Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Kymco people s200 yoksa SYM HD 200 mu????

Motovento
    REKLAM ALANI
    sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HD 200 ün 3,5 beygir fazlası var ve duyumlarıma göre daha fazla yakıyor. Çünkü Joyride dada aynı motor var ve 4 litrenin altına pek düşmediğinden bahsediyordu bi kullanıcısı. Bence istambul trafiginde altınızdaki scooter ne kadar güçlü ise o kadar iyidir. People'ın 12 beygir ve 12nm torku biraz yetersiz. 163 cc nin hakkını pek veremiyor SYM de parça sorunu ve distiribütör mevzusundan insanı korkutuyor.

İki modelde gençlere pek hitap etmiyor ve demode dizayna sahipler ama çok kullanışlılar..
    arkadaş bence 163cc nin hakkını allah için çok iyi bir şekilde hiç zorlanmadan,yıpranmadan veriyor, ayrıca agırlık oranı nerdeyse 20kg cıvarında kymco daha hafif boydan ise 15 cm kadar kymco kısa bu farklarıda motor hacmine koyarak kıyaslarsan aşşagı yukarı bence kymco ekonomik ligi parça bollugu konusunda sym den üstün çıkar ayrıca kymco nun parçası daha ucuz,, bakımı daha az daha dayanıklı daha şık daha gösterişli farları daha çok aydınlatıcı arkadaşımda sym hd 200 var, arasıra değişerek kullanıyoruz. o bile kymco almadığına pişman kymco nun kullanımı sym ye göre daha rahat konforlu sym nin motoru daha sesli çalışıyor ayrıca azıcıkta titreşim var, kymcoda titreşim yok, parça olarak düşünecek olursak kymco sym den yan yana gelince daha kaliteli oldugu daha bariz görünüyor.sakın yanlış anlamayın zira ben ikisinide yan yana getirerek binerek inceleyerek aldım, ikisi arasında tercih her zaman kymco tarafı ağır basıyor,

ayrıca şunuda belirtmek isterim, su s0ğutmalı oluşu bence motorda avantaj değil bana göre fuzili masraf, bakın bizim apr da enduru tipi 1100 BMW motor var,modeli 1997 model hava soğutmalı arkadaşa sordum, hiç hararetle sıkıntı yaşadın mı diye, asla yazın en sıcakta bile yaşamadım dedi, ayrıcada yazın hersene antalya, mersin, adana gibi illerede gidip geliyor, bakın su soğutmanın okadarda önemli olmadığı ap açık ortada bence motorun hava soğutmalı olması, daha büyük avantaj, sebebi bizim millet dogru dürüst yagına bakmıyor ki suyunada baksın çoğunun motoru su soğutmalı olsa , hemen herğün biri çıkar suzuzluktan motoru yaktım der,
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

titreşim derken kingman 30 nikli arkadaş şöyle yazmış

Vibrasyon konusuna gelince benim yazlıkta bi tane kymco var.1 saat gezdiğim zaman ellerim avuçlarım titreşimden uyuşuyo.Motordan indiğim zaman dizlerim tutmuyo yürümekte zorluk çekiyorum.Şimdi CBF250 ile 3 gündür günde 2-3 saat geziyorum.Hiç bir problem yok.5 saat üstünden inmesem yine de rahatsız edici bir durum olmaz.Tabiki sakin kullanıyorum.Şehir içinde devirli kullanımda iş

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim derken kingman 30 nikli arkadaş şöyle yazmış

Vibrasyon konusuna gelince benim yazlıkta bi tane kymco var.1 saat gezdiğim zaman ellerim avuçlarım titreşimden uyuşuyo.Motordan indiğim zaman dizlerim tutmuyo yürümekte zorluk çekiyorum.Şimdi CBF250 ile 3 gündür günde 2-3 saat geziyorum.Hiç bir problem yok.5 saat üstünden inmesem yine de rahatsız edici bir durum olmaz.Tabiki sakin kullanıyorum.Şehir içinde devirli kullanımda iş
    bak yakında yalandan, felç olursanda karışmam....

bunu ben söylemedim söyleyen 250 lik hondadaki titreşimin azlığını göstermek adına yazmış benimde ilgimi çekti bu arada honda 250 lik motoru da hiç sevemedim bunuda belirteyim.

Motosikleti
    HERO HUNK
    suda batmayan adam sym hd 200 ile kymco s 200 yarışı arasında hangisi geçer?
    kusra bakma işin gücü bırakmış, yarışa kalkmışsın aklını kullan ekonomik olana bak, zaten milletimiz ekonomik krizde kusra bakma bu krizde kimse yarışmaz senle,her kes az yaksın diye nerdeyse karbiratörünün memesini küçültüyorlar ki benzin tasarufu sağlamak için sen bu arada yarışa kalkıyorsun biz her şeyin hem en iyisine hemde en ekonomiğine bakarız, zira çöpe atacak lüx için paramız yook....

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie

Bu topicteki ilk mesajımda

Kymco People S 200 henüz alalı bir ay olmuştu kullanımı hk. fazla yorum yapamazdım.
    Ama artık 2500 km. ye geldim dağ-tepe banamısın demeyen bir scooter bu model. İki kişi tek kişi farketmiyor aynı hızı koruyabiliyorsun ayrıca titreşimde neymiş acaba???
    Bir kere motoru çalıştır selenin üzerine sehpa gibi çay-kahve fincanı koy iç hiç etkilenmez ki sürüşü desen yağ gibi akıp gidiyorsun ne yorulması gezmeye doyamıyorsun.
    İşte gezilerimden birkaç fotoğraf;

Öndeki kısa rüzgarlık çok faydalı.

Tarla gibi yerlerde bile rahatlıkla kullanım.

Kartepe'nin dili olsada konuşsa gezilerimi

Böyle bir stop lambası kaç scooterde var?

Gösterge panelindeki tasarımın güzelliğine bakın.

kusra bakma işin gücü bırakmış, yarışa kalkmışsın aklını kullan ekonomik olana bak, zaten milletimiz ekonomik krizde kusra bakma bu krizde kimse yarışmaz senle,her kes az yaksın diye nerdeyse karbiratörünün memesini küçültüyorlar ki benzin tasarufu sağlamak için sen bu arada yarışa kalkıyorsun biz her şeyin hem en iyisine hemde en ekonomiğine bakarız, zira çöpe atacak lüx için paramız yook....

motor bence zevk aracıdır bana göre deri ve hızlı gitmeyen motor isterse dünyanın en kaliteli motoru olsun bana gelmez benim bindigim motor seri hızlı ve atak olmalı yavaş yavaş kalkıp 200 giden motor da beni tatmin etmez ışıklarda kalktım mı arkamda nal toplatmalıyım aldıgım motorlar hep böyleydi böyle de olacak yok motor aşınırmış yok bozulurmuş kafama takarak motora binmem asılırım gaza 93 yılından beridir böyle oldu bu zevk meselesi bazısı yavaş giderek zevk alır bazısı hız bazısı ise görüntü den zevk alır
    bu arada ekonomik olarakta dün ölçüm yaptım 7 liralık benzinle 81 km gidiyor benim kullanışımda fon dip daha ne isterim ki

Motosikleti
    HERO HUNK

Trafik Canavarı Olma

motor bence zevk aracıdır bana göre deri ve hızlı gitmeyen motor isterse dünyanın en kaliteli motoru olsun bana gelmez benim bindigim motor seri hızlı ve atak olmalı yavaş yavaş kalkıp 200 giden motor da beni tatmin etmez ışıklarda kalktım mı arkamda nal toplatmalıyım aldıgım motorlar hep böyleydi böyle de olacak yok motor aşınırmış yok bozulurmuş kafama takarak motora binmem asılırım gaza 93 yılından beridir böyle oldu bu zevk meselesi bazısı yavaş giderek zevk alır bazısı hız bazısı ise görüntü den zevk alır
    bu arada ekonomik olarakta dün ölçüm yaptım 7 liralık benzinle 81 km gidiyor benim kullanışımda fon dip daha ne isterim ki
    acun kardeş, fazla sürat içindeki trafik canavarını uyandırır, lütfen hızını kes içindeki trafik canavarınıda öldür derim. motorunu normal trafik kurallarındaki hız sınırlarında kullanmanı tavsiye ederim,zira bizim türkiyenin yolları aşırı sürat için yeterli değil, ama ille de sürat yapıcam dersen seni fedarasyona bildirip motosiklet yarışlarına kaydını yaptıracagım, bakarsın ikinci sofuoğlu olup çıkarsın,o zamanda bana dua edersin............... ayrıca ordaki motosiklet yarışçılara dikkat etmeni tavsiye edrim,nedeni seni nalbant yapabilirler,,,

keşke biri öyle bir babalık yapsa diye bekiyorum aslında
    küçüktende olsa başlayalım bu işe dedik ama sponsor olmayınca olmuyor. nal toplama işine gelince dogrudur. bir şey diyemem.iman ile paranın kimde olduğu belli olmadığı gibi nice yarışcı olmayan insanlarımız var .allahtan kabiliyetli
    93 yılından beridir. yaz kış demeden motora binerim elhamdülülillah kazam vaki degildir.her sene 20 bin ile30 bin arası km yaparım sadece zevki olarak iş icabı falan değil uzun yolu severim . geçen sene 350 km kar ve tipi yagarken araçlar yol kenarlarına uçmuş çekici ile çekilirken bende kar üstünde yolculuk yapıyordum. benzinlige girdigimde benzinlik sahipleri şaşkın bir şekilde delimisin dediler. motorculuk zaten akıl işi degildir. hastalıktır.
    normal trafik kuralları uzun yolda 78 ile gitmemi söylüyor. malesef uzun yolda bu mümkün degildir. magara çagındaki kurallar işliyor.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    [QUOTE=sudabatmayanadam;1500258]sevgili kardeşim, kymco derki tüm bakımlarını kendi servisinde yaptır, 100.000 km motor garantin var diyor isterseniz, kymco servisi fikirtepedeki aydın motora sorabilirsiniz, ben sordum , aydın bey doğruladı. yeterki bakımlarını aksatmadan yaptırsın korkmasın arkasında silkar gibi büyük kuruluş var dedi...

bu işler o dedi bu dedi ile olmaz resmi belge ile olur, senin servis ya bu işi bilmiyor ya da motoru 100.000 km dayanır anlamında söylemiştir.
    bana bir tane resmi belge göster 100.000 km. resmi garanti olduğuna dair, motorun 100.000 km dayanması başka şeydir, 100.000 km garanti verilmesi başka şeydir. herhangi bir kymco bayi yada servise gidip garanti belgelerini incele bakalım kaç km. yazıyor.
    100.000 km dayanması konusunda şüphem yok, bakımlarını sürekli zananında yaptırdıktan ve dikkatli kullandıktan sonra yapıyor ben örneklerini gördüm.
    ama 30.000 km yada 2 yıl dolduktan sonra bütün bakımlarını servisinde de yaptırmış olsan hiç bir servis sana garanti kapsamında işlem yapmaz, yapamaz. çünkü kanuni garanti süresi dolmuştur. servis istese bile silkar kabul etmez.
    eğer şüphen varsa silkar'a meil çek sor resmi garanti nedir diye.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    HERO HUNK
    ben silkara sordum aynen söylediklerimin arkasındalarmış,tüm servisler bunu gayet iyibildiklerini inanmayanların silkara telefon açıp bizzat teyit almalarını ayrıca öneririm. baban bile bu garantiyi vermez daha ne olsun ki, yani MARKAN KYMCO İSE KORKMA, yoluna devam et

Motosikleti
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben silkara sordum aynen söylediklerimin arkasındalarmış,tüm servisler bunu gayet iyibildiklerini inanmayanların silkara telefon açıp bizzat teyit almalarını ayrıca öneririm. baban bile bu garantiyi vermez daha ne olsun ki, yani MARKAN KYMCO İSE KORKMA, yoluna devam et
    SEVGİLİ KARDEŞİM; çok açık ve net olarak soruyorum; açık ve net cevap istiyorum. yuvarlak kelimeler yazma. kymco ların garantisi ne kadarmış belge ile ispat etmeni istiyorum. ben 2 yıl yada 30.000 km olduğunu ispat ederim hemde 3 tane 2008 model, 1 tanede 2009 model KYMCO aldım hepsinde de aynı. ayrıca servisi ve 3 tane bayisi de arkadaşım ve tanıdığım.
    neyin arkasındaymış silkar. sattığı motorlara 2 yıl ve 30.000 km garanti belgesi koyan SİLKAR. bundan farklı bir şey söyledilerse belge ile ispat etsinler lafla değil. motoru 100.000 km dayanır lafı GARANTİ DEĞİLDİR, BEN RESMİ OLARAK VERİLEN GARANTİDEN BAHSEDİYORUM. VE TEKRAR SORUYORUM;
    BANA 1 TANE 100.000 KM GARANTİLİ OLDUĞUNA DAİR MOTOR İLE VERİLEN GARANTİ BELGESİ GÖSTER.

kim veriyor 100 bin garanti ya zaten verdikleri 30 bin garanti içinde bile motoru garantiye sokmamak için ugraşı verir ken 100 bin garantinin aslı olmaz

Motosikleti

işte belge.

RESİMLERİ ORJİNAL BOYUTTA GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

Motosikleti
    HERO HUNK
    sevgili kardeşim senin motorun SYM diye sen güvenmeyebilirsin, sen güvensende, güvenmesende senin için önemli değil, zira senin kymcon yok, ben şahsen silksr gibi büyük firmaya güveniyorum... zaten bir firmaya güvenmiyorsan malını alma derim..

“Dünya üzerinde defalarca çeşitli kalite ve performans ödülleri alan SYM'nin Motoran ile yaptığı işbirliği, kuşkusuz motosiklet meraklılarını da heyecanlandırıyor. Bu üretim kararı, tüketicinin artık üst segment motosikletlere de, uygun fiyatlarla sahip olabileceği anlamına geliyor. Özellikle SYM scooterlarının çok yaygın olduğu, İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkeler ile Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika ülkelerine de İzmir'de üretilmiş motosikletlerin satılması önemli bir gelişme olarak göze çarpıyor.”

Sym Yönetim Kurulu Başkanı Chou Ken Yuan da, müşteri gereksinimlerini öncü ürünler üreterek karşılamayı planladıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Türkiye'de motosiklet sektörüne lokomotif olabileceği düşünülen Motoran AŞ ile bu amaç doğrultusunda el sıkıştık. SYM ailesinin fertleri olarak, başarının temelinde sağlıklı ve dürüst ticari ilişkilerin yattığına inanıyoruz. Bayi ve servis ağımızı bu gerçeklerden yola çıkarak titizlikle oluşturduk. Bizler kurumsal yapımızda, entegrasyon, verimlilik, yenilikçilik ve müşteri tatmini gibi değer yargılarına odaklı yapılanırken, bayi ve servislerimize sağlayacağımız zamanında ve kaliteli ürün hizmetinin, aynı şekilde tüketicilere de yansıyacağına inanıyoruz

bu da sym ile motoran arasındaki anlaşmayla sym nin bütün parçalarının teminin de sıkıntı olmayacagının bir belgesidir.

Motosikleti
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim senin motorun SYM diye sen güvenmeyebilirsin, sen güvensende, güvenmesende senin için önemli değil, zira senin kymcon yok, ben şahsen silksr gibi büyük firmaya güveniyorum... zaten bir firmaya güvenmiyorsan malını alma derim..
    sende algılama güçlüğü var galiba; demogoji yapma sorulan soruya cevap ver.
    100.000 KM GARANTİSİ OLANA HAYATINDA 1 TANE KYMCO GÖRDÜNMÜ.?
    biz neden bahsediyoruz, sen hangi telden çalıyorsun. bu sitede benden daha fazla KYMCO hastası olan sanırım yoktur. ben sadece geçen yıl 4 tane sıfır KYMCO aldım. bu yıl fiatları anormal arttığı için yine tawian malı ve kymco ile aynı fabrikada üretilen aynı kalitede SYM aldım.
    silkara güveniyormuşşsun, neyine güveniyorsun, silkar senin babanmı. ki kayıtsız şartsız güveniyorsun.? ben babama bile güvenmem. motorun garantili ise garantisi dolsun bakalım görüşürüz. demekki sen daha servislerin eline düşmemişsin pek haberin yok dünyadan anlaşılan..

Motosikleti
    SYM
    SYM diyorum...

sym yi bilen bilir

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    bende sym çok görmeye başladım..bitane gts var eve giderken sürekli görüyorum...zaten fabrikası izmirde..kafama yatıyor..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler