Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Honda Africa Twin XRV 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir dostum. Başta BMW'nin 1100 RT'si olmak üzere hondanin diğer rakipleride güçlü touring ve enduro tipi makinalar piyasaya sürünce honda afrika twin ile bunlara karşı koyamayacağını anlayıp piyasadan çekti. Yerine varadero'yu sürdü...
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni africa twin 1000cc

aslı var mıdır? neler oluyor?
    peki bu yeni africa???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu yeni africa???

Honda'nın bu kadar enduro'nun üzerine birde 1000 cc'lik Afrika twin ekleyecegini zannetmiyorum. En azından türkiye pazarına.. Kime satıcak abi? ama arz talep meselesi tabiki.

Dipnot : Yeni afrika twin çok güzel görünüyor.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Yeni Africa çok etkileyici görünüyor. Bu modelin fanatikleri ne diyecek bakalım.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Yeni AT hikayesi hikaye, amatör bir İtalyan'ın tasarımlarından ibaret, güvenin bana. Hatta buralarda bir yerde adı da vardı ama...

Dikkat ederseniz arka TA, ön Vara formatında, güzel bir Photoshop işi.

mutto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    50TT, XRV 750
    Africa topiği hareketlenince sevindim amortisör keçesi arıyordum bende. Duyan bilen varsa şayet sevinirim. Sevgiler saygılar herkese
    Kuyuya taş atan kişi

Motosikleti
    BMW F 650 ydi Şu An AFRİCA TWİN
    Arkadaşlar Africa Twin sahibiyim yaklaşık 2 ay oldu alalı fakat bi türlü tripmetredeki saati ayarlayamadım:( yardımcı olurmusunuz??
    [B]VeNi ViDi ViCi Yedi İçti...[/B]

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Adjust tusu ana tusumuz, Bu tusa ve time reset tusuna basılı tutuyorsun 3-5 saniye sonra göstergede değiştirebileceğin ibare yanıp sönmeye başlar. mesela saat yanıp söner. up-down tuşlarıyla saat ayarını yaptıktan sonra adjust tusuna tekrar basıyorsunuz(uzun süre değil) bu sefer dakikaya geçer onuda aynı şekilde up-down tuşlarıyla ayarlıyabilirsin.
    Reset yazan tuşlarda time a basarsan saati, trip e basarasan o an ekranda hangi trip varsa (trip1, trip2, trip- gibi) onu sıfırlar. Mode tusundan da trip1-trip2 şeklinde değişimi yaparsın.
    Hiç olmadı atlarsınız motora yarım saatte muğlaya gelirsiniz ben elimden geldiğince yaparım ayarları, bende tam biliyorum diyemem çünkü.
    Sadece benzin için trip1 seçeneğini (ne zaman benzin almam gerekir diye, yedeğe düşürmeden almaya çalışıyorum, benzin pompası arızası olmasın diye) ve saati kullanıyorum.
    Başka yardımcı olabileceğim bir şey varsa burdayım. motorunuz kaç model ?
    Bende saati ayarlamayalı baya oldu. bu şekilde değilse haber verinde doğrusunu yazayım. Tripmetre önümde olsa hemen ayarlarımda, yazarken biraz zor oluyor anlatması
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

Motosikleti
    Tamam usta deniycem bu akşam

Motosikleti
    Teşekkür ediyorum yardımınız için hele şükür saati ayarladım...

Motosikleti
    Yamaha dragstar 650
    selam herkese.yeni aldigim africam la yaklasik 3000 km yol yaptim ve daha once neden almamisim diye cok dusunup hayiflandim.kapida yattikca insani huzursuz eden surekli sanki seslenip hadi kopalim baska sehirlere ulkelere diyen uzerindekine inanilmaz guven veren bir makine.en sevdigim yonu de trafikte isiklarda falan beklerken yandakilerin motoru uzun uzun incelerken en son sizle goz goze gelmesi..2000 model 60 binde ama hala cok genc ve dinamik duruyo.sanirim allah izin verirse cooook uzun seneler surecek bir beraberligimiz olacak.ama tek sorun africa sahipleri ile organize bir toplanti gibi bir durumun olmamasi sanirim cunku internetten arastiriyorum pek forumlarda rastlamadim.

Motosikleti
    Yamaha dragstar 650
    ve bence tek eksik olan sey 6. vites.bircok kez yolda debriyaja basip 6. vitesi aradigim oldu.

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM

Africa Africa ahhh Africa

Vallahi arkadaşlar,baştan sona bütün yazılanları okudum ve resmen ağzımın suyu aktı.O kadar motordan Africa twin kadar övgü alan bir motor daha duymadım.
    Tam bir motor hastası olarak param hazır olsa bide temiz yüksek kilometrede bulsam hemen alırdım Bu motor üretilmediği için kafama sadece şu takıldı;acaba yedek parçası bulunurmu?Bide 2001 modelden yükseğini bulamıyorum ve fiyatlar baya yüksek.Bunun sebebi ne olaki.
    Saygılar.
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Esad yanlış hatırlamıyorsam en son model 2002. 2003 modeli yok ve eskimeyen,yıpranmayan bir dost,yedek parça sorunu olacağını zannetmiyorum,benim ki suzuki 1993 model halen istanbuldan ambalajında ve katalog numarasına göre geliyor,e biraz pahalı ama olsun ne ka ekmek o kaa köfte misali,

Motosikleti
    Eğer alınacaksa o zaman 2002 yada, varsa eğer en son 2003 lerden almak avantajlı olur sanırım.90 model ve 2000 model arasında motor alınırsa buda 20 ila 10 senellik arasında motor almak demekki,motor baya yıpranmış olabilir.Africa kullananlarda zaten asfalttan dışarılara çıkıyorlar motor yıpranmış olabilir.Sadece asfalt motoru olsa asfaltta aşınma az olur der rahatlıkla alabilir insan.Bir motor bulunursa mutlaka bir africa ustasına göstermek lazım.Bu aralar ciddi ciddi kafayı bozdum Africayla.Allahım benimde pırıl pırıl bir Africam olsa.Yoksa gözüm açık gidecek
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

Motosikleti
    Honda Africa twin
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esad yanlış hatırlamıyorsam en son model 2002. 2003 modeli yok ve eskimeyen,yıpranmayan bir dost,yedek parça sorunu olacağını zannetmiyorum,benim ki suzuki 1993 model halen istanbuldan ambalajında ve katalog numarasına göre geliyor,e biraz pahalı ama olsun ne ka ekmek o kaa köfte misali,

son olarak 2003 te üretildi.2004 ü yok yani.bu tip motorlarda modelinden çok temiz olup olmadığına bakmak lazım.km si önemli tabiki ama artık herkes 20 tl verip istediği km ye indiriyo ki bu çok alçakça bi durum ama yapıyolar.sanırım 2000 de kasasında bi değişiklik oldu.bende 2000 modeli var ve inanılmaz bir motor oldugunu söyleyebilirim.

Motosikleti
    Crixus:
    Son olarak 2003 te üretildi.2004 ü yok yani.bu tip motorlarda modelinden çok temiz olup olmadığına bakmak lazım.km si önemli tabiki ama artık herkes 20 tl verip istediği km ye indiriyo ki bu çok alçakça bi durum ama yapıyolar.sanırım 2000 de kasasında bi değişiklik oldu.bende 2000 modeli var ve inanılmaz bir motor oldugunu söyleyebilirim.

Kardeş inanılmaz motor demekle neleri kastediyorsun anlatırmısın?Merak ediyorum.

Motosikleti
    Honda Africa twin
    bu benim şahsi fikrim..bu tarz motorlardan hoşlanan biri olarak söyledim bunu.bence sınıfının en iyisi diyebilirim arıza yapmaması yakıt sarfiyatı yol tutuşu gücü.....zaten forumlardan da araştırırsan africa için neler söylendiğini neler yazıldığını görürsün...tabi dediğim gibi bu tarz meselesi başkası içinde başka motorlar inanılmazdır..

Motosikleti
    Bende bu aralar africa ya takmış durumdayım.Tipi çok hoşuma gidiyor.Ama malesef piyasada fazla satılık bulunmuyor.Çoğu 2000 den aşağı.Km leri doğrumu bilmiyorum.60 beygir bu kalıpta bir motor için yeterlimi acaba.Kasayı rahatlıkla her koşulda taşıyabiliyormu?En son 2003 model var deniyor ama hiç o modelde satılık yok.2002 bile yok.90 lı yılların modeli bile olsa gönül rahatlığıyla alınabilirmi acaba.Bide çok para istiyorlar.Alınan motora ne kadar masraf yapılacak onuda kestirmek güç.İstanbul içinde kullanmak için,ara sırada dışarılara açılmak için uygun bir motor mudur,yoksa çok mu gelir.

Motosikleti
    Honda Africa twin
    motorun gücü kasası için emin ol yeterli.piyasada bunlarda fazla satılık bulamazsın çünkü alan bi daha da satmak istemiyor.km konusuna gelince yukarda yazmıştım bir çok insanın 20 tl verip km yi düşürdüğünü duyuyorum.o yüzden bu konunun garantisi yok.ben 2 ay oldu alalı ve sadece yağını koydum ve hergün 70 km yol yapıyorum iş ev arası.arada sırada da dışarı açılıcam işallah vakit bulursam.yani temizini bulursan eğer kaç model olduğunun çokta önemi yok bence.bunların anahtar değmaden 250 bin 300 bin gittiği söyleniyo.forumlardan araştır biraz herkesin ortak fikri en sorunsuz arıza yapmayan motosiklet olduğunu göreceksin.yakıtı da bence kasasına ve motor gücüne göre gayet iyi...basarsan sıkıştırırsan 5.5 litreye kadar çıkıyo..yok eger 100 110 la giderim sıkıştırmam dersen de 4.5 litre kadar yakıyo.

Motosikleti
    Alıntı Crixus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun gücü kasası için emin ol yeterli.piyasada bunlarda fazla satılık bulamazsın çünkü alan bi daha da satmak istemiyor.km konusuna gelince yukarda yazmıştım bir çok insanın 20 tl verip km yi düşürdüğünü duyuyorum.o yüzden bu konunun garantisi yok.ben 2 ay oldu alalı ve sadece yağını koydum ve hergün 70 km yol yapıyorum iş ev arası.arada sırada da dışarı açılıcam işallah vakit bulursam.yani temizini bulursan eğer kaç model olduğunun çokta önemi yok bence.bunların anahtar değmaden 250 bin 300 bin gittiği söyleniyo.forumlardan araştır biraz herkesin ortak fikri en sorunsuz arıza yapmayan motosiklet olduğunu göreceksin.yakıtı da bence kasasına ve motor gücüne göre gayet iyi...basarsan sıkıştırırsan 5.5 litreye kadar çıkıyo..yok eger 100 110 la giderim sıkıştırmam dersen de 4.5 litre kadar yakıyo.
    Crixus,iki ay önce aldım diyorsun.Sen nerden buldun acaba africa'yı?Kaç model afrikan,kaç kmde idi?Aldın alalı yağ hariç hiç bir masraf yapmadınmı?Birşey daha;uzun yol yaptınmı,eğer yaptıysan,motor 140 160 la felan uzun süre rahatlıkla seyredebiliyormu?Teşekkürler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler