Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

salcano wolf hakkında bilgi ybr ile aynı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 litre depo kaç para salcanonun ? benzin almaya üşenen tembel birisi olduğum için ve benzinci konusunda seçici olduğum için uzun yolculuklarda lazım olabilir
    abi deposu kaç para derken kaça mı doluyor yani demek istedin 70 e flan dolar abi tamamen boşken
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yok depo yedek parça olarak kaç para demek istedim. :D

Motosikleti
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok depo yedek parça olarak kaç para demek istedim. :D
    abi onu bilmiyorum tam ama bugün sanayiden yedek parça alacaktım depoyu gördüm benim 170-180 lira birşey dedi ama net demedi bakmam gerek dedi benimde işim vardı baktırmadım

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dostum yamaha 10 sene güneş altinda kalsin çinlide 2 ay kalsin ayni esitlikte sararir bozarir dağlar var arada..bu yorumu yapiyorsan eminim bi honda yada yamahaya sahip olamamissin..
    Dostum haklısın japon işi motorum olmadı ama olan arkadaşların oldu o yüzden dedim kısacası bütce meselesi herkes iyiyi ister ama şartlardan dolayı olmaz bizde eldekileri övüyoruz napalım :-)
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

arkadaş bu salcanolar 100 km. de ne yakıyor hesaplayan varmı. işin dogrusu bu ay bende bir motor alacagım nasip olursa tvs apache agır basıyor ama salcanoda iyi gibi yorumlara bakılırsa.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kullanımı rahat, tıtresım yok denebılır, ybrden farksız bence ideal motosiklet, ybr 125 ıle aynı
    YAMAHA

iyi günler arkadaşlar kısmetse ben de bugünlerde sıfır salcano wolf almayı düşünüyorum 3000tl dediler fiyatına.İlk motorum olacak bu biraz baktım piyasaya 2. el temiz bulmak için vakit kaybetmek istemiyorum sıfır olup da fiyat/performans olarak da bu uygundur diye düşündüm.Bikaç kişiye sordum yamaha/honda falan almayacaksan bu fena değil diyenler oldu parçası zor bulunuyor diyenler oldu sizce ne yapmalıyım bi görüşlerinizi bildirirseniz memnun olurum..

bir de benim boyum biraz uzun ilerde bacaklarda falan sıkıntı olur mu onu da düşünmeden edemiyorum sonuçta pek iri bir motor değil

motor alma amacım okula gidip gelmek otobüsle gidince 2 vasıta değiştirmem gerekiyor ve arabayla okula girmek de sıkıntı böyle çok güçlü olmayan beni götürüp getirebilecek bişey istiyorum..

Motosikleti
    Alıntı arifim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu salcanolar 100 km. de ne yakıyor hesaplayan varmı. işin dogrusu bu ay bende bir motor alacagım nasip olursa tvs apache agır basıyor ama salcanoda iyi gibi yorumlara bakılırsa.
    ortalama 100 km de 2,4 lt yakıyor kardeş

Alıntı amoazing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar kısmetse ben de bugünlerde sıfır salcano wolf almayı düşünüyorum 3000tl dediler fiyatına.İlk motorum olacak bu biraz baktım piyasaya 2. el temiz bulmak için vakit kaybetmek istemiyorum sıfır olup da fiyat/performans olarak da bu uygundur diye düşündüm.Bikaç kişiye sordum yamaha/honda falan almayacaksan bu fena değil diyenler oldu parçası zor bulunuyor diyenler oldu sizce ne yapmalıyım bi görüşlerinizi bildirirseniz memnun olurum..

bir de benim boyum biraz uzun ilerde bacaklarda falan sıkıntı olur mu onu da düşünmeden edemiyorum sonuçta pek iri bir motor değil

motor alma amacım okula gidip gelmek otobüsle gidince 2 vasıta değiştirmem gerekiyor ve arabayla okula girmek de sıkıntı böyle çok güçlü olmayan beni götürüp getirebilecek bişey istiyorum..
    kardeş cbf gibi kalıplı değil ama ybr kadarda cılız değil orta sekmede bir motor boyuna gelirsek bence üzerine bin bir bak rahat ediyorsan sorun yoktur yani denemeden üzerine binmeden birşey denilmez

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir senedir salcano kullanıcısı olarak ben de memnunum arkadaşlar. bu süre zarfında bir sorunla karşılaşmadım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Ama fiyatı geçen seneye göre 500 tl daha artmış:S
    __To Be Or NoT tO be__

teşekkür ederim..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama 100 km de 2,4 lt yakıyor kardeş

kardeş cbf gibi kalıplı değil ama ybr kadarda cılız değil orta sekmede bir motor boyuna gelirsek bence üzerine bin bir bak rahat ediyorsan sorun yoktur yani denemeden üzerine binmeden birşey denilmez
    fatih hemen ybr ye çamur atmışsın seni bir daha ybr nin sayfasında görmeyeyim kırarım bacaklarını
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Salcano Wolf 125 Kullanıcısıyım Oturuşu sürüşü titreşimsizliği vitesi Ybr ile bire bir Aynı Zaten bu motor (jeanshe) Japon fabrikasında üretilmiş. 12 taksit vade farksız 2.700 e aldım. uzun yol için çok rahat bi motosiklet derim. üstündeki motorda Ybr nin motoru zaten. yan yana koyup baksanız tek fark birinin kapağında Salcano birinin yamaha yazıyor :S. 17 litre deposu var. 11.000 Dev/dk 10.000 devirde çok güzel bi kesici sesi veriyor. 4.500 km deyim tık demedi daha Max hız sorarsanız 115-120 ama gerçek 120 :D -(mondialler-çelik-arora vs. gibi 120 yle gidip 140 göstermiyor arabayla karşılaştırdım ford focus 2012 motosiklet 2-3 km/h az bile gösteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

ha bide motorun kafa kısmı biraz kaba duruyor sadece rüzgarlık camına Karbon çektim çok şahane bir görüntüsü oldu. Jantlara kırmızı fosfor da yakışıyor onun dışında oynamayın. 5-6 devirde gidin sabit 900-1000 km gidersiniz full depoyla 17 litre yaklaşık (75-80) lira alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

çok sessiz motor boştayken kafanda kask varsa çalıştığını duyamazsınız. ışıkta durduğumda stop ettiğini bile zannediyorum

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    eger motor aynı olsaydı ybr motorunu wolf kadar ucuza verırdı... ıkıncı el temız bır ybr al bın derım . ..

Motosikleti
    motoran torro best(takas a gitti)SALCANO WOLF 125.
    70 tl alıo deposu.

merhaba arkadaşlar. motor alacak arkadaşlara yardımcı olmak için özelliklede bu motoru alacaklara tavsiyede bulunmak için siteye üye oldum. geçen yıl arkadaşların tavsiyesi üzerine wolf aldım fakat çok pişman oldum belirtmek isterim. aldığımdan beri bir çok sorunla karşılatım. elektrik aksamı sorunlu elektirği kesiyor. ön disk sürtüyordu yamuk diye değiştirdim hala sürtüyor sanırım jantdada sorun var. karbüratörde sorun var kesiklik yapıyor benzin yetiştirmiyor sanırım . benzin musluğu kaçırıyor. arka salıncağın o milin vidası gevşeyip duruyordu en sonunda yapıştırdık öyle düzelttik. en son ön takımla uğraştık sallama yapıyordu, yaptırdık fakat vurma yapıyor yaylardada sorun olabilir. çamurluk orijinal yamuk montaj hatası. kullanılan malzeme hiçte o kadar kaliteli değil mesela arka yaylar çok kalitesiz. motoru yamaha motoru falan değil sadece sesinde biraz benzerlik var o kadar. bu saydıklarımdan sonra almak isteyen varsada kendileri bilir. akıl var mantık var o paralara ybr ayarında motor olmaz. bir malın fiyatının düşük olmasını kabul etmek o malın eksikliklerini kabul etmektir. o paralara gidin 2. el bi ybr alın biraz masraf edin paşa paşa binin. yada piyasada bi dünya çin işi bu tip motor var fiyat olarak daha uygun, hem inanın bu kadar uğraşmazsınız. umarım motor alacak arkadaşlara yardımım dokunur. herkese sevgiler saygılar Allah düz bastırsın...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Kafa karıştı gene son yorumdan sonra

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı melih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. motor alacak arkadaşlara yardımcı olmak için özelliklede bu motoru alacaklara tavsiyede bulunmak için siteye üye oldum. geçen yıl arkadaşların tavsiyesi üzerine wolf aldım fakat çok pişman oldum belirtmek isterim. aldığımdan beri bir çok sorunla karşılatım. elektrik aksamı sorunlu elektirği kesiyor. ön disk sürtüyordu yamuk diye değiştirdim hala sürtüyor sanırım jantdada sorun var. karbüratörde sorun var kesiklik yapıyor benzin yetiştirmiyor sanırım . benzin musluğu kaçırıyor. arka salıncağın o milin vidası gevşeyip duruyordu en sonunda yapıştırdık öyle düzelttik. en son ön takımla uğraştık sallama yapıyordu, yaptırdık fakat vurma yapıyor yaylardada sorun olabilir. çamurluk orijinal yamuk montaj hatası. kullanılan malzeme hiçte o kadar kaliteli değil mesela arka yaylar çok kalitesiz. motoru yamaha motoru falan değil sadece sesinde biraz benzerlik var o kadar. bu saydıklarımdan sonra almak isteyen varsada kendileri bilir. akıl var mantık var o paralara ybr ayarında motor olmaz. bir malın fiyatının düşük olmasını kabul etmek o malın eksikliklerini kabul etmektir. o paralara gidin 2. el bi ybr alın biraz masraf edin paşa paşa binin. yada piyasada bi dünya çin işi bu tip motor var fiyat olarak daha uygun, hem inanın bu kadar uğraşmazsınız. umarım motor alacak arkadaşlara yardımım dokunur. herkese sevgiler saygılar Allah düz bastırsın...
    3350km dir kullanıyorum wolfu. dediğin gibi aldığımdan beri ön fren titremesi var. ön diski fabrikasyon atık. yamuk yani. yenisini alsan eminim oda atık. çinliler pek önemsemiyor bu mevzuyu herhalde.
    ben söküp tornacıda taşlattım diski. biraz düzeldi.
    ön balatası ybr ile aynı değil, 150cc scooter balatası kullanıyor. orjinal olmadığından sert frenlerde balata yanıyor. söküp balatayı zımparalıyorum ötmeyi kesiyor.
    3200km de debriyaj teli kopardı. ybr ninkiyle birebir uydu. değiştirdim.
    1500kmde keçe patlattı. keçe patlaması iki kişide oldu. kronik olabilir wolfte.

titreşim pek yok. ama spor ayakkabı giyince bazı devirlerde ayak altımda hissedebiliyorum.

2.eli yok. satamazsın. yada yok pahasına gider.

bakmak lazım. öyle alayımda eşşek gibi bineyim dersen zor.

özet olarak ybr motorunun nimetlerinden faydalanan, kafa ,depo ve sele nedeniyle ybrden daha kalıplı duran bir motor. parçalarının çoğu ybr ile aynı olsada ybr kalitesinde değil elbet. fiyat performansı yüksek. 2600 tl 12 taksitle aldım.
    ikinci elde istediğin fiyata satamazsın.servis leri mondialciden bozma. hepsi allah lık.
    aklıma bişey gelmiyo pek.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    HONDA XL1000 Varadero + GMC Jimmy 4.3 V6
    http://www.cccme.org.cn/shop/cccme3719/product.aspx Aroramı Salcanomu yardım lütfen benim motorun benzin ve bakım masrafı biraz yıldırdı...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    benim salcano wolf 23.000km oldu. nacizane yanıtlayabilirim kafanızdaki sorularınızı...
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)