Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bekliyoruz Tolme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ilk güzelimiz piaggio nun yeni harikası Beverly 350RST ABS ASR modeli,türkiye ye 2012 yılında gelen bu motosiklet gerçekten bir harika, ergonomisi ve dizaynı süper diyebilirim,artçı ve sürücünün rahat ettiği bir sele ,güç ve düşük yakıt tüketimi,ABS ve ASR ile desteklenmiş fren sistemi,kocaman bir bagaj ,ağzımızın suları aktı, motorun sürüş testlerini yapamadığım için güç performans konusunu boş bırakarak geçiyorum ama kağıt üzerindeki 330cclik ve 33bg lik kuvveti ,yeni geliştirilmiş yağlı tip debriyaj sistemi özellikle kalkışlarda titreme ısınmadan dolayı ses ve kaçırma problemi yaşayan bütün scooterciler için bir ilaç denebilir,bu scooter ile uzun yola eşiniz ile birlikte gözünüz kapalı çıkabilirsiniz ,biz şahsen çok beğendik tek kusuru hariç her güzelin bir kusura vardır bununkide fiyatı ) gülü seven dikenine katlanır diyenleri işitir gibi oluyorum ,7600euro luk (yaklaşık 18000tl) lik fiyatı ile 300cc segmentinde en üstte diyebilirim ,şimdi sıra bu güzelin fotoları

yazılarım diğer scooter modelleri ile devam edecek
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Ocak ayı sonunda 4650 Euro karşılığında 10700 TL para verdim (anahtar teslim). E evo 250 ie sipariş verdim, Mart ayı sonunda teslim edilecek. 250 cc üstü olanlar ötv oranı yüksek olduğu için satış fiyatları çok yüksek, bazen kafam bozuluyor, beverly 500 mü alsam diye, ama hız yapmayan birisi olarak hem yakıt tüketimi hem de motor fiyatını karşılaştırdığım zaman 250 cc üstü almaktan vazgeçiyorum.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    cafer bey söylediğiniz 2 modelide inceledim onlar hakkındada görüşlerimi size yardımcı olması için ilk fırsatta paylaşacağım
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

çok teşekkür ederim. Bu arada İstanbul'a gelmişsiniz, sizinle tanışmak isterdim... Bir daha ki gelişinizde haberleşelim üstad.

Motosikleti
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. Bu arada İstanbul'a gelmişsiniz, sizinle tanışmak isterdim... Bir daha ki gelişinizde haberleşelim üstad.
    bende çok memnun olurum Cafer bey,birdahaki gelişime haberleşip biraraya geliriz inşallah,bu seferki istanbul seferimiz çok kısıtlı zamanda olduğu için bende bir çok arkadaşımı ziyaret edemedim,öğle vakti gelip akşam 8 uçağı ile dönmek zorunda kaldık :(

Piaggio X evo 250cc yi,fuar yerinde görüp inceleme fırsatımız oldu,öncelikle renginden bahsetmek isterim,beyaz rengin bir motora bu kadar yakıştığına ilk kez şahit oldum,uzaktan kuğu gibi görünüyordu,ben ve eşim bir çok motoru atlayarak hemen yanına gittik,saolsun ferco motor yetkilisi engin bey motosikleti bize tanıttı sonra sehbadan indirip hemen üzerine atladık eşimle,motosikletin plastik ve diğer malzeme kalitesi çok iyi görünüyordu,km saati ve diğer göstergeler çok güzel dizayn edilmiş ve herşey mevcut,sürücü selesi çok büyük değil ama yeterli ve rahattı ama artçı kısmı ufak tefek olan eşime yetersiz kaldı özellikle sırtımı arkaya dayadığımda artçının bacaklarını arkaya doğru iteklediğimi gördüm,bu durum artçı ile uzun yol yapmayı düşünenler için bu rahatsızlık verici olabilir,bu motorun aynısını kullanmasamda aynı motora sahip başka bir piaggio kullanmıştım,özellikle torku beni çok etkilemişti ,100km ye kadar atik bir şekilde hızlanıyor,100-140km arasında ise biraz daha yavaş ,bu modelin en önemli özelliklerinden biriside yakıt tüketimi, 90km sürat geçilmediği sürece şehirler arası yakıt tüketimi 3,2 ile 3,5lt arasında değişiyor,az tüketen,kuvvetli,sollamalarda sizi zorlamayacak,120-130km ye kadar süratin sizin için yeterli olduğu, gerektiğinde 2 kişi binip km lerce hatta depo bitene kadar hiç durmadan gidilebilecek bir motosiklet istiyorsanız xevo 250 doğru bir seçim olacaktır.

sırada kymco downtown 300i

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

fuarda en merak ettiğim modellerin içerisinde kymco xciting 500i ve downtown 300i modelleri vardı,ilk olarak downtown modelinin yanında aldık soluğu,downtownu ilk kez yakından görüyordum,motosikletin etrafında dolanarak heryerini inceledim,sağına baktım soluna baktım hatta egzosa bile göz attım ;) sonra hop üstüne atladık, ilkten inanamadım, göstergeler yamaha majesty gibi koltuk çok rahat,gidon yüksekliği ve aradaki boşluk tam benim ergonomime göre,ayaklarımı fazla öne uzatamasamda en rahat koltuğa ve sürüş pozisyonuna sahip motor benim için kymco downtown du,sırada eşim vardı,onuda arkaya oturttuk veee bingo,sanki bu motor bizim vücut ölcülerimize göre özel olarak dizayn edilmiş gibiydi,plastik kalitesi şaşırtıcı derece iyiydi hatta bana göre abisi xciting 500 dende iyiydi,her güzelin bir kusuru olur denir ya bu güzelinde bir kusuru lastikleriydi, kymco daki tayvanlı amcalar ne yazıkki bu güzelim motora kenda marka lastikleri yakıştırıp takmışlar :(,kusura bakmasınlar ama 12.350tl ye kenda lastikler bu motora yakışmıyor :( ha şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim bence downtown en kaliteli kymco modeli , japon motorları kadar güzel ve sağlam görünüyor, fiyatı yüksek olmasa muhakkak listemde olacak bir motor,downtownun 300cc lik motoru 32bglik güç üretiyorki bu 300cc segmentindeki piaggio beverly 350 modelinden sonraki en kuvvetli motor anlamına geliyor,eğer uzun süre aynı motosikleti kullanacağım,eşimle uzun yola gideceğim ama benzini cebimi yakmayacak ,hemde gazı açtığımda 2 kişi 140 ları rahat görecek diyenler için kesinlikle öneririm,az daha unutuyordum ,bu motorun sele altıda müthişti,bir tam birde yarım kaskı çok rahat alacağına inaniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

yazılarıma hem daha çok motosiklet severe ulaşabilmesi hemde aprilia başlığını kirletmemek için aşağıdaki linkten devam edeceğim

http://www.motosiklet.net/forum/scoo...ml#post2600814
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    mavişim scarabeom bugün itibari ile sitemizden bıyıklı nickli barış arkadaşımıza satıldı,barışcım hayırlısı olsun ,kazasız belasız bin motoruna,maviş artık istanbul yollarında olacak

Adem Balkan bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tolgacim misafirperverligin, insaniyetin hersey icin cok cok tesekkur ederim. (hava fena soguk bu gece otobuse bindirmeye calisacam mavi boncugu) tekrar gorusmek uzere..

Motosikleti
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolgacim misafirperverligin, insaniyetin hersey icin cok cok tesekkur ederim. (hava fena soguk bu gece otobuse bindirmeye calisacam mavi boncugu) tekrar gorusmek uzere..
    rica ederim barış,hayırlısı ile istanbula varırsın inşallah,otobüs olayını iyi düşünmüşsün,doğru seçim olmuş bu soğukta hasta olurdun yoksa

Otobüse bindiremedik! Aslında 403 lere oluyor dediler ama onu da bulamadık, yatırarak da benim içime sinmedi. Bıraktım bir arkadaşın kapalı garajına, iki adet fazer ın yanında yatıyor. Havalar biraz ısınsın ay sonuna doğru bu bahaneyle bir Ayvalık daha yapacağım.

Senden sonra o şiddetli poyrazda yolda iki sefer durdum, birkaç foto da ben ekleyeyim.

Tolme bunu beğendi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Barış hayırlı olsun. Güle güle kullan. Tolga'nın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden sen devam ettirirsin inşallah.

Motosikleti
    Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış hayırlı olsun. Güle güle kullan. Tolga'nın bıraktığı bayrağı kaldığı yerden sen devam ettirirsin inşallah.
    teesüf ederim biz daha ölmedik buradayız aslanlar gibi

Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, fırsat buldukça sohbetlerinize katılır, motorla ilgili farkettiğim detayları yazarım, fakat öyle feyz alınabilecek bayrak taşıyabilecek biri değilim! Zaten bayrak devreden de yok Tolga başka bir motorla aramızda..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Arkadaşlar aradığım sw t600 ü bulduğumdan scarabeomu satılığa çıkarmak durumunda kaldım.Siteden bir arkadaş talip olursa fiyatta yardımcı olunacaktır.İlgili ilan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8861655/detay/

Motosikleti
    Alıntı williamwallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aradığım sw t600 ü bulduğumdan scarabeomu satılığa çıkarmak durumunda kaldım.Siteden bir arkadaş talip olursa fiyatta yardımcı olunacaktır.İlgili ilan:

hayırlısı olsun williamwallace umarım gönlündeki motora kavuşursun

williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Tolgacım bende seni takip ediyorum sanada hayırlı olsun....

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Alıntı williamwallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anlaşıldı bu topic sessiz kalacak gibi.hayirli satislar.tolme yeni motorun hayirli olsun.nasilsa izmire yolum dusecek , scarabeoyu aldatmanin cezasini ödiceksin.köftemi olur yoksa baklavami olur orasini sen dusun.

Motosikleti
    Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı bu topic sessiz kalacak gibi.hayirli satislar.tolme yeni motorun hayirli olsun.nasilsa izmire yolum dusecek , scarabeoyu aldatmanin cezasini ödiceksin.köftemi olur yoksa baklavami olur orasini sen dusun.
    her zaman beklerim hihi köfte lahmacun baklava problem değil yeterki metehan ayusu duymasın ocağımızı söndürür ) ayrıca eğer sizler kullanım tecrübelerinizi paylaşmaya devam ederseniz topicde sessiz kalmaz.

sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Herkese selamlar, benim motorum 9300 k.m. oldu...bakımlar dışında daha tek bir arızası olmadı, kışın kar harici her gün bindim...sanırım kendisinden ayrılmam çok zor olacak ama tahminlerime göre en az iki yaz daha beraberiz kendisiyle ve sormak istediğim benzin ışığım 180 k.m. dediği an yanmaya başlıyor, sürekli eko modda kullanıyorum ve gene 180'de yandığında acaba kaç km gider diye benzin almadım ve artık 220 km'ye gelince benzin aldım...yani ışık yandıktan sonra 40 km daha gittim...benim bu yakıt değerim normal mi acaba?

yukardaki incelemeler içinde aklımı çelen tek motor kymco downtown, 2 yaz sonra kendisiyle buluşabilirim sanırım=)

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    bu yakıt değerleri normal 180-185 de ışık yakıyo sonrasındada 40 km rahat gidiyo.belki çok zorlarsak bi 10 km daha gidebilir.benimde merak ettiğim bi şey var,boyum185 cm öndeki siperlik rüzgarı direk kask bölgesine yönlendiriyo buda boyunuma baskı yapıyor.kısa siyah siperliği hiç deniyen oldumu acaba rüzgarı vücuda yaydırma konusunda faydası olur mu.deneyen olduysa paylaşırsa çok sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)