Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

TDM 900 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    istanbul trafiğinde kullanıyorum. kullandığım birçok motosiklete göre oldukça kıvrak. zaten 900 cc bir motosiklette 194 kg. ağırlık oldukça düşük. aerodinamik yapısı da çok iyi dizayn edilmiş olduğundan (şase uzunluğu, oturuş, gidonu tutuş pozisyonu ve yere basış açıları) olan ağırlığı da hissetmiyorsunuz. trafikte güven ve rahatlık veren bir diğer etken de 89 nm olan torku. işleri gerçekten de kolaylaştırıyor 160'lık arka lastiği, hatırı sayılır yüksekliği ve ideal rake açısı ile tdm trafikte gerçekten de kıvrak.
    hararet konusuna gelince, iş yerine gidip gelmek için 50 km yol yapıyorum ve oldukça trafikli bir güzergah. tüm o trafikte beklemeler, birinci viteste seyretmeler vs. olmasına rağmen çok nadir fan açıyor. ben hiç hararet sorunu yaşamadım.
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    binbaki cevap için teşekkürler. bayramda belki bakmaya gideceğim TDM900 e. özellikle dikkat edilemsi gereken bir şey veya kronik bir sorunu var mıdır?

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    rica ederim. tdm 850'lerde vardı, ama tdm 900'de herhangi bir kronik sorun yok. bendeki tdm 60.000' ne yaklaştı, ikinci sahibiyim ve saat gibi kusursuz çalışıyor. hiçbir sorunla da karşılaşmıyorum. motosiklet alırken genel olarak dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat edin.
    tdm gerçekten uzun süreli binilecek bir motosiklet. tatmin ediyor. yerine koyacak motosiklet bulamıyor insan. kullandığınızda, bana hak vereceksiniz.

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

tdm'nin motoru çok devirli olmadığından ve yamahanın teknolojisini taşıyor olduğundan oldukça uzun ömürlü.. düşük devirde yüksek güç ve tork üreten motosikletin rahatlığı, 5 sübap teknolojisi ve seri şanzımanıyla da spor motosikletin keyfini aynı anda yaşamak gerçekten güzel..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    bir arkadaşım bir tanıdığını anlattı, çok agresif çok yakıyor demiş tdm900 için satmış. satıp 1200 gs almış aynı vatandaş anlamadığım bir şekilde.
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    hatta uzaylıyla bire bir sevişen arkadaşım var; sana onu da getiricem, onu da getiricem..

ortalama bir kullanımda 100 km/4-4,5 lt, agresif kullanımla 5-5,5 lt benzin yakıyor.. neredeyse her defasında da ölçüyorum, kontrol altında
    bir keresinde 6 lt yaktırmıştım, ama nasıl bilmiyorum. evet, bir keresinde öyle oldu. 1200 gs den her zaman daha az yakar, ama bence de 1200 gs daha iyi bir motosiklet.. ne var ki çok pahalı. hani yakıt tasarrufu değil de başka özelliklerinden dolayı ben de 1200 gs isterim doğrusu. belki de bir sonraki motosikletim o olur. tabi, belki...

Motosikleti
    XT660R
    Uzun yol ve asfalt icin cok ideal oldugu konusunda hemfikiriz. Peki asfalt disinda nasil? Sert offroad demek istemiyorum tabi ama patikaya filan girdiginizde uzmeden yol alabiliyor mu?

Motosikleti
    660 tenere
    2.vites gırgır gidersin dişli lastik olmadıkça, çakma enduroların hepsinin olayı o

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    şasesi zaten tenere şasesi, çok sağlam. selesi de oldukça rahat. şu anda devam etmekte olan bir gezideyim.. dağ, bayır; dere, tepe dolaşıyorum.. hiçbir sorun yok. asfalt dışında da yüksek torku çok katkı sağlıyor. çift silindir olması da bir avantaj. youtube vs.'de tdm'nin offroad performansını izleyebilirsiniz. offroad için yeterli sele yüksekliği ve sağlam şaseye sahip.
    yaklaşık bir hafta önce, aynı gün içerisinde yaylar üzerinden takip eden bir rota ile yaklaşık 450 km. offroad yol yaptım. oldukça keyif vericiydi. hiçbir sorunla da karşılaşmadım..

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A

Motosikleti
    XT660R
    güzel resimler.
    motorun yerden yüksekliği fazla değil. kaldırım çıkarken bile dikkatli olun deniyor. acaba biraz daha yüksek bişey mi baksam diye düşünüyorum. aslında aklımda pegaso trail var. hem daha ucuz hem daha genç. tabiki aynı kategoride değiller ama bakacağız artık

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    Minimum yerden yükseklik 160 mm!
    benim motosikletin yüksekliği ön çataldan 2,2 cm düşürülmüş durumda..
    bu arada pegaso... kafan çok karışık...
    kolay gelsin..

Motosikleti
    XT660R
    evet maalesef. ben enduro düşünüyorum, tecrübeli değilim çünkü. TDm bana büyük gelir diye düşünüyorum. arkadaşım TDm alalım diyor. bayramda bakacağız ikisine de . hayırlısı artık. boy problemim yok, pegaso 270mm, koruma demirlerini de takınca hiç bişey olmaz. zaten tek silindirli, hata da yapsam basit motor. bakalım, paraya kalacak iş muhtemelen

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    hayırlısı olsun..
    tdm tecrübesizliği affetmez (eğitim şart vs.'yi geçiyorum) güçlü ve süratli bir motosiklet..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı binbaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun..
    tdm tecrübesizliği affetmez (eğitim şart vs.'yi geçiyorum) güçlü ve süratli bir motosiklet..
    Evet fatih çok haklı dikkat etmek lazım bayağı süratli bir makine...eğitim şart )))) ve her modele aslında ayrı bir eğitim proğramı olmalı diye düşünüyorum....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    XT660R
    kasım sonu honda da eğitimim var. artık teorikten pratiğe geçeceğim. zaten beklediğim bir para var. o kasımda gelecek. ben de kasım sonunu bekleyip eğitim sonrası deneyip görmek istiyorum. şu an denemeyi bile gözüm kesmiyor. Uygun bir TDm var arkadaşımda o yüzden uzun vadede 3-5 yıl değişmeden kullanırım diye düşünüyorum. yoksa mantığım pegaso al, toleranslı olsun diyor.

Motosikleti
    660 tenere
    teorikten pratiğe derken? sıfırdan mı başlıyosunuz

Motosikleti
    XT660R
    sıfırdan diyebiliriz. honda nın eğitimlerini alıp kullanmaya öyle başlayacağım

civeng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TDM 850, SYM Joymax 250i
    Herkese selamlar, Adana'dan 1 aylık TDM 850 kullanıcısıyım (97 model), motorumun elciklerini yıpranmış oldukları için değiştirmek istiyorum ama piyasada bulduğum bütün elcikler hem boy hem çap olarak küçük kalıyor, bu konuda bana adres gösterecek olan olursa çok sevinirim.

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900
    herkese merhaba,2 ay önce tdm 900 motorumu aldım.2006 model 35800 km abs'li çok güzel bir motor.güçlü-keyifli ve ekonomik.ortalama 0.21 kuruş tüketimi ile bence gayet ekonomik.düşünenlere tavsie ederim......

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler