Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D yandık ozaman anlamamızın tek yolu geçmiş bakım faturaları oda imkansız tabi :D 8 aydır bu adamdaymış ve kesin km si düşürülmüş bu motorun gidip bakacağım cumartesi ayaklıklardan koltuktan dış yüzeyinden disklerden vs den anlaşılır ya iyi kötü :D öneriniz var mı bu konuda

egsoz katalizörü ne bilim ben ben :D gt250r ım vardı geçen sene o forumda okumuştum 30 binde değişmesi gerek yoksa piston başları kavruluyor motor çabuk ölüyor kimse bilmez demişti birisi
    Motoru bi incele. sağına soluna bak. 19000 km deki bir motorla 40000 km deki bir motor, ne kadar iyi bakılsa da bir olmaz. Özellikle kauçuklar en kolay yıpranan şeyler. biraz yaşlı ve kullanılmış bir aracın kauçuk aksamlarında çatlamalar, solmalar yıpranmalar olur. mesela ayaklık üzerindeki plastik takozlar. 40.000 km kullanılan bir motorda mutlaka epeyce aşınırlar. vites peg'ine bak ( peg de nerden geldiyse... ) tam basılan noktalarındaki aşınmalar kendini ele verir. 19.000 km de o kadar aşınma olmaz. ama 40000 km de hatırı sayılır bir aşınma sezersin.

Şasideki birleşim / kaynak bölgelerini incele. hemen gözüne çarpan her noktayı. Özellikle kazalı bir motosiklette darbeden ilk etkilenen yer kaynak bölgeleridir. Buralarda lokal boyalar, orantısızlıklar sezersen, kaza görmüş ve elden geçmiş diyebilirsin kolayca.

Pek değiştirilmediği için, arka salıncak ile zincirin temas ettiği noktada bir plastik takoz bulunmakta. bu 20.000 km ye kadar insani aşınır. ama 40.000 km ye kadar epeyce aşınmış, kağıttan hallice olmuş olabilir. Eğer, bu takozda çook az aşınma varsa, takozun değiştiğine işaret olabilir. bu da artık ya aşırı aşındığından, yada sahibi rahatsız olduğundan olur ancak...

Daha inceleyip yorum çıkartabileceğin çok şey var.

Bu arada angel st güzel lastik. eğer gerçekten 3000 km'de ise, bu lastikle geliyo olması bi avantaj.

Motor sesini dinle. Eğer ki rahatsız edici takırdamalar, düzensiz sesler varsa dikkatli olmak lazım. V motorun o kendine has tınısını temiz alman lazım.. özellikle 5 dk'lik turdan sonra motor iyice ısındığında, rölantide tatlı ve düzenli bir V motor hırıltısı olur. bu hırıltıda düzensizlik varsa, motoru bakımsız denilebilir.

mosfet regülatör güzelmiş.

Velhasılkelam. gidip incelicen

Ama lastik ve konjektörü sayarsan epey karlı alıyorsun aslında. ben shi_bumi'nin aksine bu motor 8000 - 9000 rahat eder diyorum. Eğer bahsedildiği gibi birşeyse.

Katalizöre gelirsek. karbüratörlü gt650'de katalizör yok. egzos tüpüne gömme belki vardır. Katalizörün görevi, atmosfere daha temiz hava salması.

Doğayı düşünen bir insan için önemli. Ama devlet motosikletlere emisyon uygulaması yapmıyor. yani katalizör olmasa da, olsa çalışmasa da trafik yönünden bir sıkıntı değil. katalizör çalışmadığı zaman sadece havaya biraz daha pis gaz salıyor.

Katalizörün enjeksiyonlu ve üst model motorlarda olma sebebi, motorların euro sınıflarına uyması için. işte mesela fransa, motoru euro3 ve üstü standartlarda olmayan araçları ülkesine sokmuyor mesela diyelim. o ülkede satış yapabilmek için hoop enjeksiyon. hoop katalizör.
    ozzzy222 bunu beğendi.
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    :D yandık ozaman anlamamızın tek yolu geçmiş bakım faturaları oda imkansız tabi :D 8 aydır bu adamdaymış ve kesin km si düşürülmüş bu motorun gidip bakacağım cumartesi ayaklıklardan koltuktan dış yüzeyinden disklerden vs den anlaşılır ya iyi kötü :D öneriniz var mı bu konuda

egsoz katalizörü ne bilim ben ben :D gt250r ım vardı geçen sene o forumda okumuştum 30 binde değişmesi gerek yoksa piston başları kavruluyor motor çabuk ölüyor kimse bilmez demişti birisi
    hayır saatin üst tarafını iki vida ile açıyorsun zaten sökülüp sökülmediğini ordan anlarsın çünkü orjinal saat sökülmeyecek şekilde kapatılmıştır sökmek için illa alt kısmın anasının ağlaması lazım
    sessizsakin ve ozzzy222 bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır saatin üst tarafını iki vida ile açıyorsun zaten sökülüp sökülmediğini ordan anlarsın çünkü orjinal saat sökülmeyecek şekilde kapatılmıştır sökmek için illa alt kısmın anasının ağlaması lazım
    he bak evet. ben bi kurcalamıştım ( iyi niyetle tabi ) dijital bi gösterge paneli almayı düşünüyorum. oynamak üzere sökmek için epey kasman lazım. ama teli tersine çevirince de eksiliyor km. bir kilidi yok ne yazıkki. komple sökmeye gerek yok.
    !?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    la olum kürşat bizim aynalar gümrüğe takılmış. adamlar arayıp sormuyor bile bugün barkod no ile sorguladım gümrükte. boşu boşuna 20tl gibi birşey kaçtı galiba.:-)
    devlet yakaladımı öper.
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    vuuuu ziyanı yok kardeşim napalım ödeyecez mecbur!!! O salak 3M gaz maskelerine o kadar para verdim ki aynalara vereceklerim helali hoş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

oynamayın la kilometreyle

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Doğru söyle bu sen misin len :D

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    @sessizsakin söylediklerinizi yazdım kafama ama o motora bakma fırsatım olmadı @shi_bumi yazdıktan sonra zaten direk soğudum analog km saatli motorlardan ben geçen sene gt250r aldım 11000 deydi çokta ttemizdi 10 gün bindim zorladım sırf ses geliyor siboplardan diye kola çakalım dediler komple motor yaptırdım düzen tutmadı 2-3 usta gördü normale döndü soğudum nefret ettim sattım o zamandan beride binmiyorum heves ediyorum istiyorumki bir tane alayım yıllarca bineyim ama bütçe sınırlı motorda yok doğrudüzgün nasıl olacak bilmiyorum

@otopsici : sağol iyi bir tecrübe olacka gösterge içindeki vidaları kontrol etmek

bana bir tane bulun allah aşkına :D temiz sorunsuz alalım vallahi korkuyorum sivastakini aradım sarı olanı adam ilk sahibi değil bakım faturaları varmı diyorum yok diyor :D e ben kime nasıl güvenicem nasıl olacak bu iş . sıfır 13000 tl oda ona 13000 verene kadarki 13 bin çıkaramam imkansız. fazer felan alınır bana şöyle 5-7 bin arası ideal temiz az km sorunsuz gt250r gt650 llazım

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    ...
    bana bir tane bulun allah aşkına :D temiz sorunsuz alalım vallahi korkuyorum sivastakini aradım sarı olanı adam ilk sahibi değil bakım faturaları varmı diyorum yok diyor :D e ben kime nasıl güvenicem nasıl olacak bu iş . sıfır 13000 tl oda ona 13000 verene kadarki 13 bin çıkaramam imkansız. fazer felan alınır bana şöyle 5-7 bin arası ideal temiz az km sorunsuz gt250r gt650 llazım
    Olmuyor işte öyle. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmuyor işte öyle. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
    bir tane gt250r var 2010 7500km yazmış 6000 demiş ama işte turuncu yoksa gidip bakacağım :D bekliyorum ısrarla denk getireceğim :D geçen sene bir motor kaçırdım öyle gt250r 2009 4000 km de 5000 e anlaştık adam sızlandı sonra 500 daha ver demişti almamıştım keşke alsaydım şimdi halen dururdu yine denk gelecek temmuz başını bekliyorum hayırlısı

birde bu gt250r gibi digital km saatlilerin saati değiştirince sıfırlanıyor demi motor sıfır km gözüküyor.

Motosikleti
    benelli tnt25
    gt650 çok fazla yok. O yüzden şansını deneyeceksin ... Eğer gt650 almak istiyorsan, doğru düzgün çalışanları şu an seven sahiplerinde. onlar da satmaz kolay kolay. Ben mesela, motorum saat gibi... Ama Satmam Başka motor alacağım zaman da satmayı düşünmüyorum. Zaten sonraki motorum ya monster yada streetfighter olur. Gt650'yi de proje motoru yaparım diyorum.

Yani gt650 arıyorsan, temizini bulamazsan bile az sorunlu alıp elden geçirmeye bak derim. yoksa bulamazsın artık. tr piyasasına yenileri pek girmediği için, elinde olanlar ilandakiler. başka da pek yok piyasada. Zaten toplasan 50 tanedir herhalde türkiyede. taş çatladı 70 - 80 diyorum onların da yarısı pert olmuştur. kalanı da allah kerim.

Bir de gt650'ye 6 - 8 bin arasına 650'lik motor gözüyle bakıyorsan da alma zaten Az daha koy er6 falan al. yada yine 2 - 4 silindirli alternatif modeller var. onlara bak derim.
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt650 çok fazla yok. O yüzden şansını deneyeceksin ... Eğer gt650 almak istiyorsan, doğru düzgün çalışanları şu an seven sahiplerinde. onlar da satmaz kolay kolay. Ben mesela, motorum saat gibi... Ama Satmam Başka motor alacağım zaman da satmayı düşünmüyorum. Zaten sonraki motorum ya monster yada streetfighter olur. Gt650'yi de proje motoru yaparım diyorum.

Yani gt650 arıyorsan, temizini bulamazsan bile az sorunlu alıp elden geçirmeye bak derim. yoksa bulamazsın artık. tr piyasasına yenileri pek girmediği için, elinde olanlar ilandakiler. başka da pek yok piyasada. Zaten toplasan 50 tanedir herhalde türkiyede. taş çatladı 70 - 80 diyorum onların da yarısı pert olmuştur. kalanı da allah kerim.

Bir de gt650'ye 6 - 8 bin arasına 650'lik motor gözüyle bakıyorsan da alma zaten Az daha koy er6 falan al. yada yine 2 - 4 silindirli alternatif modeller var. onlara bak derim.
    Aynen öyle.
    Ve bu motosikletler 5-6 yaşında olduğu için yapmak istenilen masrafların ucu açık. Başkasının 500-600tl masraf yapabileceği motosiklete ben 1600tl masraf yaptım.

Hala da çok büyük bir eksik var. Deponun içi hayvan gibi paslı öyle böyle değil. Araştırdım Por-15 diye bir ürün buldum. temizledikten sonra kaplama yapıyor sonra birdaha sittin sene pas yapmıyor depo içi.
    Fiyatı iyi fakat Amerikadan kargosu kendi fiyatının 2 katı tutuyor =/

Motosikleti
    benelli tnt25
    Aynen öyle.
    Ve bu motosikletler 5-6 yaşında olduğu için yapmak istenilen masrafların ucu açık. Başkasının 500-600tl masraf yapabileceği motosiklete ben 1600tl masraf yaptım.

Hala da çok büyük bir eksik var. Deponun içi hayvan gibi paslı öyle böyle değil. Araştırdım Por-15 diye bir ürün buldum. temizledikten sonra kaplama yapıyor sonra birdaha sittin sene pas yapmıyor depo içi.
    Fiyatı iyi fakat Amerikadan kargosu kendi fiyatının 2 katı tutuyor =/
    alınıp bakılıp binilecek motor. alınıp binilip satılacak motor değil. zaten alan kolaydan satamıyor :D
    !?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alınıp bakılıp binilecek motor. alınıp binilip satılacak motor değil. zaten alan kolaydan satamıyor :D
    Bence hele enjeksiyonlulara hiç bulaşmamak gerekiyor.Karbüratör kolay şahin tamiricisi bile bakar yeri gelse. Fakat enjeksiyonluların biryerine birşey olsa çözecek adam yok.
    Belki yeniden Hyosung olarak gelmesinin etkisi ile gt650 satılır o zaman
    Türkiyedeki sayılı insanlardanız :p

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    bende alıp biner uğraşırım keyfini çıkarırım :D yolda kalmasın antin kuntin sesler çıkarmasın varsın çok yaksın sorun değil :D var mı öyle bir ilan alınabilir dediğiniz

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Odamı toplarken elime motosikleti satın aldığımda adamın verdiği ilk sahibinin satın alma faturası ve kullanım klavuzu geçti

Şimdi kurcalıyordum ve bir ara arayıp bulamadığım ön amortisör ayarlarını buldum
    Geri tepkime Sıkışma
    Tek kişi Sona kadar H'ye dönükken ters yöne 3 tık çevir Sona kadar "S" yönüne çevir

Çift kişi Sona kadar H'ye dönükken ters yöne 3 tık çevir Sona kadar S'ye dönükken ters yöne 2 tık çevir

Birde antifreez için tamamen antifreez koy diyenler vardı. Klavuz 1.6lt toplam sıvı olacak yarısı safsu yarısı antifreeze olacak diyor.Ek olarak da antifreeze miktarı ne olursa olsun %60 ı aşmamalı diyor

Motosikleti
    benelli tnt25
    Odamı toplarken elime motosikleti satın aldığımda adamın verdiği ilk sahibinin satın alma faturası ve kullanım klavuzu geçti

Şimdi kurcalıyordum ve bir ara arayıp bulamadığım ön amortisör ayarlarını buldum
    Geri tepkime Sıkışma
    Tek kişi Sona kadar H'ye dönükken ters yöne 3 tık çevir Sona kadar "S" yönüne çevir

Çift kişi Sona kadar H'ye dönükken ters yöne 3 tık çevir Sona kadar S'ye dönükken ters yöne 2 tık çevir

Birde antifreez için tamamen antifreez koy diyenler vardı. Klavuz 1.6lt toplam sıvı olacak yarısı safsu yarısı antifreeze olacak diyor.Ek olarak da antifreeze miktarı ne olursa olsun %60 ı aşmamalı diyor
    Bende service manual'in ingilizce pdf'i var. altın değerinde isteyene mail atabilirim. karbüratörlü versiyonun* belirteyim de
    !?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bende de vardı da nasıl olduysa göremedim işte.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Kürşat aynalar geldi. Gayet de güzel aynalar
    İçten ayarlı çok hoş. Tam monster vâri naked olacak varya
    sessizsakin bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt25
    Kürşat aynalar geldi. Gayet de güzel aynalar
    İçten ayarlı çok hoş. Tam monster vâri naked olacak varya
    bi fotolayın da görek ben de yeni ayna alcam. bizim kamyon aynaları yüzünden bütün bir yol şeridini işgal ediyorum resmen... :D
    !?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    işten çıkar ayak telefonla çektim. foruma atmak zulüm resmen
    sessizsakin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler