Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    @ümit_150_zc sisler güzel olmuş , tanesimi 12W çekiyor çiftimi?

Benim düşündügümde bu, 9ledli 9W çekiyor, iki tanesi 18W

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    yok 12 w ile çalışıyor ama.
    ikisi 6 w çekiyor..6 led var lensli..

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok 12 w ile çalışıyor ama.
    ikisi 6 w çekiyor..6 led var lensli..
    gayet güzel, lensli ve lenssizin farkı nedir ? benim koydugum resimdekide lenslimi acaba ?

ufak bi turladım , birde gpsle motorun göstergesini karşılaştırıyım dedim
    astranın göstergesiyle gps birebir aynı
    degerleri iyi gözlemlemek için dikkati göstergelere vermek gerekiyo, motorla gpsi 65km/s'e kadar karşılaştırabildim yol çok kalabalıktı sağdan soldan fırlayanlar çok , bi sakatlık olsun istemedim
    65kmye kadar gpsle motorun göstergesi uyum içerisinde ,şaşırdım ama memnun etti beni
    akşam sakin oluyo çıkarsam 100e kadar ölçüm yapmayı düşünüyorum

resim çektigimde navigasyonu yeni açmıştım uyduya henüz bağlanmadıgından gps zamanını 11:27 gösteriyor

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    sizin gösterdiginizde lensli..
    lens yani mercek ışıgı daha şleriye atıyor..ve daha geniş aydınlatıyorr.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Bende navigasyon var depo üstu cantanın seffat bolümüne koyuyordum alınlıgın içi iyi taktik artık oraya aparatla baglarım sagolasın ben sürekli navigasyon kullanıyorum km si navigasyonla aynı hatta 1-2 km bie sapmıyor. bende gece çok kullanıyorum h4 ampul taktırdım çok iyi aydınlatıyor ektraya gerek duymadım ama sisleri deneyecegim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Onur Mert Çamurluk hoşuma giiti arazide işe yarar. Montajı nasıl yaptın yakından resim çeker sen ve yüklersen büyük kıyak olur .

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    sulokurt h4 ampül 55 wattlık mı taktın?

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

bu arada arkadaşlar istanbuldaki 19 mayıs kortejinde bi kaç tane mc vardı. burda aramızdan katılan varmıydı korteje?

Ümit sana iki sorum olucak,
    1) elektriği nerden aldın araya sigorta falan neler koydun?
    2) lastiklerin markası nedir? memnun musun?

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulokurt h4 ampül 55 wattlık mı taktın?

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

bu arada arkadaşlar istanbuldaki 19 mayıs kortejinde bi kaç tane mc vardı. burda aramızdan katılan varmıydı korteje?

Ümit sana iki sorum olucak,
    1) elektriği nerden aldın araya sigorta falan neler koydun?
    2) lastiklerin markası nedir? memnun musun?
    19 ayıs kortejinde ben vardımm
    benim gördügüm 2 tane 150 mc
    1 tana 125 mc
    1 tanede drift vardı(ben)
    150 mc nin birisi bu forumdan..antı sukol diye yanlış yazmadıysam o nikli birisi..
    elektirigi kafa grenajıbı söktüm ordaki kontaga baglı kabloları denededim tek tek ig ne uçlu kontrol kalemi ile..
    baktım biri kontaga baglı kontak yapanıca elektrigi kesiyo açınca açılıyo.o şekilde aldım
    araya sigorta v.s hiç gerek yok çünkü çektigi enerji 6 w oldugu için ve ayrıca led oldugu için hiç bi sorun çıkarmaz..
    sislerin arasına birde anahtar koydum ben basıp çekmeli gerektigi zaman açıyıorum gerektigi zaman kapıyorum..

lastiklerim PİRELLİ DURA TRACTİON gayet memnunum
    yanlız biraz dişli oldugu için hızı az seviyede kesiyo 5 km h falan..
    ama ben bu lastiklerle 2 kişi 140 gördüm 1.köprü girişinde..
    lastiklerin tutunması falan gayet güzel yagmurdada kuru zemindede..

Motosikleti
    Mondial MCX
    evet Topkapıda Hüner motorda takdırdım bende ısıktan memnun degildim xenon taktırmak için gittim selim usta daha fazla para alackken gerek yok bunu takayım yetmezse xenon takarım dedi. arkadaki soketi degistirdi gayet güzel uznkısa cook farketti artık önimü görüyorum sürekli açık kullanıyorum hiç akü sorunu yaşamıyorum bütün kış onlarla gezdim

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bende vardım kortejde, hatta birine sormuştum bu ledler işe yaryor mu diye, fardan daha iyi aydınlatıyor demişti. senmiydin acaba o

lastikleri ben değiştirmek istiyorum hala orjinal latikler var üzerinde. frene dokununca kaymaya başlıyor, ama önce şu aydınlatma işini çözmk istiyorum.
    ben direk aküden almayı üşünmüştüm ama senin dediğinde mantıklı. uzunlara değilde kısa fara ekleye bilirim ledleride. kısaları yakınca lederde yanar. zten gündüz de uzunlarla kllanıyorum ben

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet Topkapıda Hüner motorda takdırdım bende ısıktan memnun degildim xenon taktırmak için gittim selim usta daha fazla para alackken gerek yok bunu takayım yetmezse xenon takarım dedi. arkadaki soketi degistirdi gayet güzel uznkısa cook farketti artık önimü görüyorum sürekli açık kullanıyorum hiç akü sorunu yaşamıyorum bütün kış onlarla gezdim

55 wattlık ampul sorun çıkartır diyor herkes hocam ya. osram ın falan dünya kadar seçeneği var 55 watt kullanabilditen sonra. aaşırı ısınıp far tasını karartır eritir diye korkuyorum ben. bide tesisat kaldırır mı?

Motosikleti
    Mondial MCX
    İstanbuldasın şehreminide hüner motor var

Telefon numarası: 0212 523 05 72 Fax: 0212 523 05 71
    Adres: Arpa Emini Mahallesi Pazartekkesi Sok No:35/e Şehremini-Fatih / İSTANBUL, İstanbul, İstanbul, 34100, Türkiye
    mondial servisi orada taktırdım çok memnunum hiç sorun yaşamıyorum.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende vardım kortejde, hatta birine sormuştum bu ledler işe yaryor mu diye, fardan daha iyi aydınlatıyor demişti. senmiydin acaba o

lastikleri ben değiştirmek istiyorum hala orjinal latikler var üzerinde. frene dokununca kaymaya başlıyor, ama önce şu aydınlatma işini çözmk istiyorum.
    ben direk aküden almayı üşünmüştüm ama senin dediğinde mantıklı. uzunlara değilde kısa fara ekleye bilirim ledleride. kısaları yakınca lederde yanar. zten gündüz de uzunlarla kllanıyorum ben

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

55 wattlık ampul sorun çıkartır diyor herkes hocam ya. osram ın falan dünya kadar seçeneği var 55 watt kullanabilditen sonra. aaşırı ısınıp far tasını karartır eritir diye korkuyorum ben. bide tesisat kaldırır mı?
    evet bendim o sordugunuz kişi )
    abi uzun kısaya falan baglama ledleri.
    direk gösterge oraya bi anahtar koy o şekilde açıp kapatırsın böle daha güzel ve saglam olur..
    hatta bu konu hakkında forum açmıştım linki yazayım size orda resimlerde var..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-powe-led.html
    ordaki rwesimlerde anahtar var basmalı anahtar ondan bulup yapın daha pratik oluıyo..
    kısalara abglarsanız gece sürekli açık olucakk..ve karsıdakinin gözünü alabilir..
    ama ben,imk,i gibi araya anahtar koyarsanız istediginiz gibi açıp kaparsınız..
    kontaga baglı olan kablodan alırsanız elektrigi ..
    kontak kapalıyken anahtarı açsanız bile yanmöaz...
    sadece kontak açıkken yakarsınız..
    aküden alırsanız araya anahtar koysanız bile çoluk çocuk oynarken anahtara basar ışıklar yanık kalabilir..
    dedigim gibi yapn bebnce

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    85 tl ye trafik sigortası buldum ve daha önce 202 tl ye yaptırdığım sigortayı iptal ettirdim.Trafik sigortası fiyatları arasında ciddi farklar olabiliyor araştırmadan yüksek fiyata yaptırmayın arkadaşlar.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85 tl ye trafik sigortası buldum ve daha önce 202 tl ye yaptırdığım sigortayı iptal ettirdim.Trafik sigortası fiyatları arasında ciddi farklar olabiliyor araştırmadan yüksek fiyata yaptırmayın arkadaşlar.
    85e güzelmiş hayırlı olsun , hangi sigorta şirketi ?

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin gösterdiginizde lensli..
    lens yani mercek ışıgı daha şleriye atıyor..ve daha geniş aydınlatıyorr.
    güzel ozaman, bende aynen kontaga baglayıp açma kapama anahtarı koymayı düşünüyorum güzel yöntem ayrıntılı anlatım için teşekkürler

Bende navigasyon var depo üstu cantanın seffat bolümüne koyuyordum alınlıgın içi iyi taktik artık oraya aparatla baglarım sagolasın ben sürekli navigasyon kullanıyorum km si navigasyonla aynı hatta 1-2 km bie sapmıyor. bende gece çok kullanıyorum h4 ampul taktırdım çok iyi aydınlatıyor ektraya gerek duymadım ama sisleri deneyecegim.[COLOR="Silver"]
    navigasyon camdan düşebilir diye tereddütteydim biraz ama güzel oldu yeri
    bende h4 ampul takmayı düşünüyorum

gpsle 85e kadar ölçtüm , hala rodajda oldugumdan fazlasına zorlamayım dedim
    ölçümüm şu şekilde 10km hıza gelip bir iki saniye o hızda kalıp gpse bakıp karşılaştırmasını yapıyorum
    10-20-30-40-50-55-60-65-70-75-80-85km olarak ölçüm yaptım gps ve gösterge degerleri aynı

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    koç allians yaptırmayı düşünen arkadaşlara telefonunu verebilirim şehir dışında olsanız bile kargoyla işlemi hallediyorsunuz.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

rafaeldel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MC 150
    Değerli Arkadaşlar, MC 150 Motorsikletimle Güneydoğu gezisinden Mersine dönerken Osmaniyede Trafik polisleri tarafından durduruldum.. Sağa çekip polis memuruna sordum , neden durdurdunuz beni, "yanlışlıkla bir ışıktanmı geçtim yoksa" dedim.."Hayır beyefendi öncelikle sizi tebrik etmek için durdurdum, örnek bir vatandaş, örnek bir sürücü olarak" dedi ve benden başka bir çok motorsikletli gördüm . hiçbirisin kaskı yok koruması yoktu..Hayatımda ilk defa örnek vatandaş gösterilmenin mutluluğuyla yola devam ettim..Orada bulunan Polislerden bir tanesi motorsikletime kask hizasında ön cam takmamı önerdi. Her hafta sonu uzun seyahatler yaptığım için ön cam ( Kask hizasında ) takmak istiyorum.. Bu konuda önerileriniz rica ediyorum saygılarımla

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ onrMRT, kardeş yan çantaların hakkında biraz bilgi verebilir misin? Kendin mi yaptın? Nasıl sabitledin ? Malzeme nedir? Kullanım kolaylığı ve zorluğu artı ve eksileri nelerdir?

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ankarada koç alliansa bir bakıyım olmadı istanbulla görüşelim ozaman , olsa olsa arada 30-40lira fark olur diye başka şirketlere bakmamıştım ama 100liraya motora alacagım sisleri, ampulü aradan çıkarırım

Bu arada benim motorun direksiyonu sağa dogru kilitleniyor, yani motorun üstünde oturdugunuzu düşünün kilitlenme yönü sağa dogru
    Yan ayaktayken direksiyonu kilitledigimde motoru bıraksam devrilecek
    Orta sehpaya almam gerekiyo direksiyonu kilitlemek için sizin mcxlerdede durum böylemi ?

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Şu power ledden yapmak istiyorum güzel duruyor birde onrMRT yan çantaların dikkatimi çekti ama metal olması ses yapmıyor mu? Nerden taktırdın? Fiyatı nedir?
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Merhaba arkadaşlar
    Ben İzmirden aranıza yeni katıldım.Uzun süre araştırmalarım sonucu bende 150 mc-x almaya karar verdim.Yarın bir aksilik çıkmazsa sıfır motorumu alıcam.
    Motoru ilk aldığımda şunlara dikkat et dediğiniz noktalar varmı? Birde kullanan arkadaşlar yakıt hakkında bilgi verebilirlerse çok sevinirim.
    Teşekkürler.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Onur Mert Çamurluk hoşuma giiti arazide işe yarar. Montajı nasıl yaptın yakından resim çeker sen ve yüklersen büyük kıyak olur .
    4tane uzun vida okadar ama çamurluğu ve içindeki demiri matkap ile delmen gerek zaten farın altında 4tane vidayı tutması için motorun kendınde olan somunlar var onlara takıyorsun oluyor. bide farın altında bi plastik parça var onu iptal etmek gerekiyor. arazide çok işe yarıyor. daha önceki orjinal mcx çamurluğu çamurdan tıkandı dağın basında sökmek zorunda kaldık =)) şimdi mc çamurluğu alıp böyle yaptım bi sıkıntı yok artık her yolda gidiyor ve görüntü çok hoş F150GS oldu artık =))

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ onrMRT, kardeş yan çantaların hakkında biraz bilgi verebilir misin? Kendin mi yaptın? Nasıl sabitledin ? Malzeme nedir? Kullanım kolaylığı ve zorluğu artı ve eksileri nelerdir?
    ben ve bi arkadaşım birlikte alüminyumdan tamamen kendimiz yaptık sadece sanayide büktürdük okadar perçin ve makinasını aldık perçinledik silikonladık. kesinlikle su geçirmiyor. sağdaki egzozdan dolayı ufak oldu onu daha çok kullanıyorum ıvır zıvır için iyi oluyor çok şey alıyor, büyük olan çantayı nispeten daha seyrek kullanıyorum festivale veya şehirler arası yolculukta falan yüklüyorum o dahada çok şey alıyor ama en olarak biraz dar yapmışız keşke 5cm daha geniş yapsaydık diyoruz arkadaşla kasklar girmiyor çünkü ve soldaki büyük olan çantanın bi özelliği var hem üstü açılıyor hem yan tarafı piknik vs. bi yerde yan tarafını açıp motoru orta ayaklığına aldığımızda sehpa olarak kullanabiliyorum çok rahat oluyor tamamen kendi fikrim övünmeden geçemiyeceğim bu konuda =)) motora koymak içinde demir kullandık kaynak yaptık demirleri gene kendimiz MC ye takarken daha kolay oldu çünkü sizin motorda arka tekerin üstünde 2tane vida giriş yeri var oraya monte ettik arkadaşın benim MCX de o yok elle tutma yerleri var bende bu yüzden motora kaynak yaptık 10cm kadar bi demir iki tarafınada diğer demir iskeleti çantaya monte edip oralardan monte ettik artçının ayaklarını koyduğu yerede monte ettik okadar, çantaların çok sallandığını görüncede arkadan plakanın altından ikisini birbirine bağladık demir ile şimdi hiç bi sıkıntı yok üstlerine çıkıp oturdum taşıyorlar beni 95kiloyum =))toplamda çantaların boş ağırlıkları sanırım 20-25kilo civarında demirleri çıkarında sadece alüminyum çanta 8-9 kilo civarında. diyeceksiniz çok ağır olmuyormu denge bozulmuyormu diye, kesinlikle olmuyor hatta tek kişi kullanımlarda motora daha iyi hakim olabiliyorsunuz yatmalarda falan daha iyi oluyor. sadece aradan geçmelerde bazen sıkıntı oluyor o kadar genelde bi sıkıntısını yaşamadım şuana kadar. bu arada çantaların en büyük avantajı bez çantalar gibi deformasyona uğramıyor ön korumalıkla aynı mesafede olduğu için düşme durumunda motor askıda kalıyor ve hem öndeki hem arkadaki kişinin ayakları sıkışma ezilme gibi şeylerle karşıkarşıya kalmıyor. çok kerede yatırdık motoru herhangi bi kırılma deformasyon söz konusu bile olmadı çantalarda.
    biraz uzun yazdım sanırım kusura bakmayın =))

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu power ledden yapmak istiyorum güzel duruyor birde onrMRT yan çantaların dikkatimi çekti ama metal olması ses yapmıyor mu? Nerden taktırdın? Fiyatı nedir?
    ses yapmaması için kenarlarına çamurlukların etrafına çekilen yapışkanlı şeritler var plastik onlardan çektik sesi önledi. kendimiz yaptık hiç bi yerde bulamazsınız eşini benzerini =)) aşağı yukarı çifti 200-220tl civarına geldi ama orjinallerine bakacak olursak 700euro dan başlıyor yaptıracak olursanız tekini 160-180tl civarına yaparlar heralde ama ne kadar güzel ne kadar istediğiniz gibi yaparlar bilmem he bide bizim yaptığımız fiyatın içinde motora bağlantı demirleri falanda var 160-180tl olan sadece tek bi çanta okadar =))

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

buda büyük çantanın sehpa olan hali fotoğrafı kırptığım için ufak daha sonra net bi fotoğraf çekip koyarım
    http://imageshack.us/photo/my-images/338/123nge.jpg/
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)