Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar motorun kıtapcığını motorla birlikte gelmedı daha sonra yollıcaklar satan kışı içinde rodajla ilgili ne yazıyor en azından ne yapmam gerekiyor şuan 20 kmde motor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tlgyksl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun kıtapcığını motorla birlikte gelmedı daha sonra yollıcaklar satan kışı içinde rodajla ilgili ne yazıyor en azından ne yapmam gerekiyor şuan 20 kmde motor ?
    1000 km 50 km\hızı geçme ani gaz verip motoru ani ısıtıp sürtünmeyi arttırma 5000 deviri geçme yeter ondan sonra kapat gitsin

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı tlgyksl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km 50 km\hızı geçme ani gaz verip motoru ani ısıtıp sürtünmeyi arttırma 5000 deviri geçme yeter ondan sonra kapat gitsin
    peki yağ değişimi falan onları kaç kmde nasıl yapcaz ilk zamanda ?

xkonblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan discovery 150
    peki yağ değişimi falan onları kaç kmde nasıl yapcaz ilk zamanda ?
    Yaw ben motoru ne kadar hor kullanıomuşum 60 bazen 80 de yaptığım oldu bundan sonra 50i geçmesek sorun yaşamayız demi yaw 135 km filan yaptım daha... :p ayrıca servise sormuştum yağ işini ilk 500 de gitmem gerektiğini söledi ;)

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar benzin ışığı var mı motorda kullanı kıtapcığı olmadı için elimde bilmiyorum ? yedek depoya geçtiğini nasıl anlıcam :S

Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Alıntı xkonblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw ben motoru ne kadar hor kullanıomuşum 60 bazen 80 de yaptığım oldu bundan sonra 50i geçmesek sorun yaşamayız demi yaw 135 km filan yaptım daha... :p ayrıca servise sormuştum yağ işini ilk 500 de gitmem gerektiğini söledi ;)
    aslında 300 kmde gidilir ama motor ustasının psikolojisine göre değişiyor beni 400 km de çağırmıştı... Garantiden çıkmazsa gitmeni tavsiye etmem al bi castrol 15 40 kendin değiştir en iyisi yoksa serviste en iyi yağı koyuyolar 300 km sonra viskozite falan kalmıyo süper oluyo

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı tlgyksl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında 300 kmde gidilir ama motor ustasının psikolojisine göre değişiyor beni 400 km de çağırmıştı... Garantiden çıkmazsa gitmeni tavsiye etmem al bi castrol 15 40 kendin değiştir en iyisi yoksa serviste en iyi yağı koyuyolar 300 km sonra viskozite falan kalmıyo süper oluyo
    Benzin ışığı var mı arkadaşım bu motorlarda ?

xkonblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan discovery 150
    Benzin ışığı var mı arkadaşım bu motorlarda ?
    arkdaşım motorun elinde değil mi? Ben kendi motorumda göremedim ışık mışık

Merhaba Arkadaslar Ben Galiba En eski Lifan kullanıcısıyım Benim Lifan suan 11 bın km de ilk aldigimda Sadece Depo gostergesi CAlişmadi Soyledim GEtir Depoyu sokup takalim dediler Bende depoyu sokturmedim oyle kaldi.. Gelelim Deponun onundeki parca dediginiz Ön Grenaj parcasi tum motorlarda sabittir bazilarina kutusunda gelir servisi takmaz ibnelik degilmi 11 bin km geldim Daha tek arizasini görmedim 6 kez yag deişimi yaptim 10 40 castrol kendim degişirim servise gidersem sira beklırom ilk rodaj devrinde Bazi arkdaslarim 50km gecme filan yazmişlar yeni alan arkdaslar için soyluyorum motora 1000 km ye gelene kadar ne bastiysanız bastınız yoksa motoru acamazsiniz mesela turanj renkli motorcu arkdasım senin motor 110u gecmez geciremezsin yani .. yeni alan arkdaslarim motora acımayın yoksa motor rodajdan cıkana kadar kör kalir dahada acamazsiniz basin yokusa cikin asagi dogru basın 120 i vursun ilerde pişman olursunuz Yag deişimini ilk 300 de 2 1000 de 3 3000 de 4 5000 de 5 700 .. devam her 2 bin km de bir deişirim subab ayarlari 5mmye kendim ayarlarim 3mm ayarlatirsaniz motor rampada daralir yakit tuketimi artar 7mm de motor cekiştren düşer sitandarti 5 mm dir subab memeleri ancak rahatlar.. Ben Gayet Memnunum motorumdan arazide Cok iyi daralma yok.. Benzini Şheel Den başka yerden almayin Civarda Shell yoksa Bp den alin 97 oktan alin Bi arkdasım demişki Kitapcigi yok die Kitapcik koltugun altında cıkar koltugunu ac altindadir Benim gibi uzun yorumlar beklıyorum arkdaslar Lifan 1 numara bu yaz Yalniz Suziki 600cc alıyorum lifanı saticam isteyene duyrulur kiz gibi motor butun bakımlari tamamdir..

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı asi_kral58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar Ben Galiba En eski Lifan kullanıcısıyım Benim Lifan suan 11 bın km de ilk aldigimda Sadece Depo gostergesi CAlişmadi Soyledim GEtir Depoyu sokup takalim dediler Bende depoyu sokturmedim oyle kaldi.. Gelelim Deponun onundeki parca dediginiz Ön Grenaj parcasi tum motorlarda sabittir bazilarina kutusunda gelir servisi takmaz ibnelik degilmi 11 bin km geldim Daha tek arizasini görmedim 6 kez yag deişimi yaptim 10 40 castrol kendim degişirim servise gidersem sira beklırom ilk rodaj devrinde Bazi arkdaslarim 50km gecme filan yazmişlar yeni alan arkdaslar için soyluyorum motora 1000 km ye gelene kadar ne bastiysanız bastınız yoksa motoru acamazsiniz mesela turanj renkli motorcu arkdasım senin motor 110u gecmez geciremezsin yani .. yeni alan arkdaslarim motora acımayın yoksa motor rodajdan cıkana kadar kör kalir dahada acamazsiniz basin yokusa cikin asagi dogru basın 120 i vursun ilerde pişman olursunuz Yag deişimini ilk 300 de 2 1000 de 3 3000 de 4 5000 de 5 700 .. devam her 2 bin km de bir deişirim subab ayarlari 5mmye kendim ayarlarim 3mm ayarlatirsaniz motor rampada daralir yakit tuketimi artar 7mm de motor cekiştren düşer sitandarti 5 mm dir subab memeleri ancak rahatlar.. Ben Gayet Memnunum motorumdan arazide Cok iyi daralma yok.. Benzini Şheel Den başka yerden almayin Civarda Shell yoksa Bp den alin 97 oktan alin Bi arkdasım demişki Kitapcigi yok die Kitapcik koltugun altında cıkar koltugunu ac altindadir Benim gibi uzun yorumlar beklıyorum arkdaslar Lifan 1 numara bu yaz Yalniz Suziki 600cc alıyorum lifanı saticam isteyene duyrulur kiz gibi motor butun bakımlari tamamdir..
    ya bu rodaj olayında kafam cok karıstı motor 38 km de suan ne yapıcam yanı ben halen anlamadım yavas mı gıtcem yoksa hızlımı devır fazla yukseltmeden mı gıtcem yanı 4 bın faln gecmeden devırı nasıl yapıyım kı bunu motor ilerde gidişatı falan iyi olsun diğer sorunların hepsını hallettım bı tek bu rodajda kaldım yanı :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 ----------

Alıntı xkonblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşım motorun elinde değil mi? Ben kendi motorumda göremedim ışık mışık
    ya motor elımdede yenı yenı ogrenıyorum kı sağını solunu halletım zaten :D

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Buda benim yeni makina..

Motorun Güz€l hayirli olsun bu motordan bızım burda b€nl€ b€rab€r 6 kişid€ var (klavy€m bozuk ancak yazıorm ) bak s€mih motoru fazla yormuyacak s€kıld€ duz yollarda kullan ara sokaklarda aasırı vıt€s atma yanı otobant varsa cık bas motora yada rampalı yol varsa bas 100 u g€c d€vır 1800 € g€lsın korkma b€s dakıka kadar bas yuz v€ uz€rı motoru fazla ısıtmayacak s€kıld€ kullan 300 km g€lınc€ gıt yag d€gıstır 500 km g€c€n€ kadar kıms€yı arkana alma sorucagın başka bıs€y varmı

Motosikleti
    lifan discovery 150
    semih motorun korumalık demirini sonradan taktırdın galiba orjinali bu muymuş ? yoksa sen benyendin demi bunu taktırdın bide fiyatı nederi soylersen sevinirim bende taktırmak istiyorumda
    Uçakla Yarışmakta Sarmıyor Artık[U][COLOR="SeaGreen"] :P[/COLOR][/U]

Korumalik Demirin orjınalinde olmaz ki Sonradan alinir o demir. Yan koruma baridir. Bunun Mavi Rengi Benim motor Semih Hayirli olsun motorundan gayet memnun kalacaksin motor cok guclu emın ol 3 valfli patentlidir yedek subab devreye giriişi vardir yokuslarda rampalarda hava verir ve motoru rahatlatir yani buda senin motorla rampada cıkarken motorun daralmadigini gorunce anlayacaksin soyledigimi

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Motorun Güz€l hayirli olsun bu motordan bızım burda b€nl€ b€rab€r 6 kişid€ var (klavy€m bozuk ancak yazıorm ) bak s€mih motoru fazla yormuyacak s€kıld€ duz yollarda kullan ara sokaklarda aasırı vıt€s atma yanı otobant varsa cık bas motora yada rampalı yol varsa bas 100 u g€c d€vır 1800 € g€lsın korkma b€s dakıka kadar bas yuz v€ uz€rı motoru fazla ısıtmayacak s€kıld€ kullan 300 km g€lınc€ gıt yag d€gıstır 500 km g€c€n€ kadar kıms€yı arkana alma sorucagın başka bıs€y varmı
    yani benim anlamadığım çoğu kişi motoru 50-60 gecme diyorlar 5 bin devirden yukarı cıkma 500 km ye kadar sende dıyosun asıl 100 gec devir yükselt hangisini yapcam kafam iyice karıştı :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

Alıntı welet54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih motorun korumalık demirini sonradan taktırdın galiba orjinali bu muymuş ? yoksa sen benyendin demi bunu taktırdın bide fiyatı nederi soylersen sevinirim bende taktırmak istiyorumda
    ben para vermedim demire ordakılere söyledik taktılar para istemediler orjınalı yanı buna uyan bumudur bılmek bana motor direk geldi görmedim ben önceden motoru yanı fiyat olarak ama 50 tl lk bişey bu koruma demırlerı.

Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Korumalik Demirin orjınalinde olmaz ki Sonradan alinir o demir. Yan koruma baridir. Bunun Mavi Rengi Benim motor Semih Hayirli olsun motorundan gayet memnun kalacaksin motor cok guclu emın ol 3 valfli patentlidir yedek subab devreye giriişi vardir yokuslarda rampalarda hava verir ve motoru rahatlatir yani buda senin motorla rampada cıkarken motorun daralmadigini gorunce anlayacaksin soyledigimi
    arkadaşım yalnış bilgi verip milletide yanıltıyosun nerde 3 sibop var açıp baktın mı hiç. sen bi servisine git sor diycem ama adam sana güler o yüzden sorma burdan öğrenmiş ol.

Motosikleti
    lifan discovery 150
    Arkadaşım benim önce neyi kast ettiğimi oğren sonra yorum yap bence her motor için ayrı koruma demiri uretilir he tabi sen bunu bilmiyosan bunuda burdan öğren ve sana 3 tane sibopu oldunu zorlanığında acıldını filan kimdedi veya nerde okudun niye bizim haberimiz yok oyle bişey varsa nerde okuduysan bizelede paylaşta bizde öğrenmiş olalım bindiğimiz motor 150 lik bi motor o kadar abartılıcak bişey yok bence sağlam lığına sağlam güçlümü dersen evet guçlü ama bi tvs apache ye kafa tutamıyorum arkadaşımda var kapışıyoruz herseferinde tokatlanıyorum
    Uçakla Yarışmakta Sarmıyor Artık[U][COLOR="SeaGreen"] :P[/COLOR][/U]

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    arkadaşlar bu motorun vibrasyon durumu nedir. yada titreşim kaç kmden sonra başlar ve son hızı falan nedir kullanan pek fazla yok galiba bu motordan ama benim Lifan olması hoşuma gitti sonuçta çakma çinli değil en azından harbi çinli :-)
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı isg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun vibrasyon durumu nedir. yada titreşim kaç kmden sonra başlar ve son hızı falan nedir kullanan pek fazla yok galiba bu motordan ama benim Lifan olması hoşuma gitti sonuçta çakma çinli değil en azından harbi çinli :-)
    vibrasyon çok az gibi yormuyor elleri falan uyuşturmuyor şuana kadar kulladıgından yanı iyi gibi o yonden daha uzun yola cıkıp gormedık. son hızı 140 ıbre var 120 yapar gibime geliyor cunku cekışı falan baya iyi uzaması falan.çinli derkende çinde üretimi olabilir ama karbüratör falan japan gerçi artık herşey cinde üretiliyor işte malzeme farkı oluyor sadece ama fiyatına gore mondıal kanunı gibi motorlardan daha iyi.

ya ne 3 sibobu 3 walf dedim size http://www.youtube.com/watch?v=rrgQHQFKu5k bu videoyu ızleyin ne dmek istedigimi anlayacaksiniz

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler