Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Sağol.
    Gönlümden geçen 2.el dl 650 veya BMW her ikiside sorunsuz.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    hayırlı olsun.en azından bu motosikletten paranın karşılığı almışsındır zaten.imkan varsa değiştirmek en iyisi.benim için uzak markalar henüz ama olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Niye moralinizi bozuyorsunuz?.
    Bu memlekette otomobil üretilmezken her türlü vasıta çatır çatır gezerdi yollarda.
    Ben 1987 de 57 model bir chevy almıştım onu bile çok uzun süre sorunsuz kullandım.
    (mesela kapı içi cam makinası olarak Murat 124 ün aksamlarını kullanmıştım,otomatik sibob fişeklerini sarı kaynağı ile sabitleyip ayarlanabilir hale getirmiştim)
    Bu memlekette 302 mercedes'e 520 man krank mili uyduran ustalar var.
    Tornacılar var,tesviyeciler var.Sorun varsa çözüm de elbet var.
    O 1 mm farklar muhakkkak aşılır,olmazsa yenisi yapılır.
    ufak tefek aksaklıklar yüzünden motor keyfimize kendi kendimize limon sıkmanın ne gereği var ki.
    Viceroy dostum çakma balata kullandığından bahsediyor.Sanki orijinal balatalar bilgisayar kontrollü tam otomatik makinelerde el değmeden yapılıyormuş gibi.
    Orijinali de bir anlamda çakma.Üstelik orijinal balatanın kalitesi tartışılır.Ama biz
    en iyi kalite balatayı çaktırma şansına sahibiz
    Kaldı ki lifan bu yıl düzcede üretime geçiyor.Sorun çözülür. Motomax parça konusunda yardımcı olmuyorsa bu aslında bizim kadar onun da sorunu.Hiç bir motora uymayacak keeway parçalarını onlar ne yapacak sanki?.

Motosikleti
    Birileri resmi kuruluşlara bile binlerce motor satıp pazarda pastayı kaptıktan sonra devamını getiremeyip,parça temininde sıkıntıya ciddi anlamda düşüyorsa keeway parçalarının elde kalması zaten sorun olmaya fırsat bulamaz!!!
    Bahsi geçen tornacılar canım memleketimin her köşesinde sanatını konuşturmuyor. Tam tersine ucuz iş,çok emek gerektiren dişlilerle ilgili ustalar son derece isteksiz ve uzak duruyorlar. Kaldıki çin işi emsallerin sıfır fabrikasyon satış fiyatı yanında hangi paraya hangi işi adamlar teklif etsin! Onlar da haklı
    Elde ilgili parçalarla tornacı tornacı gezmek için belki emekli olmak,ya da çalışmıyor olmak lazım. Nerde o kadar boş ve bol zaman...
    Unutmadan;amaç limon sıkmak değil,araştırarak meydana gelecek kaçınılmaz problemleri paylaşmaktır.

Motosikleti
    Nıce sağlıklı,mutlu,başarılı ve kazasız seneler dileğiyle yeni yılınız kutlu olsun.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    yeni yılda tüm sorunlarınızın çözümlenmesi dileğiyle sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmenizi dilerim
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

zeykannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim motor 2000 ytl almak isteyen varsa. 220km.de

Motosikleti
    Piyasa dibe vurdu! pili bitene kadar kullanıp, gerekirse sonunda evin salonuna dekor yaparım canımız saolsun.

valla doğru abi bende kafemin duvarına asarım.

Motosikleti
    honda cbf 600
    moralinizi o kadarda bozmayın bizim motorlar en sağlam çinliler bence
    12300 km de arka balata dışında hiçbir sorun yaşamadım.üstelik yaz kış yağmur çamur kullanıyorum.Bundan sonra çıkabilecek sorunlarda bir şekilde çözülür.O çok sağlam diye bilinen japonların bile ne arızalar çıkardığını bilseniz benim daha önce kullandığım suziki GN 250 de yaşadıklarımdan sonra bu motorlar süper bence

abi bende de bi sorun var oda ön buji yanıyo tek sorunum bu bi türlü çözemedim.iridyum buji almak is tiyorumama denizlide bulamadım. sıfır buji takıyorum 2 gün şehir içi 3 5 km yapıyorum üçüncü günü başlıyor teklemeye. tekrar sıfır buji takarsam hiç bişey yokmuş gibi devam ediyor. bunundışında hiç bi memluniyetsizliğim yok. ama bu sorun için satacağım motorumu. ama bu tekleme olayı motor iyice ısınınca geçiyor yani uzun yola çıkınca pistonlar ısınınca. ustanın dediğine göre yanlış yağ katılmış motora bujileri yağlıyomuş ısınıncada yağı atıyomuş ve bujiler rahat çalışıyomuş. yağı değiiştirdim ama belli bi km yapması uzun yol yapmaı lazımmış. bakalım yaza bi uzun yol yapalım ozaman geçecekmi_? ama sonuç itabari ile ÇİNE hayır diyorum ben.

Motosikleti
    Bir günde yaptığım en uzun mesafe 720 km olmuştu bendede sorun olmadı.
    cumartesi iridyum bujileri çıkartıp yerine standart 7 numara ngk taktırdım. İridyum bizim ss de aradığım randımanı veremediği gibi 1500 km de ömrünü doldurdu! 50 ytl ye halbuki 10 tane standart ngk alırmışım değmezmiş...Dikkat etmeniz gereken husus standart modelde piyasa sahte kaynıyor bildik yerden alışveriş yapın derim.

abi ben bim km ye bile razıyım yeterki bin km hiç sorunsuz gitsin. ben 3 km de bir buji değiştiriyorum.

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bujileri yamaha bayisinden alın

Motosikleti
    Arkadaşlar benim ss sabit hızda giderken,(istem dışı)arada hızlanıp yavaşlıyor bunu soğukken ilk 6 km yolda yapıyor sonra ısınınca kesiliyor! Başınıza bu tip bir olay gelmişmiydi,sizce sorun nedir? Ateşleme sorunu olsa,bujileri yeniledikten sonra 80 km yaptım henüz!!! Benzini de hep aynı noktadan alıyorum.

Motosikleti
    Sorun kendiliğinden düzeldi anlayamadım,tahminen karburatörde pislik olabilir! Yardımcı olan kardeşlerime teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki motoru olduğu yerde 6 -7 dakika ısıtmayı hiç denedin mi?

Motosikleti
    savaskayan,motoru çalıştırdıktan sonra dizlikleri takalım eldivenleri giyelim derken zaten ortalama 4 dakika ısınma payı bırakmış oluyorum. Dün hiçbir sorun yokken 20 km kullanım sonrası tekrar aynı hatayı verdi! Halbuki düzeldi zannetmiştim. Acaba bujilerden birisi kullanım anında benzinden ıslanıyor olabilirmi diye düşünmeye başladım! Bir taraftan da iyiki pahalı bir model kullanmıyorum demeye başladım,sonuçta kolay arıza vermese bile sorun çıktığında piyasada dilinden anlayan harbi usta kalmamış diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaskayan,motoru çalıştırdıktan sonra dizlikleri takalım eldivenleri giyelim derken zaten ortalama 4 dakika ısınma payı bırakmış oluyorum. Dün hiçbir sorun yokken 20 km kullanım sonrası tekrar aynı hatayı verdi! Halbuki düzeldi zannetmiştim. Acaba bujilerden birisi kullanım anında benzinden ıslanıyor olabilirmi diye düşünmeye başladım! Bir taraftan da iyiki pahalı bir model kullanmıyorum demeye başladım,sonuçta kolay arıza vermese bile sorun çıktığında piyasada dilinden anlayan harbi usta kalmamış diye düşünüyorum.
    akla şu geliyor ister istemez
    arıza oluştuğu anda bujiyi söküp bakmak.
    bi de benzin aldığın istasyonu değiştirmek.
    daha yüksek model,en üst teknoloji motor olsa ne olurdu bu durumda.
    1-muhtemelen arıza esnasında motorun taksitleri bitmemiş olurdu.
    2-arıza halinde" ulan bu motorlar arıza yapmaz,bende var bir arıza demekki"
    moduna girilirdi.
    3-Usta bakar arızayı bulamaz ama arıza olduğu ortadadır.Garanti vs işlemez
    sinirler bozulur.İmalatçıya,üreticiye satıcıya,ne kadar usta varsa hepsine
    küfredilir yetmezse motor sahibi şahsa bile saydırılır.Yakacam lan bu motoru denir.İlk bulduğu kasketliye kaça olursa olsun satma noktasına gelinir bu arada.Bu arada bi hayat dersi alınır motorcu olarak ve denir ki;
    "En ucuzunu alıcan abi,tek silindir,mobilet filan.Her tarafı arıza olsa nolcak
    istersen modifiye bile edersin rahat batarsa".
    ne o ne bu,bi kısırdöngü olur sonuçta.
    Bu arada bizim motorlar en azından dilinden anlamaya müsait.Bi süre sonra kendimiz tamir edebiliriz

Motosikleti
    honda cbf 600
    benim motrda marş arızası baş gösterdi.marş boşa dönüyor.hemen servise götürdüm.marş değil aküyü değiştir dedi bende aküyü değiştirdi ve sonuç tabiki değişmedi ve marş yine boşa dönüyor tabiki.bende servisi değiştirdim.buradaki usta marş motorunda birşey yok motorun çevirdiği bir dişli var o bozulmuş dedi c.tesi olduğu için bir fiat veremedi p.tesi motomaksa sorup bir fiat verecek bakalım bize kaça patlayacak bu arıza merak ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler