Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Kawasaki dostları enduro motorumu satıp er6n almayı planlıyorum ve bu konuda sizlere birkaç soru sormak istiyorum;

1.Er6n de transnalp konforu beklemiyorum ancak çift kişiyle uzun seyahatler gerçekleştirebilirmiyim,

Valla uzun yola cikmadim henuz artcili olarak, kendi motoruma da en fazla 5-10 km artci olmusumdur, artci acisindan cok konforlu diyemem uzun yol icin ama belki su havali yastiklardan falan kullanilabilir sorun cikarirsa, kisa mesafede zaten sorun yok.

2.Ön cam ve elcik koruma ile kullanan var mı? yani azda olsa touring bir motosiklet yapabilirmiyim

Ben aldigimda elcik koruma ve on cam uzerinde vardi, cam nakedin tipini bozar diyerekten cikarmayi dusunuyordum en azindan sehiricinde ama o kadar alistim ki biri simdi cikarmaya calissa direk doverim o derece boy olarak goguse gelen ruzgari kesiyor ancak kaska ruzgar geliyor, o da kask kotuyse ruzgar sesine sebep oluyor bende oldugu gibi, bu durumda bir adet difuzor alip da camin uzerine monte edilerek kolaylikla cozulebilir. Elcik koruma ruzgari kesecek tiplerden degil de elcikleri korumak icin olanlardan ve gercekten koruyor test ettim.

3.malum 2011 den sonra olsa gerek tayvan da yapıldığını biliyorum bu durum kaliteyi nasıl etkiledi muhakka kaliteden ödün vermeyecektir ancak bmw nin bile çinde üretilen modellerinde bariz kalite farkı mevcut...

Benimki 2006 oldugundan bu konuda hicbir fikrim yok.

4. Servis ve usta konusunu ileride konuşuruz

Yedek parca konusunda once z-motoyu arayip fiyat aliyorsunuz, sonra da ayni parcayi e-bay de falan aratiyorsunuz, arada ucuk bir fark var ise e-bayden yoksa z-motodan aliyosunuz, benim politikam bu yonde

Yardımlarınızı esirgemediğiniz için peşinen teşekkürlerimi sunuyorum...

Valla lastik yapisi, ne bileyim yanak falan daha farkli olabilir mi, o daha endurovari lastige sahip olabilir belki, ya da nc daha agir mi acaba diycem ama bizimki de kuru agirligi 175 kg falan, yani doluyken 200 kilo oluyor, NC de bundan cok agir degildir sanirim. Dedigim gibi servis kitapcigi 32-36 diyor on ve arkaya.
    Teşekkür ederim , şehir içinde çok mantıklı geliyor kaşıntıda başladı artık değişiklik şart oldu gibi... görüşmek üzere diyelim.
    Bmw F650cs scarver / Scarabeo 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla lastik yapisi, ne bileyim yanak falan daha farkli olabilir mi, o daha endurovari lastige sahip olabilir belki, ya da nc daha agir mi acaba diycem ama bizimki de kuru agirligi 175 kg falan, yani doluyken 200 kilo oluyor, NC de bundan cok agir degildir sanirim. Dedigim gibi servis kitapcigi 32-36 diyor on ve arkaya.
    Honda NC 700 SA

Ön 120/70-ZR17M/C (58W)
    Arka 160/60-ZR17M/C (69W)

Kawasaki ER-6n

Lastik,Ön/Arka
    120/70-17 / 160/60-17

Görüldüğü üzere aynı lastikler kullanılıyor. 10 kg ağırlık farkı var ama önerilen basınçlar neden bu kadar farklı anlamadım. Servisi arayıp danışmanızı öneririm. Çünkü benim lastikler 2 psi bile düşse çok fark ediyor motorun performansı

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 BY 6040. Plaka bu Hasan kardeş.
    plakanı not aldım. hafta sonu arkadaşın yanına gidebilirsem olayı halledicem. kendi plakama da çerçeve kestiricem çünkü.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Saol Hasan kardeşim. Zahmet olacak sanada. Gecen gün bi reklamcıya sordum yaparmısınız diye çok uğraşılacak birşey dedi. Yapamayacağını söyledi. Bu arada çerçeveyi ne renk yapacaksın ?
    elit motogaraj

Motosikleti
    street triple rs
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-temiz-sorunsuz-schuberth-s1-60-61cm-116978429/detay/

arkadaşlar sizce bu kask bu fiata alınırmı ? ls2 kullanıorum ve artık rüzgar sesinden sıkılmaa başladım.
    bu arada bu kask dünyanın en sessiz kaskıdır arkadaşlar. resimlerde gayet temiz görünüyor. gidip birde yakından incelicem.
    elit motogaraj

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2009 yılında alınmış. Büyük ihtimalle 2008 üretimi. Yıl olmuş 2013. O kaskın ömrü bitmiş artık. Bedava verse dahi kullanmayın. Sıfır LS2 daha güvenli olacaktır. Kask bu şakaya gelmez. Her türlü giyim ürünü 2. el alınabilir ama kask alınmamalı. Tek düşmede üreticiler bir daha kullanmayın diyorlar. Herkesin fikrine saygı duyarım ama otoritelere de güvenmek lazım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    street triple rs
    Reşit kardeşim sende hakısın ne diyelim. İmkânlar şuan 2.el bir kask almamı gerektiriyor. Gönül isterki şöyle bi shoeı xr1100 alalım ama. Şartlar imkanlar
    elit motogaraj

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-temiz-sorunsuz-schuberth-s1-60-61cm-116978429/detay/

arkadaşlar sizce bu kask bu fiata alınırmı ? ls2 kullanıorum ve artık rüzgar sesinden sıkılmaa başladım.
    bu arada bu kask dünyanın en sessiz kaskıdır arkadaşlar. resimlerde gayet temiz görünüyor. gidip birde yakından incelicem.
    Reşit kardeşim sende hakısın ne diyelim. İmkânlar şuan 2.el bir kask almamı gerektiriyor. Gönül isterki şöyle bi shoeı xr1100 alalım ama. Şartlar imkanlar
    Barkın abinin şu videosu tam zamanında yayımlanmış o zaman
    http://www.izlesene.com/video/kask-konusu/6888345
    Ayrıca vizöründeki boydan boya çiziği kaskın bir şekilde elden düştüğüne delalet..
    ANGARAJ

Motosikleti
    street triple rs
    yunus kardeşim. Paylaşımın için tşklr videoyu izledim ve dersimi aldım ls 2 ye dewam şimdilik. Almanya'dan sıfır kask getirticem galiba bakalım hayırlısı artık. Bu arada hawalar iyice bozmaya başladı istanbulda. Düzeldiğinde bi buluşma toplantı düzenleyelim inşlh. Herkez tanışmış olur hem. Saygılar...
    elit motogaraj

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba, potansiyel bir er6 sahibiyim

Bugün 50 km kadar er5 sürdüm, şimdiki motoruma göre dehşet rüzgar yedim. Oturma pozisyonu rahat, sürmesi kolay ancak rüzgar felaket vuruyor. Acep er6N de de durum böyle mi ? Kullandığım er5 te givi öncamda vardı ayrıca.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, potansiyel bir er6 sahibiyim

Bugün 50 km kadar er5 sürdüm, şimdiki motoruma göre dehşet rüzgar yedim. Oturma pozisyonu rahat, sürmesi kolay ancak rüzgar felaket vuruyor. Acep er6N de de durum böyle mi ? Kullandığım er5 te givi öncamda vardı ayrıca.
    Motoru aldığımdan beri 500 km falan yapmışımdır heralde şehir içi kullanım hepsi. Öncam da var motorda. Rüzgarı pek hissetmiyorum desem yeridir. Fakat 120 den sonra kaskıma rüzgarın baya baskı uyguladığı söyleyebilirim.
    elit motogaraj

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Uzun yolda 100 ün altına pek düşülmüyor, hatta bizim buralarda 140 ın aşağısında gitmek sıkıcı oluyor. Sanırım N modellerde rüzgarı her türlü yiyoruz. F ler kurtarıyormu acaba rüzgardan ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu başlık ölmüş ağlayanı yok

Böyle bir makine sahibi varmı forumda ? İleride yapmayı düşündüğüm tam olarak bu, renk hariç.

ozgurakman, Dachota ve Loper42 bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    :-) burası böyle kardeşim. Pek canlı bi topik olmadığı kesin. Bu arada bu sezon motoru satmassam. Seneye bende 3 lü çanta seti taktrmak istiyorum bakalım hayırlısı
    elit motogaraj

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Bende topcase var, yan çanta yok ama soft çantalar için yan demirler var, depo üstü çanta da var, kullanma gereği duymadım şimdiye kadar, topcase çok büyük rahatlık, çıkartırım diyordum ama çok alıştım.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    :-) burası böyle kardeşim. Pek canlı bi topik olmadığı kesin. Bu arada bu sezon motoru satmassam. Seneye bende 3 lü çanta seti taktrmak istiyorum bakalım hayırlısı
    Sanırım forumdan eski bir er6 sahibi yan çanta ve demirini satıyordu, bence bakın uyguna bu sezon bile alabilrisiniz belkide.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ben de f modele yapmak istiyorum alınca. bir de zero gravity touring cam..
    .
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    street triple rs
    O kişi motoru sattı sanırım. Şu yeni kasa er 6 n si olan kişiden bahsediyoruz değilmi ?
    elit motogaraj

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Evet muhtemelen ondan bahsediyoruz, çok detaylı tanımıyorum ancak yani kasa 3 çantalı bir makinesi vardı beyaz. Forumda hiç yeni kasa er6f sahibi varmı acaba ?

Motosikleti
    street triple rs
    Siyah er6f 2011 model sahibi bi arkadaş vardı. Bazen uğruyor topiğe.
    elit motogaraj

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler