Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Bende Servislerden zamanında çok çektim sonra Eyüp Alibeyköy de Bebek Motor diye bi yer motoru satın aldığım yer oraya götürürsün demişti bende ilk direk oraya gittim bugune kadar hiç pişman olmadım her bakımınada oraya giderim evime biraz ters düşse bile gerçekten işçiliği güzel adamın ve inanın öyle bahsettiğiniz rakamlarada yapmıyor işi hakkı neyse onu alıyor para mara meraklısı değil tavsiye ederim eğer işiniz düşürse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda kaç kişi var mc ve mcx sahibi ?

semtleriyle yazarsa tanşırız

ben kerem, istanbul göztepeden
    Bende Korhan İstanbul Eyüp Sultan'dan
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben gaziosmanpaşadan sinan kac kere toplanalım dedık olmadı .

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    ben mehmet bahçelievlerden

kaç kere toplanıcaz dedik olmadı :D
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    toplanırız inşallah arkadaşlar, yoğunluk avrupa yakasında sanırım. havalar biraz düzelsin toplanıp tanışalım.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerem bu halk arasında terleme denilen bi olaydır ama seninki biraz terlemeyi geçmiş fazla yağ akıtmış sanırım aslında her motorda olmaz ( özellikle japonlarda olmaz ) bugüne kadar kullandığım ybr 125 2006, ybr 125 esd 2011 ve şuan kardeşimde olan 2011 son kasa cbr 125r da kesinlikle en ufak bir terleme olmadı ama kendi motorum 150 mc dede terleme vardı fakat seninki kadar çok olmuyordu bu olay nerdeyse bildiğim bütün 150 mclerde var kimi çok kimi az illa terliyo montajdan kaynaklanan civataların iyi sıkılmamasından kaynaklanan bişey. ben ilk olarak sübap ayarını yaptırmaya gittiğimde mecburen silindir üst kapağı açıldı ve açmışken içeriden bütün somunları sıktılar eğer yine terleme geçmezse contalar değişicek dedi usta ama keşke değiştirseymişim çünkü terleme azalmasına rağmen hala var ( bu arada silindir kapağı açıldıktan sonra içeride 3 civata gevşek çıktı nerdeyse 1 buçuk 2 tur sıkıldı yani sen düşün ) sana tavsiyem aşırı derecede yağ sızmıyorsa 5000- 6000 km ye kadar bu şekilde kullan çünkü bu km lerde genelde sübap ayarı kaçıyor bunun için silindir üst kapağı sökülüyor o arada contalarınıda değiştirirsin 2 kere iş olmamış olur. zaten contalardan para alınmıyor garantiden değişiyor [COLOR="Silver"]

truvaeo
    kullanıma bağlı olarak 100 km de 2.7 litre ile 3.5 litre arasında değişiyor. yani 1 litre ile 30-35 km gidiyor

ben yazın gece 3 gibi canlı müzikten dönerken gece donmamak için 50-60 km hızla gitmiştim ve 5. viteste sabit bu hızlarda 100 km de 2.5 litre yaktı tabi bu istisna çünkü bu şekilde hangi motorla gitsen çok az yakar
    abi 2011 ybr esd ile karşılaştırırsın nasıl bu 150 mcx ler konfor güç yakıt sağlamlık olarak ?

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bugün ışıklarda 2011 simsiyah bi apache geldi yanıma. bakayım dedim nasıl gidecek, azcık gaz verdim. hızlı kalkmama rağmen 3. vitesten sonra tozunu yuttum beyler

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    aydınlatma konusunda bişeyler yapan kimse var mı? çok yetersiz değil mi sizcede farı.
    Aydınlatma konusunda bu gün yeni bir hamle yaptım.Bizin o yakışıklı ama ışık vermeyen farı çıkartıp,yerine YBR farı taktım.Ampul olarakta 35/35 waat H4 ampul kullandım.Aydınlatma çok iyi oldu.Üstelik YBR farı bizim MC nin farının yerine tam uyuyor.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ışıklarda 2011 simsiyah bi apache geldi yanıma. bakayım dedim nasıl gidecek, azcık gaz verdim. hızlı kalkmama rağmen 3. vitesten sonra tozunu yuttum beyler
    Derdın neydi kardeşim bin motosıkletıne gez dolaş işine gıt gel bak zevkine yarışa falan gerek yok

Motosikleti
    znu 125
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatma konusunda bu gün yeni bir hamle yaptım.Bizin o yakışıklı ama ışık vermeyen farı çıkartıp,yerine YBR farı taktım.Ampul olarakta 35/35 waat H4 ampul kullandım.Aydınlatma çok iyi oldu.Üstelik YBR farı bizim MC nin farının yerine tam uyuyor.
    İlhami abi selamlar, tam benim aklımda olanı yapmışsın. senden ricam bize bi kaç resim çeker misin? ybr farı benimde aklımdaydı. nasıl göründü çok merak ediyorum.

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...ctid=otm85d024
    ve bu ampüllerden daha yüksek aydınlanma elde edebilir miyiz ?

Motosikleti
    İlhami abi selamlar, tam benim aklımda olanı yapmışsın. senden ricam bize bi kaç resim çeker misin? ybr farı benimde aklımdaydı. nasıl göründü çok merak ediyorum.
    Fotorafları yarın yükleyeceğim.Bu laptopa resim yüklemek mümkün değil.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    istanbulda kaç kişi var mc ve mcx sahibi ?

semtleriyle yazarsa tanşırız

ben kerem, istanbul göztepeden
    ömer istanbul bahçelievler. biz mehmet ile iki kere üç kişilik buluşma tettip ettik şu sırlar en uygun yer eyüpteki arkadaşın çalıştığı hamburgerci görünüyor. isteyen istediğini yer içer. hem de kapalı mekan. kısa bir tanışma faslı yapılır yaz gelmeden önce. herkes birbirini tanıdıktan sonra havalar ısınınca da bir icraat yapılır diye düşünüyorum. sinan abiye yakın paşa sarıdev de aynı mekana yakınlar. bire de yapı ressamı mehmet vardı bayrampaşadan o çok görünmüyor artık. onu da haberdar ederiz.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Sevgilim abillerim bende bugün 2011 model 3500 km de 150 mc aldım .Tavsiyeleriniz varsa nelerdir şimdiden ceavp verenlere teşekkür ederim.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 2011 ybr esd ile karşılaştırırsın nasıl bu 150 mcx ler konfor güç yakıt sağlamlık olarak ?
    kardeşim güç olarak kağıt üstündeki teknik verileri, motoru kullandığında da aynen hissediyorsun (ybr esd: 9.8 hp 9.5nm tork) (150 mc: 14 hp 12nm tork ) şöyle anlatıyım yazın kardeşimde ybr esd varken ışıklarda kaç kez denedik bende artçı varken kafa kafaya kalkıyo kardeşim 60kg biz artçıyla 135 kg, teke tek olduğunda zaten ybr yanına bile gelemiyor. bu arada hiç denemesen bile iki motoruda kullandığında aradaki performans farkı hemen anlaşılıyor.

konfor olarak ybr nin amortisörleri daha kaliteli darbeleri daha iyi emiyor ama 45 tl ye ybr nin yansanayi arka amortisörlerini aldım konfor oldukça arttı bide mc nin koltuğu arkaya doğru daraldığı için özellkle artçı konforu mc de daha düşük ama çok sorun olmuyor

sağlamlık konusunda tabiki ybr açık ara önde ama mc de zincir ve zamanla sinyallerin bağlantı yerlerindeki lastiklerin çatlaması dışında bir problem yaşamadım. orjinal zinciri sürekli uzuyo, zinciri geriyorsun kısa sürede yine gevşiyo bende 30 tl ye cz marka çekoslavak zincir aldım problem kalktı ve şu da var mondialın parçaları aşırı ucuz o yüzden kullanılan parçaların ömrü ybr den kısa bile olsa yinede daha ekonomik bir motor mc.

yakıt olarakta ybr de vakumlu karbürator olduğu için bizim düz karbüratörlere göre tabiki daha az yakıyo.. %15-%20 fazla yakar mc

sonuç olarak şunu diyebilirim her ne olursa olsun mc nin kullanımı ybr den çok daha keyifli hatta şöyle diyim evde 2 motorda dururken hiç ybr yi kullanmadım çünkü mc den sonra gitmiyor gibi geliyo ybr. özellikle kalkışlarda mc sınıfında tek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam son hızda apache biraz daha iyi olabilir denemedim ama kalkışlarda asla mc yi geçemiyor, zaten mc ile apache drag yaptığında çok çok rahat geçiyor mc. ben yazın en az 3 apache ile kalktım sanki ybr yi geçer gibi geçtim apacheleri. ya senin motorunda bi sorun vardır sübap ayarı v.s yada apachede ekstra bişeyler vardır

şimdi bunu okuyanlar apache 13.5 hp, mc 14 küsür hp ve apachede 12.7 nm tork var mc de 12nm tork var nasıl olurda mc kalkışta çok rahat geçer diyebilir ama çok kez denedik sonuç bu

bu arada motorumu övmek için konuşmuyorum en ufak fırsatta daha büyük bişey almak istiyorum, sadece objektif olarak tecrübelerimi aktardım

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömer istanbul bahçelievler. biz mehmet ile iki kere üç kişilik buluşma tettip ettik şu sırlar en uygun yer eyüpteki arkadaşın çalıştığı hamburgerci görünüyor. isteyen istediğini yer içer. hem de kapalı mekan. kısa bir tanışma faslı yapılır yaz gelmeden önce. herkes birbirini tanıdıktan sonra havalar ısınınca da bir icraat yapılır diye düşünüyorum. sinan abiye yakın paşa sarıdev de aynı mekana yakınlar. bire de yapı ressamı mehmet vardı bayrampaşadan o çok görünmüyor artık. onu da haberdar ederiz.
    Evet ben Gaziosmanpaşadayım organizasyon olursa seve seve gelirim.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Umarım Hep Beraber Buluşabileceğimiz bir organizasyon olur seve seve katılmak isterim nerede nasıl olursa olsun Hepinizle tanışmak isterim teker teker.Bizim Restoran Her zaman müsait üst katımızda gayet güzel beraber oturabileceğimiz rahat edebileceğimiz büyük bir alan mevcut hem öyle çok çok bir kalabalık olmuyor genelde.Siz Nereyi Nasıl İsterseniz Allah Kısmet ederse gelmeye çalışırım....
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam son hızda apache biraz daha iyi olabilir denemedim ama kalkışlarda asla mc yi geçemiyor, zaten mc ile apache drag yaptığında çok çok rahat geçiyor mc. ben yazın en az 3 apache ile kalktım sanki ybr yi geçer gibi geçtim apacheleri. ya senin motorunda bi sorun vardır sübap ayarı v.s yada apachede ekstra bişeyler vardır

şimdi bunu okuyanlar apache 13.5 hp, mc 14 küsür hp ve apachede 12.7 nm tork var mc de 12nm tork var nasıl olurda mc kalkışta çok rahat geçer diyebilir ama çok kez denedik sonuç bu

bu arada motorumu övmek için konuşmuyorum en ufak fırsatta daha büyük bişey almak istiyorum, sadece objektif olarak tecrübelerimi aktardım
    çok güzel özetlemişsin zaten yarışmadık ciddi ciddi, sadece "ben de varım" deme şekliydi bizim olay. yoksa adamda hiç yarışıyormuş gibi bi hal yoktu yani, ben de öyle yüksek devirleri falan görmedim. bu arada o arkadaş da forumdan çıktı, aynı mahalledeniz. daha yeni görüştük, sohbet ettik, kullandım makineyi, hoşuma gitmedi değil. frenler ve debriyaj daha yumuşaktı benimkine göre. (tabi bu ayarlardandır muhtemelen) motor da mc'den alçak olduğundan daha rahat geldi açıkçası. görünüme hiç girmiyorum vites geçişlerinde hafif bi titreşim hissettim fakat öyle çok da abartıldığı gibi rahatsız edici değilmiş. tabi bizim makineler daha az titriyor orası ayrı. neyse artık bugünlük benden bu kadar

Motosikleti
    MC ye YBR farı uygulaması:

Resimlerin üzerine tıklayarak büyültebilirsiniz.

Motosikleti
    znu 125
    eline sağlık ilhami abi, maliyeti ne kadar oldu bu uygulamanın? güzel olmuş ama bence biraz bozmuş mc nin güzelliğini. ybr1252011modelinin farı uyar mı acaba, ama araştırdım oda 120tl civarında bi fiyat,ampülü falan 140-150 liraya gelicek.
    belkide aydınlatma olayını power led sis farlarıyla50-60 liraya çözmek daha mı iyi olur acaba ?

Motosikleti
    eline sağlık ilhami abi, maliyeti ne kadar oldu bu uygulamanın? güzel olmuş ama bence biraz bozmuş mc nin güzelliğini. ybr1252011modelinin farı uyar mı acaba, ama araştırdım oda 120tl civarında bi fiyat,ampülü falan 140-150 liraya gelicek.
    belkide aydınlatma olayını power led sis farlarıyla50-60 liraya çözmek daha mı iyi olur acaba ?
    Ben sadece ampul için 5 TL. ödedim.Farı, motosiklet tamircisi bir arkadaşımın dükkanından,sağı solu kırık 3-4 YBR farının sağlam yerlerini bir araya getirerek yaptık.
    Benim için görsel güzelliği önemli değil.İşlevi önemli.Zira ben MC yi ticari bir araç gibi kullanıyorum.Oturduğum ilçeden İzmir e mal almak için kullanıyorum genelde.
    Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    abi bana şu önce cam lazım fena rüzgar yiyorum. görüntü kötü olsun kışında bineyim motora. özel mi kestirdin yoksa bir modelin camı mı?

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bana şu önce cam lazım fena rüzgar yiyorum. görüntü kötü olsun kışında bineyim motora. özel mi kestirdin yoksa bir modelin camı mı?
    üstte iki mesaj birbirine karışmış.
    görüntü kötü olsun lakin aydınlatması iyi olsun yeter.
    abi ön cam özel kesi mi yoksa birbaşka motorun camı mı?
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)