Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    arkadaslar merhaba kuralkan.net ten alisveris yapaniniz var mi? hangi kargo sirketi ile calisyor???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bobinajcıya gidecek para 130 tl. Maliyet belli. Ama herhangi bir markanın uyumlu statör ve konjektörünü birlikte aldığınızda rakam 400 tl. İşin o noktaya varmasını istemem. Benim motorda kesin sonuç alırsam sizlerede yeni kapı açmış olurum.
    konjektör,

statör,

İlerde satacak olursak, sorunları giderilmiş şeklinde açıklama yaparız heralde
    ben demiştim bizim ustalar korelilerden iyi yapar hemde daha uygun inşallah randıman alırsın gaz verince stop ediyordu değilmi senin motor ölçümlerde ne değerler çıktı gaz verince sapıtıyor yazmışın ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bİlen birine yaptırsanız daha iyi , arkadaşınız filan varsa anlayan bu işlerden , ufak bir hatada çalışan beyinde elinizde kalır ...

Yalnız ben beyin filan diye tahminen konuşuyorum , elektronik gösterge kontrolleri genellikle beyin üzerinden ve eprom'la olur , bilen birinin motoru kurcalaması daha iyi olur sanırım....
    rasta kardeşim biraz bunu konuyu açsan bilen biri sen varsın aramızda ben sökmüştüm km göstergesini bu epromlar nasıl bir şeydir entegremi kartmı neye kopyalanıyor bu bilgiler biraz tarif edersen yaparız sanıyorum

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar,statör+şarj+konjektör durumu hal olmuştur.Şarj değerlerim 13,0 ile 13,9 aarasında değişkenlik göstererek sağlıklı bir şarj oranı yakaladım.İnanın o kadar sevindim ki anlatamam.Bir kronik sorunu daha tarihe gömdüm
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,statör+şarj+konjektör durumu hal olmuştur.Şarj değerlerim 13,0 ile 13,9 aarasında değişkenlik göstererek sağlıklı bir şarj oranı yakaladım.İnanın o kadar sevindim ki anlatamam.Bir kronik sorunu daha tarihe gömdüm
    hadi geçmiş olsun inşallah gömülmüştür hortlamaz şimde muadil taktın galiba ne kadar tl harcadın

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Mrock sorunu halletmiş olmana çok sevindim. Bu kronik sorunlar çözüldüğünde sanki kendi motorumda çözülmüş gibi hissediyorum Birgün bizim başımızada gelebilir aynı sorunlar en azından artık çözümünü biliyoruz. Kazasız belasız mutlu mesut sürüşler dilerim.

Bu arada benim ruhsattaki 1 kişi mevzusu için istanbulmotora gittim onlarda bana aracın uygunluk belgesi araca özeldir. Senin uygunluk belgen ilk tescil nerede yapıldıysa ordaki trafiktedir dedi. Şimdi kocaeline gidip bunlarla uğraşmalımıyım yoksa akışına mı bırakmalıyım karar veremedim.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Henüz olmamış problemlerimiz bile çözülüyor, paylaşım için teşekkürler

Ahmet hocam [(polis teşkilatı içinde ona takacak polis yüzdesi) X (senin o polise çatma ihtimalin) X (o sırada artçıyla geziyor olma ihtimalin)] bence bu işle uğraşmaya değecek kadar yüksek değildir. Tabi şanssızlık katsayısını formüle dahil etmedik

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

Bugün ve yarın hava gayet güzel, bol bol km. yapın

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Sorunlara çözüm bulup da paylaşan herkese teşekkürler arkadaşlar. Allah razı olsun hepinizden.

Ahmet kardeşim ben motoru Ocak ayında aldım ve ruhsatı yine aynı ayda üstüme geçirdim. İşlerim yoğun olduğu için trafik şubeme gidemedim ve bir trafik müşavirine yaptırttım. ÖZellikle de not yazdım koltuk sayısını düzgün yazsınlar, 2 yazsınlar diye. Yine 1 yazılmış Ben de Serdarrr'ın belirttiği olasılığa güveniyorum :D
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    bende koltuk sayısı(sürücü dahil) 2 yazıyor .tuzum kuru yani
    asıl mesele stator olayı ne alemde ve motorun beyni nerede ve ne menem bir şey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    nurettin kardeşim en iyisi senin ruhsatın o sahifesini renkli foto kopi yapıp koyalım mesele hallolsun dün beylikdüzne geldim ama işim geç bitti sen iştesin dir diye aramadım inşallah daha sonra görüşürüz .
    Bu arada bu motorların debriyaj teli kaç km gidiyor yaklaşık değiştiren varmı kopan oldumu debriyaj biraz sert yumuşatmanın yolu varmı bir bilen cevap yazsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.motosiklet.net/forum/dige...-denir-ki.html
    arkadaşlar belki okumuşunuzdur ama ne ma*****ı insanımız var bu okumuyanlar haberi bir okuyun gerçekten belkide çogumuzun yapmak istediği ama yapamadığını yapmış osman abi

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Evet arkadaşlar, bobinajcıdan bugün statörü aldık ve taktık. Tüm ölçüm ve kontrollerden sonra işlemin başarıyla sonuçlandığını gördük.

Kaliteli malzeme ve işçilikten sonra birazda zamana ihtiyacımız olacak son sözü söylemek için. Stroke ayarlarınıda yapınca motosiklet ilk zamanlarındaki gibi oldu.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Merhabalar arkadaşlar,

Yaklaşık 2 sene kadar Keeway Superlight 150 kullandım. Ardından da 1 sene MCT 250 kullandım. (belirtmeden geçemeyeceğim SL150'den daha memnundum.)
    Artık daha güçlü bir motora geçmeye karar verdim. Uzun süre 250cc'lik daha kaliteli bir motor aradım, ve Venox 250'de karar kılmıştım.
    Ardından GV650'ye denk geldim. Adeta motora aşık oldum, ve çeşitli yerlerden araştırmaya başladım. Gördüğüm kadarıyla motoru muazzam güçlü, ve daha önce yüksek beygir motor kullanmadığım için biraz çekincem var. Tarzım kesinlikle cruiser, diğer motorlar hiç ilgimi çekmiyor. Ama modern cruiser tarzına da bayıldım. (yani venox ve gv650'nin çizgilerinden bahsediyorum)

Bu konuda sizlere bazı sorularım olacak:

1- Sizce 650cc'ye geçmek için çok mu erken? MCT250 gibi güç fakiri bir motoru kullandıktan sonra, 70 beygir üstü bir motora geçmek çok mu mantıksız olur?

2- Eğer bu motoru alırsam ikinci el alacağım, ve bu konuda da çekincelerim var. Sonuçta 2,5 senedir motor kullansam da; motordan çok anlamam. Kaza geçirmiş bir ikinci el motoru alıp sonradan sıkıntı yaşamak istemiyorum. Kaza geçirmiş bir motoru daha motoru almadan iyi bir ustaya gösterirsek; kaza geçirmiş olup olmadığını anlar mı? İstanbul'da oturuyorum, bu konuda tavsiyeniz olabilecek bir usta var mı?

3- GV650 alırsam kesinlikle sissy bar taktırmayı düşünüyorum, motorun tarzını bozmayacak bir sissy bar tavsiye edebilir misiniz? Nerede yaptırabilirim, ve bana ne kadara patlar? Aynı şekilde yan çanta da taktırmayı düşünüyorum.

4- 2006 modellerinde karbüratör kullanılıyor, 2007 modellerde ise enjeksiyon kullanılıyor diye biliyorum. Bu ikisinin arasında ciddi bir fark var mı? hangi teknoloji daha sorunsuz? Hangisi daha verimli? Sizce 2007 almaya değer mi bu fark?

5- Forumun bu kısmının büyük bir çoğunluğunu okudum. Bu motorun kronik bazı sorunlarından bahsediliyor.
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatası sorunu, İstanbul gibi bir yerde kullanılan motorlarda kronik problem maalesef, dur kalk, dar sokaklarda dön, el hep debriyaja gidiyor bu da malum sonucu doğuruyor, karter dediğin kapaksa 2.000 ytl çok anormal bir fiyat, ama şase ile motor arasında demir varsa maalesef motor inecek, ama bu komple motor revizyonu bu fiyata iken, karter kapağının sıfırının bu fiyat olması gerçekten aklımı karıştırdı, ya kazalı bir motor bul diyeceğim o paraya hiç olmazsa diğer parçaları yedek parçan olur...

Burada 2005-2007 arası gv650 lelerin benzin sızıntısı nedeni ile geri çağrıldığı yazıyor. depoda ki contalar yenilenince sorun gideriliyormuş.

Burada ise tekerlek ve gidon vida ile somunlarının kısalığından geri çağrılması söz konusu olmuş, daha yeni sağlam vida ve somunlarla sanırım bu sorunu giderebilirsin.

Bu linkte
    bulabileceğin aksesuar ve yedek parçalar var, Türkiyeye teslimat yapıyorlar ama ne diyeyim fiyatları çok yüksek geldi bana...

Bu linkte ise kendin yapabileceğin modifikasyonlar var.

Bu linkte
    parça kataloğu var.

Burada
    Kullanıcı kitapçığı var, hatta diğer hyo kullanıcıları da yararlanabilir.

Son not: karter kapağı yok bu motorda anladığım yani komple yan taraf sökülecek, buda 2.000 ytl tutar gibi geliyor, o paraya kazalı bir motor almak daha mantıklı geliyor bana...
    Bu sorunlar kalıcı olarak giderilebilir mi? Bu kronik sorunları gidermek için ne kadar masraf yapmamız lazım?

Konu hakkında tavsiyelerinizi, ve görüşlerinizi merakla bekliyorum. Motoru almadan önce daha 2 ayım var. Araştıracak zamanım var.
    Şimdiden hepinize ilginiz için teşekkürler.

Ayrıca aşağıdaki motor hakkında ne düşünüyorsunuz? (danıştığım biri, bu motorun kesin kazalı olduğunu, bu kadar ucuza GV650 almanın olacaksız olduğunu, ve custom işine girmiş birinin birkaç ufak modifikasyona girmeyeceğini, daha ayrıntılı olacağından bahsetti. Ona göre boya ve far değişikliğinin nedeni büyük bir kazaymış.)

http://www.sahibinden.com/acil_son_f...XQQdisplayitem

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Merhaba kareem, hoşgelmişsin. Bu başlığın en tecrübesizlerinden biri sana ilk cevabını verecek Ustalar bakmadan önce, çırak bi baksın

Alıntı kareem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- Sizce 650cc'ye geçmek için çok mu erken? MCT250 gibi güç fakiri bir motoru kullandıktan sonra, 70 beygir üstü bir motora geçmek çok mu mantıksız olur?

Belki bazılarına göre ben de çok erken davranmışımdır yüksek ccye geçmek için. 1 sene Regal Raptor 250 cc kullandıktan sonra GC650'ye geçtim. Senin için kesinlikle erken değil bence. Sağ eline hakim olabileceksen sorun yok ;) Zaten motorun frenlemesi mükemmel. Toplamda 3 disk fren.

2- Eğer bu motoru alırsam ikinci el alacağım, ve bu konuda da çekincelerim var. Sonuçta 2,5 senedir motor kullansam da; motordan çok anlamam. Kaza geçirmiş bir ikinci el motoru alıp sonradan sıkıntı yaşamak istemiyorum. Kaza geçirmiş bir motoru daha motoru almadan iyi bir ustaya gösterirsek; kaza geçirmiş olup olmadığını anlar mı? İstanbul'da oturuyorum, bu konuda tavsiyeniz olabilecek bir usta var mı?

Ben çok güvendiğim bir arkadaşımdan aldığım için bu dertten kurtuldum (aidikurt nicki üyemiz) Ama sana önerebileceğim iyi bir usta tanıyorum. Bilge Motor / Serdar Usta. Motordan iyi anlıyor, umarım kaza geçirip geçirmediğini de anlayabilir. Eminim ki anlar ama bazıları kaza geçirmiş motorun kaza izlerini çok iyi kapatıyorlar. İnsanın ruhu bile duymaz

4- 2006 modellerinde karbüratör kullanılıyor, 2007 modellerde ise enjeksiyon kullanılıyor diye biliyorum. Bu ikisinin arasında ciddi bir fark var mı? hangi teknoloji daha sorunsuz? Hangisi daha verimli? Sizce 2007 almaya değer mi bu fark?

Ciddi bir fark olduğunu duymadım bugüne kadar. Enjeksiyon daha iyi bir teknoloji, karbüratör daha az sorun çıkartan veya daha ucuza sorundan kurtulabilen bir teknoloji. Bu arada sanırım 2008 ve sonrası enjeksiyonlu.

5- Forumun bu kısmının büyük bir çoğunluğunu okudum. Bu motorun kronik bazı sorunlarından bahsediliyor.

Burada 2005-2007 arası gv650 lelerin benzin sızıntısı nedeni ile geri çağrıldığı yazıyor. depoda ki contalar yenilenince sorun gideriliyormuş.

Ben depodaki o küçük çatlak meydana geldikten sonra müdahale edebildiğim için 40 TL verdim. Benzin boşaltıldı, dopoya kaynak yaparken cümle alem havaya uçmasın, çoluğu çocuğu babasız kalmasın diye egzoz gazı verildi içerisine, kaynak yapıldı ve benzin tekrar aktarıldı. Ama depo çatlamadan müdahale eder ve conta taktırırsan küçük bir işçilik ücreti ile halledersin ;)

Burada ise tekerlek ve gidon vida ile somunlarının kısalığından geri çağrılması söz konusu olmuş, daha yeni sağlam vida ve somunlarla sanırım bu sorunu giderebilirsin.

Bende öyle bir sorun olmadı henüz. Kısaları uzunlarka değiştirebilirsin bazı üyelerin yaptığı gibi. Bir çözüm de hem uzun, hem de kalın vida takmak. Ama ne kadar gerekli bilmiyorum. Sonuçta deliğin büyütülmesi lazım. Diğerleri daha güzel bir cevap verecektir.

Bu sorunlar kalıcı olarak giderilebilir mi? Bu kronik sorunları gidermek için ne kadar masraf yapmamız lazım?

Bu motoru hakkettiği fiyattan çok daha ucuza alıyoruz. Viceroy hocamın da dediği gibi, geriye kalan paran ile bu masrafları çok kolay bir şekilde atlatırsın. Çok can acıtacak masraflar değil. Elinde 650 cc ve 72 tane beygircik var. Hem de 7 -10 bin arası bir fiyata
    Senin için hayırlısı ne ise o olsun
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, bobinajcıdan bugün statörü aldık ve taktık. Tüm ölçüm ve kontrollerden sonra işlemin başarıyla sonuçlandığını gördük.

Kaliteli malzeme ve işçilikten sonra birazda zamana ihtiyacımız olacak son sözü söylemek için. Stroke ayarlarınıda yapınca motosiklet ilk zamanlarındaki gibi oldu.
    mümkünse kaça çıktı? söyler misin
    hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

viceroy hayırlı olsun orjinalinden daha iyi olacağına eminim uygun şekilde haletmişindir.
    kareem kardeşim hoş geldin uzay çıraklıkta baya bir başarılı sana çok güzel cevaplar vermiş ama sen üsküdardasın galiba istersen bir gün ara beni sana takıldığın noktalara karşılıklı cevap verir konuyu kavrarsın hemde tanışmış oluruz birde eski yazılanlarıda okursan baya bir bilgi sahibi olursun hakında hayırlısı olsun
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:10 ----------

bu startör konjöktör arızası başka motorlardada oluyor eski linklerden buldugum bir konu arkadaş elektronikten iyi anlıyor ve kendi konjöktörünü imal etmiş gerekirse fikir alınabilir
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...r-yapalim.html

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Statöre bobinaj yapan usta 130 tl aldı üstteki mesajlarda yazmıştım.Şimdilik kesinlikle sıkıntı yok. Teşekkürler.
    Elbette bu arıza her markada görülebiliyor ama gv650 için kaçınılmaz klasik. Müzmin hastalıkları ve çaresini hep resimleyerek yazdık. Bu motosikletten alacakların ya sıfır yada çok temiz ikinci el alması lazım. 8.000 tl ve altındaki haşat motorları alıpta arkasını toplamanında alemi yok bence. Ayrıca belirtmek isterim 2009 model ve üzeri enjeksiyonlu. 2006-2007 veya 2008 trafik çıkışlılar Globalden kalma karburatörlü,garanti kapsamını yitirmiş motosikletler bunu unutmayın seçim yaparken.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viceroy hayırlı olsun orjinalinden daha iyi olacağına eminim uygun şekilde haletmişindir.
    kareem kardeşim hoş geldin uzay çıraklıkta baya bir başarılı sana çok güzel cevaplar vermiş ama sen üsküdardasın galiba istersen bir gün ara beni sana takıldığın noktalara karşılıklı cevap verir konuyu kavrarsın hemde tanışmış oluruz birde eski yazılanlarıda okursan baya bir bilgi sahibi olursun hakında hayırlısı olsun[COLOR="Silver"]
    [SIZE=1]

Merhabalar, evet Üsküdar'lıyım. Şu anda Şırnak'ta askerlik vazifemi yerine getiriyorum. 2 ay sonra ise yeniden memleketimdeyim. Gelince irtibata geçeriz inşallah.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Serden Hocam geçmiş olsun siz daha basit şekilde hallettiniz bu işi =)

Merak edenler varsa Statör ve şarj sorununu ne kadara mal ettiğim söyleyim. 85 TL konjektör + 200 TL Yamaha XT660 statörü + 15 TL yan kapağın contası + 25 TL motor yağı(kapak açılınca yağın bir bölmü yere döküldü) + 30 TL işçilik. Yaklaşık 350 TL lik bir masrafı buldu.Burda teselli noktam artık motorumun statörünün japon olması
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kareem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, evet Üsküdar'lıyım. Şu anda Şırnak'ta askerlik vazifemi yerine getiriyorum. 2 ay sonra ise yeniden memleketimdeyim. Gelince irtibata geçeriz inşallah.
    hayırlısı ile görevi teslim et gel görüşürüz nasipse allah yardımcınız olsun kareem

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam abilerim kardeşlerim...ben nihayet döndüm afganistandan..ama hiç izin yapamadan hemen mesaiye başladım..bir uğrayıp selam edeyim dedim size yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler.ben gv250 ciyim ama fahri gv650 ci sayılrım serden abi ve emrah kardeşim.sorunları halletmenize çok sevindim.artık ikinizin motorunda da inşallah uzun süre problem yaşanmayacak..
    benden şimdilik bu kadar.hepinize saygılar ve sevgiler..görüşmek dileğiyle..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler