Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Oldu valla.. Üstelik daha hatuna trip atamadan o bana atmaya başladı yok neymiş anahtarı unutmak benim suçummuş, ben şimdi bir daha arabayıda vermezmişim ona Ulan agzımdan tane laf çıkmadan saydırdır saydırdı kapattı sırf yoldan döndürmeyeyim diye yok abi yeminlen neden kadın peygamber yok anlıyorum daha iyi.. Çünkü peygamber sabrı diye bir şey yok erkek sabrı var
    UNdocab bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Altta kalmayıp sende sert çıkaydın

Canım sıkıldı oturmaktan. İşe motosikletle geldim 6 dan sonra bursaya köfte yemeye kaçabilirim tek başıma

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bugün onun için dolandım durdum. 5 6 noktaya uğradım yok istediğim gibi.
    son yerdeki adam sağolsun çok ilgilendi. senin de dediğin gibi led taksam olurmu dedim. led tek noktayı aydınlatır o yüzden olmaz dedi. sen denedin mi. nasıl yapam bilemedim
    benim aklımda açık mavi 3gen yaparak gösterge panelinin arkasına montaj etme var adamın dediği olaya çözüm yoksa tek led kullanırdım.
    dediğin gibi ciddi yükten kurtarır.
    far konusunda bir gelişme yok gibi. osram nırmal h4 taktım aynı yine kıyalar çok cansız yanıyor sanki parklar gibi. uzunu düzelttim şimdi fena değil.
    adamda tek ampullu zenon vardı lambanın ucunu oynatan bir zımbırtı var bu sayede tek ampul zenon hem kısa hem uzun oluyor.
    iyi midir kötümüdür bilemediğim için almadım. fiyatı da makul dü 70tl herşey dahil.
    deneyen varmı acaba. birde karşı şeritten gelenlerin gözünü alır diye istemedim

zinciri değiştirdim iyi oldu.
    koltuk kaplama için arkadaş ümümraniyede bir yer önerdi. haftaya orada yaptırıcam.
    aklıma geldi topcase lazım diye düşünürken hacı birde geçen istanbulda olduğunda görüşemedik diye demiri istemeye utandım :-)
    hacı mantar led ler var tek noktayı aydınlatmıyor baya süper iş görüyor dur bi foto varsa yükleyeyim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada tekstil yan çanta almak istiyorum lakin egzoz sanırsam problem çıkartacak? Daha önce deneyen var mı bu yan çantaları? nasıl bir formül uydursak da egzozdan yakmasak çantaları

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Kadir selam,

120/70/17 ön çamurluğun içindeki demir parçaya değme yapıyor mu? Bende SAVA da 120/60 olmadığı için 120/70/17 alacağım..
    Selam, küçük ve egzosun arkasından dışarı taşmayan yan çantalara bak.

( evet. insan diilim. 50 kusur kg yük var orda. virajlar biraz sıkıntılıydı ama maşallahımız var ki hatchback arabanın bagajından daha çoğunu taşıdım valla :D )

Resimde göreceğin üzere, egzos çıkışına denk gelen yere alüminyum folyo sarılı tahta parçası koydum. alüminyum folyo olmasa alev de alırdı namussuz. 500 -600 km sonra tahtanın yarısı kömür olmuştu.

lastik sorun olmaz diye düşündüm. ölçü bakımından çok kasvetli değil.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik sorun olmaz gt250 de aynı çamurluk var 110 70 17 kullanıyor.

çok kötü olmuş be :-)
    Şimdi gt250 de 120 kullanıyor diye biliyordum ama, 110 da olabilir tabi. 120mm genişli demek. ama 70, 70 mm yükseklik demek değil. genişliğin %70'i demek. yani 120 / 70 / 17 lastikte, yükseklik 70mm değil, 84mm gibi birşeye denk geliyor. 120 / 60 / 17 de ise, 72 mm ye denk geliyor. 110 / 70 / 17 de yükseklik 77 mm ye denk geliyor. çok matematik oldu.

vala çamurluğu hiç düşünmedim :D ama aralığı geniş. onu biliyorum. sıkıntı çıkmaz heralde. işlerden daha montajını yaptıramadım. pazartesi yaptırıcam bi aksilik çıkmazsa. Ama olmadı yeni bir çamurluk yapmam gerekecek. şindi güzelim angel st'leri geri vermem

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı mantar led ler var tek noktayı aydınlatmıyor baya süper iş görüyor dur bi foto varsa yükleyeyim
    mantar led candır. flux led'ler de güzeldir.
    !?

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Bu led olayını bende yapacağım.. Zira devir göstergem gece olunca allaha emanet hiçbirşey göremiyorum Kaldı 3 hafta ilk uzun yol ilk kamp durumu heyecanlıyım tabi

Hacı bugün özen motorda çanta baktım bir tanesi hoşuma gitti ama çantayı oturttuğum zaman hatunun yolcu paglerine basması sıkıntı olacak, biraz arkaya aldığımda egzoza değdi değecek.. artık çantanın altına egzoz için kevler...vb yüksek ısıya dayanıklı bir malzeme ile kaplamayı düşünüyorum.. Hatta bizim ürünler arasında yüksek ısıya dayanımlı bir bant var. (Cam üfleme ustalarının kor cam'ı tuttukları aparatın çenesine sararlarki aparat yüksek ısıdan kırılmasın) belki öyle bir yöntem de uygulayabilirim hem bedavaya gelmiş olur bir sac levhanın üzerini bir kaç kat bu bantla kaplayıp üzerini alüminyum folyo ile kaplarsam sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum..

Özen motorda gezinirken birde ne göreyim ikili far gurubu!!! Aman da aman hemen kanım kaynadı lakin 220 TL dediler.. Bu düşündürücü bir miktar.. Daha ucuza halledebilirsem süper olacak şu far ve gidon olayını.. Bu arada SAVA nın siparişini verdim ay başında geliyorum yeni papuçlarla

Motosikleti
    benelli tnt25
    Bu led olayını bende yapacağım.. Zira devir göstergem gece olunca allaha emanet hiçbirşey göremiyorum Kaldı 3 hafta ilk uzun yol ilk kamp durumu heyecanlıyım tabi

Hacı bugün özen motorda çanta baktım bir tanesi hoşuma gitti ama çantayı oturttuğum zaman hatunun yolcu paglerine basması sıkıntı olacak, biraz arkaya aldığımda egzoza değdi değecek.. artık çantanın altına egzoz için kevler...vb yüksek ısıya dayanıklı bir malzeme ile kaplamayı düşünüyorum.. Hatta bizim ürünler arasında yüksek ısıya dayanımlı bir bant var. (Cam üfleme ustalarının kor cam'ı tuttukları aparatın çenesine sararlarki aparat yüksek ısıdan kırılmasın) belki öyle bir yöntem de uygulayabilirim hem bedavaya gelmiş olur bir sac levhanın üzerini bir kaç kat bu bantla kaplayıp üzerini alüminyum folyo ile kaplarsam sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum..

Özen motorda gezinirken birde ne göreyim ikili far gurubu!!! Aman da aman hemen kanım kaynadı lakin 220 TL dediler.. Bu düşündürücü bir miktar.. Daha ucuza halledebilirsem süper olacak şu far ve gidon olayını.. Bu arada SAVA nın siparişini verdim ay başında geliyorum yeni papuçlarla

usta bu sava neyin nesidir? nylon katkılı olmadığından eminsin değil mi? aman diyim, her lastik iş görür ama nylon katkılılar süper tırt ve riskli.
    !?

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Kadir goodyear in slovenya'daki fabrikasında ürettiği bir lastik.. Fiyat/Performans oranı çok iyi olduğunu bizzat kullanıcılarına sordum Üstelik Ön-Arka takımı 450 TL ye alacağım ve lastiklerin ikiside 2013 model. Piyasaya yeni yeni girmeye çalışan bir marka ve gittikçe yayılıyor..

http://www.savatech.eu/?Itemid=634

Piyasanın iki baba lastiği ile test karşılaştırmaları yukarıdaki linkte mevcut.. Bakalım alalım deneyelim.. Deneyimlerimi paylaşacağım sizinle.

Motosikleti
    benelli tnt25
    gençler,

silindir başlığı sökülüp pistonu güneş göreniniz var mı? tek merak ettiğim, silindir başlığı ile blok arasındaki contayı, böyle bir sökme işleminden sonra değiştirmek gerekir mi? tahminlerden ziyade kesin olarak bu işlem yapılmış birisinin yeni conta seti alıp almadığını bilmek istiyorum.

Tahminen, ortalama bir conta için sorun olmaz diye düşünüyorum. ancak su sıvı derken gerekebilir de...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler,

silindir başlığı sökülüp pistonu güneş göreniniz var mı? tek merak ettiğim, silindir başlığı ile blok arasındaki contayı, böyle bir sökme işleminden sonra değiştirmek gerekir mi? tahminlerden ziyade kesin olarak bu işlem yapılmış birisinin yeni conta seti alıp almadığını bilmek istiyorum.

Tahminen, ortalama bir conta için sorun olmaz diye düşünüyorum. ancak su sıvı derken gerekebilir de...
    arada 3-4 parçalı çelik conta kullanıldığı için söktükten sonra deformasyon olmuyor. tabi sökme işlemi tekrar ettikçe contayı değiştirmek en sağlıklısı olur.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    4-5 gün önce 2 şeritli yolda sakin şekilde giderken sağda önünde araç durunca bir anda sola önüme atlayan adam yüzünden ufak bi kaza yaptım. Hiç keyfim yok yazasım da gelmiyor.
    Önüme atlayan arabaya vurmamak için refleks ile gidonu sola kırınca motor tretuvara çarpıp karşı şeride geçti. Sürtme şeklinde çarpmalarda depo gidon sağ sol kontrol paneli ve asıl mesele gösterge pert. 1000 1200tl hasar çıkar gibi.
    Motosikleti merkez yedekparçaya bıraktım. Ekspertiz bugün yarın gelir. Ve büyük ihtimalle karşı arabaya vurmadım diye ödeme yapmaya yanaşmayacak.Çünkü Uğur Bulut( servisin sahibi) ile konuştum bu şekilde 5-6 olay geldi sadece 1 tanesinde ödeme yaptılar onda da motosikletin sahibi çok asıldı olaya dedi. Her türlü dava açarım hiç umrumda olmaz. Hatta araç sahibi tarafından da sıkıştırtırım yoksa onlardan tahsil ederim diye çünkü tutanakta suçunu kabul ediyor.
    Şuanlık gt250 yi satmamış olmam sayesinde 250ye biniyorum.
    650nin ön fren hidrolik hortumu koptu diye binilmez.Yoksa merkeze de motosikleti kullanarak götürdüm bir sıkıntı yok. Davayı uzatırlarsa hidroliği yaptırırım sadece olay sonuçlanana kadar yaptırmam.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hay allah ya.. Hacım sende birşey varmı? Motor nasılsa toplanır problem etme kardeşim.. Çok büyük geçmiş olsun allah beterinden korusun.. Eğer tutanakta adam suçunu itiraf ediyorsa sigortadan alamasan bile adamdan alırsın paranı.. Eşşek oğlu eşşek kendi arabası zarar görmesin diye senin canını yakmaya ne hakkı var..

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    celal çok geçmiş olsun kardeşim.Sende bir şey var mı?
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hay allah ya.. Hacım sende birşey varmı? Motor nasılsa toplanır problem etme kardeşim.. Çok büyük geçmiş olsun allah beterinden korusun.. Eğer tutanakta adam suçunu itiraf ediyorsa sigortadan alamasan bile adamdan alırsın paranı.. Eşşek oğlu eşşek kendi arabası zarar görmesin diye senin canını yakmaya ne hakkı var..
    Adam suçunu söylüyor. Gayet de iyiniyetli biri. Bir anlık olan şeyler işte ama allahtan trafikte ilerleyen bir durumda 30 40km hız ile oldu Bir firmada plesiyer gittim patronuylada konuştum web sitesi lazımmış. Bir de web sitesi sattım elemanlara. 1-2 haftada onu yaparım veririm
    Bakalım nasıl olacak.
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celal çok geçmiş olsun kardeşim.Sende bir şey var mı?
    Eyvallah sağol hacım. Birşey yok zaten ciddi birşey değil(benim açımdan) işlemlerden sonra motoru çektim uygun biryere. Arkadaşla çay içecektik, minibüsle gidip arkadaşla çayımı içtim eve döndüm

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Neyse sende bir sıkıntı yoksa problem yok.. Tekrar geçmiş olsun kardeşim..
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt25
    Geçmiş olsun. Sende bişey olmaması iyi. Adam her ne kadar iyi niyetli olursa olsun, yaptığı hata, iyi niyetli olduğu için affedilmemesi gereken bir hata. Affetmeyip napcan tabi orası da var

Sana bişey olmadığına sevindim Şurda 3 - 4 kişiyiz.

Madem motorda gidenler var, güzel tarafından bakıp biraz eğlenebilirsin de, yurt dışında göstergeler kaça bilmiyorum ama, kanuni fiyatlarına dün bakmıştım. Onlar yerine aliexpress'ten yada ebay'den güzel bi gösterge seti alabilirsin çok daha uyguna gelir. hem de daha güzel olur ( bence )

gidon ve kumandalar da öyle. kumandalar her ne kadar kablo bağlantısı vs özel gibi olsa da, biraz kes biç ile daha güzel kumandalar da uydurabilirsin

Depo dertli iş. Yenisi pahalı. Sen en iyisi 250'nin deposunu sök ona tak :D...
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Neyse sende bir sıkıntı yoksa problem yok.. Tekrar geçmiş olsun kardeşim..
    Eyvallah sağol hacım

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sende bişey olmaması iyi. Adam her ne kadar iyi niyetli olursa olsun, yaptığı hata, iyi niyetli olduğu için affedilmemesi gereken bir hata. Affetmeyip napcan tabi orası da var

Sana bişey olmadığına sevindim Şurda 3 - 4 kişiyiz.

Madem motorda gidenler var, güzel tarafından bakıp biraz eğlenebilirsin de, yurt dışında göstergeler kaça bilmiyorum ama, kanuni fiyatlarına dün bakmıştım. Onlar yerine aliexpress'ten yada ebay'den güzel bi gösterge seti alabilirsin çok daha uyguna gelir. hem de daha güzel olur ( bence )

gidon ve kumandalar da öyle. kumandalar her ne kadar kablo bağlantısı vs özel gibi olsa da, biraz kes biç ile daha güzel kumandalar da uydurabilirsin

Depo dertli iş. Yenisi pahalı. Sen en iyisi 250'nin deposunu sök ona tak :D...
    Sigortadan yapılırsa yurtdışı işi yalan olur ama adamdan alırsam parayı o zaman olur.

Tabi 250deki depoyu takayım hem yeni bir benzin pompası olmuş olur motorun
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Ayna gelmeden gidon işini çözmek lazım hacım.. Bu arada arka tarafa Luggecarrier yaptırıyorum bir tanıdığıma. Kendisi demir işinden anlar ve IMES de krom kaplama işi yapan bir atölyede çalışıyor bir taşla iki kuş yani Kolay sökülüp takılabilen birşey olacak.. Arkaya çanta bağlamak amacında değilim sisivar ve mat, çadır...vb malzemeyi bağlayabileceğim bir demir olacak..

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Hacılar abiler kardeşler :D bi yardım edin
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16674973/detay

bu motora gözkoydum sahibi 8 aydır bende gel bak sıkıntısız diyor motoru tanıyan bilen var mı ? depoda göçük var dedi birde başka sıkıntı yok dedi ( bu analog km saaatlerinde km düşürülebiliyor mu ? motorun devir saati sıkıntılı imiş konjekktör sorunundan
    buna takılan bu konjektörün sıkıntı verme olasılığı var mı ? birde bu 30 binde bu motorların egsoz katolizörü değişmesi gerek diye bi yazı okumuştum vs vs

bana aranızda sıkı bilgi verebilecek olan var mı? alınır alınmaz işte şu kadar eder diye .

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacılar abiler kardeşler :D bi yardım edin
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16674973/detay

bu motora gözkoydum sahibi 8 aydır bende gel bak sıkıntısız diyor motoru tanıyan bilen var mı ? depoda göçük var dedi birde başka sıkıntı yok dedi ( bu analog km saaatlerinde km düşürülebiliyor mu ? motorun devir saati sıkıntılı imiş konjekktör sorunundan
    buna takılan bu konjektörün sıkıntı verme olasılığı var mı ? birde bu 30 binde bu motorların egsoz katolizörü değişmesi gerek diye bi yazı okumuştum vs vs

bana aranızda sıkı bilgi verebilecek olan var mı? alınır alınmaz işte şu kadar eder diye .
    1. Sürat saatinden km. düşürmek çocuk oyuncağı. Benim eski Cometin sürat saati bozuktu. İçini açıp bir kurcalayayım dedim, yanlışlıkla 34.000 olan km.sini 14.000'ne düşürmüştüm. O derece kolay yani Tabi ki satarken alan arkadaşa gerçek km.sini söyledim.

2. Konjektör eğer gerçekten MOSFET konjektör ise problem çıkarması neredeyse imkansız.

3. Herkesin malının bir fiyatı var. Ben olsam 6500-7000 arası birşey verir alırdım.

4. Egzoz katalizörü ne ola ki ?
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Sürat saatinden km. düşürmek çocuk oyuncağı. Benim eski Cometin sürat saati bozuktu. İçini açıp bir kurcalayayım dedim, yanlışlıkla 34.000 olan km.sini 14.000'ne düşürmüştüm. O derece kolay yani Tabi ki satarken alan arkadaşa gerçek km.sini söyledim.

2. Konjektör eğer gerçekten MOSFET konjektör ise problem çıkarması neredeyse imkansız.

3. Herkesin malının bir fiyatı var. Ben olsam 6500-7000 arası birşey verir alırdım.

4. Egzoz katalizörü ne ola ki ?
    :D yandık ozaman anlamamızın tek yolu geçmiş bakım faturaları oda imkansız tabi :D 8 aydır bu adamdaymış ve kesin km si düşürülmüş bu motorun gidip bakacağım cumartesi ayaklıklardan koltuktan dış yüzeyinden disklerden vs den anlaşılır ya iyi kötü :D öneriniz var mı bu konuda

egsoz katalizörü ne bilim ben ben :D gt250r ım vardı geçen sene o forumda okumuştum 30 binde değişmesi gerek yoksa piston başları kavruluyor motor çabuk ölüyor kimse bilmez demişti birisi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler