Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader keşke önceden haberim olsaydı. Paket bugün elime ulaştı.

Burada bahsettiğim siyah yan kaplamaları getirttim. Yanında da bir çift ayna...
    Yurtdışı ilişkilerimiz şartlar icabı bu motosikletlerin sahibi olduğumuz sürece devam edecek. Malum 3 kat fazla ödeyip almak işdeğil. Kargo masrafını bölüşmekte ayrıca avantaj. Dayıma aldığımız gv250 Bayram dönüşü Anamur-Mersin arası yol yapımında mucura girip,iki ayaklı metal levhayı parçalamış,ciddi yaralanma yok ama motosiklet harbi sağlammış. Levha buruşturulmuş kağıt misali iptal ama gv250 de sadece ayna,depo,devir saati hasar gördü, ön amartisör maşalarında eğilme olmuş. Eğilen maşayı sanayiideki usta düzeltirken işi icabı kullandığı boruları iptal oldu meğerse malzeme çok sağlam ve kaliteliymiş. Böyle bir tecrübe her kullanıcıya kısmet olmuyor. Kalite ve sağlamlığı tecrübe etmiş olup,yorumluyoruz artık. Malifold lastikleri hariç tüm malzemeleri temiz ikinci el çıkma satın alıp işi bitirdik.

Tuğra hoş geldin. Yeni modelin fiyatı emsalleriyle kıyaslanırsa çok değil ama 10.000 tl civarı ve altı gv650 den de hayır gelmez. Aradaki fark sadece enjeksiyon farkı o da 100 km de en fazla yarım litre fark yaratır. Arızası daha pahalı ve tamiri zor olur.Modifiye merakı olanlar için karburatörlü sistem vazgeçilmez olanıdır ve bu sebepten Amerikada özellikle karbüratörlü model satışı devam ediyor
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı ilişkilerimiz şartlar icabı bu motosikletlerin sahibi olduğumuz sürece devam edecek. Malum 3 kat fazla ödeyip almak işdeğil. Kargo masrafını bölüşmekte ayrıca avantaj. Dayıma aldığımız gv250 Bayram dönüşü Anamur-Mersin arası yol yapımında mucura girip,iki ayaklı metal levhayı parçalamış,ciddi yaralanma yok ama motosiklet harbi sağlammış. Levha buruşturulmuş kağıt misali iptal ama gv250 de sadece ayna,depo,devir saati hasar gördü, ön amartisör maşalarında eğilme olmuş. Eğilen maşayı sanayiideki usta düzeltirken işi icabı kullandığı boruları iptal oldu meğerse malzeme çok sağlam ve kaliteliymiş. Böyle bir tecrübe her kullanıcıya kısmet olmuyor. Kalite ve sağlamlığı tecrübe etmiş olup,yorumluyoruz artık. Malifold lastikleri hariç tüm malzemeleri temiz ikinci el çıkma satın alıp işi bitirdik.
    Geçmiş olsun, ciddi bi sakatlık olmaması sevindirici... tehlikeli ama değerli bi tecrübe. dediğin gibi herkese kısmet olmaz ama allah ta göstermesin..

Motosikleti
    Dediğim gibi sağlık sorunu yok. gv250 nin kazası olduğunu söylemesem değişen parçalardan sonra delil bulmak imkansız. İşte bu yüzden sahibini bilmediğiniz motosikletlere dikkat diyorum ya Bizde gizli saklı yok yapı gereği.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Tuğra hoşgeldin. Viceroy'un dediklerine bugüne kadar hep katıldım. Adam haklı beyler Bugün de katılıyorum tabii ki

Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be uzay...demek öle ...çorbadan sonra sipariş için beni unutmuş olman çok koydu bana... kendimi Türk sinamasındaki gariban başrol oyuncusu gibi hissettim ...unutulduk bee.........
    Abicim bana attığın mesajların birinde sitem etmesen çatlarsın değil mi
    Tamam işte Viceroy ve seni ortak yaparız kargoya. İkinizin siparişini birlikte veririz. Bigün çorba veya ıslak hamburger olayı yapalım yine

Bu arada sana unutulmadığını kanıtlamak için şunu da ekleyeyim : Viceroy taa Haziran-Temmuz gibi yaptığımız alışverişten sonra bana Ağustos'tan sonra tekrar bir sipariş verelim demişti. Yani rezervasyon yapıldığında sen daha tanışma mesajını bile yazmamış olabilirsin
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.. daha öncede yazdığım üzere gv650 ilk motorum ve acemi sayılacak biri olarak 2006 model lastiklerle yol almam akıl karı olmaz bu yüzden motor için lastik alacağım ve sizin önerilerinizi almak isterim? bir de sanırım jant farkından dolayı olsa gerek ön lastik arka kadar pahalı, forumda belki konusu geçmiştir ama benim gözüme çarpmadı, tecrübelerinizi ve seçimlerinizi aktarırsanız sevinirim. ben metzeler sportek m-3 düşünüyordum ama ön için 120/70/18 ebatını bulamadım acaba durum benim cehaletimle mi alakalı iyi akşamlar

arkadaşlar yok mu lastikleri yenileyen yaw yoksa hepimiz taş gibi lastikler üzerindemi gidiyoruz

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    arkadaşlar selam iyi geceler.benim motor aynı arızayı tekrarladı.2 haftadır tamirde konektör bekliyoruz.tata konjektör hakkında bilgisi olan varmı.

Motosikleti
    gv-650
    Abicim bana attığın mesajların birinde sitem etmesen çatlarsın değil mi
    Tamam işte Viceroy ve seni ortak yaparız kargoya. İkinizin siparişini birlikte veririz. Bigün çorba veya ıslak hamburger olayı yapalım yine

Bu arada sana unutulmadığını kanıtlamak için şunu da ekleyeyim : Viceroy taa Haziran-Temmuz gibi yaptığımız alışverişten sonra bana Ağustos'tan sonra tekrar bir sipariş verelim demişti. Yani rezervasyon yapıldığında sen daha tanışma mesajını bile yazmamış olabilirsin [/QUOTE]

iii hadi öle olsun...ama sitemler sonuç veriyor bak kendimizi hatırlatıyoruz
    bu arada depo altından gene akıntı var,bide balatalar değişti frenler gene ses yapıyor...fikri olan varmı bide bu uafak sürtünmelerden dolayı çizilen yerler ve vida başları pas yapıyo nasıl çözüm bulsak???

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yok mu lastikleri yenileyen yaw yoksa hepimiz taş gibi lastikler üzerindemi gidiyoruz
    Aslında 3 yılda bir kullanılmasa bile değiştirilmesi lazım ama Türk olduğumuz için değiştirmiyoruz Ben üzerindekilerden memnunum. Battlax

Alıntı KARANIM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam iyi geceler.benim motor aynı arızayı tekrarladı.2 haftadır tamirde konektör bekliyoruz.tata konjektör hakkında bilgisi olan varmı.
    Kaya abi ile konuştum. Geliyor az kaldı dedi. Gülüştük ama beklemekten başka çaremiz yok. Xenon taktırdım geçen. Usta önce voltajı ölçtü akünün. 14 civarı birşeydi. Gaz verince 13.5'e düşüyor Hepimiz bekliyoruz Tata'yı. Hepimize yetecek kadar geliyormuş. İnşallah bir an önce gelir.

Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iii hadi öle olsun...ama sitemler sonuç veriyor bak kendimizi hatırlatıyoruz
    bu arada depo altından gene akıntı var,bide balatalar değişti frenler gene ses yapıyor...fikri olan varmı bide bu uafak sürtünmelerden dolayı çizilen yerler ve vida başları pas yapıyo nasıl çözüm bulsak???
    Bu sefer nereden çatladı acaba depon? Yoksa ilkini düzgün yapamamışlar da aynı yerden mi gitmiş? Conta falan koydurmuş muydun?

Bence frenlerin sesi yakında kesilir.

Çizilen yeri WD-40 ile pası artmadan kurtarabilirsin ama tekrar tekrar olacaktır. Kalıcı çözümü ben de merak ediyorum. Bende de paslanan bazı vidalar var. Değiştirmek lazım tabii ama Kore'den getirterek yapalım bence. Böyle ölçüsüyle falan uğraşılmaz. Geçen aradık aradık bulamadık. Katalogtan bakalım, çoklu sipariş verelim derim bir ara.

Bu arada Ahmet ile orta siparişimiz geldi millet. Ayaklıklar cillop gibi Gecikmeden dolayı Lee özür dilemiş ve iki tane de küçük hediye eklemiş. Bir adet fren balatası (tek disk için bir çift yani), bir adet de yağ filtresi. Bir adet de A4 kağıdına özür mesajı. Ben sevdim bu adamın ilgisini. Teşekkürler Lee

Viceroy! Bekliyorum siparişlerini.

Motosikleti
    GV 650
    Balatalardan gelen sinir bozucu ses ve depodan gelen sızıntı bende de mevcut. daha önceden yama yapılan yerden sızdırıyor benimki. üstünden terkrar yamalamayı denedim ancak olmadı. o yamayı sokmekten de korkuyorum açıkçası çünkü karşıma ne çıkacağını bilmiyorum. ama bi yolunu bulucaz artık..

bu arada siparişlerinin gelmesine sevindim uzay, beklemek bazen çok sinir bozucu oluyor
    sürücü içinmi yoksa yolcu içinmi almıştın ayaklıkları ?

şu kaya abinin konjektörleride gelse artık.. otoburkaplan bi ara konjektör problemi yaşadığını yazmıştı. sende tövbe de bütün ümitlerimiz sana bağlı diye takılmıştın. kaya abinin getireceği konjektördenmiydi oda..

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı loader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada siparişlerinin gelmesine sevindim uzay, beklemek bazen çok sinir bozucu oluyor
    sürücü içinmi yoksa yolcu içinmi almıştın ayaklıkları ?

şu kaya abinin konjektörleride gelse artık.. otoburkaplan bi ara konjektör problemi yaşadığını yazmıştı. sende tövbe de bütün ümitlerimiz sana bağlı diye takılmıştın. kaya abinin getireceği konjektördenmiydi oda..
    Sürücü için...

Marka aynı ama model farklıymış. Benim gaza basınca 14.5'a yükselmesi gerekirken 13.5'a düşüyor. Ben kesin değiştireceğim. Uzun yola giderken eskisini de yanıma alırım

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü için...

Marka aynı ama model farklıymış. Benim gaza basınca 14.5'a yükselmesi gerekirken 13.5'a düşüyor. Ben kesin değiştireceğim. Uzun yola giderken eskisini de yanıma alırım
    uzay ben kaya abiden değilde sahibinden.comda buldum ordan sipariş verdim.gümrükte bekliyor dediler.motorumu özledim ya gelsede hasret bitse artık.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı KARANIM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzay ben kaya abiden değilde sahibinden.comda buldum ordan sipariş verdim.gümrükte bekliyor dediler.motorumu özledim ya gelsede hasret bitse artık.
    İnşallah bir an önce eline ulaşır da kurtulursun bu dertten

Motosikleti
    GV 650
    kaya abinin verdiği siparişlerde gelmek üzereymiş zaten..

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    Arkadaşlar burda herzaman internet net olmuyo malum o yüzden hep nette değilim.. kullanıcı arkadaşlarımdan bi konuda fikir almak istiyorum özellikle Serden kardeşten: Bu gv 650 de yaşanan sürekli sorunlar nedeniyle çok yakışıklı olduğunu düşündüğüm suzuki vz 800 intruder m800 ü düşünüyorum. kıyaslandığında ne dersiniz?
    Deli gönül istedi, ben de dinledim.. Neylersin...

Motosikleti
    NC 700 X
    Şimdiden aklımda canlandı diyecekleri

Motosikleti
    Alıntı Tuğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burda herzaman internet net olmuyo malum o yüzden hep nette değilim.. kullanıcı arkadaşlarımdan bi konuda fikir almak istiyorum özellikle Serden kardeşten: Bu gv 650 de yaşanan sürekli sorunlar nedeniyle çok yakışıklı olduğunu düşündüğüm suzuki vz 800 intruder m800 ü düşünüyorum. kıyaslandığında ne dersiniz?
    Ben gv650 yi sıfır aldığımda oturduğum binayı inşaa eden kivrem,mühendis kardeşim suzukı srad750 race motosikletine ek olarak m800 ıntruder almıştı. Bende kullandım.Hatta birlikte mersin-olympos gezisi yaptık bu motosikletlerle. Her iki motosikletide her ikimizde test etme şansına erişmiş olduk.
    Sonuç; m-800 100km de enjeksiyon sayesinde 100km de maksimum 6 litre tüketti. Gv650 ise 5-5.5 litre. Yani 800cc olmasına rağmen arada ciddi bir tüketim farkı olmadı.Ama 800cc olmasına ve torkunun yine gv650 den fazla olmasına rağmen tüm gezi boyunca arada kapışmalarımızda tozu yutan m800 oldu.
    Sert ve ani frenleme denemelerimizde önde tek diski bulunan m-800 gidonda kırmaya, arka balata frenininin vasatlığından dolayı durma mesafesinde başarısızlığını tekrar gösterdi.
    m-800 ü sattığımız diğer kişide aynı verimsizlikten ötürü 2 ay arayla yeniden elden çıkardı.
    Motosiklette performans aramayan sakin sürücüler için bu yazdıklarım önemli değildir belki ama 800cc motosikletin ani bir durumda durabilmeside bir o kadar önemlidir. Race ve tourıng kullanıpta m-800 üstünde fren denemek zaten davayı başlamadan bitirmek demektir. Gv650 nin bu noktada fren sisteminin önde çift kaliperli çift disk ve arkada çift kaliperli tek disk sistemini ve performansını anlatmaya gerek yok.Malum asıldığınızda tabiri caizse diğeri gibi kıçı başı ayrı dans etmiyor,çizgisinde daha kısa mesafede başarılı duruş sağlıyor.
    Malzeme kalitesi açısından olaya yaklaşırsak Hyosung yıllarca suzuki için motosiklet üretsede daha birkaç fırın ekmek yemeli ki özellikle elektrik ve krom aksamlarda aynı kaliteyi yakalasın.Bu konuda tartışmasız m-800 önde...

Her ikisini denediğimiz geziden resimler...
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...basligi-5.html

Dikkat ettiyseniz gv650 nin çekim etkisine girerek bu motosikleti alan ve tanıdıkça alışıp seven kullanıcıları zaman zaman bazı eksikliklere sinirlensede yerine koyabilecekleri alternatifin olmamasından ötürü değişikliğe gitmiyor,gidemiyor. Tek alternatif HD v_rod ise o da pahalı ve parça-servis her ilde yaygın olmadığından cesareti kırıyor. Kafaya gv650 taktıysanız çok temizini veya sıfırını bulamadıysanız diğer ucuz olanlarını kesinlikle almayın ve mutsuz olmayın.

Motosikleti
    gv-650
    viceroy.........helal kardeşim gene cnn türkü aratmıcak bi haberleme tekniği...bu arada 21.10.2010 perşEmbe akşamı kaya (halidun) abimiz uzay vede ahMet (güney)ve bendeniz gv650 lerimizle bir boğAz turu yaptıkki hakkaten tadı damağımızda kaldı..gv ye binmenin haricinde yediğimiz sucukların kaliteside etkili tabi bu söylemimde...yağmur yağmasına ilikleerimizi hedef Alırcasına şapırdamasına rağmen gv 650 ile köprüyü geçmek ,onla hıZlanmak,onla ani bi anda durabilmek süperdi...sağolsun koreli abilerimiz japonlara yetişme hırsıyla çok alternatifsiz bir dizayn ve teknoloji üretmişşler...evet biraz eksiler var ama onlarda tamamlanmıcak şeyler değil ve kesinlikle gv nin üzerindeyken unutuluyor...VİCEROY KARDEŞİMİZİN SÖLEDİĞİ EN ÖNEMLİ NOKTA ALTERNATİSİZ OLMASI..HAKKTEN YERİNE KOYACAĞIM BENZER KLASMANDA Bİ ALET YOK.YOK ABİ BULAMIYORUZ....
    GV-650 VE BOĞAZ KÖPRÜSÜ TADINA BAKIN VAZGEÇEMİCEKSİNİZ....

Motosikleti
    Şimdi istanbul'da olmak vardı..Tadını çıkarın metropolün ve motosikletin.

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    ya işte benim korkum da bunlardı bende bundan ötürü çok seviyorum bu makinayı. her ikisini de kullanma fırsatım hiç olmadı ama...temizini bulayım hemen alıcam bu motorun inşallah. çok teşekkür ederim o kadar açıklamayı yazan ellerine sağlık serden kardeş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:49 ----------

Bu yıl haziran ayında çok planlar kurmuştum istanbula tayinim çıkacak diye ama olmadı..eğer olsaydı belki bende size eşlik edecektim.
    Deli gönül istedi, ben de dinledim.. Neylersin...

Motosikleti
    Değerli arkadaşlar; geçen sene vergi indiriminde aldığım multıjet grande punto fun ın motor kısmından memnun olsamda kaportadaki zayıflığından kesinlikle memnun kalmadım. Özellikle bagaj kapağının kaporta kısmı çok zayıf.Aldığımın 3.ayında jenaratör tamircisi yaslandı diye kalça resmen göçük sebebi olmuştu. Arkada oturanın kaza halinde vay haline...
    Sonuç olarak, 25.000 tl den alıcısı varken satma taraftarıyım(2009 model 10.000km de)
    Yine radikal bir karar ile almayı tasarladığım sıfır 1.16i Bmw fiyatına rahat ulaşabilmek için çok sevdiğim motosikletten,değerini bilecek bir kullanıcıya satarak ayrımam gerektiği düşüncesi bu sabah olgunlaştı kafamda. Sıfır km de aldım 2008 mayıs ayında trafiğe çıkışlı,4800 km de.Ön cam,koruma demiri,sisibarı komple aparatı ile,Laryy cook'tan Amerikadan getirdiğimiz performans eksozu ve orjinalinide yanında vermek kaydıyla satmayı düşünüyorum.(malifold lastikleri ve debriyaj balata setide ayrıca yedeklemelerim arasındadır).Bakımı yeni yapıldı. Bu anlamda gerçek alıcı varsa önceliği bu siteye vermek isterim,hiçbir adreste satılık ilanı henüz koymadım.Bilgilerinize...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler