Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah şehir içi bugün yine kullandım. İki silindirden 4 silindir tadının çıkacağına görmeden inanmazdım. Bugün serviste trafik memurlarının gazabına uğramamak için ekzoz bağlantı yerlerine aşağıdaki resimdeki susturucunun içine bulaşık teli taktırdım.

sesi %25 azalttım,motorun sıkışmayacağı şekilde.Hala memurlar telsizle dönüp bakıyorlar,durduranda oldu neyseki asayişmiş Anlayacağın yerde gezen F16 gibi. Çok seviyorum ekzozuda motosikletide.
    vay be kulağa çok hoş geliyor.Şehir içinde daha temkinli olmanız gerekcek artık =)) koyduğunuz bu sünger yüksek ısıda eriyip gitmez mi ?
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu metal olanlar var, onlardan konuluyor ama ne muayene de nede normal kullanımda polisten veya memurlardan bir tepki almadım, ama bazen çok gürültülü oluyor o zaman lanet olsun diyorsun hele de uzun yoldaysan
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Aşağıdaki linkte verdiğim ekzoz çok ilginç. Tam bizim memleket için.Özellikle kış gezilerinde fayadalı,üşümeye son
    http://www.metacafe.com/watch/178748/very_hot/
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar..bu www.hyosungsource.com sitesinden alışveriş yapmayı düşünüyorum.siteden sipariş vericem üye oldum alacaklarımı seçtim ve 6,30 kg ağırlığında tuttu siparişlerim.kargo tutarı 92tl olmak üzere toplam 316 tl tuttu.şimdi ben bu parayı paypal aracılığı ile ödeyeceğim.sitede öyle diyor.bu paypal sistemi nasıl oluyor?ve ben bu tutar haricinde gümrükte başka para ödermiyim?ödersem ne kadar öderim?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Dragstar 650
    tamamen şans işi maalesef Gümrüğe takılırsa 1500 dolara kadar olan kısım için %10 vergi ödüyorsun...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    devrim yani 316 tl.nin %10'u 32 tl mi öderim eğer gümrüğe takılırsa?
    paypal olayı nasıl bişi?üye olun diyor sitede.kredi kartı numarası istiyor.güvenli midir?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Fatura bedeli üzerinden alınır ama suistimalleri önleme adına muadil fiyat üzerinden de alabilirler. Yani Tr de kaç liraysa onun üzerinden alınır... Paypal dan çekinme ama kart numarasını bir seferlik paypala kaydetmen gerekiyor, o kaydetme işlemi sırasında güvenli bir bilgisayardan giriş yap..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla şuan orduevinin internetinden bağlıyım.bilgisayar benim.herhalde güvenlidir dicem ama sonuçta ttnet falan galiba.neyse bişi daha dicem devrimcim: ben www.paypal.com.tr adresinden kayıt olduktan sonra alışverişe başlıcam ve ödeme şeklinde paypal yazıyor.sonra ben nasıl alışveriş yapıcam merak ettim.ya cümlelerim devrik olabilir ama kusura bakma.ben ürünleri teslim aldıktan sonra mı paypal ödeme yapıyor?yani ben ürünü alıp gerisine karışmayacağım dimi?yani onlar paypal ile kendi aralarında halledecekler mi?nasıl olacak yaw?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Paypala üye olduktan sonra kartından küçük bir tutar çekecekler aktivasyon için, çekilen bu tutarın açıklamasında expuse kodu olacak onu paypala kaydediyorsun. Sonra ise ödeme için site seni paypal hesabına yönlendirir, kullanıcı adı ve şifreni girerek ödemeyi onaylarsın, paypal arka planda kartından çekerek ödemeyi yapar,, kart no girmene gerek kalmaz...

Motosikleti
    Bugün Mezitli sanayisinde hem motorcu, hem demir ustası Özkan bey ile ekzoz için susturucu çalışması yaptık. Daha önce kullandığımız bulaşık teli uzun vadede sıkıntı yaratmasın diye ondanda kurtulmuş olduk. Sesi istediğimiz oranda artırma azaltma duruma göre elimizin altında olmuş oldu.Çalışmayı resimlerle ifade edeyim.

Aşağıdaki resimde elek telin alt kısmı kaynakla sabitlenmişken üst kısmına perçin atılmadı ki kademeli adaptör gibi sesle oynayabilmek adına (daraltarak yada açarak)

Yuvaya yerleştirip vidaları sıkıyoruz.Kesinlikle orjinaline zarar vermeden.

İşlem tamamlanınca dıştan görünen bir görüntü kirliliği yok.

Evet arkadaşlar,hem performans ekzozunun kralını alıyorsun hem de sesini kısmaya çalışıyorsun düşüncesi doğmasın. Maksat trafik memurları ile ve motor muayene görevlisiyle papaz olmamak. Yarattığımız sistemi söküp eski hale dönmek en fazla 5 dakika alıyor.
    Performans ve tork eğrisinde yeni kazanımımda bir düşüş yaşamadım gayet sağlıklı.
    Yaratıcı çalışmayı paylaşmak istedim. Nede olsa bizim gv650 sayfası teknik bilgi paylaşım konusunda oldukça başarılı. Saygılarımla.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Bugün Mezitli sanayisinde hem motorcu, hem demir ustası Özkan bey ile ekzoz için susturucu çalışması yaptık. Daha önce kullandığımız bulaşık teli uzun vadede sıkıntı yaratmasın diye ondanda kurtulmuş olduk. Sesi istediğimiz oranda artırma azaltma duruma göre elimizin altında olmuş oldu.Çalışmayı resimlerle ifade edeyim.

Aşağıdaki resimde elek telin alt kısmı kaynakla sabitlenmişken üst kısmına perçin atılmadı ki kademeli adaptör gibi sesle oynayabilmek adına (daraltarak yada açarak)

Yuvaya yerleştirip vidaları sıkıyoruz.Kesinlikle orjinaline zarar vermeden.

İşlem tamamlanınca dıştan görünen bir görüntü kirliliği yok.

Evet arkadaşlar,hem performans ekzozunun kralını alıyorsun hem de sesini kısmaya çalışıyorsun düşüncesi doğmasın. Maksat trafik memurları ile ve motor muayene görevlisiyle papaz olmamak. Yarattığımız sistemi söküp eski hale dönmek en fazla 5 dakika alıyor.
    Performans ve tork eğrisinde yeni kazanımımda bir düşüş yaşamadım gayet sağlıklı.
    Yaratıcı çalışmayı paylaşmak istedim. Nede olsa bizim gv650 sayfası teknik bilgi paylaşım konusunda oldukça başarılı. Saygılarımla.
    Harika bir iş. eline sağlık.
    Benim egzostan çalışınca bir ıslık sesi geliyor,buda kronik problemlerden biri imiş. neysa ustaya göre egzosun içini boşaltırsak ıslık sesi kesilir ancak egzos sesi artarmış. Egzosu boşaltıp'da içine böyle bir şey yapsak problemi çözermiyiz acaba? yani fazla ses istemiyorum da o bakımdan.

Motosikleti
    orjinal ekzoz içi boşaltılınca ortaya dayanılmaz bir kuru gürültü çıkar.Çekiş düşer,yakıt sarfiyatı artar. Geri dönüşü olmaz ve aynı orjinalin yenisini alsanız 1000 tl yazık olur. İçini boşaltmak yerine, Emrah ekzozdan memnunsa aynı işlemi yaparsınız.
    Benim performans ile orjinali kıyasladığımızda silindirden çıkan kısım performansta 3 cm daha geniş ve orjinaldeki alev kesici ve susturucu kısmın ise daha fazla olduğunu gözlemledik. Ekzozda yapısı itibarıyla kronikleşebilecek bir tasarım sözkonusu değil.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Benim eksoz sadece ağız kısmından simetrik delikler açılarak sesi biraz güçlendi.Bu arada manifold isterseniz istanbuldan bir servis 125-150 TL arası bir fiyatla 15 gün içerisinde teslimi yapılacakmış.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Önümüzdeki ay almayı düşünürüm.Almanya fiyatı çifti 90 euro civarıydı. Güvenilir insanlamı? Orjinal parçasımı?

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    orjinal ekzoz içi boşaltılınca ortaya dayanılmaz bir kuru gürültü çıkar.Çekiş düşer,yakıt sarfiyatı artar. Geri dönüşü olmaz ve aynı orjinalin yenisini alsanız 1000 tl yazık olur. İçini boşaltmak yerine, Emrah ekzozdan memnunsa aynı işlemi yaparsınız.
    Benim performans ile orjinali kıyasladığımızda silindirden çıkan kısım performansta 3 cm daha geniş ve orjinaldeki alev kesici ve susturucu kısmın ise daha fazla olduğunu gözlemledik. Ekzozda yapısı itibarıyla kronikleşebilecek bir tasarım sözkonusu değil.
    ilgin için teşekkürler.
    benim derdim ses dğil , gelen ıslık sesini kesmek peşindeyim ondan sormuştum.
    artık araştıracağım bakalım belki çözer paylaşalım,belki de çözüm önerisi olan varsa yararlı olur.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam abiler kardeşler..

serden abi egsoz daha iyi olmuş gibi sanki.allah güzel günlerde patırdatmak nasip etsin ;)

şimdi sizden yorum bekliyorum..yan ve arka çanta için acilen önerilere ihtiyacım var.arka çanta için taşıyıcı ayarlamam lazım nasıl bişi yapsam?
    yan çantalar için iki model var.şekil itibari değil de montaj itibari ile hangisini tavsiye edersiniz?neden?

işte çantalar..
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45518

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45500

arka çanta büyük olsun istiyorum ama taşıyıcı olmadan sadece sissybara asarak kullanmak olmayacak.nasıl bişi yapayım??

bu da arka çanta modelleri..

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44097
    http://www.motorturk.com.tr/armode/deri_canta/AR29.html
    http://www.motorturk.com.tr/armode/deri_canta/AR40.html

acilen yorumları bekliyorumm..

Motosikleti
    İlker çanta işi beğenmekle bitmiyor,asıl sanat motosikletin ölçülerine uygun modeli çizip çantayı motosiklete özel yaptırmaktır. Çantanın motosiklete bakan yüzünde dış deri ile iç kösele arasına sac plaka kesilip el dikişiyle dikilmesi lazım ki eşya koyunca sağı solu sarkmasın. Ata semer vurur misali çantalar yanda küçük vidalı aparatlarıyla sağlıklı durmayacaktır.
    Aşağıdaki eski emektarımdaki çantalar el yapımıydı.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    serden abi vakti zamanında senin emektarı sat bana demiştim akrabam(yanılmıyorsam dayındı galiba) kullanıyor demiştin abi en güzeli senin dediğin şekilde uğraşmak ama bunun için hiç vaktim olmuyor ki benim. şu arka çanta olayını nasıl ayarladın?taşıyıcı demirler varmı altta?

Motosikleti
    İlker doğru hatırlıyorsun,dayıma hediye etmiştim.
    9.000 km de verdim 18.000 km civarında ve arka dişli takozu ile sadece o-rıng zincir değişiminden başka masrafı çıkarmadı. Çantanın altında destek demir yok.Sadece sisibar demirine 2 civata ile sabitlendi ama dediğim gibi, dış deri ile çanta iç köselesi arasında kalın saç şeklilde kesilmiş plaka el dikişiyle kapatıldı. Zamanında bu çalışmayı beğenenlere aynı usta ölçü belli olduğundan yaptı ve gönderdi benim aracılığımla. Fakat Burada gv250 olmayınca uygun çalışmayı yapmak mümkün değil. Gurupta birinde olsa ona uygun çalışma yapılır 1 haftada gönderirdim sana ama dediğim gibi yok. Ben gv650 de hiç çanta arayışına girmedim Olympos gezisi resimlerinde olduğu gibi sisibar arkasındaki krom aparata sosis çantayı lastiklerle sabitledim ve 2 kişinin yükünü rahat taşıdı. Spor çizgileride bozmamış oldum. Aslında sende bunu deneyebilirsin.
    Aşağıdaki resimleri tıklayıp bir incele ve masraftan kurtul istersen.

Motosikleti
    Motosikletin kilometresi henüz 4000 de olsada yılından dolayı biraz sertleşmeye başlayan lastikleri değiştirme zamanı geliyor. Araştırdım Dunlop 800 tl, orjinalide aynı fiyatta. İki lastiği kıyaslayabilirmisiniz? Hangi tercih ne açıdan daha sağlıklı olur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler