Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Serden abi manifoldu söküp numune vermem gerekiyormuş.Sökersem motor bi süre yatacak.Hava biraz daha soğusunda öyle vereyim dedim bende.Şimdi havalar çok güzel Eskişehire falan gidiyorum.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Emrah mevsimin tadını çıkar.Motosiklete en yakıştırdığım mevsimler, ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.
    Yoğun çalışmaktan siteye takılamadım.Düşünceni okudum,telefonda yüzeysel değinmiştik. Bu hususta tecrübem çok ortaklı sistemlerde paylaşım kısmı her zaman sıkıntı yaratmıştır kanaatini oluşturmuştur bende.Sevgilerimle.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

wildhorse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650

bende satıyorum

Arkadaşlar bazı mali problemlerden dolayı bende motorumu satıyorum kısmetse seneye aynısından bi tane daha alıcam 8000 tl fiyat biçtim motoruma ilgilenen eş dost tanıdık varsa yabancıya gitmesin.

Motosikleti
    Bu kalitenin bu fiyatlardan alıcı beklemesi gerçekten üzücü. Satış sebebi her ne sebepten olursa olsun.Sıfır 250 cc Hyosung modellerinin bile altında kalmış bir değer.Japon 250cc lere göre ise 5.000 ytl aşağıda kalıyor. Ciddi arıza,kaza,hoyrat kullanılmışlık..vs... nedenlerden dolayı motosiklet satılan sitelerin üyelerinin elden çıkarma maksatlı alt fiyatları talep etmesi bakımlı temiz motosikletlerinde piyasasını alt-üst ediyor. Globalin devre dışı kalmasıda tuzu biberi oldu zaten. Cebimde ekstra para olsa şahsen Emrahın düşündüğü gibi sırf yedek parça maksatlı hiç düşünmeden alırdım.

Motosikleti
    GV650
    Zaten dağılmış motorlara yazılan fiyatlar yüzünden sıkıntı çekiyoruz. Orası burası dökülmüş düzgün kullanılmamış şase yamulmuş vs. motorlara 6,5-7 gibi fiyatlar yazıyorlar alıcılar da sanki fiyatlar bu kadar düşmüş gibi hareket ediyor ve zaman kaybı oluyor. Ben şahsen motosikletsiz duramam ve mart nisan gibi yeni bir motor alırım bu aralar çok düşündüm model değiştirsem mi diye fakat hyo nun yerini tutabilecek bir motor bulamadım. Ben çok fazla marka takıntısı olan biri olmadığım için kullandığım aletin bana zevk vermesini herşeye tercih ederim bana hyo nun tüm zevkini tattırabilecek en uygun fiyatlı makine 40-50 bin lira civarlarında neden hyosung almayayım ki? 1300cc ye kadar hemen hemen her türlü cruıser motora binmişliğim var gv 650 bu katagoriye göre kıyaslanmayacak kadar iyi. Motosiklet tutkunları öncelikle bir motordan ne bekliyorlar onu belirlemeliler. Güç ? yakıt ? parça ? görünüş ? boyutlar ?siz ne kadar yazabilirseniz tüm isteklerde ilk 2 de kesin hyo olacaktır. Motosiklet zevk işidir bu yüzden v road, v-max alabilene kadar hyo dan başkasına binilmez.

çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    wildhorse..
    bu topic e ilk defa girdim.. açıkcası bu motorla ilgili çok fikrim yok.. sahibinden de ilan varsa lingi koyarmısın..
    Onur.. Huzur.. Gurur..

Motosikleti
    GV650

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı wildhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz güzel gerçekten ve km/fiyatına görede çok uygun kış öncesi bu bile talip çıkmaması piyasanın durumundan kaynaklanıyor.Ne japon makineler var aylardır ilanları duruyor...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    2 ayda 3702 kişinin ilanı incelemesi ilgi çektiğini gösteriyor.
    Zaten dağılmış motorlara yazılan fiyatlar yüzünden sıkıntı çekiyoruz. Orası burası dökülmüş düzgün kullanılmamış şase yamulmuş vs. motorlara 6,5-7 gibi fiyatlar yazıyorlar alıcılar da sanki fiyatlar bu kadar düşmüş gibi hareket ediyor ve zaman kaybı oluyor. Ben şahsen motosikletsiz duramam ve mart nisan gibi yeni bir motor alırım bu aralar çok düşündüm model değiştirsem mi diye fakat hyo nun yerini tutabilecek bir motor bulamadım. Ben çok fazla marka takıntısı olan biri olmadığım için kullandığım aletin bana zevk vermesini herşeye tercih ederim bana hyo nun tüm zevkini tattırabilecek en uygun fiyatlı makine 40-50 bin lira civarlarında neden hyosung almayayım ki? 1300cc ye kadar hemen hemen her türlü cruıser motora binmişliğim var gv 650 bu katagoriye göre kıyaslanmayacak kadar iyi. Motosiklet tutkunları öncelikle bir motordan ne bekliyorlar onu belirlemeliler. Güç ? yakıt ? parça ? görünüş ? boyutlar ?siz ne kadar yazabilirseniz tüm isteklerde ilk 2 de kesin hyo olacaktır. Motosiklet zevk işidir bu yüzden v road, v-max alabilene kadar hyo dan başkasına binilmez.
    tamamen katılıyorum.

Motosikleti
    GV650
    2 ayda 47 favori ekleme 187 mesaj var hepsi aynı 7 verelim 7,5 verelim zaten piyasa durgun falan filan ...satmıyorum ,adam gibi adam olmadan 7.900 e satmayacağımda kredi çekip faiz öderim yine de satmam. ben anlamıyorum 250 cc çin malı motorları 4000 tl ye nasıl alıyolar. bizim satıcılar çok yetenekli olsa gerek mondial ble 3500 tl hayret yani.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bizim motorların 2. elde fiyatının düşük olmasının 3 tane sebebi var.

1) Distrübütör değişikliği sonrasında Globalin ve bayilerinin ellerindeki 0 km makinaları zararına satmaları. Bu süreçte makina satın alan sezonluk kullanıcılar ve krizden etkilenenler de zaten düşük fiyata aldıkları (9-10 bin TL aralığı ) araçlarını 7-8 bin bandında satmakta bir mahsur görmüyor.
    Bu süreci ancak Kanuninin yeni modelleri gerçek fiyatından satabilmesi değiştirebilirdi ama bu da hem ekonomik ortamın hem de Kanuninin yetersizliği sebebi ile gerçekleşmedi.

Unutmayın bu motorlar dünyada satışta olduğu tüm ülkelerde 750 cc ye kadar olan Japon motorlar ile aynı fiyata satıldığı gibi bu ülkelerin çoğunda da (başta Amerika olmak üzere) ya sektör lideri ya ilk 2 de...

2) Enteresan bir etken ise karalama kampanyası. Kendileri Japon markalı aynı segment ürünlerini kullanan birçok sürücü de GV650'nin gerek görsel gerek teknik üstünlükleri neticesinde değişik bir psikolojiye girip, bu motorlara çamur atma telaşı içine girdiler. Bu tiplerden bir çoğu da bu sitede ve sayfamızda sık sık boy göstermektedir.
    Bu kişilerin genelde söyledikleri, makinelerin bir kaç yıl içinde (Çin motorları gibi ) birçok teknik sorun çıkaracağı idi ki, o dönemde Çin mallarından çok çeken kullanıcılar olması ve bunların sorunlarını ayan beyan afişe etmeleri bir çok GV 650 beğenen "tecrübesiz" alıcıyı farklı modellere kaydırdı.

Bugün gelinen noktada GV650 gösterdi ki, belki de segmentinin en sağlam ve sorunsuz motoru. Düşünün ki, hala devam eden distrübütör keşmekeşine rağmen yatan motor yok ortalıkta.

Oysa benim bildiğim birçok Dragstar bu yazı güzellik uykusunda geçirdi.
    ( Burada DS ye lafım yok, distrübütör sorununu vurguluyorum )

3) Son olarak genel anlamda yaşanan kriz, tüm motorların 2. el fiyatlarını aşağı çekmiş durumda. Satılık ilanlarında 10 yazan bir motor, gerçekte 6-7 arası el değiştirebiliyor ancak.

Netice olarak 2. el piyasasının düşük olması beni hiç ilgilendirmiyor. Hiç bir şekilde bu motoru elimden çıkarmak taraftarı değilim.
    Bu motorun zevkini aldıktan sonra, ona tercih edebileceğim başka bir motor zaten 20.000 $ üstü fiyatlarda.
    Hatta eğer 2. el böyle düşük giderse, belki zevk için bir tane daha alıp, onu da custom yapmayı düşünebilirim.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Herkese merhaba;

Wildhorse gv 250 sahibiyim.Aşağıda motosiklet ile ilgili bilgileri bulabileceğin bir link var.Takas düşünürmüsün.

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Motosikleti
    Motosiklet zevk işidir bu yüzden v road, v-max alabilene kadar hyo dan başkasına binilmez.
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netice olarak 2. el piyasasının düşük olması beni hiç ilgilendirmiyor. Hiç bir şekilde bu motoru elimden çıkarmak taraftarı değilim.
    Bu motorun zevkini aldıktan sonra, ona tercih edebileceğim başka bir motor zaten 20.000 $ üstü fiyatlarda.
    Hatta eğer 2. el böyle düşük giderse, belki zevk için bir tane daha alıp, onu da custom yapmayı düşünebilirim.
    Benimde alternatif tercihim v-road ama henüz alma şansım olmadığından seçimimle mutluyum.Ciddi bir parasal sıkıntıya girmediğim sürece bu motoru satmayı kesinlikle düşünmüyorum.Hatta bahsi geçen fiyatlara plazma tv ilk çıktığında suluboya tadındaki özelliksiz televizyonlara bu parayı bağladı çoğu tüketici.Bende zararımı buna benzetir ve salonuma dekor yapar yine satmam icabında
    İkici el satanlar sıfırının 18.450 lira fiyatına oranla makul değerler isteseydi zaten böyle saçmalıklar yaşanmazdı.

Motosikleti
    Shadow VT750
    http://www.sahibinden.com/6750_tl_si...XQQdisplayitem

merhaba arkadaşlar bu linkteki ilana bakarmısnız,fiyatı çok düşük gerçekten.Tanıdıklarıma söylüyorum düşünen varsa kaçırmasın diye sizde söyleyin bence piyasa bitmiş gerçekten.Bundan ötesi bedavadır..... Serden hocam size dediğim motor bu işte, yakın yerlerde olsak gerçekten parça anlamında işimize yarayacak bir fırsat bu...

Motosikleti
    Emrah senin mobil yağdan sonra bu hafta önceden almış olduğum opet 10w-40 API SL yağ uygulamasını gerçekleştirdim.Kemikli vites geçişleri yumuşadığı gibi seside güzelleşti motosikletin. Yıllarca bilinçsiz yapmış olduğumuz tercihlerden bize kazanımlarıyla yön gösteren ve hatamızı yol yakınken düzelttiren kaldera'ya teşekkürlerimi bir borç bilirim. Saygılarımla.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Serden abi güle güle kullanın yağınızı güzel günlerde kirletin =)

bende yağ konusunda beni çok ciddi uyaran ve birden silkinip kendime gelmemi sağlayan ve sırf bu yüzden, 3 gece süren araştırmalarım sonucunda beni iş yerine uykusuz gönderen ve bu formu uzaktan takip eden Tahir ustama borçluyum.

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    merhaba arkadaşlar nete bayadır giremiyodum ama takip etmiyo değilim manifolt araştırmamdan sonuç çıkmadı serden bey sipariş verelim derim almanyadan ben neyse ücreti varım ayrıca diğer arkadaşlarada soralım çünkü bu malzemeler 3-4 sene sonra zamana yeniliyo sizden haber bekliyorum telefon numarası gönderirseniz sevinirim saygılar

Motosikleti
    Murat,Emrahla telefon görüşmemin doğrultusunda farklı ülkelerden ve tr de özel el yapımından konuşmuştuk.Sonuç alamazsak Almanyada hem fikir oluruz.Biraz daha zaman lazım.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serden Hocam ben Kaldera beyefendiye genelde katılmasamda bu sefer onun fikirleri ile hem fikirim...
    Çünkü ben 3800 km lik Güney Doğu Gezisinde aynı şeyi Urfa Hyosung Servisi de söyledide onun için...
    Sanki Kaldera onun sözlerini çalmış gibi.. Aynısı...
    Hatta ben ısrar ettim, değiştir ustam olsun dedim..
    O da bana yahu senin yağ şu an tam kıvamında napıcan demesine rağmen yağı boşalttırdım.. Ve yağ Balparmak Çicek Balı gibi tertemiz çıkmıştı. Ve en az 4000 km likti. Bence en az 4000 daha giderdi dedim ve usta o yağı boş bir yağ kabına aldı... Bence bu sefer Kaldera bey haklı gibi.. İşin içine ticari kaygılar giriyor dikkatli olmak gerek...

urfa servisi hem teknik olarak hemde iş ahlakı olarak size doğrusunu söylemiş.Anadolu insanının bir takım değerlerine hala bağlı olduğunu görüyoruz.Aynı yaklaşımı büyük şehirlerde pek göremezsiniz.

Ancak belirtilen konuda bana hak vermenizi başka koşullarda kabul edebilirim, böylesini değil.Siz bana yine hiç bir konuda katılmayın..

Bu aynı zamanda iyi eğitim almış kişilerin ayırt edilmesinde çok yardımcı olur....!

Genel olarak tartışmaların onda dokuzu tartışanları kendi düşüncelerine daha çok bağlanması ile sonuçlanır.Sizin doğru bildiklerinizi teknik olarak ifade edemeyip kabul ettirmek istemeniz, bir bakıma fikslemek gibi..

Benzer bir konuda daha öncede belirttiğim gibi hiç bir tartışmayı kazanamazsınız..

kaybedersenız kaybettiniz demektir.ama kazanırsanız kendinizi nasıl hissedersiniz.?
    karşınızdakini haksız olduğuna kanıtlamanız, bunu başarmak içinde onun inandığı şeylere saldırmışsınız demektir aynı zamanda.
    karşınızdaki kırılmış,incinmiştir.şimdi kendinizi tartışmayı kazandığınız için iyi hissedebilecekmisiniz..?

anlaşmazlıklara hep olumlu bakın..
    Eğer tartışır başkalarının görüşlerine karşı çıkarsanız belki bazen bişeyler kazanabilirsiniz ancak bu boş bi zafer olur hiç bir zaman karşınızdakinin iyi niyetini kazanamazsınız.

Kararı siz verin. Akademik yada teatral bir zafermi yoksa bir insanın iyi niyeti mi ? tercih sizin.
    bir çift hep aynı görüşte ise biri gereksiz demektir bu durumda.

ama birinin farklı bir görüşü varsa diğeri bunu duymaktan mutlu olmalıdır.çünki bu farklı görüş onu hatalı davranışlardan koruyabilir..

Burada en doğru davranış öğrettiğinizi belli etmeden
    insanlara ulaşmak ve bilinmeyen şeyleri unutulmuş gibi sunmaktır.

Tartışmaktan en iyi sonucu almanın bir yoluda uslüptur,seviyeyi düşürmemektir.
    karşınızdakinin yanıldığını düşünüyorsanız (bakın ben böyle düşünmüyorum,yanılmış olabilirim şöyle olsa daha iyi olmazmı) gibi
    ifadeler kullanmak bir çok tartışmadan mutlu ayrılmanıza vesile olur.

Bu tür yaklaşımlar genellikle tartışmayı yumuşatır ve karşınızdakini daha adil düşünmeye zorlar.
    nezaket dolu yaklaşımların dostça içten tavırların geri çevrilmesi çok zordur..
    selamlar.

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemikli vites geçişleri yumuşadığı gibi seside güzelleşti motosikletin. Yıllarca bilinçsiz yapmış olduğumuz tercihlerden bize kazanımlarıyla yön gösteren ve hatamızı yol yakınken düzelttiren kaldera'ya teşekkürlerimi bir borç bilirim. Saygılarımla. ]
    Alıntı Kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nezaket dolu yaklaşımların dostça içten tavırların geri çevrilmesi çok zordur..
    Amaç bilinenleri tecrübeleri paylaşmaktır.
    Sizlerde benim kadar doğum gününüzü kutladığınızda sizlerede birileri teşekkür edecektir mutlaka..
    Saygılar bizden..

Motosikleti
    Shadow VT750
    aynen abi salı günü son bi teknik detay alacağım.Dediğimz parçalarda bir karışıklık yok demi? depo altında bulunan karbüratörde birleşen hortumlardan bahsediyoruz demi?? yanlışlık olmasın!!!!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler