Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    3 kuruşluk makinalar arasında en iyisi bu ama.
    Murat 48/30 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiğim pek sert olsun istemiyorum yumşak ve daha az kayan bir lastik tercih edeceğim onun için eğer var ise iç lastikli yumuşak yere daha iyi tutunan tavsiyeniz sevinirim.
    Lastiği değiştirecekseniz iç lastikli düşünmeyin bile dubleks yapın rahat edin
    hgdr bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    salcano hakkaten ıyı makına.kullanmayanada anlatmaya calısmamak lazım.
    Murat 48/30 ve hgdr bunu beğendiler.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salcano hakkaten ıyı makına.kullanmayanada anlatmaya calısmamak lazım.
    Katılıyorum.Adama motorunu sattırır o derece .Zaten özellikle kullananlar fazla beklentiye girmediklerinden gözleri açılıyor şaşkınlıktan
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    salco hakkında hıc bı bılgı sahıbı degılken sırf arkadas tavsıyesıyle almıstım ben.hatta vultıre nın sıparısını vermıstım ve motor hazır gel al dedıklerı zaman gıderken soylemıstı arkadasım.bayıı e gıttıgımde ellerınde hazır salco oldugunu gorunce karar degıstırmıs ve salcoyu almıstım.13 bın km kullanıp sattıgımda hakıkaten dogru karar verdıgımı ama satmakla hata ettıgımı anladım.
    125 ve 150 cc arası kullanılabılıcek fazla asırı beklentısı olmayanlar ıcın rahatlık ve konfor amaclı alınabılecek en ıyılerden bırı.
    fakat bızım ulkemızde daha motor kullanımı oturmadıgından bı cogumuzun dustugu hata motor alırken kı beklentıler.
    sahıbınden e bakın.1500 km ıle 8000km arası satılık okadar cok motor varkı.....
    abılerımızın acıklamasıda bır okadar ılgınc.CC YUKSELTECEGIM ICIN.......
    maddı zararı bır yana bu zamanlarda cıkan motorlar 30-40 bın km yı gormek hayal degıl.bır cok motor kullanıcısı ıcın bahsı gecen km ler 5-6 yıllık perıyodda yapacagı km degılmıdır.
    cebınde 3-4 bını olan maksımum fıyatlardan motor almakta trafık tescıl sıgorta derken elındekı para bıtmekte
    sokaklara bakalım.adamın altındakı makına gaza dokunurken 80-100kmh lara ulasan makına fakat altında sort ayagında parmak arası terlık ustunde badı kask yok.cevremızde her an gorebıldıgımız tıpler degılmı.
    arkadasım kucuk bı hata yaptıgında yere dustugunde makına egılıp bukulebılır ama asfalta degen demır degıl etımız kemıgımız.son gunlerde yaz ayınında gelmesıyle ne kadar cok motor kazası duyar olduk gorur olduk.ya yogun bakımda ya hayatını kaybeden arkadaslarımız ıcın uzulmuyor degılız.aılelerıne sormak lazım o acıyı.trafık kazasında kardesını kaybetmıs bırı olarak belkı fazla hassas ım ama gerı donulmez hatalar maalesef canımızla odemek zorunda kalmadan onlem almalıyız.
    tum motor kullanıcısı arkadaslarıma kazasız belasız surusler dılerım.
    tahsins, Pianoblack, Murat 48/30 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Traşlatmak yanlış bence,disk incelince daha çabuk yamuluyor, hatta kırılabiliyor. (Eski arabama yaptığımdan biliyorum) Disk sıcakken su değerse yamuluyor demişti usta, o zamanlar benzincilerde bedava yıkıyorlar diye su tutturduğumdan oldu diye tahmin ediyorum. Burda da su birikintilerinin üstünden geçerken sıçrayan su sebep olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Öğlen ilk çalışmada biraz nazlandı, az gittim stop etti. Bas -bas çalışmaz, az çalışır gibi yapıyor duruyor. Anladım, pislik gelmiş, bas ayak marşıyla 4-5 kere, sonunda attı da rahatladı! Düşündüğüm başıma geldi. Arkadaş bu ayak marşı ne nimet bir şey yahu, niye bütün motorlara koymazlar anlamıyorum.
    arabalardaki diskle bu farklı. arabalarda yumuşak döküm disk olur. suya girince kolay kolay atmaz. sert balata takılmaması lazım. kolay aşınır. patlar. fazla taşlanmaması lazım. kaza yaptırır
    motosiklette krom disk var. istediğin kadar sert balata tak aşındıramazsın. fazla ısınır. ani soğuduğunda kolay yamulur. krom en sert metallerden biri. taşlamak için bile elmas ile taşlanır. öyle frenciler taşlayamaz krom diski. tornacıya zorla taşlattım ben.

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öne yumuşak balata aşrt bence.Benzinde pislikte çok illet olur allahtan enjeksiyonlu değil motor.Adem Abi den gördüğüm birşey daha var bu konuda benzin filtresini temizlemen gerekir.benzin mustuğunun oradaki plastiği yavaşça dişlerini kırmadan açıp dökmek lazım.
    hiç işim olmadı benzin filtresiyle bugüne kadar. aslında bir tane yedek almak lazım. 2 tl birşeydi. ben hep benzini aynı istasyondan alıyorum. üçkağıt yapmıyor demekki

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim diskte herhangi bi sorun yok. Yumuşak balata iyidir. benim tubles lerdede sorun yok. Hatta motorda sorun sıfır. Siz nereden buluyosunuz bu kadar sorunu bilmem.
    abi senin motor okunmuş sanırım. pek çoğumuzun yaşadığı sorunlar sende olmadı.
    bak burdada gene diskin yamuk olduğunu söyleyen bir wolf kullanıcısı. bence bir sorun değil.
    http://www.motosiklet.net/forum/comm...ml#post2739938

Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Uzun zamandır giremiyordum. Umarım iyisinizdir ve her şey yolundadır. Motorumu satışa çıkardım. Satılık bölümünden ilana bakabilirsiniz. Hepinize sevgiler
    hayırlısı olsun kardeşim

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben acaip kılımdır, pire için yorgan yakarım. Şimdi aklıma geldi, motor çalışırken marşa basarsan dönüyor marş motoru, yakacak bir yerini, olur mu öyle şey, insan yanlışlıkla korna yerine basabilir?
    vitesteyken basmaz marş. eminim.
    aslında boştaykende basmaz. ama debriyaj sensörü arızalı sanırım sizin. bendeki de arızalı. çokta sıkıntı değil. dediğim gibi vitesteyken marş düğmesi çalışmaz.

Katılıyorum.Adama motorunu sattırır o derece .Zaten özellikle kullananlar fazla beklentiye girmediklerinden gözleri açılıyor şaşkınlıktan
    Pianoblack bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

adil abi sende dünyanın en kötü motoru olsa gene 1.000.000km sorunsuz kullanırsın. en iyi şartların adamısın. kilon yok. düzgün kullanıyosun. motoru koruyosun. rodajda yağına bile titizsin. sende hayatta motora birşey olmaz. açıkçası kaçırdığım için üzülüyorum senin motoru. :/

Tahsin sanki kapı komşunmuşum gibi yazmışsın ama doğru yazmışın en adi motor olsa senelerce kullanırım tamirini kendim yapabiliyorum subap ayarına kadar 25 sene kullanınca insan ister istemez öğreniyor
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Demekki benim 1 senem kalmış sübap ayarını öğrenmeme 1989 dan beri motor üzerindeyim tam 24 senedir lakin örnek arka tekerleğin sökülmesi gerekse (yolda kalmadıkça) elimi değdirmem doğru motorcuya bu yüzden olsa gerek hiç bir şeyini öğrenemedim şu motorların yapabilenlere ise gıpta ile bakarım

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki benim 1 senem kalmış sübap ayarını öğrenmeme 1989 dan beri motor üzerindeyim tam 24 senedir lakin örnek arka tekerleğin sökülmesi gerekse (yolda kalmadıkça) elimi değdirmem doğru motorcuya bu yüzden olsa gerek hiç bir şeyini öğrenemedim şu motorların yapabilenlere ise gıpta ile bakarım
    abi düzgün yapıldığında en az 10.000km gider sibop ayarı. 15-20tl birşey alıyor tamirci. bilsek iyi olur ama bilmezsende çok sorun değil hani
    ya benim motorda 10-40yağ sibop sesi yaptı. 15-40 da bariz kesildi ses. sizde durum ne alemde ?? motorcuda 15-40 tavsiye etmişti ben 10-40 almıştım. adam haklıymış sanırım
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Ben 10-50 kullanıyorum Tahsin ve hiç bi sorunum yok ses sedada gelmiyo motordan maşallah çok şükür 10-40 yağ ısınınca ince kalabiliyor bazen demekki senden başka bi kaç kişidende duymuştum bunu

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi demek sizin motorcular güzel.Gel Bodrum'a bir senede komple söküp takamzsan adım Murat değil

Ben 15-50 Shel kullanıyorum çok memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

İşyerinde boğuluyorum stresten.Şöyle motoruma binip 20 km üstüne çıktımmıydı ne sinir kalıyor ne stres
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    O zaman senin el bir Yalıkavak yapar döner bi ara Murat
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Abi demek sizin motorcular güzel.Gel Bodrum'a bir senede komple söküp takamzsan adım Murat değil

Ben 15-50 Shel kullanıyorum çok memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

http://p1307.hizliresim.com/1c/b/q3c1c.jpg

İşyerinde boğuluyorum stresten.Şöyle motoruma binip 20 km üstüne çıktımmıydı ne sinir kalıyor ne stres
    murat abi motorun çok güzel Allah kaza bela vermesin.. Koltuktaki kaplama nasıl bişey abi..? Kaç tl...? Nerden yaptırdın..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Ahmet abi gezilerinin devamı gelecek mi ?

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Abi 20 km derken, hız anlamında şöyle püfür püfür estimi kendime geliyorum. Bodrumda bu vakit acayip trafik var küçük İstanbul.Adım atılmıyor.

Amin Hüseyin kardeşim.Koltuk kılıfı ile ilgili kimseyorum yapmamıştı .Aydın'da Cumartesi pazarından 10 Tl büyük havlu aldım, oto döşemeci 10 tl ye yaptı.Koltuğu çıkartıyorsun adam ona göre havluyu kesip etrafına don lastiği dikiyor.Sonra etrafına geçirip lastiği sıkınca böyle bir şekil oluyor.Yazın sıcakta koltu8k yanmıyor ve ekstra konfor diyebilirim Bodrumda 50 Tl yapıyorlar

Arkadaslar solcano wolf almayi dusunuyorumda benim ogrenmek istedigim bu motor 100 km duz yolda ortalama kac litre benzin tuketiyor...?

Motosikleti
    Alıntı bykemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat abi motorun çok güzel Allah kaza bela vermesin.. Koltuktaki kaplama nasıl bişey abi..? Kaç tl...? Nerden yaptırdın..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Ahmet abi gezilerinin devamı gelecek mi ?
    Gezilere Ramazandan sonra devam inş. Hüseyin Ağustos sonu iznin kalan ikinci yarısını kullanmayı ve bu seferde 1500 km civarı bir Marmara ve Trakya gezisi yapmayı planlıyorum bakalım nasip

Alıntı gurbuz29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar solcano wolf almayi dusunuyorumda benim ogrenmek istedigim bu motor 100 km duz yolda ortalama kac litre benzin tuketiyor...?
    2.5 lt /100 km ortalama yakıt tüketimi var benim motorumun 2.2 ye düştüğüde oldu 2.8 e çıktığıda

@Murat senin iş kolaymış o halde ya bin üzerine 5 dakka gazla tamam bendede tam tersi mesafe olarak azalıyor sinir stres onada bol vakit gerekiyor tabiki
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Abi 20 km derken, hız anlamında şöyle püfür püfür estimi kendime geliyorum. Bodrumda bu vakit acayip trafik var küçük İstanbul.Adım atılmıyor.

Amin Hüseyin kardeşim.Koltuk kılıfı ile ilgili kimseyorum yapmamıştı .Aydın'da Cumartesi pazarından 10 Tl büyük havlu aldım, oto döşemeci 10 tl ye yaptı.Koltuğu çıkartıyorsun adam ona göre havluyu kesip etrafına don lastiği dikiyor.Sonra etrafına geçirip lastiği sıkınca böyle bir şekil oluyor.Yazın sıcakta koltu8k yanmıyor ve ekstra konfor diyebilirim Bodrumda 50 Tl yapıyorlar
    Hmm anladım abi başka bir renk alternatifi ile çok güzel durur senınkının rengide guzelde ben sevmıyorum ama çok iyi bir fiyata halletmişssin ve motorun koltugu korumak + konfor da cabası.. ;) Maşallah topicdeki herkes çok güzel bakıyor motoruna...

Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı gurbuz29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimi satışa çıkardım, düşünürseniz irtibata geçelim. Daha sıfır sayılır motosikletim 126 km de şuan.

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    İnşallah güzel geziler bekliyorum abi... Babam emekli olsa bende biraz para biriktirsem hemen alacağım ve bende gezmeye başlayacagım da bakalım kısmet artık...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı bykemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm anladım abi başka bir renk alternatifi ile çok güzel durur senınkının rengide guzelde ben sevmıyorum ama çok iyi bir fiyata halletmişssin ve motorun koltugu korumak + konfor da cabası.. ;) Maşallah topicdeki herkes çok güzel bakıyor motoruna...
    Herkes neden güzel bakıyor sana söyliyeyim.Şimdi bir motor alıyorsun diyelim 2. el 2bine sahibinden.com şimdi bakınca.Bir kere geniş veuzun yani 1,90 110 kilo adama benzerleri gibi çokta saplanmış havası yok.Parça olarak grenaj harici Ybr nin sınırsız yan sanayi imkanından faydalanıyorsun, kaldıki kendi parçalarıda satılıyor.Heybeye doldur, hatun kişiyi al arkadana, deponun üstüne çanta bağla kökle kökle 200 KİLO İLE max 2.9 yaktır.10 saat mesaiden sonra 160 km yol git yoracağına daha da dinlendirsin.Bin sonra marka motora iyiki bunu almışım deyip daha da seversin, tabiki motoruna iyi bakarsın.Motoruna bakmayan adam aklı başka motorda kalmış adamdır bence
    Komforu nasıl unuttum bu motora bindikten sonra en büyük beklentimin o olduğu kararını aldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)