Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Nexus 250
    Gilera Nexus 250 kullanıcısı olarak niye bende burada yokum diyerek üye oldum ve bir merhaba demek istedim. 4 senedir sırasıyla 2000 model runner180, 2004 model runner 200, 2008 model runner200 ve son olarak Nexus 250 2008 model de karar kıldım, ve gerçekten güzel bir makina ama okuduklarımdan sonra demek ki bende bir sorun yokmuş diyebildim kendi kendime Ferco motordan yana, bizlere bir kaç soru sormak istiyorum, vartayör kayışı 300 lira civarında orjınalı bunun japon malı yan sanayi fiyatı ise 140 lira indirimli fiyatı sizce aradaki farka istinaden orjinal mi? yoksa yan sanayi japon malı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Hosgeldin arkadasım. 300 Lira dedigin kayısın markası varmı yoksa 'ferco KOL' markamı yuh ya.. 100 liraya Ümraniye sanayi icinde rulmancılar satıyor üstelik nexus 500 icin o fiyata gayette sorunsuz. Kan emicilere paranızı kaptırmayın bosuna

Motosikleti
    Gilera Nexus 250
    Teşekkürler öncelikle, markasını bilmiyorum ama ferco nun orjınal diye sattığı kayışın fiyatı 289,00 lira bence de yuh, bir yerde buldum orjınal japon malı kayıs indirimli fiyatı 140 lira,

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    arkadaşlar bu kayış olayından bende çok rahatsızım
    aynı dertten muzdaribim ama şöle bir çözüm buldum acıbademde bir servis var Kadir usta
    çatalcadan leventin vesilesiyle arıyorum derseniz (02163462699) yardımcı olacaktır ve Ferconun kullandığı kayışın aynısı.
    buarada Vespa servisi (sıradan usta değil) reklam amaçlı değil yardım amaçlıdır bilginize..
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    Gilera Nexus 250
    hocam biliyorum kadir ustayı az gitmedim runner180 için oraya ama araya bir takım olaylar girdi kendi ustama gidiyorum artık, garantisinden bile çıkaracağım motoru, 12.000 bakımı için 500 lira fiyat veriyorlar yetkili servisler neymiş garanti kapsamından çıkarmış başkası yaparsa, geçen sene ön panel gösterge tarafı su aldığından dolayı ferco servisine götürdüm, elemanlar gösterge etrafına silikon çekmiş bakım yapmışlar 110 lira fatura çıkardı, kardeşim bu garantili ürün nedir dedim, kulanıcı hatası dediler benim ne işim olur göstergeyle panelle resmen sömürüyorlar adamı motora bineceğine pişman oluyor insan böyle zihniyetler yüzünden

Bugün Ferco'dan aradılar motor hazırmış.Gittim aldım motorumu.Sorunun kaynağı hakikaten benzinmiş.İçindeki 95 oktanı temizleyip yerine aynı miktarda 98 oktan benzin koymuşlar(yarım depo).Bence bu hakikaten iş ahlakına yakışır bir incelik.Ayrıca motorun yazılımını güncellemişler.Maslak'tan Üsküdar'a kadar dinledim motoru sesten eser yok.Aynı sorundan muzdarip başka Vespa'lar da vardı Ferco'da.Arkadaşlar dostça bir uyarı yapayım galiba son dönemlerde petrol şirketleri karlarını artırmak için benzin oktanıyla oynuyor ve benzin kalitesini düşürecek işlemler yapıyorlar.Bu da enjeksiyonlu motorlarda avans vuruntusuna neden oluyor.Motorunuzdan devir düşürdüğünüzde zırıltılı bir ses duymaya başlarsanız sebebi benzin olabilir.Bana bundan sonra 98 oktan kullanmamı önerdiler ben de öyle yapacağım.Sizin de aklınızda bulunsun.Görüşmek üzere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 PM ----------

Bu arada yukarıdaki işlemler için hiçbir ücret talep etmeyen Ferco Motor'a teşekkkür ederim.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı rolanddes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Ferco'dan aradılar motor hazırmış.Gittim aldım motorumu.Sorunun kaynağı hakikaten benzinmiş.İçindeki 95 oktanı temizleyip yerine aynı miktarda 98 oktan benzin koymuşlar(yarım depo).Bence bu hakikaten iş ahlakına yakışır bir incelik.Ayrıca motorun yazılımını güncellemişler.Maslak'tan Üsküdar'a kadar dinledim motoru sesten eser yok.Aynı sorundan muzdarip başka Vespa'lar da vardı Ferco'da.Arkadaşlar dostça bir uyarı yapayım galiba son dönemlerde petrol şirketleri karlarını artırmak için benzin oktanıyla oynuyor ve benzin kalitesini düşürecek işlemler yapıyorlar.Bu da enjeksiyonlu motorlarda avans vuruntusuna neden oluyor.Motorunuzdan devir düşürdüğünüzde zırıltılı bir ses duymaya başlarsanız sebebi benzin olabilir.Bana bundan sonra 98 oktan kullanmamı önerdiler ben de öyle yapacağım.Sizin de aklınızda bulunsun.Görüşmek üzere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 PM ----------

Bu arada yukarıdaki işlemler için hiçbir ücret talep etmeyen Ferco Motor'a teşekkkür ederim.

Diğer açmış olduğunuz konu içinde bu yazıyı eklerseniz..iyi olacaktır..Herkes farklı yorumda bulundu..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    arkadaşlar motorun ön camına film çekmiştim birkaç hafta önce, iğrenç bişey oldu. dün söktüm camı. evde uğarşıyorum camla, filmi çıkarmak için. cam berbat oldu. neyse hazır cam elimdeyken bir şablon çıkardım. hatta bu şablonda biraz da kısa tuttum camın ölçüsünü. bugün de perşembe pazarına gittim, hırdavatçılar çarşısına. dükkanın adı birnur plexiglas, yeri çarşının içinde hemen caminin yanında. şablonumu verdim ve yaklaşık 15 dakka kadar bekledim. füme renkte kesmesini söyledim. bir yandan da beklerken nasıl birşey geleceğini merak ediyordum. baktım ki fıstık gibi geldi parça. maliyeti ise sadece 15TL. geçen aks motordayken bir cam getirdi, aynı şekil kesilmiş. özel döktürdüm deyip sana maliyetine 80 tl'ye bırakırım dedi

runnerciler

runner sp 180 sahibiyim...runneri olan arkadaşlarla dertleşmek isterim modifiye hakkında

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı sebastian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun ön camına film çekmiştim birkaç hafta önce, iğrenç bişey oldu. dün söktüm camı. evde uğarşıyorum camla, filmi çıkarmak için. cam berbat oldu. neyse hazır cam elimdeyken bir şablon çıkardım. hatta bu şablonda biraz da kısa tuttum camın ölçüsünü. bugün de perşembe pazarına gittim, hırdavatçılar çarşısına. dükkanın adı birnur plexiglas, yeri çarşının içinde hemen caminin yanında. şablonumu verdim ve yaklaşık 15 dakka kadar bekledim. füme renkte kesmesini söyledim. bir yandan da beklerken nasıl birşey geleceğini merak ediyordum. baktım ki fıstık gibi geldi parça. maliyeti ise sadece 15TL. geçen aks motordayken bir cam getirdi, aynı şekil kesilmiş. özel döktürdüm deyip sana maliyetine 80 tl'ye bırakırım dedi
    Peki Verdiginiz olculerde kesilen plexiglas cama oval acı yani bombe yapıldımı? yoksa istediginiz olculerde camı kesip kıvırmadan duz olarak'mı verdiler?

Motosikleti
    aynen öyle düz bir şekilde verdiler, ocakta ısıtarak bombe verdim cama. ocakta kolayca yapılabiliyor.

Motosikleti

Motosikleti
    arkadaşlar,
    dün arkadaşımın runner'ını çaldılar. garaja falan bırakmayanlar, tedbirleri arttırsınlar bence. çok çok dikkat edin.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    arkadaşlar,
    dün arkadaşımın runner'ını çaldılar. garaja falan bırakmayanlar, tedbirleri arttırsınlar bence. çok çok dikkat edin.
    Gecmiş olsun nerde calındı?

Onlem olarak ben en iyisi şok devresi hazırlayıp motora takmak olacak o zaman biraz zor tutarlar motoru...

Motosikleti
    sağolasın,
    motor şişli'de çalındı. şişli caminin bulunduğu yerin bir arka sokağında. arkadaşım gece saat 2 gibi su içmeye kalktım ve camdan motora baktım, yerinde duruyodu dedi. sabah da 7 gibi işe gitmek için dışarı bir çıkmış ki, bir bakmış motor yok. karakola falan gitti ama, o da biliyor bulunmayacağını. bütün kış aynı yerde durdu, hiç bişey olmadı. çocuk binmeye başladı, brandasını falan da çıkardı. dikkat çekti heralde motor. ben de tırstım şimdi. gerçi garaja bırakıyorum ama. sağa sola gittiğimde, icabında 1-2 saat bırakıyorum öyle. alarm falan mı taktırsam acaba. neyse arkadaşım şimdi sıfırdan başlıcak, asya alıcak. yaz ortası veya sonu onu da satıp değiştiricek. benim motoru da ona verebilirim, o zamana kadar satamazsam tabiki.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    sağolasın,
    motor şişli'de çalındı. şişli caminin bulunduğu yerin bir arka sokağında. arkadaşım gece saat 2 gibi su içmeye kalktım ve camdan motora baktım, yerinde duruyodu dedi. sabah da 7 gibi işe gitmek için dışarı bir çıkmış ki, bir bakmış motor yok. karakola falan gitti ama, o da biliyor bulunmayacağını. bütün kış aynı yerde durdu, hiç bişey olmadı. çocuk binmeye başladı, brandasını falan da çıkardı. dikkat çekti heralde motor. ben de tırstım şimdi. gerçi garaja bırakıyorum ama. sağa sola gittiğimde, icabında 1-2 saat bırakıyorum öyle. alarm falan mı taktırsam acaba. neyse arkadaşım şimdi sıfırdan başlıcak, asya alıcak. yaz ortası veya sonu onu da satıp değiştiricek. benim motoru da ona verebilirim, o zamana kadar satamazsam tabiki.
    Nişanlımın calıştıgı işyerindeki iş arkadaşının mondial motorunu calmışlar kapısının onunden. "işe gidip geldigim okadar cok sevdigim 5 para etmeyecek motorumu neden caldılar" diye isyan etmiş ve aglamış 1 ayı bulmadı motor bulundu hemde 2 şerefsiz hırsız motorun ustunde bulundu. polis ekibi motorun arkasında plaka kontrolu yapıyor, sahte plaka oldugu ortaya cıkıyor. kenara cekiliyor ve şase numarası kontrol edildigi anda yaka paca o 2 şerefsizi kelepceleyerek nezarete, motorda sahibine bildirilip teslim ediliyor ama işin acı bir yanıda, bu 2 hırsız yaşları kucuk oldugundan dolayı cocuk mahkemesine gonderilmiş goya. sonuc, 1 hafta sonra yine motor calarak başkalarının canını yakacaklar

Motosikleti
    bugün çanakkalede 2 motosiklet çarpışmıştı ve 3 kişi de hareketsiz yatıyordu. hepsinin üzerinde de gazete kağıdı vardı. birinin kaskı kağıt gibi yırtılmıştı resmen. muhtemelen 3ü de ölmüşlerdi. anlatmakla olmuyor ama, çok kötü bişey.

Motosikleti
    işte kaza, nette buldum. hepsi de ölmüş ya. videoyu kim çekmişse, biraz geç kalmış. biz yolda ilerlerken ambulans geliyordu. 3 kişiyi de götürmüş.
    motorlardan biri suzuki gsr 600

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    inanılmaz kotu yaaa allah rahmet eylesin.
    Neden bukadar hız motoru sevgisi var anlamıyorum

Motosikleti
    Piaggio x8 400
    Merhabalar,
    2008 model bir Piaggio X8 400 sahibiyim. Forumdaki mesajlara göz attım ama atladım büyük olasılıkla. Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir servis varmı?
    www.ADVenduro.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler