Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Maxi scooter almayı düşünen arkadaşlar için bir çok modelin incelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ilk güzelimiz piaggio nun yeni harikası Beverly 350RST ABS ASR modeli,türkiye ye 2012 yılında gelen bu motosiklet gerçekten bir harika, ergonomisi ve dizaynı süper diyebilirim,artçı ve sürücünün rahat ettiği bir sele ,güç ve düşük yakıt tüketimi,ABS ve ASR ile desteklenmiş fren sistemi,kocaman bir bagaj ,ağzımızın suları aktı, motorun sürüş testlerini yapamadığım için güç performans konusunu boş bırakarak geçiyorum ama kağıt üzerindeki 330cclik ve 33bg lik kuvveti ,yeni geliştirilmiş yağlı tip debriyaj sistemi özellikle kalkışlarda titreme ısınmadan dolayı ses ve kaçırma problemi yaşayan bütün scooterciler için bir ilaç denebilir,bu scooter ile uzun yola eşiniz ile birlikte gözünüz kapalı çıkabilirsiniz ,biz şahsen çok beğendik tek kusuru hariç her güzelin bir kusura vardır bununkide fiyatı ) gülü seven dikenine katlanır diyenleri işitir gibi oluyorum ,7600euro luk (yaklaşık 18000tl) lik fiyatı ile 300cc segmentinde en üstte diyebilirim ,şimdi sıra bu güzelin fotoları

yazılarım diğer scooter modelleri ile devam edecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Piaggio X evo 250cc yi,fuar yerinde görüp inceleme fırsatımız oldu,öncelikle renginden bahsetmek isterim,beyaz rengin bir motora bu kadar yakıştığına ilk kez şahit oldum,uzaktan kuğu gibi görünüyordu,ben ve eşim bir çok motoru atlayarak hemen yanına gittik,saolsun ferco motor yetkilisi engin bey motosikleti bize tanıttı sonra sehbadan indirip hemen üzerine atladık eşimle,motosikletin plastik ve diğer malzeme kalitesi çok iyi görünüyordu,km saati ve diğer göstergeler çok güzel dizayn edilmiş ve herşey mevcut,sürücü selesi çok büyük değil ama yeterli ve rahattı ama artçı kısmı ufak tefek olan eşime yetersiz kaldı özellikle sırtımı arkaya dayadığımda artçının bacaklarını arkaya doğru iteklediğimi gördüm,bu durum artçı ile uzun yol yapmayı düşünenler için bu rahatsızlık verici olabilir,bu motorun aynısını kullanmasamda aynı motora sahip başka bir piaggio kullanmıştım,özellikle torku beni çok etkilemişti ,100km ye kadar atik bir şekilde hızlanıyor,100-140km arasında ise biraz daha yavaş ,bu modelin en önemli özelliklerinden biriside yakıt tüketimi, 90km sürat geçilmediği sürece şehirler arası yakıt tüketimi 3,2 ile 3,5lt arasında değişiyor,az tüketen,kuvvetli,sollamalarda sizi zorlamayacak,120-130km ye kadar süratin sizin için yeterli olduğu, gerektiğinde 2 kişi binip km lerce hatta depo bitene kadar hiç durmadan gidilebilecek bir motosiklet istiyorsanız xevo 250 doğru bir seçim olacaktır.

sırada kymco downtown 300i

fuarda en merak ettiğim modellerin içerisinde kymco xciting 500i ve downtown 300i modelleri vardı,ilk olarak downtown modelinin yanında aldık soluğu,downtownu ilk kez yakından görüyordum,motosikletin etrafında dolanarak heryerini inceledim,sağına baktım soluna baktım hatta egzosa bile göz attım ;) sonra hop üstüne atladık, ilkten inanamadım, göstergeler yamaha majesty gibi koltuk çok rahat,gidon yüksekliği ve aradaki boşluk tam benim ergonomime göre,ayaklarımı fazla öne uzatamasamda en rahat koltuğa ve sürüş pozisyonuna sahip motor benim için kymco downtown du,sırada eşim vardı,onuda arkaya oturttuk veee bingo,sanki bu motor bizim vücut ölcülerimize göre özel olarak dizayn edilmiş gibiydi,plastik kalitesi şaşırtıcı derece iyiydi hatta bana göre abisi xciting 500 dende iyiydi,her güzelin bir kusuru olur denir ya bu güzelinde bir kusuru lastikleriydi, kymco daki tayvanlı amcalar ne yazıkki bu güzelim motora kenda marka lastikleri yakıştırıp takmışlar :(,kusura bakmasınlar ama 12.350tl ye kenda lastikler bu motora yakışmıyor :( ha şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim bence downtown en kaliteli kymco modeli , japon motorları kadar güzel ve sağlam görünüyor, fiyatı yüksek olmasa muhakkak listemde olacak bir motor,downtownun 300cc lik motoru 32bglik güç üretiyorki bu 300cc segmentindeki piaggio beverly 350 modelinden sonraki en kuvvetli motor anlamına geliyor,eğer uzun süre aynı motosikleti kullanacağım,eşimle uzun yola gideceğim ama benzini cebimi yakmayacak ,hemde gazı açtığımda 2 kişi 140 ları rahat görecek diyenler için kesinlikle öneririm,az daha unutuyordum ,bu motorun sele altıda müthişti,bir tam birde yarım kaskı çok rahat alacağına inaniyorum.

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer modellerin açıklamalarınıda bekliyoruz maxi scooter alcak olsam bunu fiyatı yüzünden listenin en başında silerim

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    anlamadim simdi bunu almak icin onsekiz dene bin mi vercez yoksa onsekizbin dene bir mi vercez? vis aney

Motosikleti
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadim simdi bunu almak icin onsekiz dene bin mi vercez yoksa onsekizbin dene bir mi vercez? vis aney
    yüzde 37lik ötv + yüzde 18kdv nin yarattığı aşırı bir şişkinlik bu,soda filan içsende geçmez para problemi olmayanlar için hararetle tavsiye ederim ama bende bu fiyat aşırı hararet yapacağı için kendisini resimlerden ve uzaktan sevicez platonik diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

sırada Honda SH300i

uzun bir uğraş sonucu fuardaki mok varmış gibi anlamsız bir şekilde honda standını dolduran insan kalabalığını geçtikten sonra SH300i nin yanına ulaşabildik,bu motosikletcağız sanki orada yalnızlığa terkedilmiş gibiydi, bunun sebebi elbette diğer honda modellerinin çok daha ilgi çekici olmasından kaynaklanıyordu,bizde gittik baktık,ucundan baktık döndük dolaştık arkasından baktık,okadar değişik açıdan bakmamıza rağmen birşeye benzetemedik desem yeridir,arkası scootere benziyor ön tarafı ise sanki bir cup motor,siperlik yok opsiyonel satılıyormuş,gösterge diye ortada bir km saati var ufacık bişi ,sele taş gibi ,artçısının koltuğunu eliyle yokladıktan sonra bizim hanım denemek bile istemedi sele altı tam bir hayal kırıklığı,plastik kalitesi vasat,bir tek egsozu güzel görünüyordu,büyük bir düş kırıklığına uğradım diyebilirim,dış görünüş olarak bize göre sınıfta kalan bu motorun içinde ise fırtınalar kopuyor diyebilirm,300cc lik motoru 29bg güç üretiyor yanınıza gelen bir çok motor ile dalga geçirtecek bir seriliğe sahip olacağına eminim,gösterişe bakmayan,honda güvencesine sahip,atak, hafif, trafikte heryerden geçebilecek eşek arısı gibi bir scooter isteyenler için doğru adreslerden biri olacağı kesin söyleyebilirim.

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Yazıma Yamaha Xcity 250ie ile devam ediyorum;

Büyük uğraşlar sonucu yamaha standına ulaştık, 3 aslan yavrusu yan yana dizilmişlerdi, ilk olarak T-max, yanında kardeşi xmax ve onunda yanında da kuzenleri X-city vardı,bizde x-city den başlayalım dedik,incelendiğinde x-city ve xmax ın aynı motor aksamına sahip olduğunu gördüm,bana xcity xmaxe göre daha iyi bir aero dinamik yapıya sahip gibi geldi, ayrıca öndeki siperliğin yukarı aşağı boya göre ayarlanabilmesi çok güzel bir özellikti, önde 16" arkada ise 15" lik jantlarıyla güven veriyordu,daha zarif ve en olarak daha ince olan şasesi ile araçların arasından daha kolay manevra yapmaya müsait olduğunun sinyalini veriyordu,ayrıntılara gelince plastik kalitesi neredeyse italyanlara yakındı,lastik olarak pirelli kullanılmış,10,5 lt lik depoya sahip bu modelin sele altı ise büyük lastiklerinin kurbanı olmuş,tam kaskı alamayacak kadar küçük olan sele altı açıkçası bizi üzdü,üzerine oturduğumuzda ise çok rahat bir sele ve oturuş pozisyonu olduğunu gördük,artçı olarak eşimde bindi ve rahat olduğunun onayını test edip verdi xcity diğer bilinen markalara göre daha düşük bir fiyata sahip,ayrıca 250cc olmasından dolayı hem ötv ve hemde mtv de abilerine göre yine avantajlı durumda,bu motor listemdeki üst sıralara yerleşti,ötv oranları 300cc ye kadar yüzde8 e çekilmediği sürece yamahanın xmax ve xcity modelleri en çok satan modeller olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

fuar içerisinde gezinirken yolumuz en büyük çinli olan mondialinde standından geçti,özellikle vitesli modelleri mc mr gibi daha kaliteli ürünlerle kendini bir adım öne çıkarmayı başaran mondialin ,bu atağını scooterlerde de yapıp yapmadığını görmek istedik,100-150cc arası scooterleri kalitelerinde gözle görülür bir değişim olduğuna şahit olduk ama ne yazıkki 250cc lik olan ve maxi scooter segmentinde lanse edilen buffalo modeli bizden geçer not alamadı,kötü plastik kalitesi,kötü lastikler, düşük motor performansı,üzerinde emanet duran sinyaller ve ön ızgarası ile önünde sadece gülümseyen bir foto çektirebilceğim kadar ilgi çekiciydi,zaten motoruda kimsenin ulaşamayacağı kadar uzaklara koymuşlar ) umarım mondial daha kaliteli ürünlerle önümüzdeki sene motosiklet severlerin karşısına çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

herkesin sym lere ne zaman gelicek konu diye beklediğini biliyorum ve sırayı SYM GTS 250i evo ya getirdik.
    Sym bilindiği üzere tayvanlı rakibi kymco ile büyük bir rekabet içerisinde ve her geçen gün daha kaliteli ve daha iyi motosikletlerle karşımıza çıkıyor,sym nin türkiye distribütörü motoran yeni sym modelleri ile fuarda sükse yapıyordu,ilk olarak 250cc lik GTS evo yu inceledik,şaşırtıcı derecede ergonomik yumuşak, rahat selesi kaliteli göstergeler ve farlar sym yi çok alımlı bir hale getirmiş,orta kalite bir plastik aksama sahip olan gts evo nun 250cc lik motoru 23,5 bg lik bir kuvvet üretiyor ki bu da 2 kişi çok yeterli bir ivmelenme sağlıyor,geniş sele altı ise büyük bir artı diyebilirim,eğer motorum bir japon kadar güzel ve atik ama parça ve bakım maliyeti onların yarısı kadar olsun diyorsanız sym ler sizleri bekliyor diyebilirim,SYM nin yeni gelen 400cc lik modelini ise plastik kalitesi ve görüntüsü nedeniyle pek beğenmedim, motorun üzerine kedi gibi yapışmış konu mankeni kendi kaldırma zahmetine girişmediği için bende daha fazla inceleme fırsatını yakalayamadım.

harun27 bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    eline sağlık paşam...bir sym gts 250 gördüm bugün mavi...çok hoşuma gitti yahu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık paşam...bir sym gts 250 gördüm bugün mavi...çok hoşuma gitti yahu...
    mavisi hiç denk gelmedi ya füme olanı yada beyaz olanını gördüm

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavisi hiç denk gelmedi ya füme olanı yada beyaz olanını gördüm
    satabildinmi makinan hacı...kış diye sezon kapalı galiba...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

sayın tolme kardeşim kenda lastik hakkında fikrinize katılmıyorum.bende de xciting 250i var alırken kenda lastikleri görünce benimde canım sıkılmıştı.Fakat biraz kullanınca endişelerimin yersiz olduğunu anladım.Kullanacak olursanız benim gibi düşüneceğinizi sanıyorum.saygılar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    mondial yazına çok güldüm ya! içimden geçenleri yazmışsın eline sağlık

kim bilir kaç paradır allah bilir

64bit 2gb ekran kartı gibi
    Tolme bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu harika olmuş elleriniz dert görmesin bütün scooter ları derli toplu tek konuda yorumlarıyla görmek çok iyi oldu

Acaba 125-150cc lik scooter incelemelerinizde olacak mı?

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    fuara yönelik en güzel konu bu olmuş. inceleme ve paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satabildinmi makinan hacı...kış diye sezon kapalı galiba...
    habire abuk sabuk teklifler geliyor,hafta sonuna bir süpriz olabilir ama kesin değil tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı doblocu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın tolme kardeşim kenda lastik hakkında fikrinize katılmıyorum.bende de xciting 250i var alırken kenda lastikleri görünce benimde canım sıkılmıştı.Fakat biraz kullanınca endişelerimin yersiz olduğunu anladım.Kullanacak olursanız benim gibi düşüneceğinizi sanıyorum.saygılar.
    babama aldığımız kymco like200i modelinin üzerinde kenda marka lastikler vardı yaklaşık 2000km kullandık,michelin veya metzeller gibi lastikleri kullandıktan sonra sert ve yol tutuşu düşük geliyor,belki bu lastiği duro ,maxxis vb leri ile karşılaştırmak doğru olur diye düşünüyorum,kendayı michelin ve metzeller ile kıyaslamaya tutmanın yanlış olacağı düşüncesindeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu harika olmuş elleriniz dert görmesin bütün scooter ları derli toplu tek konuda yorumlarıyla görmek çok iyi oldu

Acaba 125-150cc lik scooter incelemelerinizde olacak mı?
    fuarda 250cc ve üzerine odaklandığım için 125 ve 150cc yi zaman kısıtlı olduğu için inceleyemedim ama onları da fırsat buldukça inceleyip bu şekilde ileride paylaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuara yönelik en güzel konu bu olmuş. inceleme ve paylaşım için teşekkürler
    keşke bir çok kişi incelediği motorlar hakkında bu şekilde bir inceleme yazısı hazırlayıp bizlerle paylaşsa ve herkes bilgilense,paylaşılmadığı için fuar görüşleri ve incelemeler boşa gidiyor

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    maxi scooter mu ? Allaha yakın benden uzak.. yol tutuşu, lastiğin asfaltı kavraması sıfır!.. off bu motorları görüncesi beynime kan sıçrıyor..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tolme hocam scarebeo rakibi yeni Xenter 150 ye oturup ergonomisine ve ve çevresinde şöyle bi dönüp dizaynına falan baktınız mı bu segmenti kullanan biri olarak? Yoksa cc büyütmeye odaklandığınınzdan es mi geçtiniz.

Konu maxi olsada bu modelle ilgili fikrini merak ettim

Motosikleti
    incelemelerime Vespa GTS300 Sport modeli ile devam etmek istiyorum,

Ferco standının güdük boylusu aynı zamanda naim süleymanoğlu su olan Vespa GTS300 süper sport modeli ,insana kendini hayran bırakan bir dizayna sahip,herşeyi ile tam bir klasik olan GTS nin üzerine oturduktan sonra ilk dikkatimi çeken şey motorun eninin bir çok maxi scooterden geniş olmasıydı,seleye yerleştikten sonra bacaklarımın sağa sola açıldığını gördüm,300cc lik bir motorun böyle hafif bir kasada yapacaklarını hayal ettikten sonra yüzümde muzur bir gülümseme oluştu geniş aynalara ve çok sade bir kadrana sahipti,verilen bilgiye göre 23bg gücünde ve 24nm torka sahipmiş,eğer kalkışlarda gazı hızlı açarsanız arkanızdaki kız arkadaşınız veya eşinizi yerden toplarsınız gibi geliyor.bence bu model istanbul için biçilmiş bir kaftan otoyolda veya normal yollarda kimse sizi ezemez,iğne deliğinden bile geçer ve yoldaki bütün kızlar size bakar fiyatı ise tam 7200 euro,eğer istanbulda kimseye burnumdan kıl aldırmayayım arada sırada edirne, kocaeli ,eşimle manitamla gezineyim ama herşeyi ile bir klasiğe sahip olayım derseniz ,bu motoru öncelikle düşünmenizi isterim,harley davidson ile gezinmek ne kadar zevk verecekse bununlada gezmek bence ona yakın olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolme hocam scarebeo rakibi yeni Xenter 150 ye oturup ergonomisine ve ve çevresinde şöyle bi dönüp dizaynına falan baktınız mı bu segmenti kullanan biri olarak? Yoksa cc büyütmeye odaklandığınınzdan es mi geçtiniz.

Konu maxi olsada bu modelle ilgili fikrini merak ettim
    fuarda xcity nin hemen yanındaydı kendisi ,görünüş olarak xcity e de çok benziyordu daha ince lastikler ve ene sahipti,selesi bana biraz sert geldi açıkçası ama göstergeleri filan güzel yapmışlar ayrıca ,depo ufak oldugu için ön tarafta eşya koymak için boşluğu var,ayrıca önden görünümüde çok hoş ,150cc oldugu için 2 kişi oturup bakmadım ama scarabeo yu zorlayabilecek tek model xenter olacaktır
    GP500-1st bunu beğendi.

Eline sağlık Tolme, çok bilgilendirici ve açıklayıcı oldu benim için.

Motosikleti
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Tolme, çok bilgilendirici ve açıklayıcı oldu benim için.
    rica ederim biraz yardımcı olabildiyse ne mutlu

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Vespa GTS 300 satıp, scarabeo almıştım. 300 lük inanılmaz yakıyor ama performansı gerçekten müthiş. 2 kişi binilince arkadaki çok sıkı tutunması lazım.

Motosikleti
    Alıntı rottice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa GTS 300 satıp, scarabeo almıştım. 300 lük inanılmaz yakıyor ama performansı gerçekten müthiş. 2 kişi binilince arkadaki çok sıkı tutunması lazım.
    söylediğiniz gibi performansının müthiş olacağı ortada,benzinide tabi arada götürüyordur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)