Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Arkadaşlar,

Mondial 150 MC topicini bu motosiklet hakkında soru,bilgi ve birikimlerimiz için kullanalım lütfen.
    Sohbet amaçlı kullanırsak topic amacından uzaklaşır ve kimse tarafından okunmaz hale gelir.

Birbirimiz arasındaki sohbetleri özelden yaparsak daha iyi olur kanımca.
    Anlayış göstereceğinizi umarım.Herkese iyi akşamlar.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu debriyajın kavrama noktası sizlerde de en sonlara doğru mu?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    onu ayarlayabiliryorsun inzell.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu debriyajın kavrama noktası sizlerde de en sonlara doğru mu?
    EVET

Bende servise sormayi düsünüyordum bunun standarti nedir?

Motosikleti
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET

Bende servise sormayi düsünüyordum bunun standarti nedir?
    Debriyajın standardı pek olmaz.Herkes arzu ettiği şekilde kullanmayı tercih eder ve ona göre ayarlar.Normalde ortaya doğru kavraması lazımdır.
    Debriyajı kendinizde kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.
    Bunun iki yolu vardır.
    1-Debriyaj manetinin önündeki büyük kontra somununu gevşetip,debriyaj telinin kılıfının ucundaki dişli kısmı sıkarak veya gevşeterek.
    2-Debriyaj telinin motora bağlanan kısmındaki kılıfın ucunda ve bağlantı noktasının arkasındakisomunları gevşetip,kılıfı ileri veya geri ayarlayıp tekrar somunları sıkmakla halldebilirsiniz.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

anladığım kadarı ile bu motor makul sevyede kullanıldığında 10 kuruşun altında yakar şehir dışı.buda iyi bir değer bence..4.9x3.65=17.88/185=0.96 kuruş yukardaki verilere göre böyle bişey çıkıyor

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın standardı pek olmaz.Herkes arzu ettiği şekilde kullanmayı tercih eder ve ona göre ayarlar.Normalde ortaya doğru kavraması lazımdır.
    Bunun iki yolu vardır.
    1-Debriyaj manetinin önündeki büyük kontra somununu gevşetip,debriyaj telinin kılıfının ucundaki dişli kısmı sıkarak veya gevşeterek.
    2-Debriyaj telinin motora bağlanan kısmındaki kılıfın ucunda ve bağlantı noktasının arkasındakisomunları gevşetip,kılıfı ileri veya geri ayarlayıp tekrar somunları sıkmakla halldebilirsiniz.
    Yanlış bişey yapmaktansa servise yaptırayım diye düşünüyorum. Debriyajım bana göre çok yukarıda kavrıyor. Ortalara aldırmayı düşünüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:50 ----------

Bugün farı kendim biraz yukarı kaldırdım, farın sol arkasındaki vida kısmından ama yeterli gelmedi biraz daha kaldırmayı düşünüyorum. Vidayı sonuna kadar cevirdiğimi düşünüyordum eğer daha fazla yükselmiyorsa farın yetersiz aydınlattığını düşünüyorum. Uzunlarla gitmek zorunda kalıyorum anayolda.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun iki yolu vardır.
    Bilgilendirme için teşekkürler, ben de öyle düşünmüştüm. Diğer arkadaşlara sorayım istedim.

Debriyajı istediğimiz gibi ayarlamanın bir sakıncası var mıdır acaba?

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşlar motorumun arka tekerini max. olarak hangi ebatlara kadar optimum olarak büyütebilirim?.cok ince geliyor ve güven vermiyor bana arka teker.

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler, ben de öyle düşünmüştüm. Diğer arkadaşlara sorayım istedim.

Debriyajı istediğimiz gibi ayarlamanın bir sakıncası var mıdır acaba?
    Çok ileride kavrarsa debriyaj kaydırabilir ve çabucak aşınır.en ideali ortadan biraz aşağısır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumun arka tekerini max. olarak hangi ebatlara kadar optimum olarak büyütebilirim?.cok ince geliyor ve güven vermiyor bana arka teker.
    Ben arka lastiği 100/90-18 ebadında bir lastikle değiştirdim.Kuryeler YBR lerde bu ebat lastik kullanıyorlarmış ve memnunlarmış.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    üstat 150 mr ın arka lastiğini takmayı düşündün mü???
    gerçi necati abi daha iyi bilir ama :D
    :D

Motosikleti
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat 150 mr ın arka lastiğini takmayı düşündün mü???
    gerçi necati abi daha iyi bilir ama :D
    :D
    150 MR nin arka jantı 16 janttır.Bandırma feribotu gibi gidersin sonra

Motosikleti
    150 mc
    150 MR nin arka jantı 16 janttır.Bandırma feribotu gibi gidersin sonra
    mr ın güzelde Necati abinin dediği gibi problem cıkarır nitelikte.çap uymuyor.

Necati abi bir cm daha enli olsa sakat mı olur motora uymaz mı yoksa cok mu yakar?(sürtünme arttıgı için cok yakması lazım).ben uzun yol yapıyorum.yüksek süratlere cıkıyorum bazan.(110 gibi)

Motosikleti
    mr ın güzelde Necati abinin dediği gibi problem cıkarır nitelikte.çap uymuyor.

Necati abi bir cm daha enli olsa sakat mı olur motora uymaz mı yoksa cok mu yakar?(sürtünme arttıgı için cok yakması lazım).ben uzun yol yapıyorum.yüksek süratlere cıkıyorum bazan.(110 gibi)
    Ben 1 cm geniş lastik taktıktan sonra arka taraf daha yumuşak oldu.Yani bir miktar konfor sağladı.Lastiği değiştirdikten sonra yakıt sarfiyatını ölçme fırsatım olmadı.
    Benim motosikletin yakıt göstergesi sağlıklı çalışmıyor.Yarım depo benzin varken gösterge kırmızıya düşüyor.Sizin motorlarda böyle bir sorun varmı?

Motosikleti
    150 mc
    evet öyle bir şey var gibi.ama ben anlıyorum yarıda oldugunu.cünkü acıp bakıyorum depoya.birde kırmızıdan sonra baya bi giyor.yani 200 km den fazla.
    bir de arka süspansiyonları nasıl gevşetebilirim?

Motosikleti
    evet öyle bir şey var gibi.ama ben anlıyorum yarıda oldugunu.cünkü acıp bakıyorum depoya.birde kırmızıdan sonra baya bi giyor.yani 200 km den fazla.
    bir de arka süspansiyonları nasıl gevşetebilirim?
    Fabrikasyon olarak zaten en yumuşak konumunda geliyor.Eğer bir çukura veya kasise girdiğinde arka taraf vuruyorsa arka süspansiyonları sertleştirmen gerekir.Benim süspansiyonlar öyle idi ve sertleştirdim.şimdi vuruntu kalmadı.

Motosikleti
    150 mc
    Fabrikasyon olarak zaten en yumuşak konumunda geliyor.Eğer bir çukura veya kasise girdiğinde arka taraf vuruyorsa arka süspansiyonları sertleştirmen gerekir.Benim süspansiyonlar öyle idi ve sertleştirdim.şimdi vuruntu kalmadı.
    bende vuruntu olmuyor ama biraz sert gibi.sanırım zamanla yumuşar.

Motosikleti
    bende vuruntu olmuyor ama biraz sert gibi.sanırım zamanla yumuşar.
    Bence biraz sertleştir.Virajlarda daha iyi yol tutuğunu hissedeceksin.

Motosikleti
    150 mc
    Bence biraz sertleştir.Virajlarda daha iyi yol tutuğunu hissedeceksin.
    dediğin gibi yaparım abi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 ----------

güncel yakıt değeri

avcılar/parseller-kocaeli/gebze arası toplam 95 km

ortalama hız 85 km/h

toplam harcanan yakıt 2.94 lt.
    güncel tl cinsinden tutarı 10tl 75 kuruş

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu makinalar (MR ve MC) mondial markasının en büyük sınavı gibi duruyor.
    eğer yeterince sağlamsa ve olurda kuryeler tarafından tutulursa (ki umarım öyle olur) uzun dönemde sektörün büyük abilerini (yamaha - tvs - honda - suzuki - sym vb.) daha hesaplı ve yakışıklı giriş seviyesi motorlar getirmeye mecbur bırakacak gibi görünüyor.

firmalar arası rekabet iyidir, müşterinin işine gelir. piyasada yakın periodta daha fazla MC ve MR görmek umuduyla..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)