Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüse bindiremedik! Aslında 403 lere oluyor dediler ama onu da bulamadık, yatırarak da benim içime sinmedi. Bıraktım bir arkadaşın kapalı garajına, iki adet fazer ın yanında yatıyor. Havalar biraz ısınsın ay sonuna doğru bu bahaneyle bir Ayvalık daha yapacağım.

Senden sonra o şiddetli poyrazda yolda iki sefer durdum, birkaç foto da ben ekleyeyim.

http://b1203.hizliresim.com/v/h/3jvcf.jpg

http://b1203.hizliresim.com/v/h/3jvcr.jpg

http://b1203.hizliresim.com/v/h/3jvd4.jpg

barış ne yaptın motoru götürebildinmi istanbula?ses çıkmayınca senden merak ettim
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Götürdüm götürdüm, fakat bayağı zor oldu be Tolga! İvrindi-Balıkesir çıkışı yağmur soğuk bayağı cebelleştim. Derece 2'ye düştü, buzlanma şekli bile çıktı. Fakat ondan sonra Susurluk civarı hava yumuşadı. Yalı da çiğ börekleri götürüp duble çayları lüpletirken ısındım, enerji depoladım.

Hem konforu hem performansından son derece memnunum. İyi ki almışım sende iyi ki bana satmışın.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Götürdüm götürdüm, fakat bayağı zor oldu be Tolga! İvrindi-Balıkesir çıkışı yağmur soğuk bayağı cebelleştim. Derece 2'ye düştü, buzlanma şekli bile çıktı. Fakat ondan sonra Susurluk civarı hava yumuşadı. Yalı da çiğ börekleri götürüp duble çayları lüpletirken ısındım, enerji depoladım.

Hem konforu hem performansından son derece memnunum. İyi ki almışım sende iyi ki bana satmışın.
    sevindim barışcım ,kazasız belasız bin kardeşim hayrını gör
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Geçen hafta c.tesi akşamı motorumu park edip eve çıktım ve sabah kahvaltı için arkadaşlarla buluşmak üzere çaıştırdığımda kilometre telinin çalışmadığını fark ettim...Ne hızımı gösteriyor ne de gitiğim mesafeyi ölçmüyordu...p.tesi ya da salı günü merkez motora gittim, durumu ayaküstü abdullah usta ve engin abi'ye anlattım, bakım-garanti kartımın eksiksiz olup olmadığını sordular ve bende eksiksiz olduğunu söyledim, zaten son bakımı kendileri yapmıştı derken, muhtemelen garantiden değişeceğini söylediler...İçim rahatladı... ertesi gün motor ve garanti kağıdıyla tekrar merkez motora gittim ki o da ne, garanti kağıdığının şartlarında kontrol telleri garanti kapsamına girmiyordu ve fiyatı 390 liraydı...o an gidip motoru ferco motorun önüne bırakmayı düşündüm ki hakikaten buyrun siz binersiniz diyip bırakacaktım...engin abi bir koldan ben bir koldan ferco motoru arayarak durumu izah ettik...saolsunlar yanlış hatırlamıyorsam tolga bey konuyla ilgilendi ve telin garanti kapsamında değişeceğini söyledi... engin abilerde teli ücretsiz olarak cuma günü değiştirdiler...saolsun uğur usta motor kendi motoruymuş gibi değiştirdi...kendilerine tekrar teşekkür ederim. salı ve cuma olmak üzere 2 günü gittiğim serviste beyaz bir scarabeo olan bir abiyle tanıştım=) oldukça yaman bir kullanıcı olarak scarabo tarihine geçeceğine inandığım o abi umarım buraları okuyordur=) en son arka stop lambasını değiştirdiyordu=) gene bir abi çok güzel bakılmış ikinci el bir piaggio 500'lük x-9 almıştı(500'lük olduğunu çok iyi hatırlıyorum ama modeli net değil), ben gittiğimde her yeri sökülmüş, oldukça titiz bir bakım yapılıyordu...oldukça güzel bir motordu, o abiyede kazasız sürüşler dilerim...390+işçilik kardayız, o gece rahat uyudum=)

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    senin adina sevindim.bahsettigin problem daha başıma gelmedi ama gelmesi durumunda senin çözümünü referans olarak kullanacağım.motorunun kaç km.de olduğunu söylermisin.şu an benimki 8300 de be herhangi bi sorunla karşılaşmadım.burda en önemli nokta bakımını zamanında yaptırmak sanırım.herkese keyifli sürüşler.

Scarabeodaşlar sele altındaki çakmak soketini kullanan var mı? Telefondur, gps tir rahatlıkla takıp şarj edebiliyor muyuz?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Benim motorum 9900 k.m.'de ve 1 sene daha garantisi mevcut hihi ve dediğiniz gibi zamanında yaptırılan bakımlar bu işin çözülmesinde oldukça etkili oldu gibi...

Motosikleti
    Scarabeodaşlar sele altındaki çakmak soketini kullanan var mı? Telefondur, gps tir rahatlıkla takıp şarj edebiliyor muyuz?
    ben hem cep telefonu hemde gps bağladım sorunsuz çalışıyor dostum
    BIYIKLI bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar encok scarabeo kullanıcısı bu sayfada buldugum ıcın uye oldum öncelıkle herkeze selamlar..Gecen seneye sıfır fiddle sym ve sonrasında temmuz gıbı xcıtıng 250 alarak yaz sezonunu gecırdım ekim sonu sattım. şimdi bu sezonda motor almak ıstıyorum.. yanlız sıfır takıntılıgı var sanırım bende baktıgımda 6200tl hersey ıcınde pcx honda...2012 sacrabeolar 7500 7600 tl hersey ıcınde fıyatı var 200cc olması yenı kasası makyajları hosumagıtmesı nedenı ıle cok ılgımı cektı henuz hıcbır bayide olmasada sizin fikirlerinizi bekliyorum ve tşk ediyorum ...

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    selamlar bob...ben geçen yazın başından beri yani 2011 model scarabeo kullanıyorum. kendisi ilk motorumdur ve ben de ilk olarak pcx ve scarabeo arasında kalmıştım, fakat pcx'in teslimat süresinden sebep ve yeni yamaha pilotu tolme'nin scarabeo ile ilgili paylaşımlarından sebep bu motoru listeme aldım.sonra kendisini aldım ve kullanmaya başladım. 10.000 kilometreyi geçtim ve her hava koşulunda kullandım. kardı, yağmurdu, sibirya soğuğuydu derken sadece k.metre telinden sebep arızası oldu.şehir içindeki trafikte oldukça yeterli ve kontrolü kolay bir motor, 180-185 kilometrede benzin ışığı yanıyor ve muhtemelen 35-40 kilometre daha rahat gidiyor. hızlanması yeterli, iyi ve bakımlı haldeyken 100 k.m. hıza gayet yeterli bir sürede ulaşıyor, son hız ki hiç hız sevmem, kuzenimin demesine göre 135-140 arası ama ben bu hızı görmedim, gayet sakin bir kullanıcı olduğum için 100 k.m.'yi hiç geçmedim. 2011 modelin üstünden çıkan lastikler olduka kötüydü ama bildiğim kadarıyla 2012 modellerinin lastikleri iyi, eğer alırsan lastik mmasrafın olmayacak, bunun yerine çanta ve güzel bir branda alabilirsin ya da üstüne ekleyerek kasko yaptırabilirsin; ki yaptırmanı tavsiye ederim, parçaları oldukça pahalı, diğer markaların parçalarını bilmem ama bana göre scarabeo parçaları pahalı...kilometre telim garantiden değişmese 390+k.d.v. gibi bir fiyata sahipti. İki kere kaza yaptım ve 2.600 lira kasko tamir için para ödedi. bu sebepten bence kasko önemli. fren mesafesi, motor aksamı ya da diğer teknik konularda fazla bilgili değilim, bu ilk motoru kısa bir süre kullanıp satacaktım ama ilk kullanmaya başladığım andan itibaren kullanılmayacak hâle kadar elimde tutmaya karar verdim=) eşin dostun düğününe bile kendisiyle gidiyorum, elbisem çantamda, araba kullanarak geçirdiğim günler için kendime kızıyorum=) kısacası oldukça sevimli bir motor kendisi ama bence dış görünüm olarak çirkinden biraz hallice=) bunun dışında şiddetle tavsiye ederim ve tolme'nin yeni motoruna hayırlı olsunu geç de olsa demek isterim, hayırlı olsun=) kazasız belasız sürüşler dilerim tanrı'dan=)

Bizim motorun adının Mısırlı bu böcekten geldiğini biliyor muydunuz?!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Scarabeo 200i

Herkese Merhabalar

Yaklaşık son 15 gündür bir scoter almak için nbayi bayi dolaşık, internetten gerek forumlar gerekse de çevreden edindiğim bilgilerle de biraz ufkumu geliştirdim. Düşündüğüm scoterlar, Honda PCX, Honda Ps150i, Xenter 150i ve Aprilla Scarabeo 200i üzerine derinleşti. Burada yazılanları ve Aprilla ile ilgli pekçok forumu okudum. Sanırım bu motorla iyi dost olacağız. Şimdilik Tarsus'da yaşıyorum. Bu motosikleti almak istiyorum. Bu gün İzmir'den iki bayii aradım. Şu anda ellerinde olmadığını, yaklaşık 20 kadar scarabeo'nun Nisan sonunda Türkiye'ye girceğini, hepsinin de siyah olduğunu ve satıldığını ifade etti. Sanırım 15-20 Mayıs tarihlerinde bir parti daha gelecekmiş ve 4 renk de olacakmış. Şimdi sizden ricam buradaki tecrübeli arkadaşların bana yardımlarını esirgememeleri. Bütçemi zorlayarak bu motoru (BEYAZ) almak istiyorum. Fercomotor'un sitesinde Fiyat 7.300 TL civarı Garanti bankası kartlarına + 6 taksit diye yazıyor. Yarın orayı da arayacağım. Artık kararımı verdim. İnşallah bu seviyelerden almak, hayırlıysa nasip olsun.

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    şimdiden hayırlı olsun afaklar, satmayı düşünmüyorsan 4-5 sene rahat rahat binebileceğin bir alet aldın, tabii bu şahsi fikrim=)

Ve 12.000 bakımıma 2000 km kalmış bulunmakta...sanırım bu bakımda rutin işlemler dışında bir de kayışım değişecek...merak ettiğim eğer kayış sağlamsa gen ed edeğişim mecburi mi? başından 12.000 bakımı geçen birileri varsa ve cevap verebilirse çok sevinirim, teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı sasuke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden hayırlı olsun afaklar, satmayı düşünmüyorsan 4-5 sene rahat rahat binebileceğin bir alet aldın, tabii bu şahsi fikrim=)

Ve 12.000 bakımıma 2000 km kalmış bulunmakta...sanırım bu bakımda rutin işlemler dışında bir de kayışım değişecek...merak ettiğim eğer kayış sağlamsa gen ed edeğişim mecburi mi? başından 12.000 bakımı geçen birileri varsa ve cevap verebilirse çok sevinirim, teşekkürler...
    12binde değişim mecburi değil ama ferco kayışa 12.000km garanti veriyor ,yani 12000km yi geçtiğinde kayış koparsa garanti kapsamana girmez

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200ie

Fren Balatası

Herkese Merhabalar;
    Scarabeom ile geçen Eylül'den beri 4000i devirdim. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı lakin, tecrübesiz kullanıcı olduğumdan çok kullanıp arka fren balatasını yemişim, hafiften diski çizmeye başlamış. Bunun için motoru servise götürme imkanım yok. Balataları internetten sipariş edip burada Safranbolu'da taktıracağım. Şimdi forumlardan araştırdığım kadarıyla bir orjinal bir de EBC organik balata var. Bunların dışında bir alternatif var mı? Ve bu alternatifleri sipariş edebileceğim bir site var mı? Google'a Aprilia Scarabeo 200ie fren balatası yazınca satış yapan bir yer çıkmıyor Bu konuda tavsiyeleriniziçin şimdiden teşekkür ediyorum.
    Bu arada şu an sağlam görünen ön balatayı da beraber değiştirmeli miyim?

Motosikleti
    Alıntı llaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar;
    Scarabeom ile geçen Eylül'den beri 4000i devirdim. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı lakin, tecrübesiz kullanıcı olduğumdan çok kullanıp arka fren balatasını yemişim, hafiften diski çizmeye başlamış. Bunun için motoru servise götürme imkanım yok. Balataları internetten sipariş edip burada Safranbolu'da taktıracağım. Şimdi forumlardan araştırdığım kadarıyla bir orjinal bir de EBC organik balata var. Bunların dışında bir alternatif var mı? Ve bu alternatifleri sipariş edebileceğim bir site var mı? Google'a Aprilia Scarabeo 200ie fren balatası yazınca satış yapan bir yer çıkmıyor Bu konuda tavsiyeleriniziçin şimdiden teşekkür ediyorum.
    Bu arada şu an sağlam görünen ön balatayı da beraber değiştirmeli miyim?
    maslaktaki merkez servis bildiğim kadarıyla satıyordu,servis müdürü engin ençetin beyle iletişime geçerseniz yardımcı olacağına eminim

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200ie
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslaktaki merkez servis bildiğim kadarıyla satıyordu,servis müdürü engin ençetin beyle iletişime geçerseniz yardımcı olacağına eminim
    Teşekkürler Tolga, Facebook'tan kendisi ilgilendi sağolsun.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar, sıfır km kullanıcılarından bayi konusunda bilgi alabilir miyim? Honda PCX ve birkaç farklı motora gittikten sonra eşimin de isteği ile bu modelde karar kıldık ancak yeni partinin aziran ayında geleceğini söylüyorlar. Bildiğiniz önerebileceğiniz bayii var mıdır?

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Ra_Messu bunu beğendi.
    Ride it like you stole it!

Motosikleti
    Scarabeo 200i
    Arkadaşlar, scarabeonun sele yüksekliği bir kaç santim düşürülebilinir mi?. Bir de yeni BEO'lar bayilere geldi mi? ya da ne zaman gelir ?..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)