Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Günaydın arkadaşlar.
    İstanbul'da gidebileceğim ustalar kimlerdir acaba? Tanıdığınız bir usta, benim Google'dan bulabileceğim bir ustadan daha iyidir Özellikle Maslak, Levent, Şişli civarı olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: Yücel Motor ve İstanbul Motor'u biliyorum.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar.
    İstanbul'da gidebileceğim ustalar kimlerdir acaba? Tanıdığınız bir usta, benim Google'dan bulabileceğim bir ustadan daha iyidir Özellikle Maslak, Levent, Şişli civarı olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: Yücel Motor ve İstanbul Motor'u biliyorum.

Bir arkadaş vasıtasıyla bugün Maslak Atatürk Oto sanayide Serdar Usta ile tanıştım. Bakalım, hayırlısı...

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Foto için önce bu haftasonunu beklememiz gerekiyor. Daha fırsatım olmadı.
    Geçmez şimdi 4 gün...

Ankara'daki servisler için de biri tecrübelerini paylaşırsa çok makbule geçer.

Peki arkadaşlar motorlarınızı başka yerlere gittiğinizde nasıl kilitliyorsunuz?
    Zincir taşıyacak yer yok maalesef motorda

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorlarınızı başka yerlere gittiğinizde nasıl kilitliyorsunuz?
    Zincir taşıyacak yer yok maalesef motorda
    Ben de henüz motor için çanta almadığım için sırt çantası aldım. Yağmurluklarım, branda, zincir ve kişisel eşyalarımı sırt çantasında taşıyorum. Tabii ki yağmur yağma ihtimali varsa veya gittiğim yerde park edebileceğim güvenli bir yer yoksa dolduruyorum çantayı.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Hmm ben de depo üstü çanta alayım diyorum, 35-40€ civarında fiyatları.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ben bir küçük boy birde orta boy depo üstü mıknatıslı çanta kullanıyorum.Küçüğü 20 tl orta boy ise 40 liradan almıştım motodetail marka. Seçiminizi yaparken araştırın fiyatları.

Serviste 50 li yaşlarda tanıştığım bir dayı geçen ay chooper alırken vn800 ile gv650 arasında gidip gelmişti. Kararını vn800 kawa'dan yana kullanmıştı. Benim modifiye sesi duyunca ve motosikleti kullanınca birden karar verdi ve turuncu gv650 motosikletide bu hafta satın aldı. Kendi ifadesiyle 650cc nasıl olurda 800cc den çok daha atak ve süratli olabilir ayrıca frenlemeside gv650 nin çok daha başarılı şeklinde oldu. İlk fırsatta her iki motosikletiyle resimlerini alıp burada paylaşmak arzusundayım. Saygılarımla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    efendim benimde az buçuk bilirsiniz içimde bi nebze shadow 750 klasik sevdası var.Bu sevda nitekim bi kaç değerli motorcu abilerimce yadırgandı şayet böyle bir motora geçersen ne frenlemesi nede performansı seni tatmin eder.Hani arada ufak bir arpa payı fark olsa neyse de motorun üstüne oturduğun anda ilk gaz açışında hissedersin arasındaki farkı sonra GV650 ini iple ararsın dediler.Saygım sonsuz haklılar galiba =) Keyifli sürüşler.....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Kulüpten tanıştığım bir motosiklet dostu arkadaş gv650 yi kayışlı sistemden o-ringli zincir sistemine geçirecek kitin satıldığından bahsetti. Bende enkısa sürede fiyat vermesini rica ettim kendisinden. Bu konuyu daha önce yabancı siteden bulup paylaşmıştım ama uygulama düşüncem yoktu
    http://www.alternativecruisers.com/p...hain_drive.pdf
    Pdf dosyasında incelediğiniz sistemi uygularsam kazancım yada zararım ne olur sizin deneyimlerinize sunmak istedim.Saygılarımla.
    http://www.alternativecruisers.com/i...55b3fd&page=20[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 ----------

Aşağıdaki resimdeki şasi rengi çok hoş bence, motor bloğunu sıcağa dayanıklı hangi boya ile boyuyorlar bilen varmı?

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Serden Hoca,
    Zincirin sıkıntısını çekmek için ne sebebin var ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Levent'ım sadece merak diyelim yoksa sıkıntı veya şikayetim sözkonusu değil. Kayışı istemeyen veya bilip bilmeden eleştirenede alternatif seçenek olur bu yazılanlar.
    Abi ne ekzozmuş superslasher sesini duyan inanamıyor hatta ikinci motor olarak gv650 almak zorunda kalıyor.(performans ekzozlu r6 yı bastırdı kulüp toplantısında) Bende her defasında kulağını çınlatıyorum senin iyiki varsın. Jetkite henüz sıra gelmedi bile

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    Arkadaşlar herkese selam keyifler iyidir umarım aylardır süren manifolt arayısım fiyasko ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilecek biri varmı havalar ısınıyo galiba motoru bu sinirle yakıcam global dünya hersey elimizin altında sanıyodum ama öyle değilmiş vallada billada bulamadım . Bu manifoltu tornada metalden yaptırabilirmiyim olursa zararı olurmu ? bana yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Murat kardeşim,servis sahibinin Almanya ilşkisinden bahsetmiştim.Ortalama 90 euro çifti olarak Almanyadan fiyatta almıştık.Malum pahalı,daha ucuz bulunurmu veya sanayiide yapılabilirmi araştırmaları fiyasko oldu. Sana özel yanlış hatırlamıyorsam 80 ytl den tek bulmuştum önmü arkamı hatırımda değil ama senin sorunlu malifoldun ile aynı taraf değildi. Çarenin tükendiği noktada servis sahibinin telefonunu adını sana veririm ve anlaşırsınız kısa sürede eline geçmiş olur. Daha geçen hafta yine gitti Almanyaya aksilik işte. Bu anlamda motosikletine kesinlikle küsme, v-rod alana kadar eniyisi budur.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    model numarası varsa yazar mısın bizde araştıralım...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Devrim,model numarası yazmak için parça katalog kitabı lazım,servislere bulunur. Ama ön ve arka silindir için aralarında 3 euro farklılık olan bu parçalar Türkiye'de araştırılacak ise gv650 için denmesi yeterli. Enjeksiyona geçişin yansıması bu yaşanılan. Hep söylüyorum zamanla sorun çıkaracak ve bulunması zor,basit ama olmazsa olmaz parçaları yedekleyen yıllarca sıkıntı yaşamadan kullanır bu motosikletleri. Bu anlamda s&t de bulamıyacağımız tek parçada budur. Suzuki sv650 karbüratörlü sistem ise zaten onun parçasıda büyük ihtimal uyumludur ancak bizim orjinalden daha ucuz değil ve ilginçtir bu japonunda tüm parçaları her ilde mevcut değil.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Aslında fotosu da olur, nasıl bir şey olduğunu netleştirebilirsem, sanırım sert kauçuktan karbüratöre giden geniş hava hortumundan bahsediyoruz değil mi?

sv650 nin bu galiba :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:59 ----------

Burada parça kataloğu var ama manifold diye geçmediği için bulamıyorum, bir bakarsanız...

http://www.ecnet.fi/jmnet2/partsmanu...0CATALOGUE.pdf
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Gündüz resmini çekerim ilk fırsatta.
    Resimdeki motoru kesinlikle almam lazım.

Motosikleti
    Dragstar 650
    v-max in kromlu halini andırıyor çok spor geldi bana

Motosikleti
    Devrim Japonlarda Harleyin çizgilerinden etkilenmiş heralde.Bence ikiside spor ve güzel.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Beni sarmıyor fazla Ben retro tarzı her zaman daha fazla tercih ederim fazla teknolojik gözükmesin Bu arada v-max yaklaşık 15 yıldır üretiliyor bu ilk v-max v-rod buna daha çok benziyor :

Motosikleti
    hyosung gv 650
    arkadaşlar deneme amaçlı olarak hyosungsource.com dan bir dikiz aynası sipariş ettim. 10 gün içinde geldi. gümrük filan da ödemedim. bence bir inceleyin özellikle yedek parça sıkıntısı çeken arkadaşlar mutlaka bakın. fiyatlar süper ucuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler