Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Arora Yeni Modeli Ar250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baska yorumu olan var mi veya motoru gorup bilgisi olan? Nasil oluyor da ustunde BMW markasi var bu motorun? BMW boyle dandik motorlarin kendi markasini kullanmalarina nasil izin veriyor peki?

Ben motoru gordum ve eger BMW web sayfasinda model ve ozelliklerini gorebilsem hic dusunmeden satan vatandasi arayip alacaktim motoru. BMW'de gorememek beni suphelendirdi, sonra da Google'daki aramamin bir netice vermemesi.

Sadece "Cin mali" diye bir cevap beni pek tatmin etmiyor, her nekadar Cin mali motorlar icin yazilan yorumlarin %99'u negatif olsa da.
    merhaba diver,

sanıyorum ki satıcı sizi kazıklamaya çalışmış. Sanırım motor piyasasına biraz yabancısın o yüzden baştan anlatayım. Olay şu, BMW markasının F650CS diye bir modeli var. Tüm BMW modelleri gibi çok çok kaliteli bir makine. 650cc motoruyla azımsanmayacak bir tork üretiyor ve çok dayanıklı. Bildiğin BMW işte.

Ardından Arora isimli çinli firma, bu modelin birebir kopyasını çıkartıyor (kasa olarak) tabi çin malı kalitesinde bir kasa bu. Üzerine de çin malı 250cc bir motor koyuyor ve bu şekilde satmaya başlıyor. BMW'ye özenip de parası olmadığı için alamayanlar bu makineyi alabilir. Gerçi çin malı 250cc makine için 6000 lira istiyorlar. Parası olmayan adam onu nasıl alacak orası muamma..

Sanıyorum ki size bu motoru satan satıcı, motorun üzerine BMW amblemi yapıştırmış. BMW'nin Arora diye bir modeli yok. F650 CS modeli var. Arora, çin malı motor üreten, diğer çin malları gibi bir marka sadece.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Merhaba ketchup,

Tesekkurler verdigin bilgiler icin.

Evet, motoru satmaya calisan arkadasin (belki de istemeden) bazi yaniltici bilgiler verdigini ben de daha sonra farkettim. Bana BMW Arora deyince, ben de ozellikle BMW motorlar hakkinda hic bilgim olmadigi icin (gerci digerleri hakkinda da yok ya, daha once yurtdisinda sahip olup kullandigim 50cc Yamaha scooter, Honda CG 125, Honda 250 ve 400 N disinda) once demekki BMW boyle yeni bir motor cikarmis 250cc gibi dusundum. Sonra acaba BMW Arora'yi alip uzerine kendi markasini mi basmaya basladi dedim (araba piyasasinda bu tur olaylar cok oluyor). Sonradan biraz daha arastirinca gordum ki Arora 250 T - BMW CS 650'nin bir kopyasi, silindir hacmi haric.

Gerci daha sonra bulup konustugum bayii bana motorun sasisinin Turkiye'de yapilip diger parcalarin Cin'den geldigini soyledi.

Galiba o motora 5000 kusur YTL pesin verip alana kadar gerek bu forumda yazilanlari, gerekse bu konuyu sordugum hemen herkesin soyledigi gibi Cin mallarini bir kenara birakip 2.el bir Japon motor alacagim galiba.

Herkese selamlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla dün bu motorun gerçeğini yani BMW olanını çalıştığım firmanın önünde gördüm. Diyeceğim o dur ki, bu kadar çirkin bir motoru BMW bile olsa almam. O depo üzerindeki eşya gözü o kadar kötü duruyor ki o kadar olur yani.

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    arkadaşlar ben 2. resimdeki 150-a yı kullanıyom. motor şekil olarak süper ama iç kaliştesi o kadar iii değil ben onu motora başlangıç olarak almıştım yaz başında satmayı düşünüyom..
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

BMW nin bu modelini bende sevmedim ama sifir Arora alana kadar
    Link teki ikinici el BMW akına bilir 5.500 YTL fiyatı var hemde borusan garantisi ile Bırusanın fiyatları ve garantisi ayrı konu tabi sadece tercih edip almak isteyen olursa diye.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

BMW nin bu modelini bende sevmedim ama sifir Arora alana kadar
    Link teki ikinici el BMW akına bilir 5.500 YTL fiyatı var hemde borusan garantisi ile Bırusanın fiyatları ve garantisi ayrı konu tabi sadece tercih edip almak isteyen olursa diye.
    O malesef 5.500 Euro.. Beni de heycanlandırdın beyav =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O malesef 5.500 Euro.. Beni de heycanlandırdın beyav =)

öylemiymiş valla kusura bakma kasti olmadi hicte dikkat etmedim ma ben modzilla ile bakmıştım € işareti var sanırım çıkmamış bende doğal olarak default YTL olarak düşünmüşüm af ola..
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    motorun duruşu hoşta çok pahalı yahu haddinden pahalı haysoung al daha iyi kanımca :S o daha agrasif duruyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    zaten bmw nin o motoru o kasada üretmesinin tek nedni aerodinamik yapısı ayrıca o motorun şekli değil motoru önemli üstündeki kullandığı motor altın gibi motor piyasadaki en kaliteli motrolardan biri akmaz kokmaz..

aroraya gelince tamamen kopyalamış çinli her zamanki gibi çakmış 250cc lik motoru gene her zamanki gibi satmaya çalışıyor 6 çok fazla 4 olsa alınırdı belki gene ben almazdım tabikide alan epey insan olurdu hatta egolarına yenik düşüp bmw amblemleri bile yapıştırırlardı :D ama en kötü senaryo alan niye alır derseniz vitrin amaçlı cafe önü motoru olarak alabilir görüntüsü gene havalı farklı duruyor

Motosikleti
    RACER 2000 S
    arkadaşlar bende 2. resimde olan ar 150-a modeli var sıfır aldım 4-5 ay oldu daha hiç bi aksilik çıkmadı motorda.
    ben motoru ilk aldığımdan beri castrol yağı kullanıyorum değişim zamanından önce yağını değiştiriyorum motoru gereksiz yormuyorum devirli kullanıyorum..ve her gün yaklaşık 70 km yol yapıyorum..motor saat gibi birazda düzgün kullanmayla alakalı olabilirmi yada şans ile mi desek...hızına gelince arkadaşımın arabasıyla denedik 120 ye yaklaşıyo..(Bayır aşşağı geçiyo)..ayrıca rodaj süresincede hiç denilen gibi 50 veya 70 ilede kullanmadım aldığımdan beri yola çıktığımda 100 ün altına inmedim...bu çin mallarında en çok sorun olan titreme bende yok mesela...dedim ya ya şans işi bu motorlar yada özenli bakım ve kullanım...
    ama tek şikayetçi olduğum konu servisler...evet gördünüz arkadaş reklam yapıyor ama beygir gücünden bihaber..komik değilmi..ben motoru ilk bakımına 500 km götürdüm servisine yetkiliye dedim ilk bakımına geldim diye adam ne dese beyenirsiniz..abi ilk bakımda ne yapcaz buna...)
    hemen aldım motoru doğru eve yoldan bide castrol yağ kendim değiştim yağını..anlıcanız garantiden çıktı motor artık garantisi ALLAH a kalmış yani......
    UgurCanSoylu bunu beğendi.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution

yukarıda ki iki model bmw f650 cs bire bir aynısını yapmış adamlar görünüş itibari ile onlarda aşşağıdaki fotolarda

[COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

neye koptum biliyomusunuz
    adamlar bmw amblemini de taklit etmiş

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baska yorumu olan var mi veya motoru gorup bilgisi olan? Nasil oluyor da ustunde BMW markasi var bu motorun? BMW boyle dandik motorlarin kendi markasini kullanmalarina nasil izin veriyor peki?

Ben motoru gordum ve eger BMW web sayfasinda model ve ozelliklerini gorebilsem hic dusunmeden satan vatandasi arayip alacaktim motoru. BMW'de gorememek beni suphelendirdi, sonra da Google'daki aramamin bir netice vermemesi.

Sadece "Cin mali" diye bir cevap beni pek tatmin etmiyor, her nekadar Cin mali motorlar icin yazilan yorumlarin %99'u negatif olsa da.
    bmw ile uzaktn yakından alakası yok
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw ile uzaktn yakından alakası yok
    senin bu konuyla uzaktan yakından bi alakan olmadığı kesin
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu konuyla uzaktan yakından bi alakan olmadığı kesin
    :D:D
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bmw logosu 1 lira, alıp yapıştır üstüne, tamda orjinal bmw ile aynı yerde, aynı ebatta. artık bmw kullanıcısısın

"mesela ben arora alacaktım, bu yazıları okudum vazgeçtim" motorumdan memnunum ama alcak olsam böle düşünürdüm şimdi
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bide üstüne BMW yapıştırmış ha.... Vay utanmaz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc. ve 150kg. bir motor için 13hp çok yetersiz.
    Fiyatı makul olsa belki orta sınıf olarak tercih edilebilir. Ama ben hiç kullanıcısa rastlamadım bu motorun şimdiye kadar. Arora'nın servis ve parça yaygınlığını ve işçilik kalitesini de bilmiyorum. Kısaca bu motorun satılması biraz zor görünüyor bana. Zaten yollarda hiç görmediğimden, satış grafiğinin de beni yalancı çıkaracağını sanmıyorum; bu şekilde motor satamazlar. Gidip o paraya 29hp Hyo almak var; sonuçta kalitesi Çinlilerden daha yüksek ve 2005'den beri aktif olarak piyasada kullanılan bir motor. Birçok kişinin de aynı şekilde düşündüğüne eminim.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorun, daha doğrusu BMW'nin bu modelinin tipini gerçekten çok beğendiğimden, İstanbul'a gittiğim bir zamanlar, Sirkeci'de incelemiştim. Nakit 5500'e bırakırım demişti, geçtiğimiz yaz.. Tipi gerçekten BMW ile bire bir aynı, motora bindim ama, üzerinde 10 saniyeden fazla durmadım sanırım.. Malzeme kalitesi gerçekten çok kötüydü.. 5 Metreden fazla yaklaşmadığın sürece göz alıcı bir görünüşü var. Ama 5 metre görüş alanının içine girince ben BMW değilim ben Çin malıyım ve en fazla 2500 bilemedin 3000 Lira ederim diye bağırıyor sanki motor. Evet o görünüşle belki 6000 lira edebilirdi, ama plastik aksamından tutunda, göstergelerine kadar heryeri çok kalitesiz. (Kullanan arkadaşlar kızmasınlar, kaldı ki kullanan bir tek kişi dahi görmedim henüz, tamamen kişisel yorumumdur..)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

evet arkadaşlar yorumlarınız iyi güzelde tabiki herkezin kendi fikri ve herkesin kendi tercihi. Ben bir Arora Ar 250 kullanıcısıyım evet ben 5.500 aldım ve motorumdan çok memnunum ne malı oldugu okadar önemli degil benim için önemli olan motorun bakımlarını zamanında yaptırmak ve iyi kullanmak hangi motora bakmassan o motor belirli bir zaman sonra sorun çıkarır zaten . Arkadaşlar ben kullanıyorum 8 ay oldu gitmedigim yer kalmadı ama bir arızasını görmedim ve memnunum binen kişi daha iyi bilir herhalde diye düşünüyorum .

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler