Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    meto şuaraya yazıyorum ahh cbf im diye ağlarsın iyi düşün...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Şöyle bir fikir vermek isterim: bende geçtiğimiz yıl 2007 model CBF 150 vardı. Bindiğim zaman çevremdeki insanlar kurye gözüyle bakıyordu kasım ayında sattım ve 14 şubat günü bu başlık altında foruma katılan Alp_Toker'in Kymco Agility City 125 ini satın aldım ... (hiç pişman değilim Alp Toker e tekrar teşekkür ederim motoruylu gerçekten çok mükemmel bir şekilde ilgilenmiş) şuan 10.300 km de... aldığımda 9.600 km deydi fakat motorun bu kadar yol yapmasına rağmen bu temizlikte olmasına inanamadım!!! mükemmel bir ilgi görmüş (hala görmekte) neyse konuya geleyim CBF 150 den sonra agility city ye geçtim ve sahnede gibi hissediyorum kendimi!!! gerçekten mükemmel bir makine ben Boğaziçi üniversitesinin tam karşısında oturuyorum sabahları işe gitmeden önce kahvaltı yapmaya börekciye gidiyorum ve motoru tam yanıma çekiyorum.. Asıl nokta şu motorun yanından geçen kişiler (cinsiyet farketmiyor) motora bakarak geçiyor hatta durup inceleyenler bile oluyor!! Alp abiyi motoru ondan aldığım günün akşamı aradıım ve dedimki motora 4 kişi talip oldu satarsan haberim olsun dedi bence süper bir makine... 150 cc kanuni bobcat bendeki 16 inc jantlara rağmen bebek rampasında arkamda kayboldu samimiyetle söylüyorum... Suzuki AN 125 o küçük lastiklere, seri ve güçlü motora, ufak sinek gibi boyuna rağmen düz yolda kalkışıma yetişemedi... tek bindiğimde tozumu yutuyor. kız arkadaşımla bindiğimde kafa kafaya gidiyor AN 125 le!!!! harika makine... aldığım gün xenon taktım kendi ellerimle ışıkta duruyorum kuryeler, paket servisciler yanıma yanaşmaya çalışıyor ....... benden bukadar inşallah bir fikir sahibi edebilmişimdir... Kazasız belasız sürüşler nasip etsin Yüce Rabbim hepimize...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı scream150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir fikir vermek isterim: bende geçtiğimiz yıl 2007 model CBF 150 vardı. Bindiğim zaman çevremdeki insanlar kurye gözüyle bakıyordu kasım ayında sattım ve 14 şubat günü bu başlık altında foruma katılan Alp_Toker'in Kymco Agility City 125 ini satın aldım ... (hiç pişman değilim Alp Toker e tekrar teşekkür ederim motoruylu gerçekten çok mükemmel bir şekilde ilgilenmiş) şuan 10.300 km de... aldığımda 9.600 km deydi fakat motorun bu kadar yol yapmasına rağmen bu temizlikte olmasına inanamadım!!! mükemmel bir ilgi görmüş (hala görmekte) neyse konuya geleyim CBF 150 den sonra agility city ye geçtim ve sahnede gibi hissediyorum kendimi!!! gerçekten mükemmel bir makine ben Boğaziçi üniversitesinin tam karşısında oturuyorum sabahları işe gitmeden önce kahvaltı yapmaya börekciye gidiyorum ve motoru tam yanıma çekiyorum.. Asıl nokta şu motorun yanından geçen kişiler (cinsiyet farketmiyor) motora bakarak geçiyor hatta durup inceleyenler bile oluyor!! Alp abiyi motoru ondan aldığım günün akşamı aradıım ve dedimki motora 4 kişi talip oldu satarsan haberim olsun dedi bence süper bir makine... 150 cc kanuni bobcat bendeki 16 inc jantlara rağmen bebek rampasında arkamda kayboldu samimiyetle söylüyorum... Suzuki AN 125 o küçük lastiklere, seri ve güçlü motora, ufak sinek gibi boyuna rağmen düz yolda kalkışıma yetişemedi... tek bindiğimde tozumu yutuyor. kız arkadaşımla bindiğimde kafa kafaya gidiyor AN 125 le!!!! harika makine... aldığım gün xenon taktım kendi ellerimle ışıkta duruyorum kuryeler, paket servisciler yanıma yanaşmaya çalışıyor ....... benden bukadar inşallah bir fikir sahibi edebilmişimdir... Kazasız belasız sürüşler nasip etsin Yüce Rabbim hepimize...
    Hayırlı olsun motorun.

Dediğin gibi Allah kaza bela göstermesin. (amin)

--------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar bir arkadaşımıza çok acil Agility almamız lazım. (gazete dağıtımında kullanılacak motor)

Fiyat olarak 1500-1750 TL arasında bir bütçesi var arkadaşımızın.

Olurda motorunu satmak isteyen olursa diye buradan ifade edeyim. (bu fiyat aralığı belki biraz daha yükselebilir)

Bu arada;

Sahibinden.com'da maşallah millet fiyatlarda uçuyor her alanda.

2006 model 20 küsür bin km'deki motorlar 2000 TL'ye "bu fiyata kaçmaz" sloganı ile satılıyor.

Benim 2006 model ufaklık henüz 8000 km'de.

Şöyle 2500 TL'den ilan mı açsam ne?!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kymco türkiye sitesinden yazan verilere inanmak biraz güç çünkü!

2010 yılı başında bir kymco activ125 cub maceram vardı (4500km de sıfır gibi bir makinaydı ama 1.5 ay dayanamadım hemen sattım )

kymco türkiyedeki motor değer verilereine göre (hadi titreşimi bir kenara bıraktım)

innova ile aynı güçte görünen activ125 hatta ve hatta torkunu innova gibi 5bin değil 4bin devirde veriyor görünüyordu!! (kağıt üzerinde harika)

tabi bu merakım motora binene kadar sürdü... sitedeki o değerlerle alakası yoktu, bir kere o motor da ne 9nm tork u 4000rpm de verecek güç, nede 9 hp yi 7500rpmde verecek güç bulunuyordu hepsi yanlıştı

tabi kmyconun orjinal sitesinde bakınca türkiyede kymcocu abilerin salladığı meydana çıktı

ve ayrıca kymco türkiyede yayınlanan kullanıcı kulavuzu pdf dosyasında bu motor için 20w-50 yağ öneriyordu!! buda dikkatimi çekti yine kymco nun orj sitesine baktım (pdf in indirdim) (iyiki internet var) orada 15w40 ve 10w-40 ya değerleri öneriliyordu ki mantıklı olanda buydu..

hemen kymco tr ye mail attım onlarda bana bir özür maili yolladılar sitede verilerin yanlış girişmiş olduğunu söylediler

zaten hemen akabinde kymco activ 125 in teknik veriler tablosu hemen siteden karartıldı

(inanmayan olursa belgeleri sunabilirim)

ayrıca fuarda agilty200i için 11hp 163cc gibi bir değer künyesi vardı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco türkiye sitesinden yazan verilere inanmak biraz güç çünkü!

2010 yılı başında bir kymco activ125 cub maceram vardı (4500km de sıfır gibi bir makinaydı ama 1.5 ay dayanamadım hemen sattım )

kymco türkiyedeki motor değer verilereine göre (hadi titreşimi bir kenara bıraktım)

innova ile aynı güçte görünen activ125 hatta ve hatta torkunu innova gibi 5bin değil 4bin devirde veriyor görünüyordu!! (kağıt üzerinde harika)

tabi bu merakım motora binene kadar sürdü... sitedeki o değerlerle alakası yoktu, bir kere o motor da ne 9nm tork u 4000rpm de verecek güç, nede 9 hp yi 7500rpmde verecek güç bulunuyordu hepsi yanlıştı

tabi kmyconun orjinal sitesinde bakınca türkiyede kymcocu abilerin salladığı meydana çıktı

ve ayrıca kymco türkiyede yayınlanan kullanıcı kulavuzu pdf dosyasında bu motor için 20w-50 yağ öneriyordu!! buda dikkatimi çekti yine kymco nun orj sitesine baktım (pdf in indirdim) (iyiki internet var) orada 15w40 ve 10w-40 ya değerleri öneriliyordu ki mantıklı olanda buydu..

hemen kymco tr ye mail attım onlarda bana bir özür maili yolladılar sitede verilerin yanlış girişmiş olduğunu söylediler

zaten hemen akabinde kymco activ 125 in teknik veriler tablosu hemen siteden karartıldı

(inanmayan olursa belgeleri sunabilirim)

evet çok haklısın kymco.tr sayfasındakilerin %95 i palavra şuan.. 15w40 10w40 nerdee 20w50 nerde!!! motoru gerçektende sürekli servislerde gezdirmemiz için çabalıyolar dikkatli olmamız lazım bu konuda...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:56 ----------

asm dostum agility var 1 tane.. bizim bi tanıdıkta motor gayet temizdi oda satıcam satıcam diyip duruyodu.. yarın sabah temasa geçer akşam burdan haber veririm sana... kırmızı agility 13.000 KM' de motor..
    [B][COLOR="black"]Kolları yana gerip altındaki dökük makinayla millete şekil yapmaktansa, kaskını takıp yolunda git... Ağır ol özensinler, efendi ol örnek alsınlar...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    [B]

Agility 200i 163cc ve 11 hp. Bu doğru bilgi.

Bir ara Agility 200i'nin 175cc'lik olduğu konuşulmuştu fakat 175 cc'lik(174.5 esasında) motor Dink 200i'ye ait ve yanlış bilmiyorsam 15hp olması lazım.

[/COLOR]asm dostum agility var 1 tane.. bizim bi tanıdıkta motor gayet temizdi oda satıcam satıcam diyip duruyodu.. yarın sabah temasa geçer akşam burdan haber veririm sana... kırmızı agility 13.000 KM' de motor..
    Tamamdır.Haber bekliyorum senden kardeş.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir düzeltme. Eğer Kymco üreticisi yanlış duyurmamışsa Silkar yanlış duyurmuş. Ağility City 200i 163 değil 174,5 cc.
    Bu yanlışı;
    http://www.kymco.com.tr/html/fiyatlar.php

Bu doğrusu;
    http://www.kymco.com/product/specifi...1-D3E58AEF2C95
    Kaderin cilvesi kendi yazımı düzeltmem gerekiyor. Agility City 200i motor hacmini yanlış duyuran Kymco taiwan, yani üreticiymiş. Silkar'ın duyurduğu 163cc. doğruymuş. Fabrikası sitedeki yanlış bilgiyi düzeltmiş 174.5 cc yerine 163cc yazmış.

salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    Motoruma sis farı takmış bulunmaktayım sislere de Xenon ampul bağladım akşamları baya şık görüntü veriyor ... Resimleri sizlerle paylaşıyorum...

Sis Farlarını uzun süre açamıyorum onlarda xenon olduğu için motor 3 xenon la çalışınca aküyü fazla zorluyor sadece görüntü amaçlı ... bi akşam denedim 1 saatte aküyü yedi bitirdi

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    salih oldukça şık olmuş ama malesef motorun ürettiği akım gücü ortada

35w ana far
    35+35w sisler

105 w civarı motorun elektronik ve elektirik sistemine yüklenme gerçekleşiyor ileride sorun yapabilir tek xenonlu sis yapsaydın sorun olmazdı yada mümküse sisler açıkken ana karı kapatmayı dene
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Agility için hava filtresi ihtiyacı olanlar buradan temin edebilirler :

Agility 125

http://www.motoliz.com/index.php?p=s...kn=AGILITY+125

Kargo dahil 10 TL'yi buluyor fakat servis fiyatının yarısı oluyor gene de.

Orjinal filtreden neredeyse hiç farkı yok.

Bu da Agility City için :

http://www.motoliz.com/index.php?p=s...DTY+C%DDTY+125
    bu hava filtresini alıp kullandınız mı acaba? Orjinalinin fiyatını 17.50 lira olarak koymuşlar, orjinalini almaktansa bu uyuyorsa bundan 4 tane alıp kirlendiğinde değiştirmek daha mantıklı gibi aılp kullanan varsa yorum yapabilirse sevinirim.
    link değişmiş sanırım bu link olması lazım http://www.motoliz.com/index.php?p=s...kn=AGILITY+125

salih9033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City
    salih oldukça şık olmuş ama malesef motorun ürettiği akım gücü ortada

35w ana far
    35+35w sisler

105 w civarı motorun elektronik ve elektirik sistemine yüklenme gerçekleşiyor ileride sorun yapabilir tek xenonlu sis yapsaydın sorun olmazdı yada mümküse sisler açıkken ana karı kapatmayı dene

Evet motora baya yükleniyorum motorda + olarak da polis çakarı var onuda açarsam kaldırmıyor + olarak havalı ferrari kornası var ve polis megafonu bi ara polis çakarları açıkken video çekicem burda yayınlarım ...
    Millet beyine zarar verir diyorda ustalıkla bağlanırsa hiç bir sorun oluşturmuyor...

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı salih9033 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma sis farı takmış bulunmaktayım sislere de Xenon ampul bağladım akşamları baya şık görüntü veriyor ... Resimleri sizlerle paylaşıyorum...

Sis Farlarını uzun süre açamıyorum onlarda xenon olduğu için motor 3 xenon la çalışınca aküyü fazla zorluyor sadece görüntü amaçlı ... bi akşam denedim 1 saatte aküyü yedi bitirdi
    Hayırlı olsun. Aman aküye dikkat et. Akü bir bittimi düzen tutmuyor malum.

Ben Agility'ye xenon taktıktan sonra orjinal aküden oldum.

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hava filtresini alıp kullandınız mı acaba? Orjinalinin fiyatını 17.50 lira olarak koymuşlar, orjinalini almaktansa bu uyuyorsa bundan 4 tane alıp kirlendiğinde değiştirmek daha mantıklı gibi aılp kullanan varsa yorum yapabilirse sevinirim.
    link değişmiş sanırım bu link olması lazım http://www.motoliz.com/index.php?p=s...kn=AGILITY+125
    Hava filtresini aldım ama takmadım hala.

Görünüş ve malzemeye bakılırsa orjinal filtreden pek farkı yok gibi.

--------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar elinde Agility 125'in kullanma kılavuzu olan var mı?

Kymco'nun şu an sitesinde yayınladığı kullanma kılavuzunda detaylıca bilgi yok.

Önceden yayınlanan kılavuz(ki servis kitapçığıydı resmen) 150 sayfadan fazla idi sanırım.

Harddiskimin göçmesi sonucu kullanma kılavuzu da gitti.

Eski kullanma kılavuzuna sahip olan birisi varsa ve bunu paylaşırsa çok makbule geçecek hakkaten.

10 mb olan bu eski kullanma kılavuzu mail adresine de gönderilebilir.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bende 11 mb lık bi klavuz var 3 ay once filan indirmistim eskisi mi yenisi mi bılmıyorum yollayabılırım asm.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    bende 11 mb lık bi klavuz var 3 ay once filan indirmistim eskisi mi yenisi mi bılmıyorum yollayabılırım asm.

asmtrk@yahoo.com adresine yollasan bir zahmet.

İnş. eskisidir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:28 ----------

İlgin için teşekkürler.

Malesef yeni kullanma kılavuzuymuş sendeki de.

Neyse, bulamazsak İngilizce olan kullanım kılavuzu ile idare edeceğiz artık.

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    arkadaşlar agılıtyde benzin fiitresi varmı varsa neresinde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kardeşimin gaz vermeyince teklıyomuş sorun neden olur dıyaframdan yada fıltreden olabılirmi basına gelen varsa yada bılen cevap yazarsa sevınırım

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:41 ----------

motor kardeşimin gaz vermeyince teklıyomuş sorun neden olur dıyaframdan yada fıltreden olabılirmi basına gelen varsa yada bılen cevap yazarsa sevınırım
    rolantiden ya da hava ayarından olması yuksek ihtimaldir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    herkese selamlar... benim agility city' e ufak tefek şeyler bende yaptım resimleri en kısa zamanda yükleyecem... asm dostum agility den haber gelmedi hala. bende iş yoğunluğundan dolayı fırsat bulupta giremedim nete... çok özür dilerim senden... benim çok ciddi bir problemim var! benim agility citi 11.000 oldu yakıtından inanılmaz derecede şikayetçiyim! Arkadaşlar lütfen bilgisi olan bana yardım etsin! MOTOR 22 LİRAYA FULLLENİYOR. DİP GAZ HİÇ YAPMADAN KULLANIYORUM 120 KM YOL ZAR ZOR YAPIYORUM!!! bunun sebebi nedir??? Beşiktaş barbaros bulvarındaki kymco servisinde ustaya durumu anlattım ve sordum neden böyle diye. ama aldığım cevap beni tatmin etmedi.. 'agility city lerde yakıt hep böyle yüksektir bütün kullananlar aynı konudan şikayetçi dedi' ama ben Arkadaşlar !!!---KM'de 200 Krş---!!! yakıyor benim motor!!!!
    [B][COLOR="black"]Kolları yana gerip altındaki dökük makinayla millete şekil yapmaktansa, kaskını takıp yolunda git... Ağır ol özensinler, efendi ol örnek alsınlar...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    herkese selamlar... benim agility city' e ufak tefek şeyler bende yaptım resimleri en kısa zamanda yükleyecem... asm dostum agility den haber gelmedi hala. bende iş yoğunluğundan dolayı fırsat bulupta giremedim nete... çok özür dilerim senden... benim çok ciddi bir problemim var! benim agility citi 11.000 oldu yakıtından inanılmaz derecede şikayetçiyim! Arkadaşlar lütfen bilgisi olan bana yardım etsin! MOTOR 22 LİRAYA FULLLENİYOR. DİP GAZ HİÇ YAPMADAN KULLANIYORUM 120 KM YOL ZAR ZOR YAPIYORUM!!! bunun sebebi nedir??? Beşiktaş barbaros bulvarındaki kymco servisinde ustaya durumu anlattım ve sordum neden böyle diye. ama aldığım cevap beni tatmin etmedi.. 'agility city lerde yakıt hep böyle yüksektir bütün kullananlar aynı konudan şikayetçi dedi' ama ben Arkadaşlar !!!---KM'de 200 Krş---!!! yakıyor benim motor!!!!
    Aleyküm selam,

Estağfurullah. Önemli değil zira bizim motor alacağımız arkadaşın çok acele motor alması gerekiyordu ve Yamaha'nın bir cub modelini aldı.

Bazı Agility City kullanıcılarından yakıt anlamında şikayetler duyulmaya başlandı ne yazık ki.

Buradan bir arkadaşımızın daha yakıt sorunu olmuştu ve kendisini bu sorun çözülemedikten sonra motorunu Like125 ile değiştirmişti.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    zaten bu durum böyle devam ederse motor satılığa çıkacak gibi gözüküyor.. Gözüm yeni SYM GTS 250 İ EVO' da... Allah nasip eder inşallah...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahibinden.com üzerinde agility 125 fiyatlarına bakıyorumda; millet tek kelimeyle uçmuş!!
    ben zamanında (sıfırı 2750 civarıydı) 5500km'de full servis bakımlı - garantili makinamı 1750 liraya zar zor satmıştım. Şimdi adamlar sıfırı 3000 civarı olan motora 2750 ve hatta 3250 lira istiyorlar. 5000-6000km'lerde.

bide "acil" - "kelepir bu fiyata kaçmaz" falan yazıyorlar. enteresan hakkaten..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler