Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı arallara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2006 lar için aynı. ben de satışa konulan bir er6n'den aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

ben 2006 lar için aynı. ben de satışa konulan bir er6n'den aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

kontrol camında buğulanma olan var mı? yoksa sadece benimkin de mi oluyor?
    bende geçen yağ kontrolü yaparken fark ettim bende de buğu yapmıştı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hiç buğu farketmedim bidahakine dikkatlice bakıcam.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Öncelikler herkese selamlar ,

2013 model bir ER6N aldım ufak bir kaza geçirmiş , motor için ön far,sağ krenaj ve koruma takozuna ihtiyacım olacak .

Bu konuda desteğinizi rica edeceğim .

Ayrıca jant etiketi için fikrinizi almak isterim bu ürün için ne dersiniz ?

http://www.ebay.com/itm/STICKERS-m-T...650ff6&vxp=mtr

Motosikleti
    KTM 125 DUKE- 200 DUKE
    Herkese gunaydinlar hayırlı günler
    2013 model ER-6F almayı düşünüyorum tavsiye edermisiiniz ?
    Gorusleriniz nelerdir ?
    Tecrubelerinizi iletirseniz sevinirim saygilar....

Ben olsam mt09 varken sıfır er6 hiç düşünmezdim doğrusu. Ama tabiki tercih meselesi er6,da çok kaliteli dengeli güzel bir motosiklet.

Motosikleti
    KTM 125 DUKE- 200 DUKE

Gorusleriniz nelerdir ?
    Titreşim seviyesi nedir ?
    Rahatsız edici mi ?
    Kronik bi sorun var mi ?

Genelde akşamları şehir içinde dolaşmak kısa mesafeli, h.sonları ise çok uzak olmayan yakın yerleri gezerim. Az biraz patika yolları kullanırım genelde asfalt kullanıyorum..

arallara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6F
    Alıntı sgenjjj adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gorusleriniz nelerdir ?
    Titreşim seviyesi nedir ?
    Rahatsız edici mi ?
    Kronik bi sorun var mi ?

Genelde akşamları şehir içinde dolaşmak kısa mesafeli, h.sonları ise çok uzak olmayan yakın yerleri gezerim. Az biraz patika yolları kullanırım genelde asfalt kullanıyorum..

ben 2006 modelini kullanıyorum. er-6 yı her yönden tavsiye ederim ama herkesin önceliği farklıdır. önceliklerini daha detaylı yazarsan daha net cevaplar verilebilir. ama yine de söylediğin durumlara göre izlenimlerimi söyleyeyim. er-6 f genelde hepsinden biraz mantığıyla yapılmış bir motosiklettir. şehir içinde kullanım için 10 numara motordur; çünkü sele yüksekliğinin alçak olması sebebiyle ağırlık kontrolü çok kolay. gidon genişliği sayesinde kıvraklık üst düzeyde. araçlar arasında kıvrılarak dolaşabilirsin. düşük devirlerde dahi yüksek tork üretmesinden dolayı çok sık vites geçişi gerektirmiyor, dolayısıyla şehir içinde çok fazla yormuyor. Ama kemikli bir vites geçişi tak-tuk sesler çok çıkar vites geçişlerinde. Şehir dışı kullanımda da çok ideal bir motosiklettir. oturuşu ve kullanımı oldukça rahattır. uzun yol için ayrıca rüzgarlık takarsan rüzgardan etkilenmezsin ( orjinal siperliği nispeten rüzgarı alıyor). en büyük özelliği ise yakıt tüketimidir. 250 cc'ler kadar yakar neredeyse. 600 km boyunca 120 km/sa ortalama ile 3,8 yaktı. bizzat kendi deneyimimdir. Biraz titreşimlidir ama rahatsız edici seviyelerde değil. Bu titreşimle birlikte karenajlardan zırıltı gelir. (ben karenaj bağlantı yerleri arasına keçe yapıştırdım ve zırıltı biraz azaldı).Son hızı 215 km ve ivmelenmesi fazlasıyla tatminkar. yani olay şudur. bir racing değildir ama görünüş, hızlanış ve son hız olarak tatmin eder. bir cruiser değildir ama uzun yolda çok rahatsız etmez. bir chopper değildir ama oturuşu gayet rahattır. şehir içi haylazdır.v.b. 2008 modellere kadar bir çoğunda yağ eksiltme sorunu var (bu konuda şanslılardan birisiyim). ama 2008 sonrasında o sorun giderildi. frenlerini çok fazla beğenmiyorum, çabuk kilitliyor. ön çamurluk çık küçük olduğundan radyatöre taş fırlatabiliyor (kendi motoruma bisiklet selesinden koruma yaparak bu sorunu giderdim). arka çamurluk olmayınca, ıslak yerlerden geçince sele altı sürekli çamur oluyor. bu ufak sorunları dert etmezsen 10 numara orta sınıf bir motosiklettir.tabi önceden söylediğim gibi herkesin önceliği farklıdır. mesela ses istiyorsan 4 silindire yönelmen lazım (tabi yakıttan, fiyattan v.b.fedakarlık etmen lazım.) hız istiyorsan racing'e yönelmen lazım (kıvraklık, rahat sürüş v.b. fedakarlık etmen lazım) gibi. ben motorumdan fazlasıyla memnunum. Fiyat performans olarak gayet iyidir ama ben 2006 modeller arasında değerlendirme yapıyorum. Ama 25 lira verip sıfır motor alacaksam muhtemelen tercihimi 4silindirlilerden yana kullanırdım

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Eger sifir alinacaksa, MT 09 daha mantikli bir tercih olur, gerci er6f degil de er6n e benzer ciplak olmasindan dolayi. Er6f e gore bence mt 09 un tek dezavantaji grenajsiz olmasi ki o da sen grenaj seviyosan, benim gibi naked sever bir adamsan, ruzgar cok dert degil, uzun yolda ufak bi cam takarim en fazla diyosan, o zaman mt09 daha mantikli bir motor olur, tabii bu dedigim sifir ABS li modelini almayi dusunuyorsan gecerli. Onun disinda ikinci el daha ucuza bulabilirsin er6 yi.

ER6 2 silindir olmasindan mutevellit 2bin devir ve uzerinde herturlu ceker, 7-8 civarinda gucu max. a ulasir 9 bin gibi de kesilir. Gerek sehirici gerek sehirdisi yollar icin uygun bir motordur. Titresim var ama yolda rahatsiz edici seviyede degil, hos ben er6 dan sonra 4 silindire gecince vay be 4 silindir hic titremiyormus demistim

Motosikleti
    KTM 125 DUKE- 200 DUKE
    Herkese Merhaba ve çok teşekkürler...
    Soruma cevap verenler ilgilenenler için teşekkür ederim.
    Finansal olarak Keşke olsa 24 25 bin lira olabilsem MT 09 yada fazer 800.
    Ben ikinci el gayet temiz 20 bin civari bi para ile alabilirsem alicam ER-6F i.
    Hayirlisiyla artık...
    Yazdiklariniz beni epey bilgilendirdi.
    Bir şey daha var merak ettiğim ikinci ek piyasası nasıl acaba. Satarken zorlanirmiyim uzunca bekletir mi yoksa...
    saygılar

arallara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6F
    çok hareketli bir piyasası yok deniliyor ama ben katılmıyorum. benim motoru koymuştum bir ara ilana 4 gün geçmeden aldığım fiyatın üzerini gördü.sonra 1 hafta arayan olmadı. daha bugün bile bir talip çıktı. biraz şans işi aslında. Sonuçta araba değil ki ha deyince hemen değerinde alıcı bulasın. bütün motosikletler için geçerli bir durum 2. el piyasasının aktif olmaması. Motor biraz zevk işi olduğundan dolayı hemen alıcı bulmakta sıkıntı oluyor ve bu tüm motosikletler için geçerli.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Servis kitapçığını buradan rahatça edinebilirsiniz

http://www.generalfiles.pw/go/138132572600

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis kitapçığını buradan rahatça edinebilirsiniz

http://www.generalfiles.pw/go/138132572600
    evet bu manual iyi oldu sağol paylaştıgın için. '12 er6n modeli için ama zaten aşağı yukarı her kasa modeli aynı

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Bülent abi sana özelden mesaj attım.

hornetciler dışarı

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Eskilerden kim kaldiki forumda bir ben birde bulent abi.... dışarı falan cikmiyoruz. Burasi bizim eski yuvamiz
    çelikatlı bunu beğendi.

arkadaşlar 75 kğ 1,88 boyum var 2006 model almayı dusunuyorum ama tek sorum motor altımda çokmu kuçuk kalır benm durumumda olan arkadaşlar varsa resimlerını gonderebilirmi at kelebek ilişkisi olsun istemiyorum şimdiden teşekkürler

1.80cm 85kg.yim..
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    selesi alçak olsada sırıtacağını sanmam.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    mudur kilo aldin bak. sonra benim gibi diyetlerle ugrasican :-D

hakkatten basenlere bak amaaan atın ölümü arpadan olsun müdür ye gitsin tutma kendini sığmazsak motoru büyütürüz

çok sağol abicim
    boyle 1,85 1,90 bi abimizin fotosu varsa benı yonlendırme açısından gerçekten çok faydası olacak teşekkurler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler