Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    İyi kazasız belasız atlatmışsın. Ne kadar dikkatli olsan da motor biraz daha fazlasını istiyor.

Peki sol aynana bakıp sol şeride geçmeden önce arkanda o şahin yoktu değil mi? Sanırım kafanı da sola çevirip baksan görebilirdin. Ama öyle olaylar oluyor ki şu dünyada, yaşamayan bilemez. Bazen dışardan göründüğünden daha zor olabiliyor.

Geçmiş olsun kardeşim.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    abey, geçmiş olsun. allah korumuş. bizim angara'nın şahin-macto'larından korkmak lazım. 3000 tl.lik arabaya 5000 tl.lik set döşeyip trafiğe çıkan insanlar her yerde tehlike oluşturuyorlar... bir de üste çıkma çabaları yok mu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    serdar geçmiş olsun amanın dikkat sollamalarda mümkünse başını çevir bak senin aynalarda dar fazla geriden geleni fark edemiyorsun birde böyle kare adamlar olunca olan bize oluyor bunla kalsın allah koruya

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Yok abi arkayı çok iyi görüyordum çünkü dümdüz uzun bir yoldu. Hem de yuvarlak aynalara geri dönüş yaptım 3 gün önce. O adam tahminimce parktan hızlı bir çıkış yaptı ve taa arkama kadar hızla gelip frene bastı. Çünkü motorsikletlerin şerit hakkı yoktur, normalde kaldırımda filan gitmemiz gerekir
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti

Ön cam hakkında

Arkadaşlar,

Motorsikleti bayağı bir süre ön camsız kullanmıştım. Ön cam ile de otoban ve şehirlerarası yaklaşık 2500 km yol yaptım. Ve benim ön cam alacak arkadaşlara tavsiyem genelde 120 km/h altında hızlarda kullanacaksanız bizim orjinal ön camı almaya hiç zahmet etmeyin. Yüksek hızlarda gayet güzel perdeleme yaparken 120 ye kadar sadece göğüs üstünden kafaya güçlü kadar bir rüzgar jetiyle kafa şişirmekten başka bişeye yaramıyor. Ön camsız daha sessiz gidiyorsunuz.

Hız yapacaksanız ayrı tabi

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Motorsikleti bayağı bir süre ön camsız kullanmıştım. Ön cam ile de otoban ve şehirlerarası yaklaşık 2500 km yol yaptım. Ve benim ön cam alacak arkadaşlara tavsiyem genelde 120 km/h altında hızlarda kullanacaksanız bizim orjinal ön camı almaya hiç zahmet etmeyin. Yüksek hızlarda gayet güzel perdeleme yaparken 120 ye kadar sadece göğüs üstünden kafaya güçlü kadar bir rüzgar jetiyle kafa şişirmekten başka bişeye yaramıyor. Ön camsız daha sessiz gidiyorsunuz.

Hız yapacaksanız ayrı tabi
    İyi de ön camın kullanılış amacı sadece bu değil ki. Akü'den gelen akımı düzenliyor.

Motosikleti
    Hadi yaa, hmm o zaman kullanmaya devam...

Konfor açısından 120 nin üstüne pek çıkmıyorsan getirisinden çok götürüsü var diyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    120 nin altında benim baba camdan lazım çok güzel kesiyor süratli gideceksem üst parçayı çıkarıyorum rüzgar istersem kafamı saga veya sola çıkarıyorum serinletiyor

ama cam kesin lazım hem aerodinamik düzenli oluyor ve yorulma %100 azalıyor kulak kirasıda kalmıyor

Motosikleti
    NC 700 X
    Hadi yaa, hmm o zaman kullanmaya devam...

Konfor açısından 120 nin üstüne pek çıkmıyorsan getirisinden çok götürüsü var diyorum.
    Geyik yapayım dedim
    Ben de aslında birgün çıkarıp denemek istiyorum nasıl oluyor diye

Motosikleti
    Ya zaten bakın tüm cruiser'lara dev gibi ön camları var. Hız arttıkça doğal olarak hem hava direncini azaltmak hem de hava perdesinin daha küçük bir yüzeyle oluşmasından dolayı cam da küçülüyor. Bizim aletin camının küçük olması o sebepten...Hız yapın diyor Koreli amcalar

Ben de aslında birgün çıkarıp denemek istiyorum nasıl oluyor diye
    120 nin altında daha sessiz, göreceksin

rüzgar istersem kafamı saga veya sola çıkarıyorum serinletiyor
    Halidun Abi cambazlığa doğru gider bu yol bak

Ya bu arada millete ne oldu? Dut mevsimi, ondan mı acep

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Ya zaten bakın tüm cruiser'lara dev gibi ön camları var. Hız arttıkça doğal olarak hem hava direncini azaltmak hem de hava perdesinin daha küçük bir yüzeyle oluşmasından dolayı cam da küçülüyor. Bizim aletin camının küçük olması o sebepten...Hız yapın diyor Koreli amcalar

120 nin altında daha sessiz, göreceksin

Halidun Abi cambazlığa doğru gider bu yol bak

Ya bu arada millete ne oldu? Dut mevsimi, ondan mı acep
    yok canbazlık olmuyor azıcık çıkarınca serinliyorsun

millet sıcakların artması ile yazlıklarına kaçtılar tatildeler sanırım nurettin ev taşıyordu en son görüştügümde edirneye güeşlere bu pazar kim gelecek uzay eski edirnelibir defa onun başı çekmesi lazım

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

millet sıcakların artması ile yazlıklarına kaçtılar tatildeler sanırım nurettin ev taşıyordu en son görüştügümde edirneye güeşlere bu pazar kim gelecek uzay eski edirnelibir defa onun başı çekmesi lazım
    Vallahi abi ben Edirne'deyken bile bir defa gittim. O da güreş seyretmeye değil, güreş sonrası şenliklere Selimiye Camii'ne de bir kere gittim Ben böyle bir insanım işte

Motosikleti
    İstanbul'da olsam ben gelirdim. Edirne'de 7 sene yaşadım Ahmet Taşçı'larla, Saffet Kayalı'larla büyüdük

Forumdan Uzaklaştırıldı
    böyle anlarda hepinize piyangodan daha güzel olan bu şansı dilerim mevladannn
    http://www.mailce.com/en-sansli-moto...-surucusu.html

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Serdar geçmiş olsun kardeşim.
    uzay gümrükten bizi soran oldumu? iki ön iki arka kimin diye
    Öncam ucuzda değil orjinali 400 tl. Beğenipte alamayanda var tadını çıkarın. Cam büyüdükçe sürtünme katsayısındaki artıştan hem yakıt artar,hemde ağır vasıta sollamada gidonda sıkıntı yapar.Ben otobüs camı gibi olanları bedava verseler kullanmam
    Şu sıralar okula motosikletle gidip geliyorum. Ama sağ şeritten. Eşref saati-eşşek saati belli değil sonuçta. Nadirde olsa ya vitese geçmiyor yada motor susabiliyordu. Statör sarımıyla susma işini çözdüm gerçi ama nadirde olsa debrijajı sıkmamış gibi vitese cevap vermediği oluyor. Sizce nedeni küçük bir ayarsızlıkmı?
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Sağol Serden...Biraz ara gazı vermeyi dene...Vites uygun devir aralığını istiyor. Ara gazı boşa alırken de çok işe yarıyor

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncam ucuzda değil orjinali 400 tl. Beğenipte alamayanda var tadını çıkarın. Cam büyüdükçe sürtünme katsayısındaki artıştan hem yakıt artar,hemde ağır vasıta sollamada gidonda sıkıntı yapar.Ben otobüs camı gibi olanları bedava verseler kullanmam
    Şu sıralar okula motosikletle gidip geliyorum. Ama sağ şeritten. Eşref saati-eşşek saati belli değil sonuçta. Nadirde olsa ya vitese geçmiyor yada motor susabiliyordu. Statör sarımıyla susma işini çözdüm gerçi ama nadirde olsa debrijajı sıkmamış gibi vitese cevap vermediği oluyor. Sizce nedeni küçük bir ayarsızlıkmı?
    Henüz soran olmadı
    Hava yoluyla gelecek ama sürekli şu ofise vardı, bu ofisten ayrıldı diye yazıyorlar. Bi bindiremediler uçağa yav

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi güreşler bu pazarsa gelin edirne'ye görüşelim yahu. edirne merkezde evim olsa hepinizi ağırlardım ama ne yazık ki benim görev yerim de edirne'ye 90 km. ve zaten bi evim de yok ama gelirseniz çok sevinirim, şöyle 4-5 tane gv650 yan yana sürmek de pek keyifli olur hani

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serden kardeşim
    vitese geçmeyiş sebebi kollardaki boşlukları al birincisi ayrıca debriyaj ayarları uygunmu hareket halindeki motorda hıza uygun vitese geçirirken ayırıcı (debriyaj) pek gerektirmez hatta bazen çok sesiz daha güzel vitese geçer ancak bunu herkez uygulamasın bazı incelikleri vardır tercübe ister birde vites milinin ucunda makara denilen (debriyaj tasının hemen altındadır) bir parça var o gevşemiş olabilir veya yayı çıkmış olabilir esas problem burda sanırım ▣
    uzayın linkini verdiği bakım servis sahifelerinde ENGINE 3-42 GEARSHIFT SHAFT
    ● Install the gearshift shaft ③.
    olarak geçen parça var onu kontrol ediniz sıkıntı kalmıyacak insallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:20 ----------

Alıntı Maturin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi güreşler bu pazarsa gelin edirne'ye görüşelim yahu. edirne merkezde evim olsa hepinizi ağırlardım ama ne yazık ki benim görev yerim de edirne'ye 90 km. ve zaten bi evim de yok ama gelirseniz çok sevinirim, şöyle 4-5 tane gv650 yan yana sürmek de pek keyifli olur hani
    ilker kardeşim çok istiyorum birde yegenimiz oldu orda meslektaşından ancak heralde arabayla kalabalık gelecegiz bir aksilik olmazsa gelirken seni ararım yolda en azından görüşürüz toplu sürüş yapamasakda

Motosikleti
    Bu sabah işe gelirken 170 in üzerinde yine aynı şey oldu ve motor yavaş yavaş öldü

Elenen olası sebepler ;

1. Benzin kapağı contası
    2. Benzin hattı filtresi
    3. Depo filtresi
    4. Depo vakum hortumu

cumartesi günü bir problem çıkmazsa şu ustaya gideceğim. Karburatördeki plastik parçaların zamanla sertleşip yarıldığına benzer birşeylerden bahsetti. Daha önceden de başka hyo larda bu sorunu görmüş. Adam genelde yüksek hızlı motorlarla ilgilendiğinden çözüm üretebilir diye umuyorum. Bakalım tam olarak neymiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler