Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Levent bey adresi vermiş,umarım yararlı olur.
    İthalatçının payıda aradan düşer ve daha ekonomik bir şekilde çözersiniz.
    Bakımlı ve üzmeden kullanınca arızadan yatan bir gv650 ye denk gelmemiştim açıkçası. Ben tüm soranlara global ve s&t çekişmesinin parça ve garanti konusunda sıkıntı yarattığını zaten yazmıştım. Ama uzun soluklu düşünürseniz bestseller bir motosikletin Türkiyede de ortada kalmıyacağı gerçektir. Global ortadan çekildiğine göre artık fırsat s&t de. Onlar bu işi güzel yapar ya da yapamaz bunu zaman gösterecektir. Henüz 1 yıldır sattıkları motorlar ve satacakları için ithalat hakkı üstlerinde olduğundan yasa gereği zamanla ihtiyaç duyulan parçalara yatırım yapacaklardır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    hayda 4 gündür tık yok sayfada neyse herkeze selamlar dostlar.aranızda bana yer varmı bılmıyorum ama karakızımla bırlıkte bundan sonra takılacagız kısaca kafanızı ütüleyecıgım bırazcık.bu arada mrock kardesıme sevgıler 4 cumlede bana bu makıneyı aldırdı ve ıyıkıde almışım (aman dıım maaşallah) herkes nerde yahu
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    maşallah.. hayırlı uğurlu olsun ikitekeriniz.. banada ilk emrahın yazdıkları etki etmişti..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    Hayırlı olsun,aramıza hoş geldiniz. Emrahın kapsama alanı oldukça geniş ve etkili,bunu bildiğim için aramızda olmasını çok arzu etmiştim koray.
    Saygılar.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı nacre nike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayda 4 gündür tık yok sayfada neyse herkeze selamlar dostlar.aranızda bana yer varmı bılmıyorum ama karakızımla bırlıkte bundan sonra takılacagız kısaca kafanızı ütüleyecıgım bırazcık.bu arada mrock kardesıme sevgıler 4 cumlede bana bu makıneyı aldırdı ve ıyıkıde almışım (aman dıım maaşallah) herkes nerde yahu
    hoşgeldiniz ama kendiniz biraz tanıtırsanız seviniriz.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    dostum inanmıyorum sana bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum.Çok şaşırdım umarım istediğinden fazlasını verir bu makine size. madem burdasınız arık biraz kendinizden bahsedersiniz. Daha önce hangi makinelerde tecrübe kazandınız?? tekrardan hoşgeldin.

parıl parıl kromajlı, patır patır torklu canavarınızla bol km ler diliyorum.

Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah.. hayırlı uğurlu olsun ikitekeriniz.. banada ilk emrahın yazdıkları etki etmişti..
    abicim utandrıyosun bu günde sesini duymak çok güzeldi. görüşelim en kalabalığından artık

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,aramıza hoş geldiniz. Emrahın kapsama alanı oldukça geniş ve etkili,bunu bildiğim için aramızda olmasını çok arzu etmiştim koray.
    Saygılar.
    abi sizin bende yeriniz ayrıdır.Bu makineyi siz tanıttınız bana...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    hocam size ve emrah a hyosungun maaş vermeleri gerek çok ciddiyim.. her soruya anında cevap boş yok .. daha ne olabilirki.. ama ben ayvalıkta bunun teşekkürünü edicem.. inşallah roka ve çupra seviyorsunuzdur..

Motosikleti
    Shadow VT750
    +rakıda benden
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    ben yazmayayım dedim pek sevmem ama madem senden tamam o zaman..

Motosikleti
    Shadow VT750
    4 gün önce motorumu teslim aldım.Halledilen sorunlara gelince.

1) menteşesinden çatlak olan depo riskli olduğu için kaynak atılmadan lehimlendi(kütahyada sadece 1 tane metal lehim ustası var o da fabrika malzemesi düzeyinde lehimleme yapıyor ama iyi iş çıkardı.) üstüne metal contası kaplandı ve o bölge şambrel (bildiğimiz iç lastik) ile desteklenerek titreşimlerden absorbe edildi.

2) deriyaj boştayken ve kalkış anında çıkardığı takırtı %80 düzeyin azaltıldı. Bu güçteki makinelerde normalmiş.sesi hissetmeniz için motor bloğuna kadar eğilip kulak vermeniz gerek.Ben anca böyle hissettim arkadaşlarda abartma hallolmuş işte dediler fazla titizlik işte napacaksınız :D

3) Altını yere vurduğum için kırılan karter kapağındaki ve karterdeki kulaçıklar müthiş bir icatla hiç motor inmeden halledildi. Karter kapağının üstüne aynı boyutta kalın saçtan 2. bi kapak yapıldı ve civata deliği açıldı.Karterdeki kırık karşılığa da parça alıştırıldı ve tornadan civata açılarak kırık olan bölge yeniden sıkıştırılarak yağ sızıntısı engellendi. Üstelik kapak üstündeki kalın saç o bölgeyi daha dayanıklı yaptı.

4) motor yağı Shell 4T tam sentetik motosiklet yağı ile değiştirildi.Ayrıca yağ filitresi değişti.Yağ koyulmadan önce motor içindeki çapaklar gaz yağıyla dışarı atıldı.

5)amortisörler yumuşatıldı.

6)kuyruk bölgesinde kırık olan plakalık lambası değiştirildi(scooter plakalık lambası yuvasıyla) ek olarak plakalık lambası mavi led ışıl oldu

7) bir civata yeri kırılan kayış koruma kapağı yeni delik açılarak sıkıldı.Şimdi daha sağlam.

8)Eksoz borusu civataları başta olmak üzere hepsi teker teker sıkıldı.Paslanan civatalar paslanmaz kromla değiştirildi.

9)Bujiler değişti.

10)Radyatör ve fanı sökülerek çamurdan kirden arındırıldı.

11)Akü şarj edildi.

12)Hava filtresi ve tankı temizlendi.

13)Motor bloğu gaz yağı ile temizlendi. Pasta, cila ve bi kutu balata temizleme spreyi kullanarak makineyi iyice parlattık.

Artık ASİ kızım kendini bambaşka hissediyor. BAkım masrafına gelince.Ben ustaya sadece yağ fililitresi ve bujileri verdim.Yağ dahil gerisini kendisi aldı.Teslim almaya gittiğimde borcumun 200 TL olduğunu söyledi.Ben daha yüksek bekliyordum açıkcası zira 4lt shell yağ zaten 80 TL.

Kütahyanın eski motor ustalarından gerçekten işini iyi yapıyor.Ayrıca yurt dışı irtibatıyla hyo dahil çoğu parçaları temin edebiliyor.Zamanında Kütahya sokaklarında Harley sesi duyduran bi abimiz

Makine şimdi gözüme daha da güzel gözükmeye başladı sesi ve gidişinde bariz olumlu farklar var.

Bu arada ustamız motorun işi bittikten sonra test etti ve bu güç ve oturaklılığı kendisini mest ettiğini söyledi.Tam teslim alırken 99 model BMW1200 GS geldi usta onuda kullandı. BMW yi kullandıktan sonra sahibine dönerek Bu GV650 senin makineden daha güçlü dedi.Sahibide karşı çıkarak imkansız benim makine 85 bg 1200cc dalga geçmeyin dedi.Bende pek adetim olamadığı halde anahtarı uzatarak test ettirdim.Şok üstüne şok Adam "gaz açmaya korktum ne biçim bir alet bu" dedi.Sonra 650cc ve 73 bg değil bu dedi Buyrun işte ruhsatı dedim bende

F650 si olan 2 kardeş dostlarımda GV650 test sürüşünden sonra kafa kafaya verip "bu nasıl bir alet?" şeklinde sorular yöneltiler.

Ayrıca tamir bakım esnasında fotoğraflar çektim ama cep telefonumdan, biraz kötü çıktı ve pc ye aktarcak ara kablomu bulamıyorum.:(

Fotoğraflardan bi tanesi marka düşkünü dostlara cevap olacak nitelikte.
    çektiğim motor bloğu ve karbüratör fotoğraflarında MADE IN JAPAN yazısını hemen kaydettim.Benim için made in japan yazması çok önemli değil ama bazen bunu kullancak durma getiriyorlar insanı.Çünkü bu motor Harley V-rod diyende oluyor , çin mi diyenlerde oluyor karmaşık bi durum.

Yaklaşık 2-3 hafta sonrada el yapımı yaslanma kısmı ters "V" şeklinde uzayan krom sisibarımda elime geçecek.Yaza girmeden koruma deimirinide halletsem süper olacak.Haluk abi saygılarımı gönderiyorum.
    Şimdi havaların düzelmesini bekliyoruz ASİmle...

Saygılarımla......

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    arkadaşlar çok sagolun.Hoşbuldukkk.hepinizden Allah razı olsun.ayrıca aranıza aldıgınız için.neyse ben Ercan,bir textil firmasında şube müdürü ve böl.müd. idim.1 ay önce istifa ettim (askerlik gerekçesi ile) kariyer yapıcaz diye fırsat kalmadı.kasıma kadar beraberiz dostlar.denizliliyim.ıspartada oturuyorum.daha öncesınde racıng kullandım(ninja) 6yıl makinelerin üstüne çıkmadım(valide sağ olsun) birde arkadaşlardan alıp test sürüşüne şehir dışına kaçtıklarım harıç,sonrasında hayatımda motosikletin eksik oldugunu bilipte onsuz yaşamak agır gelince son noktayı koymaktan başka çarem kalmadı.murock kardeşimde sag olsun, bombanın pimini çekti arkadaşlar gerçekten bu sayfanın degerini bilelim(biliyorsunuz zaten)amacım şu; bu makineyle ilgili sorunlar elbette cıkacaktır(ballandıra ballandıra anlatılan diger markalarda oldugu gibi) burda bu sayfada masaya yatırıp çözelim.mrock un dedıgı gibi gv 650 yi insanların kafasında cok güzel bir çizgide şekillenmesi için elimizden geleni yapalım çünki bu makina herşeyi hak ediyor.hatta fazlasını. zamanı geldikçe hocalarımın öncülügünde bende katkıda bulunucam.6 yıl yattıktan sonra paslandıgımı anladım.sizlerinde yardımlarını bekliyorum.karakızıma gelince 2500km de 07 model 08 eylül tırafige çıkışlı.şimdilik aşkımla iyi anlaşıyoruz küçük problemleride yavaş yavaş hallediyoruz.oda bende güneşi ve sonrasında o uzun erimiş asvaltı özlüyoruz baya bir uzun oldu.oda bu ortama özlemimden sanırım.neyse tekerleriniz hep yere bassın.görüşmek üzere
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haluk abi saygılarımı gönderiyorum.
    Saygılarını iinayla alıp, en içten sevgilerimi gönderiyorum. Bide sen şu telefon numara veya numaralarını bana bir gönderirmisin. varsa özellikle turkcell.

arkadaşlar çok sagolun.Hoşbuldukkk.hepinizden Allah razı olsun.ayrıca aranıza aldıgınız için. ben Ercan
    tekrar hoşgeldin Ercan.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bugün Side'ye gittim.. Suzuki DL650 bakmaya.. Gittim. Motor güzel.. Temiz.. 2004 model ve 20000 km de idi.. Takas olacaktı. Ancak motoru sürdüğümde şok oldum. Hiç sürüş keyfi yoktu. İndim. Sahibi harika bir insandı.. Ancak bana hiç sürüş zevki vermediğini belirttim. Özellikle düşük devirde zıldır zıldır alttan yukarı doğru bir vuruş ve darbe yapıyordu.. Bu bizim motorlarda yoktu.. Sahibi bunun 70Hp lik bir makina olduğunu düşük devirde derhal vites küçültüp yüksek devir tercih edilmesi gerekir dedi... Anlamamıştım. Halbuki param hazırdı. Yanlış şeyler demek istemiyorum ama; motor oldukça yüksek sanki panzer... Evet yüksek devirde bir anda 130 oluverdim.. Ama düşük devir hiç konforlu değildi... Alttan ciddi darbe yapıyordu ve bu 650cc nin bir özelliği imiş.. Ama ben bugün benim GV250 ile kaymak gibi sıfır titreşimle 120 km\h lik hızla gitmiştim. Ayrıca asfalta yakın duran selemiz inanılmaz bir eğlence sunuyordu. DL650 bana hiç eğlenceli gelmemişti. Çok üzüntülü idim.. Eşimi 1 ayda ikna etmiş ama kendim sürüşten sonra ikna olamıyordum.. Hatta bugün GV em Sideye giderken o kadar konforlu idi ki sanki beni satma verme daha çok yol yapacağız der gibiydi. Gazı yemesi, ivmelenmesi, vites geçişleri yağ gibiydi.. Ama DL asi ve saldırgan gibi geldi. Hırçın idi.. Alttan vurması, yüksek devir istemesi, hızlı gitmesi.. Ama vitesi ve freni o kadar nazikki.. Dokunmamla tepki bir... Neyse; artçı tarafına binmek istedim. Sağolsun sahibi kabul etti... Bindim.. Yaklaşık 5 km kadar dolandık. Arkadaki KAPPA çanta belimi öylseine şiddetli itiyordu ki; sürücüye yapışmıştım bile... Neyse uzun lafın kısası DL650 bana olmadı.. Şimdi herkes kızacak ama.. Bilmiyorum. Düşünün; param hazırdı, eşim ikna edilmişti sadece notere gidilecekti.. O kadar.. Ama bana keyf vermedi.. GV 250 tamamen eğlence üzerine kurulu bir mtosiklet arkadaşlar. DL bence çok profesyonel bir makina... Amaç onda motor kullanmak değil, varmak.. Bizde ise amaç varmak değil; yolda olmak.. O sebeble GV650 nin bana daha uygun olacağını düşünüyorum..

Bu arada Emrah GV650 nin yakıtı ne durumda sanırım şu an daha net bi'şeyler söyleyebilirsin...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Shadow VT750
    hayılrısı olsun abi iyi bir tecrübe yapmışsınız sizde ama aynı motor olduğunu unutmayın.Aynı güçteki aynı itişteki motor size gene yolda olmaktan çok varmak hissi uyandırabilir.Arakadaşlarım GV650 hakkında yavaş gitmeyi sevmeyen makine diye yorum yaptılar Dediğiniz alttan vurma olayı bu motordada var düşük devirde çır çır çır ses çıkararak şahlandır beni dermişcesine alttan sizi titretir.GV250 ile konfor ve süspansiyon farkı var.Bence GV650 ile de test sürüşü yapmalısınız.GV250 nin ne kadar rahat ve titreşimsiz olduğunu hissedersiniz. =))))

Motosikleti
    henüz motorum yok
    teşekkürler

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Vıceroy ve Emrah ve Haluk bey... Şu an 2008 model sıfır enjeksiyonlu GV650 ile ciddi pazarlık içindeyim.....Ama aksesuarsız... Ve bunun Sissy Barını ve siperliği nasıl ve nereden temin edebiliriz... Çünkü eşim için Sissy Bar çok önemli...

Motosikleti
    Selçuk dostum,orjinal ön cam sisibar ve motor koruma demiri 880 ytl civarındaydı Global motorun katoloğunda.Biliyorsun ki motosiklet olayında özellikle aksesuara dahil kısımlar oldukça tuzlu. Benim her iki motorumda da bahsettiğin vuruntu hissedilir derecede hiç olmadı. Titreşimde pek yok. Enduroda ata binmiş misali gereksiz yada gerekli yükseklik mevcut hissetiğinde haklısın. Cruser kullanırken ayakların yere daha yakın ve sağlam basıyor olması güven hissini daha fazla verdiği de gerçektir. Tarz olarak sevmediysen dl650 yi gv650 de karar kılman daha doğru olacak,yaptığın masraf karşılığında mutlu olmak ve severek kullanmak bence çok önemli.
    Enjeksiyon olayı yakıtta ciddi bir fark yaratmıyor,performansa yönelik yapacağınız modifiyeler açısından da karbüratör sistemi daha fazla avantaj sağladığı gibi olası arıza ve parça değişimi açısından da enjeksiyon sistemi zor ve masraflı oluyor. Sıfır 2008 modele bağlayacağın para nedir bilemiyorum ama 3000 km civarında temiz ikinci eli 9.000 ytl civarı denk getirebiliyorsan ve ya sıfır Globalden 12.000 ytl ye bulabiliyorsan fazlasını harcamak gerekmiyor. Aradaki fiyat farkı cebinde garanti belgesinden çok daha güçlü olmanı sağlayacaktır.Kullandığın gv250 nin atçı bakımından oturuş yeri gv650'ninkinden daha kısa ve dar olduğunu bilmelisin.Cruser görüntüsü altında saklanmış race tadındaki bu motosikleti 15 km de olsa mutlaka bir dene mümkünse.Kawa er6 yı her şekilde geçtiğim gibi grup gezilerinde fazer ile aşık attığım göz önüne alınırsa Harley v-rod tan sonra hatırı sayılır bir güç olacak elinin altında. Saygılar.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Teşekkür ederim Vıceroy... DL elbette muhteşem bir makina ama dediğin gibi bana motosiklete değil de ; daha çok ata binmiş hissi verdi. Yani yılda bir kez geçeceğim stabilize bir yol için sürüş eğlencemden vazgeçmeyeğimi belirtmek isterim. İstanbul motordan sıfır siyah ile 500 lira fark ile takasta takıldık. Olay bu.. Son bir mail attım bakalım.. Bu arada Globalin kataloğu nerdedir? Parayı nereye yollucaz yollasak bu adamlar aksesuarları bana gönderirler mi? Bu arada garanti hiç umurumda değil. Garantili GV650 liler 16000 Lira Hyosung lar ise 11900 'a. Aradaki 4000 lira garanti belgesinden bence daha iyi.. Bu arada sahibinden.com'a baktım çok uygun 1000 km de 3000 km de GV650 ler var ama takasa kimse gelmiyor.. Gelseler... Hemen param hazır.. Ama iki motorada eşim izin vermez... Bu arada motosikletede kriz ortamında müşteri yok ki satayım; bakalım kısmet niyet ettim ya! Duramıyorum yerimde...

Motosikleti
    Bahsettiğim parça ve aksesuar katoloğu yetkili hyosung servislerinde oluyor. Değişecek kısmın ve ya aksesuarın kodunu ve fiyatını yazar. Siparişi de yine servis kanalıyla yapabiliyorsunuz. Takas farkına 5000 ytl demek istedin heralalde bu rakama çok iyi iş derim. Yanlız 150 ytl cebinden notere sen harca ve eski motorunu alıcıya aynı gün satışını,devrini üstünden çıkart,sonra üzülmemek adına.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Vıceroy kadim arkadaşım... Yani sen şimdi 7000 liralık takasa OK mi diyeyim? Ama o GV 650 mavi yahu.. Ciril ciril.. Ben bide siyah istiyorum... Ne yapayım ? Evet Globalin getirdiği motor ama çok uygun boşver garantiyi.. Garantisiz olsun.... Ama renk ofsayt bence... Bide sitede çok uygun 650 liler var ama kimse takasa yanaşmıyor.. Aslında 1 ay daha bekleyebilirim... Ayrıca Sissy Barı yok ve siperlik yok....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler