 Kilometre tüketmişim. Bu yolculuğun tamamı depo üstü çanta ve arka çanta ağzına kadar dolu arkamda valiz çadır mat ve uyku tulumu bağlı halde yapıldı. Ayrıca 50 kilometresi tarla yolunda gidildi.
    Diyeceğim o ki ben istediğim değere düşürdüm tüketimi. Yüksüz halde ve sürekli asfalt kullanımda hiç zorlanmadan 2,5 litre yi göreceğini düşünüyorum. Şaka gibi ama inanmayan olursa benzin fişinin resmini koyarım buraya.
    gerçekten iyi bir değer

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    Arkadaşlar selam. Ben de Mcx'e yeni başlayanlardanım. Şimdi şöyle bi sorum olacak üstadlara. Bu motorun normal deposu kaç litre, yedek deposu kaç litre? Makineyi (2012 model) 12.150 km'de aldım, seri makine eyvallah. Ortalama 70-80km hızla işe gitgellerde kullandım. Sadece arada bi trafikte kızdığım zaman kalkışta hızlı kalktım sonrasında yine 70-80 arası devam ettim. Depoyu tamamen bitirip (yedek dahil) hesapladığımda kilometrede 20 kuruş yaktığını gördüm ve biraz fazla geldi bana..

Düşünceleriniz nelerdir? Nasıl bişey yapabilirm?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Seinfeld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Ben de Mcx'e yeni başlayanlardanım. Şimdi şöyle bi sorum olacak üstadlara. Bu motorun normal deposu kaç litre, yedek deposu kaç litre? Makineyi (2012 model) 12.150 km'de aldım, seri makine eyvallah. Ortalama 70-80km hızla işe gitgellerde kullandım. Sadece arada bi trafikte kızdığım zaman kalkışta hızlı kalktım sonrasında yine 70-80 arası devam ettim. Depoyu tamamen bitirip (yedek dahil) hesapladığımda kilometrede 20 kuruş yaktığını gördüm ve biraz fazla geldi bana..

Düşünceleriniz nelerdir? Nasıl bişey yapabilirm?
    10w40 yag kullan ki daha az yaksin
    yag degismediyse değiştir
    bujiyi kontrol et tirnak aralığını sentil cakisiyla ayarla veya değiştir
    hava filtresini sabunlu suyla yıka geri yerine tak (cok cok az yag surebilirsin varsa 10w yağ olur)
    zinciri yagla kaucuklu gress ile olabilir
    gaz telini yagla ki daha hassas dokunursun belki de daha az yakar
    lastik havasi fazla olursa da fazla yakar

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w40 yag kullan ki daha az yaksin
    yag degismediyse değiştir
    bujiyi kontrol et tirnak aralığını sentil cakisiyla ayarla veya değiştir
    hava filtresini sabunlu suyla yıka geri yerine tak (cok cok az yag surebilirsin varsa 10w yağ olur)
    zinciri yagla kaucuklu gress ile olabilir
    gaz telini yagla ki daha hassas dokunursun belki de daha az yakar
    lastik havasi fazla olursa da fazla yakar
    Hava basıncı az olursa da fazlan yakar.

Yada sat bajaj al :D
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik havasi Az olursa fazla yakar dogrusu bu
    lastige gereginden fazla hava vurunca da konfor kaybolur
    motor yola tutunamaz yol tutuş azalır

ya da seneye gelmesi beklenen bajaj discover 100 alsın
    1 litreyle 91-100 km iddiaları var
    bakalim test sonuçları da ayni seyi söyleyecek mi

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aman hocam daha yeni aldım motoru, ne satması

merhaba arkadaslar mondial 150 mcx roadracer önerirmisiniz artıları eksileri nelerdir yakıt tuketimi nasıldır

Motosikleti
    Küba xr125
    Bende var hocam 2011 model siyah 150 mc 8000 km , kazasiz belasiz ve tertemizdir.
    Motor Isparta'da iletişim: 0544 261 87 94

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)