Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    600 dolar imiş cb ace maliyeti..
    ben yukarda verdiğim fiyatlar konusunda iyimser yaklaştım..
    dediklerim olmasada maliyet konusunda 3 aşagı 5 yukarı aynı maliyet cıkar..
    geri kalan kar , vergi , yamahanın attıgı kazık olarak nitelendirebiliriz..
    çünkü kazık yemekten hoşlanıyoruz=)
    Beter_Bocek bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum şöyle bir hesap yapalım.
    2012 model Salcano wolf=2700 TL
    2012 model Yamaha Ybr 125=4000-4190 TL arası
    300-500 TL işçilikten kısıldığını(2012 ybrnin plastik aksamı olsun,geri dönüşlü karbüratör falan,plastik kalitesi vs.) varsayalım.
    Etti 3000-3200 TL
    Kalanını marka koyuyor.
    Doğrudur 1000-1200 TL fahiş bir para gelebilir.Ama en büyük rakibi de 4800 TL'ye satılıyor.
    Ayrıca her zaman aynı kalite ama farklı markaların ürünleri farklı fiyatlara satılır.Kapitalist düzenin kuralı budur.
    Salcano Wolf tabiki ucuz ama hesaplayınca insanların ybr alıp pek kazık yemediği de var.Kazığın en büyüğünü devlet bize kdv-ötv ile atıyor.Kendi devletimiz bize acımıyor,japon mu acısın?Ybryi satarken daha kolay satarsın,ayrıca fazla zarar etmezsin.Ancak Salcano Wolf'ü satarken daha fazla zorlanırsın.Çünkü Wolf sayısı ve ybr sayısı bellidir.Pek çok kişi de satın alırken ybr motorlu olduğuna inanmaz.Bizim milletin doğasında bu var.
    İşte Türkiye'nin hali bu; Honda mı oo çok rahat satarsın! Honda mı yok baba ya o Honda titremez! Honda mı ayat onda be ya! Ya-laaaa-nnn kuyruklu yalan, kuru iftira. Aynısı Yamaha içinde geçerli. Alırken pahalı, ama satarken Çin'li denilen (aşağılanan) modeller ile aynı fiyata satılıbiliyorlar. Hatta satılamıyor! Ben satamadım; anca gözü marka'ya bürünmüş birine satabildim. YBR biraz fazla şişirilmiş bir fiyat'a pazarlanıyor. Ama rakib'i (herhalde CBF 150'den bahsediyorsun) benim gözüm de CB 125E ne ise o da odur! Para vermem artık Honda'ya. Yakın çevreme de verdirmem. Her mal'ın bir alıcısı mevcut. Bakarsın Wolf çok daha kolay satılabilir, 2.700 TL'ye Wolf varken neden veriyim ciğeri çıkmış YBR'ye 3.200 - 3.500 TL. Ben böyle düşünüyorum. Veya adam 2.000 - 2.400 TL'ye mis gibi Wolf alacağına neden YBR alsın. Artık eski devirde değiliz, anlamak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 dolar imiş cb ace maliyeti..
    ben yukarda verdiğim fiyatlar konusunda iyimser yaklaştım..
    dediklerim olmasada maliyet konusunda 3 aşagı 5 yukarı aynı maliyet cıkar..
    geri kalan kar , vergi , yamahanın attıgı kazık olarak nitelendirebiliriz..
    çünkü kazık yemekten hoşlanıyoruz=)
    Hay ağzına, eline, aklına gurban be kardeşim. Daha ne diyim. Hala pahalı ise kalitelidir mantığını güdenler; vah vah yazık.

Motosikleti
    Demir At
    tayfur kardeşim benim aklımda bile yoktu bora cbf ve ybr kullanıp satmıştım
    bir gün bir arkadaşım geldi bir amca var almış çek vermiş yarın patlıyor satıyor dedi gittim aldım plakasını bile cıkaramamış amcam
    dedim ben çinli motor almam
    gittim girdim internete baktım ettim jianshe filan aynen bu yazdıklarımı başka sayfalarda okudum
    dedimki binicem bi
    gittim amcadan aldım adama kimliğimi verdim cıktım yola
    ondan sonra bütün kararım değişti aldım bu motoru
    aldım ama hiç pişman olmadım.. her zaman gitti. beni yolda bırakmadı, hiç bi zaman başımı agrıtmadı..
    eger bu motosiklet 200 yada 250 cc olsaydı ömürlük olacaktı..
    cunku insan kıyamıyor..
    anladım ki ybr customle hiç bir farkı yok..
    marka sevdası olan insanlar gidip alabilirler yamaha honda suzuki..
    buradaki insanların cogu belli bir yaşı aşmış insanlar
    belki de en gençleri bizleriz ben 25 yaşındayım..
    adem abinin ahmet abinin ve diger abilerimizin yaşlar belli
    bunlar motordan anlamıyor mu da gidip wolf alıyorlar ?
    aradaki 1000 veya 1500 için bu kadar insan neden bu motosikleti alıyor?
    bunları düşünmeden. çinli bu motosiklet dediğinizde bir de bu saydıklarımı düşünün
    çinli var çinlicik var
    1883 ten beri jianshe çinde
    evet çinde üretiliyor
    # motosikletle.blogspot

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    wolf kullanan biri olarak novarix arkadaşıma katılıyorum.
    motorumuz yansanayi. ben motoru yağsız bırakıp kitlediğimde , eski yamaha yeni mondial-salcano servisinde krank piston değiştik. usta orjinal ybr krankının 400tl yansanayisinin yani wolfunkinin 150tl olduğunu söyledi. zaten ybryede hep yansanayi parça takıyolarmış.
    wolf motorun tamamının yansanayi olduğunu söyledi.
    kendimizi kandırıp gazlamayalım.

zaten orjinal bir motorun ön freni ötmez. 3000km de debriyaj teli kopmaz. ön frene basınca zangır zangır titremez. bütün wolflerde aynı sorun var. diski taşlattım gitmedi. balatayı değiştim gene aynı. salcano adam gibi firma olsa zaten bu motoru böyle satmaz.

şahsen para vermeden yani tamamını taksitle aldım wolfu. ybr ye benzeyen parçaları için ve titreşimsiz olduğundan tercih ettim. vasat bir motor. iş görür. ama tutupta orjinal kalitede olduğunu söyleyemem..orjinal motor böyle olmaz arkadaş...
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ben mondıyı satınca cb 125 alacaktım gıtım bakmaya tamam dedım parayı anlaştık ama bırde salco vardı bıde ona bakam dedım
    olmassa onu alırım dedım wolf e bır bındım tamam dedım o kadar para verılmez dedım wolfu aldım ıyıkı almamışım alsaydık şimdi bizde aglayanlar olacaktık
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wolf kullanan biri olarak novarix arkadaşıma katılıyorum.
    motorumuz yansanayi. ben motoru yağsız bırakıp kitlediğimde , eski yamaha yeni mondial-salcano servisinde krank piston değiştik. usta orjinal ybr krankının 400tl yansanayisinin yani wolfunkinin 150tl olduğunu söyledi. zaten ybryede hep yansanayi parça takıyolarmış.
    wolf motorun tamamının yansanayi olduğunu söyledi.
    kendimizi kandırıp gazlamayalım.

zaten orjinal bir motorun ön freni ötmez. 3000km de debriyaj teli kopmaz. ön frene basınca zangır zangır titremez. bütün wolflerde aynı sorun var. diski taşlattım gitmedi. balatayı değiştim gene aynı. salcano adam gibi firma olsa zaten bu motoru böyle satmaz.

şahsen para vermeden yani tamamını taksitle aldım wolfu. ybr ye benzeyen parçaları için ve titreşimsiz olduğundan tercih ettim. vasat bir motor. iş görür. ama tutupta orjinal kalitede olduğunu söyleyemem..orjinal motor böyle olmaz arkadaş...
    Niye 400 TL biliyormusun; Yamaha'nın aç gözlülüğünden! Niye 150 TL biliyormusun; Jianshe'ye o para fazlası ile yetiyorda artıyor onun için. Birinde 400 TL dahi kurtarmıyor, diğerinde ise 150 TL fazlası ile Ama senin adına üzüldüm. Kalite belkide daha fazla Wolf'te!

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mondıyı satınca cb 125 alacaktım gıtım bakmaya tamam dedım parayı anlaştık ama bırde salco vardı bıde ona bakam dedım
    olmassa onu alırım dedım wolf e bır bındım tamam dedım o kadar para verılmez dedım wolfu aldım ıyıkı almamışım alsaydık şimdi bizde aglayanlar olacaktık
    Ramazan kardeşim ben senin kadar şanslı değildim Motor'u sattıktan sonra Wolf ile tanışabildim. Ama iyi oldu, markanın ne mal olduğunu görmem de yararı büyük oldu.
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    salcano türkiyede wolfun montajını filan yapmıyor
    yok motoru ybr imiş filan kasa salcano muymuş
    gidin bakın bakalım nasıl geliyor wolf neresi geliyor jianshe den
    tamamıyle jianshe
    yan sanayi diyorsunuz ya?
    kim yapıyormuş acaba bu yan sanayi motosikleti salcano mu yada başka çinli firmamı ?
    # motosikletle.blogspot

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bence daha fazla acmayın bu konuyu kendi aranıza kavga ediyorsunuz..

ama zevkler ve renkler tartısılmaz.. parası olan görsele önem veren alır.. 2 motorda kendi klasmanında verildigi parayı hak ediyor..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salcano türkiyede wolfun montajını filan yapmıyor
    yok motoru ybr imiş filan kasa salcano muymuş
    gidin bakın bakalım nasıl geliyor wolf neresi geliyor jianshe den
    tamamıyle jianshe
    yan sanayi diyorsunuz ya?
    kim yapıyormuş acaba bu yan sanayi motosikleti salcano mu yada başka çinli firmamı ?
    İşte ben de orada kilitlendim ''Tsubasa''. Yamaha'nın yan sanayisi ney? Jianshe'nin yan sanayisi ney? Bu ney kimin ney'i? Adem ağa bana ney alsana, canım ney çalmak istiyor

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    36 bindeyim. Debriyaj balatam orjinal. Titanın orjinal balataları 55 binde bitmişti. Balata bittiği zaman ne kadar adi veya kaliteli ortaya çıkacak.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    36 bindeyim. Debriyaj balatam orjinal. Titanın orjinal balataları 55 binde bitmişti. Balata bittiği zaman ne kadar adi veya kaliteli ortaya çıkacak.
    Adem ağa, 80.000 km'de de değiştirsen, bunlar yine aşağılamaya devam ederler; ''Çin malı değilmi işte...'' derler. Sanki bindikleri başka yerde üretiliyor. Bütün Çin'liler koştursun sizleri emi

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    en son 345 .sayfada yazmıstım ve konu fuardı.sayfa sayımız 347 ye geldıgınde ybr ıle wolf tartısılır gordum.herkes aklındakını yazmıs.tsubasa tum verılerı belırtmıs,novarıx yamaha sponsorlugunda vurgularda bulunmus ama aslında en kucuk uyemız tatlıhız noktayı koymus.tahsın sana hıc bısey dıyemıyorum cunkı sen motoru hor kullanıyorsun.lımıtlerın uzerıne cıkıyorsun.basıt kullanıcı hataların var.ben 28 nisan 2012 de aldım wolf u.12300km oldu gıttıgım yol.arkadas tık demedı.10bınde keyfıyen orınglı zıncır taktırdım dişli takımını degısıtrdım.fakat hala ve hala ybr ye ıyı wolf e tu kaka dıyen zıhnıyete soyleyecek tez sozum var.TOTO MA KAŞ GÖZ ÇİZDİM ARTIK SİZE TOTOMLA GÜLÜYORUM......
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nur ol sen Allah verede hava yağışlı olmasın o gün gerçi yağmurluğumuzda geliyormuş sağolasın eğer yağmurluk elime geçerse yağmurda yağsada farketmez artık benim için

Hobaaaaaa Bekle bizi İstanbuuuulll arkadaşlar 1mart cuma günü İstanbula doğru tekerleri çevirip hayırlısı ile sezonu açıyoruz artık Mutlu kardeşim ile 1mart akşamından 3 mart öğle üzerine kadar İstanbulda olucaz nasipse Fuara ise büyük bi ihtimal 2 mart c.tesi gününü ayırırız gelecek olan yada İstanbulda ikamet eden arkadaşlara duyurulur tanışalım kaynaşalım

Az daha büyü anlarsın Tatlı
    ahmet abi 2 mart'ta fuarda olucam facebook'tan mesaj attım sana
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bilgisayardan yazmaya çalışıyorum şu an. klavyeden yazmak bu kadar zomu olur yahu 80 bin yapmasada olur. kaç liraki bi balata

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayardan yazmaya çalışıyorum şu an. klavyeden yazmak bu kadar zomu olur yahu 80 bin yapmasada olur. kaç liraki bi balata
    Çin'li ikizinden yarı yarıya ucuz olacağı kesin

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    yav ben motordan memnunum, elbette nekadar ekmek okadar köfte. fiyatına göre verdiği fazla.
    hırsızlar pek tenezzül etmediğinden çalınma riski düşük. bu da çok güzel.
    bastınmı gidiyor. e yakıyorda haliyle.
    iş görür. wolfun ömrü bende belli olur. en zor şartlarda kullanıyorum. bakalım hurdaya çıkıncaya kadar kullanacağım inşallah.
    salcano_7946 bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    @tahsins:
    ...wolfun ömrü bende belli olur...
    Orası biraz sisli alan'a giriyor. Düzgün ve olması gerektiği gibi kullanan birisi söyleseydi, olabilirdi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    (Bu yazacaklarımı daha öncede yazdım ama zararı yok gene yazıyorum ) Motosiklet binmeye 1989 yılında 13 yaşımdayken 1983 model Puch maxi SL ile başladım, 1989ile 2012 yılları arası irili ufaklı 160 tane motosikletim oldu. Bir ara profosyonel olarak motosiklet galericiliği (alım-satım) da yaptım.

Salcano wolfü ilk defa Fat280 Fatihten duyduğumda bende ilk önce ön yargılı yaklaştım dedimki Çin malı kıpır kıpır şakır şukur bi motordur, o sırada 2004 YBR sahibiydim ve durduk yere YBR yi sattım, sıfır ESD almaya yada ne yapacağıma karar verme aşamasındayken Honda CB çıktı çevremden ilk çıktığında alan oldu hemen kullanıp test ettim sonuç benim için fiyaskoydu hal böyle olunca ister istemez bende "ohooo Honda böyleyse Fatihin kullandığı ve almam için bana tavsiye ettiği Salcano Allah bilir nasıldır" diye düşündüm

Bu arada YBR ESD için Yamaha bayisiyle görüştüm ellerinde kırmızı ve mavi varmış siyah olsaydı alacaktım fakat siyah gelecek ayki partide elimizde olacak dendi ve 1 ay daha beklemeye karar verdim (iyikide öyle yapmışım) ve ertesi hafta Fatih Salcano ile yanıma çıkıp geldi o ana kadar hiç yakından görmemiştim Salcanoyu ve ilk gördüğümdeki izlenim iri ve kalıplı görünümü oldu koltuğuna oturupta test için marşa bastığımda kafamdaki olumsuz imaj yavaş değişmeye başladı bi kere titreşim namına hiç bir şey hissetmedim ayrıca motorun gaza tepkisi oldukça iyi hatta en son sahibi olduğum 2004 YBR den bile yüksekti heleki Fatihin döneceği ertesi gün benzin istasyonuna yanaşıpta depoyu doldurtup yakıt tüketiminide gözlerimle gördükten sonra kafamdaki olumsuz imaj %90 oranında silinmişti
    Ancak işte o kalan %10 var ya o %10 benim Salcanoyu sıfır almama engel oldu sebebi ise sıfır alıp kullanıpta eğer memnun kalmazsam satma aşamasında muhtemelen yapacağım zarardı ve bu yüzden ikinci el alıp denemeye karar verdim sahibinden coma girip kafama yatan ilk motoru almak için ani bi kararla almaya İstanbula gittim (gene şu an olduğu gibi görevdeydim ve görev çıkışı ilk trene atladığım gibi sabahına İstanbulda buldum kendimi) motoru alıp Kütahyaya dönerken ise yoldaki konforu ve performansı o kadar hoşuma gittiki 350 km lik yolu 520 kmde tamamlayabildim bknz http://www.motosiklet.net/forum/etki...li-524-km.html ve o gün bu gündür bindiğimde hala aynı hazzı almaktayım motorumdan

Gelelim benim gözümde + ve - lerine ;
    wolfün + ları
    17 lt depo sayesinde heybetli görünüm
    Sıfırının 2700 TL ivarına satılmasıyla Fiyatının uygun olması
    Motor aksamı Yamaha YBR parçalarıyla uyumlu olduğu için tamir ve bakım maliyetlerinin ucuz ve yedek parçasının bol olması
    wolfün - leri
    Servis ağının eksik ve yetersiz olması ( kendine has olan depo, grenaj vb gibi) bazı parçalarını bulma konusunda sıkıntılı olması
    İkinci elde yani satarken kimsenin tanımaması yada YBR kadar bilinmediği için geç yada yavaş satılması (fakat satılmayan malda yoktur)

Gelelim YBR ye ;

YBR nin artıları

Deposunun grenajlarının üzerinde yer alan dünyaca ünlü japon devi YAMAHA nın logosu ve markası (ama ön amortisörün iç tarafında bulunan jıanshe.co etiketinide unutmayalım ) dolayısıyla markaya güvenden dolayı ikinci el piyasasında hızlı alınıp satılması

Motor aksamı dışında kalan diğer malzemelerin kalitesi ( kabul etmek lazım yani sezarın hakkı sezara dersek grenajları olsun elcikleri olsun pegleri manetleri olsun wolfe göre oldukça kaliteli) (ha aradaki fiyat farkına değecek kadar kalitelimi bence hayır )
    YBR nin - leri ise ;

Yüksek fiyatta satılması (sıfırı 4200 tl civarı yanılmıyorsam şu günlerde)

Wolfe göre daha cılız durması hatta bazılarının tabiriyle pisiklet gibi olması

Sonuç itibariyle + - prensibi uygulanırsa bana göre wolf çünkü aradaki fiyat farkı ile kalite farkı doğru orantılı değil fiyatı fazla

Ben alıcam kolay kolay satmıcam en az bi 40-50 bin km yapıcam diyecek içinde bana göre wolf

Ben alıcam bi 125 cc motosiklet olayına başlıcam ama kendimi pişirince satıcam cc yükselticem diyecek içinse bana göre YBR

Olay budur arkadaşlar sonuçta ne Salcano nede Yamaha bizlerin aile şirketi değil bu yüzden kırıcı olmaya yada ortamı germeye gerek yok derim ben

İsteyen wolf alır isteyen YBR isteyen drift isteyen moblet hatta isteyen UNO hepimiz kardeşiz bu böyle biline
    ramizan83 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yahu ahmet abi demek ilk benım wolf e aşık oldun. benimki wolf lerin babası canım biraz yaşlandı ama hala yaşlı kurt bu arada 4 gün izinliyim. Pek takılamayabilirim 4 gün. Pazar günü ufaktan bi gezmeyi düşünüyorum. Cb tokatlıyacam gene :p

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Tabi ya tokatçı ilk gördüğüm wolf tü boşluk varsa buyur gel adem aga Fuar yaparız
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)