Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Yeni fiyatlar karışında 7500 TL ye GV650 sahibi olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Biraz hor kullanılmışta olsa makinenin kabiliyetleri gerçekten üstün.

Bu zamana kadar motorun performansından bahsettim hep.Marur görürseniz 250cc den sonra böyle bi güç beni biraz değişik gösterdi size.

Her bilinçli motorcu gibi frenleme durma performansını masaya yatırmanın zamanı geldi.Malum İstanbul-Kütahya arası yolculuğumda motorla haşır neşir oldum ama bu yolda pek frene ihtiyacım olmamıştı.Trafiğe kapalı alanda biraz frenleme çalışmak istedim ve sonuç :
    çift disk ve arka tekerinde disk olmasının getirdiği avantajlar çok fazla.Bu zamana kadar arkası disk olan motor kullanma fırsatım olmamıştı.Görünen o ki kampanayla arada uçurum fark var.Kampana motoru sadece yavaşlatırken.Arka disk resmen ciddi bir frenleme ve kısa duruş mesafesi yaratıyor.Bir kaç bin km sonra arkayı kitlemeden frenlemede dahada başarılı olacağıma inanıyorum.Önlerin çift disk olmasıda motorun çizgisinden kopmayarak tek bir çizgide durmasını sağlıyor.Ön frenlere alışmak çok kolay oldu.İstediğim halde kitleyemedim ön tekeri. Bisiklet kullanmayı öğrenenlerin nasıl ki istesede artık dengesini kaybetmiyorsa bende biraz limiti zorlayıp kitlemek istesemde pek kitleyemedim.GV250 yi kızaklatmak daha kolay olurdu.Tabiki buna etken sebeplerden biride 240 kg ağırlığı ve orjinalinden kullanılan brigstone lastiklerin yol tutuş kabiliyeti.

Büyük motor tehlikelidir varsayımını aslında kendini bildiğin sürece aslında büyük cc ler daha güvenlidir şeklinde çürütmek geliyor insanın içinden.Bu makine bana biraz daha güven verdi.Umarım bu güven şu meşhur "ikarus" sendromunu yaşatmaz bana.

Ön amortisörlerin alttan absorbe eden sistemden olması profosyenel sürüşe yakın bir sonuç çıkartıyor.Yapmış olduğum karla karışık sağnak yağış yolculuğumda yollar dere misaliyken ben 130 km civarı hızda sanki kuru zemindeki gibi yol aldım. Gidonda ve genel olarak motorda dengesizlik yaşamadım.Lastiklerin yoğun suda bile tahliyesi üst seviyede.Buzlu ve ıslak zeminde oturaklılığıyla tam puanı aldı benden.Fakat arka amortisölerin ne tarafa çevirince sertleşip yumuşayacağını tam olarak kestiremedim.Amacım en yumuşak seviyeye almak motoru.

GV650 de diğer yeni nesil motorlar gibi marşa basar basmaz kısa ve kuyruk farlarını otomatik olarak yakıyor.Bu durum görünür olmak adına iyi birşey fakat kış aylarında sırf akü bitmemesi adına marşa basan bizim gibi soğuk iklim motorcuları tarafından pek sevilcek bir durum değil.Allahtan eski sahibi bunun önlemini almış ve gidonun hemen altına anahtar düğmesi koymuş.

Gelelim soğutma sistemine radyatörünü tamamen boşalttım zaten hala fabrika suyu varmış içinde.Aleminyum radyatöler için faydalı olan kırmızı asntifirzden koydum 1lt üzerinde antifiriz aldı.Bu arada aklınızda olsun yeni soğutucu sıvıyı eklerken radyatörün içinde hava kabarcıkarı kalıyor ve bunlar motorun hararetini yükseltmeye sebep oluyor.Radyatörün üst kapağını açıp radyatöre alttan giren dürütü(hortumu) el gücüyle sıkıp bırakarak biriken havayı kapaktan kabarcık şeklinde çıkartabiliyoruz.Gördüğüm kadarıyla dijital göstergedeki hareret seviyesi yarıyı geçince fan hemen devreye giriyor ve istenilen derecede devre dışı kalıyor.Yaz aylarına tam performans sağlayacağı gözüküyor.Gene dijital göstergedeki benzin seviye çiti sürekli hareketli benim motorda.Hatta deponuz full bile olsa kontağı ilk açtığınızda gösterge yarıyı gösteriyor ve yolculuk esnasında fulle yarım depo arasında gidip geliyor gösterge.Tam olarak doğru bi bilgi vermiyor anlaşılan.Bu arada motorda yedek depo musluğunu bulamamayışım nedeni yok olmasıymış.Ben eski motorumda yedek musluğuna çok alışmıştım ve yedeğe geçtiğimde bana benzinliğe girmek için 40 km civarı mesafe tanıyordu.Fakat bu motorda böyle birşey yok ve gösterge tek çite düşmeden depoyu doldurursanız kötü bir tecrübe yaşamazsınız

Yakında benzin deposunu menteşesindende sökerek tamamen çıkarıp çatlak bölgeye kaynak attırııp,altına şambrel lastiği kesitirip önlemimi alacağım.

Bu makineyi merak eden diğer motorcu dostlarımada her geçen günde objektif olarak anlatmaya devam edeceğim.

Herkese iyi sürüşler.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mrock seni okuyunca çok keyfileniyorum.. Sanırım ben de Vıceroy un yolunda olucam. Seneye ya Suzuki DL650 yada Hyosung GV650 kaldı. Biri azda olsa off-road diğeri tamamen asfalt.. Aklımda bu sene 3 Türkiye turu var. Muhtemel 2009 da motoruma 15000 km yaptırırım. Ondan sonra GV650 alır İran ve Kuzey Avrupa yapacağım.. Yada DL... Şu an F650 ve Transalp i sildim.. Sana imreniyorum doğrusu.. Motorunda yaşadığın ufak arızalar canını sikmasın sonunda en tecrübeli sen oluyorsun.. GV650 gerçekten performans olarak muhteşem... Güle güle kullan ve Vıceroy sende artık resimlerini eklede bakalım...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle bin o zaman. avatarıda değiştirirsin artık
    haluk abi teşekkürederim,avatarım değişti artık

Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu mrock gv650 aldın avatarında hala gv250 var... sende itiraf edemiyosun ama gv250 ni daha çok seviyodun dimi:D

haluka'yla aynı şeyleri düşünüyomuşuz baksana:D
    ömercim Aquila ya akülü akülü dediniz bende akülü serisinden devam ediyorum

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrock seni okuyunca çok keyfileniyorum.. Sanırım ben de Vıceroy un yolunda olucam. Seneye ya Suzuki DL650 yada Hyosung GV650 kaldı. Biri azda olsa off-road diğeri tamamen asfalt.. Aklımda bu sene 3 Türkiye turu var. Muhtemel 2009 da motoruma 15000 km yaptırırım. Ondan sonra GV650 alır İran ve Kuzey Avrupa yapacağım.. Yada DL... Şu an F650 ve Transalp i sildim.. Sana imreniyorum doğrusu.. Motorunda yaşadığın ufak arızalar canını sikmasın sonunda en tecrübeli sen oluyorsun.. GV650 gerçekten performans olarak muhteşem... Güle güle kullan ve Vıceroy sende artık resimlerini eklede bakalım...
    saol abi.Bence düşündüğün İran gibi yurt dışı gezilerinde DL650 işini daha çok görecek gibi geliyor.GV650 ile yollarda pek süprizle karşılaşmak istemeyebilirsin.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Benzin seviyesi 8 kademeden oluşuyor , rezerve düşüldüğünde bütün kademeler sönüyor ve sadece kırmızı uyarı kalıyor. Bu da 3 litre benzin demek. En yakın benzinciye götürecek kadar benzin var.
    sınıfından ayrılan en önemli özelliği hiç bir alternatifinde bulunmayan çift pistonlu büyük arka disk fren. Önde de yine çift pistonlu iki adet disk mevcut. Dozajlamada herhangi bir sorun veya hissiyatsızlık yaşanmamaktadır. Cruiser motorlarda arka fren ağırlık transferini hızlandırdığı için çok önemlidir.X marka önde tek diskten dolayı ani sert frende boyun kırıyor,Y marka arka kampanadan dolayı durmuyor şeklinde yaşanmış deneyimleri yazdım birilerinin gücüne gitmişti.Doğru dediğimiz varsa tektir.

Disk fren sistemi üzerindeki hava kanalları sayesinde daha rahat soğurken, fren gücü kampanaya göre daha uzun süre sabit kalır.

Kampana sistem diskten önceki sistemdir. kapalı ortamda çalıştığından, diske göre daha çabuk ısınacağından frenleme performansı zayıftır.
    Ön frenin disk arka frenin kampana olması maliyetle alakalıdır, genellikle küçük hacimli ve hafif motorlarda bu şekilde kullanılmaktadır. Arka tekerlekte disk kullanılması maliyetli olacağından ve motorunda fiyatını artıracağından, arkada mekanik tambur tercih ediliyor. Büyük motorlarda ise önde çift disk, arkada tek disk ve yine tek ya da çift kaliper kullanımı daha yaygındır.
    Son yıllarda frenlerin tasarımı büyük değişikliğe uğramıştır. Yıllardır ön frenlerde kullanılan diskler, modern araçlarda arka kampanaların yerini almaya başlamıştır. Bundaki önemli etken basit tasarımları, hafiflikleri ve daha iyi performans sağlamaları olmuştur.
    Bunun sebebi ise tasarımları gereği kampanalara göre daha çabuk soğumaları ve böylece aşırı ısınma ortaya çıkaran zor fren şartlarında çok başarılı olmalarıdır. Çabuk soğumalarının sebebi ise havalandırma kanallarının olmasıdır. Kampanalarda ise havalandırma kanalları yoktur, eğer olsaydı içlerinde su toplanarak daha başka problemlere meydan verirdiler. Disk frenler ise tasarımları gereği suyu hemen savurup atarak daha iyi havalandırma sağlarlar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

nastyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS
    Herkese selamlar yeni üye ve yeni kullanıcı olarak aranıza geldim , GV650 benimde kalbimi çalan bir makine oldu ,bu forum sayesindede iyice tanıma fırsatı yakaladım yorumlarıyla katılan herkese çok teşekkürler ,özellikle Viceroy'a bilgisi , sunumu , yaklaşımıyla tekrar teşekkür ediyorum ; artık bende buradayım , yukarıda fiyat yorumlarıda yapılmış bildiğiniz gibi 2007 model sıfır km GV 650' ler 12000 TL'ye satışta sizce bu fiyat uygunmu yorumlarınızı bekliyorum

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    viceroy hocam sizin bu verdiğiniz bilgileri okuyunca ben umutsuzluğa kapılıyorum mesela çok iyi keman çalan virtüözleri dinleyincede böyle hissediyorum... daha kaç fırın yemem gerek sorusu çınlıyor insanın kulağında.. birikim ve emek çok güzel bişey... siz bunları kendinize saklamayıp burada hiç üşenmeden paylaşıyor her soruya cevap veriyorsunuz.. size ve diğer ustalara teşekkür ederim arkadaşlarım adına.. şanslıyız biz... ( nastyboy hoşgeldin çok doğru yere geldin )
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    emekkoray kardeşim senin yaptığın güzelliklerin yanında benimki devede kulak bile olamaz. iyiki varsın,
    nastyboy,aramıza hoş geldin.İltifatın için teşekkür ederim.Bende banka kredisiyle toplam 13.500 ytl ye full eksesuarlı almıştım.Son açıklanan 18.454 ytl fiyatın yanında 12.000 ytl den elbette tercih edilir.Bu fiyata olan motosiklet büyük olasılıkla Global motorun bayisindendir.Dolayısıyla garantisini yok saymak lazım.Garanti olarak ise cebinde kalan 6500 ytl seni 2 yıldan fazla kurtaracaktır emin ol. Arıza yaptığı yok Allah kaza bela vermesin. Saygılarımla.

Motosikleti
    Shadow VT750
    hocam teknik bilgilerinle bizi aydınlattığın teşekkür ederim.

nastyboy arkadaşımda aramıza hoşgeldiniz.

Koray abi arada bir topiğimize uğra renk getiriyorsun gerçekten

Motosikleti
    kardeşim benim teşekkür ederim.. zaten kendi topicimde değilsem kesin burada sizi okuyorumdur.. sizde biz minik gv cileri unutmayın

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS
    Sağolun arkadaşlar ; bu arada bildiğiniz gibi haftaya bu yılın ilk fuarı Moto Plus başlayacak iş durumumum müsait gözüküyor ilk gün 5 şubat perşembe günü orada olucam gözüm GV 650 arayacak

Motosikleti
    viceroy hocam offlne demekki gitarı almış artık bikaç hafta uğramaz siteye hocam haber bekliyorum

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı nastyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun arkadaşlar ; bu arada bildiğiniz gibi haftaya bu yılın ilk fuarı Moto Plus başlayacak iş durumumum müsait gözüküyor ilk gün 5 şubat perşembe günü orada olucam gözüm GV 650 arayacak
    fuarda hyo olmaz büyük ihtimal ST&Kanuniclerle haşır neşir olursun artık

Motosikleti
    Gitarımla elimin pasını almakla uğraşıyorum
    Havalar çukurovada yağışlı,motoru ancak olduğu yerde ısıtabiliyorum.
    Fuarda acaba s&t olacakmı, olursa süpriz

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı nastyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar yeni üye ve yeni kullanıcı olarak aranıza geldim , GV650 benimde kalbimi çalan bir makine oldu ,bu forum sayesindede iyice tanıma fırsatı yakaladım yorumlarıyla katılan herkese çok teşekkürler ,özellikle Viceroy'a bilgisi , sunumu , yaklaşımıyla tekrar teşekkür ediyorum ; artık bende buradayım , yukarıda fiyat yorumlarıda yapılmış bildiğiniz gibi 2007 model sıfır km GV 650' ler 12000 TL'ye satışta sizce bu fiyat uygunmu yorumlarınızı bekliyorum
    hoşgeldin nastyboy. neden 2007 model acaba. ellerinde kalanlarmı ki?

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitarımla elimin pasını almakla uğraşıyorum
    Havalar çukurovada yağışlı,motoru ancak olduğu yerde ısıtabiliyorum.
    Fuarda acaba s&t olacakmı, olursa süpriz
    evet aynı dertden muzdaribim. gerçi istedikmi kar, yağmur, çamur bizi pek engellemiyorda. (bakınız Adana MT)
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Motosikleti
    Mersin mt 2 aydır hava şartları nedeniyle ayın gezisini yapamadı. Bu pazar hava düzgün olursa, silifke ortaörene gezi var ama yağmur duracakmı bakalım.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS
    [QUOTE=haluka28;1412305]hoşgeldin nastyboy. neden 2007 model acaba. ellerinde kalanlarmı ki

Teşekkürler , dediğin gibi Kanuni olayından sonra ellerinde kalan son ürünlerdir diye tahmin ediyorum değerlendirmeyi düşünüyorum hayırlısı

Motosikleti
    s&t fiyatının 6500 ytl altından sıfır motosikleti aldıktan sonra boşver garantin olmasın! Düzgün kullandıktan sonra sadece servis bakım parası harcarsın, şu parça garantiye girer bu parça girmez,kullanıcı hatası vs..gibi olası yaşanacak sıkıntılarda cebinde kalan o para inan garantiden daha sağlam teminattır. 2. el piyasası canlanana kadar nerden almış olursan al satış değeri hemen hemen aynı çizgide olacaktır.

Motosikleti
    hocam merhaba.. umarım aldıkların keyif veriyordur.. nasıl güzel bir duygudur bilirim.. bak ayvalık buluşmasına az kaldı şaka bir yana bu gün bir gv 650 geçti önümden şok oldum.. sizin motorlar buralara çok yakışıyor.. yani gv 650 ci arkadaşlarda davetlidir buluşmamıza.. gerçi tarih gün belli değil ama yaz ortaları olur sanırım...

Motosikleti
    Akorlar.netten çıkamaz oldum dostum gerçekten müthiş tınısı var. gv 650 olayına gelince mıknatıs misali dikkatleri üzerinde toplayan bir karizması var. Nazar boncuğunu eksik etmemek lazım.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama sahibinden.com da 30 adet olan GV650 satılık ilanları birden 17 ye düştü.Çok şaşırdım sanki herkes sözlemiş gibi satılıktan çekmiş motorunu.Sizce nedeni ne olabilir.Şuan 2. el GV650 alacak olsam fazla seçeneğim kalmazdı.Çok garip gerçekten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler