Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir İstanbul Masalı 524 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    2011 ekiminde 2004 YBR em "Rafi" yi sattığımdan beri olan kararsızlığımı (sıfır ESD mi alsam sonra Fat280 arkadaşımızın tavsiyeleri üzerine Salcano Wolf mü alsam yoksa ikinci el ESD yada Wolfmü alsam) bitirerek bir anda netten gördüğüm bi ilandaki telefonu arayı karşıdaki motorun sahibine yarın geliyorum dememle başladı her şey gece görevinden izin alıp saat 03:30 da trenle düştük yollara Arifiyeye kadar tren yolculuğu + Gebze otobüs yolculuğu + metro v.s derken Şişliye yeni motörümün yanına ulaştım inceleme ve denemeden sonra noterden motorumuzun satışını alıp depomuzu fulleyip km yi sıfırlayıp düşüyoruz salcomla yollara Boğaziçi köprüsüne yaklaşırken minibüsü ile KGS tezgahı açan bi dayıya ne kadar diye soruyorum 35 TL olduğunu köprü girişinde ise en az 50 TL ye alabileceğimi söylüyor fakat ben genede köprü girişine gitmeyi tercih ediyorum ve dayı haklı çıkıyor en az 50TL ye KGS ye sahip olabilirsiniz yanıtını aldıktan sonra kapının önüne KGS sini doldurtmak için siyah bi DL 650 ile uzun boylu bi abi yaklaşıyor ona rica ediyorum ve onun KGS si ile Köprüye giriş yapıyorum para vermek üzere durduğumda ise el sallayarak yanımdan uzaklaşıp gidiyor buradan teşekkürlerimi sunuyorum kendisine Köprüden çıktıktan sonra ise paralı yola giriyorum KGS em olmadığı ve kimseyide bulamadığım için kaçak giriş yapmış oluyorum mecburen bu arada köprü ve paralı yol girişinde güvenlik gerekçesiyle fotoğraf çekemedim üzgünüm ilk molamızı ise 74km sonunda Tavşancıl viyadüğünde veriyoruz bi sigara tüttürüp dinlendikten sonra yola devam edip 116.kmde telefonumun titreşimiyle Tabaş Shell tesislerinde durup mola veriyorum arayan İstanbulda olduğum süre boyunca telefonla bana her türlü lojistik desteği (yol tarifi v.s) sağlayan dostumuz metehanmış onada buradan teşekkürlerimi sunuyorum ve ilk çay keyfimiz çayımı içip yola koyulmak üzereyken tesisin marketinden KGS alabileceğimi görüyorum ve 25 TL ödeyerek nur topu gibi bi KGS ye sahip oluyorum Yola koyulduktan epey sonra otoyolun Bilecik- Antalya çıkışını geçtiğimi 200m sonra fark ettim ee uykusuzlukmu desek artık yorgunlukmu desek aklıma geri dönüp sağdan tin tin gidip girmek gelmedi yada belki Salcoyla yolculuğun keyfimi etkiledi beni bilemiyorum artık 30 km daha ilerledikten sonra Taytem tesislerinde tekrar mola verip soluklanıyorum pompacı abiden 1km ileride Düzce sapağı olduğunu öğrendikten sonra yola devam ediyoruz gene Düzceye gelmişken daha önceden alışveriş ettiğimiz bi galerici dostumu ziyaret edeyim diorum fakat oda ne dükkan kapalı ee saat de 8 e yaklaşmış tabi kim kalır bu saate Düzceye girişimizi resimleyemedim ama çıkışımızı bari resimledim Düzcede tersimmi döndü nolduysa Ankaraya doğru gittiğimi fark ettim yol kenarında bulunan bi sitenin güvenlikçi meslektaşlarıma sorunca tam ters istikamette olduğumu öğrenip geriye yaklaşık 30 km dönüp en nihayet Düzcenin Kütahya çıkışına ulaşıyorum burada kamyonla her zaman uğradığımız çapa tesislerine uğrayıp karnımı bi güzel doyuruyorum Rosto köfte (küftestar pandacığımızın kulakları çınlasın) pilav ve yoğurt üçlüsü muhteşem gidiyor tavsiye ederim tesisin bahçesi yola devam ederken paralı yola girdiğime pişman olmuyoda değil insan çünkü sadece yanınızdan geçen otomobillerin gürültüsünü ve sıcak asfaltın ve kamyonların eksoz kokusunu duyuyorsunuz oysa diğer yollar öylemi kuş cıvıltıları ve eşsiz yeşilliklerin tadına doyulmuyor bu arada yolun tam yarısındayız ve akşam olmak üzere aklımdan motürü tesise bırakıp mola veren kamyonların birine binip Kütahyaya dönüp ertesi gün gündüz göreve girip daha sonraki gün tekrar dönüp yolculuğa kaldığım yerden devam etmek yada yükü müsait olan bi kamyona motoruda atıp getirmek geliyor ama serde motorculuk var ya işte hemen aklımdan bu düşünceleri çıkarıp yola devam ediyorum. Yolculuğumuzun 374.kmsinde yağmur başlıyor pamukova civarlarında bi benzinliğe girerek yağmurun dinmesini bekliyorum burada Fransa da Pariste çalışan gurbetçi bi vatandaşımızla tanışıyoruz ve sağolsunlar pompada görevli arkadaşların ikram ettiği sıcacık nescafelerimiz eşliğinde koyu bi sohbete dalıyoruz sohbetin konusumu ? e tabiki motosiklet abimizinde Fransada CBF 125 marka motosikleti varmış yağmurun dinmesine müteakiben görevli arkadaşlarla ve gurbetçi abimizle vedalaşıp yola koyuluyoruz saat 21.30 civarı ve yaklaşık 150-160 km daha yolumuz var. Fakat oda ne yaklaşık 6 km gittikten sonra şimşekler tekrar çakmaya ve yağmur damlaları gene düşmeye başlıyor üstelik giderekte hızlanarak bereket versinki hemen yakınımda bi yerleşim yeri var ilk gördüğüm saçağın altına Salcomla beraber sığınıyorum ilk şoku atlattıktan sonra bakıyorum tam karşıda bi kahve hemen gidip sıcak bi çay söyleyip yağan yağmuru izleyerek yudumlayarak kendime geliyorum ve düşünüyorumki atalarımız "Ölümü görmeyen hastalığa razı olmazmış" demişler vede doğruda söylemişler o ana kadar gece nasıl süreceğimi düşünürken o andan sonra yeterki yağmur olmasın farketmez demeye başladım bile neyseki yaz yağmuru fazla uzun sürmüyor diner dinmez tekrar yola koyuluyoruz ee yolcu yolunda gerek Bozüyüğe yaklaşırken bakıyorumki benzin ibrem E ye yaklaşıyor bir anda bi korku kaplıyor içimi ya bu dağın başında benzinim biterse Yolumun üzerine bi benzinlik çıksa die dua ederekten sürüyorum veee çok şükür dualarım kabul oluyor (keşke şans topu bana çıksa deseymişim) 10 liralık daha benzin aldıktan sonra benzinci arkadaşlarla sohbete başlıyoruz konuysa tabiki gene motosiklet bendeki yorgunluk ise had safhada ee bi gece öncesi uykusuzluk ve üzerine İstanbul yolculuğu hepsinin üstünede şu ana kadarmotosikletle yapılmış yaklaşık 460 km resimdeki Ramzey scooterde benzinci arkadaşınmış ben 2012 sandım meğerse 2006 modelmiş ne temiz bakmış maşallah son bi gayretle tekrar yola koyuluyoruz ve memlekete varıyoruz ee memlekette de bi zafer turu atmasak olmaz değilmi işte Kütahyanın simgesi vazo ve önünde Salcom sonuç olarak 524 km boyunca izlenimlerim çok rahat bi motosiklet titreşim sıfıra yakın koltuğu rahat yol tutuşu güzel yakıtı uygun daha sonra Fat280 Fatihle görüştüğümde ibrenin Eyi geçip sona dayandıktan sonra yaklaşık bi 80-90 km daha gittiğini öğrenince yaşadığım korkunun yersiz olduğunu öğreniyorum buda kilometre saatimizin son durumu sağlıcakla kalın yeni gezilerde görüşmek üzere motor dostları
    Sinan Er, babaduru, mücahit_89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Hayırlı,uğurlu olsun. Kazasız belasız bol km'ler Yalnız KGS biraz pahalıya patlamış. Ben shell istasyonun dan aldım 30 nisan da. 5TL kart parası 10TL de içine para yüklettim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı,uğurlu olsun. Kazasız belasız bol km'ler Yalnız KGS biraz pahalıya patlamış. Ben shell istasyonun dan aldım 30 nisan da. 5TL kart parası 10TL de içine para yüklettim.
    Sağolasın teşekkürler KGS olayını bende öyle duymuştum shell den alıyosun 5 TL kart bedeli içinede 10 TL yükletsen yeterli demişlerdi zaten o dayıdanda onun için almadım fakat otoyola kaçak girdiğim için en az 20 TL keser dediler onun için 20 de içine yüklemek zorunda kaldım
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Vay çavuşum nettin yav...salkanoyu kaptın gittin...

Buraları bilsen bana uğrardın Ulus mecidiyeköy arası 10 dk idi..ama bilmeyene dağlar dağlar üstüne gelir yol...

Bi faydamız olmadı abey...deli tayı kaptırıverip düştün yola...hayrını gör kazasız belasız çavuş...oralarda eskitemezsin...

Kötayada çayna bile gıymatlı sonucta oralarda anlamazlar eşşeğin boyalı halini:p ...haydin üperim hasrretle beyav...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Tekerin dümdüz bassın.
    Metehan abi yüzünü gören cennetlik yaw?

Motosikleti
    Adem çavuş nettin beyav...bekci kardeşliği bak üç bekci aynı topacta...egelim43 kıdemli seküritidir...onun her nöbetinde tcdd de bi tren kazası olur ne hikmetse bırakıyolar kontrolü abimize tabi
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tanırım abi bizim topıc ten uyku bastı be yaw. Uyuyem dedim uyuyamadım geceleri zaten bizden başka ayık yok abi. Bekliyoz işte mt yi. Biri bişey yazsada okusak diye. Bizde villa bekleriz be yaw. 2 tane. Çalmasınlar villaları

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    hayırlı olsun..çinli ile 500 kmjaponların içine oturur şimdi
    tr100a bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Ben uyudum valla 1-4 arası bah sabah oldu...diğer arkadaşda 7 ye kadar takılcak çavuş...bombalasalar umrumda olmaz valla aga...zengin adamın evi soyulsa arabası çalınsada gomaz ona ..ama benim eve giderken yolda lastiğim patlasa günüm mahfolurben huzuruma bakarım...baktım tad yok akarım başka projelere..bekcilik yatış işi biliyon çavuş...1 ay oldu burda bakıyoz ortama...haber beklediğim başka yerler var aga...2 gece 2 gündüz 2 ofdayım...aradığım 12..36 ...sen napıyon adem çavuş...

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay çavuşum nettin yav...salkanoyu kaptın gittin...

Buraları bilsen bana uğrardın Ulus mecidiyeköy arası 10 dk idi..ama bilmeyene dağlar dağlar üstüne gelir yol...

Bi faydamız olmadı abey...deli tayı kaptırıverip düştün yola...hayrını gör kazasız belasız çavuş...oralarda eskitemezsin...

Kötayada çayna bile gıymatlı sonucta oralarda anlamazlar eşşeğin boyalı halini:p ...haydin üperim hasrretle beyav...
    Sağol Metecim her şey için teşekkürler tekrar çayna mayna metem Benim olan çayna sattığım Yamahadan Hondadan evladır bence

Motosikleti
    En kral motor kendi motorundur hacı dayım..sana yakışır...oralarda iş ev arası kaç km olaki zaten..ben yerinde olsam bisikletle takılırdım...hem sağlık hem masraf açısından didim paşam...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    hayırlı olsun. ne kadar yakıt masrafınız oldu?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uyudum valla 1-4 arası bah sabah oldu...diğer arkadaşda 7 ye kadar takılcak çavuş...bombalasalar umrumda olmaz valla aga...zengin adamın evi soyulsa arabası çalınsada gomaz ona ..ama benim eve giderken yolda lastiğim patlasa günüm mahfolurben huzuruma bakarım...baktım tad yok akarım başka projelere..bekcilik yatış işi biliyon çavuş...1 ay oldu burda bakıyoz ortama...haber beklediğim başka yerler var aga...2 gece 2 gündüz 2 ofdayım...aradığım 12..36 ...sen napıyon adem çavuş...
    aynı abi. Akşam 21 sabah 07 devam. Hergün. Of mof yok bende. Haftada 1 izin. Patronlar bugün geldi. Uyuma imkanım var günde 3 saat falan.ama gel görki uyku gözümden aksa uyku tutmaz be hacı. Yatak gibisi yok. Gündüz gömülüyom yatağa 2 ye 3 e kadar uyuyom. 3 ten 9a kadar evciyiz işte . Hanımla oğlanı atıyom motora köy içi servis. Oğlan motora binmeden durmuyo. Aramıza koyuyoz.biz hava yastıgı. oğlan gezdiriyoz yani. Öyle geçiyo günler. Motor olmasa halım harap senin düldül nasıl? Memnunmusun bari?

Motosikleti
    Çavuş kötü be...akşam sabit zor...ama titanlarla kafan rahat olsa gerek..ben memnunum öyle ters bi yerdeki motorsuz perişanım..ama aktivayla geçmez hayat malumun..ilede cbf alıcaz gibi..kısmet tabi çavuş...öperim yegeni...şimdi elemanın biri izinde 3 ofum gitti bir mesai alacakmışım o da can sıktı yani...joker eleman getirse 150 lira vercek ama ben enayiyi 50 lira ile kandırıyor şerefsizler...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gece kafa rahat be abi. İşte sıkıntı yok.rahat. Abi niye illa cbf? Motörünü patlatırsın sen onun. Malum sıkıştırmaya gelmiyo. Başka bi motor bak abi. Daş gibi olsun daş. Titan dicem ama temizini bulması ölüm. Neyse abi sen almaya karar ver düşünürüz.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Hayırlısı olsun. Sağlık ve mutlulukla nice kilometrelere...
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hayırlı ugurlu olsun masallah tek depo ile 514 km sorunsuz gitmiş allah uzun km ler kullanmak nasip olur:D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hayırlı uğurlu olsun kazasız kedersiz günlerde kullanmak nasib olsun inşallah
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hayırlı uğurlu olsun tekrardan ahmet abi Allah kaza bela vermesin tekerin her daim düz bassın nice uzun kmler yapman dileğiyle
    bu arada camıaya bir salcanocu daha katıldı
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)