Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    eee arkdaşlar, hani yorumlar? titresim nasıl? sesi nasıl? tork nasıl? ne yakıyor?
    iyisi ne kötüsü ne?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşlar uzun zamandır kararsızlık içinde hangi motoru alacağımı düşündüm durdum .geçen cumartesi motoru görür görmez almaya karar verdim ve nihayet dün motorumu teslim aldım.İki gündür kulanıyorum ve şunu ıtıraf edeyimki motor perfonmans ve kalite olarak beklentilerimin çok üzerinde çıktı.Ayrıca motor kesinlikle çin malı değil.Macar malı ve fabrikasıda macaristanda.Çin malı motorlar gibi üzerinde şişirme gösteriş olsun diye takılan hiçbir plastik parçası yok.Eski bir motorcu olarak almak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

Yeni aldik

Selamlar,
    Aslinda mondial 150 zat sahibiyim, dun aksam kuzenime supersadow aldik ve biraz calistik. Su anda motor bende duruyor. Bir kac kilometre kullandim ve bazi fikirler edindim, tabi benim kullandigim motor cok farkli oldugu icin bu fikirlerim yanlis olabilir.
    Oncelikle motor cok vibrasyon yapiyor, her yerim oynadi, ayrica motorunda (kilometre sayaclari falan) her yeri oynuyordu.
    Sora calistirmakta zorluk cekiyoruz, uzun sure durduktan sonra calismasi problemli oluyor, calistirmayi basarincada gaz verdigimizde motor arada susabiliyor.
    Birde vites gecisleri zor geldi (birazda ben otomatik kullandigim icin sanirim).
    Basta biraz motorun problemli olacagini soylemislerdi ama bizdemi terslik yoksa motordamı. Kullanan arkadaslar fikir verebilirse sevinirim.
    Motorun gorunusu ve sesi, ayricada gucu harika, soylenebilecek hicbisi yok. Diger cin mali benzerleri ile kiyaslandiginda -ki almadan ayni modeldeki rakiplerine baktik- gerek malzeme gerese iscilik yonunten cok usutun.
    Herkese iyi surusler
    Think Darkside

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    s.a Çok güzelmiş ya param olsa alırdım valla

slm arkadas lar bende ıkı gun once aldım bence cok guzel motor ıkı gunluk deneyıme gore ses mukemmel vıbrasyon bence yok

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

Yeni Aldik 2

Yaklasik 1 saatir kampus icinde biniyorum, yeni izlenimlerim;
    Motor sogukken dogru durust calismiyor, yaklasik 5 dakka calisinca kendine geliyor, ama arada hala oksurdugu oluyor.
    Vitesler basta zorluk cikardi gene ama kullandikca rahatladi, yada ben rahatladim Vitesler arasi geciste gaza cok yumusak davranmak gerekiyor, fazla yuklenince motor boguluyor, oksuruyor.
    Vibrasyon azaldi gibi, pek hissetmedim bu sefer, sanirim suruste degilde durmusken yapiyor.
    Dengesi gayet iyi geldi bana, frenler gayet iyi, ivmelenme harika, hakikaten guclu bir motor ustunde oldugunuzu hissediyorsunuz (kuzene vermeyip elmi koysam ne )
    Motoru begendim ama yeni basliyan icin biraz zor bir makina, bide suu öksurme duzelirse sanirim harika bir makine olacak.
    Think Darkside

Motosikleti
    honda cbf 600
    motoru deneyipte beğenmeyen arkadaşların sorunu bence acemilik.Daha önce ondan fazla motor kullanmış biri olarak söylüyorum motor emsallerine göre çok çok iyi hatta bundan üç sene önce suzuki GN 250 motorum vardı ve o kadar çok sorun yaşadımki nerede ise bir daha motor almamaya yemin etmeme ramak kalmıştı.
    Ayrıca her motor soğukken ısınıncaya kadar jiklede çalıştırılır.Jikleyi motor ısınmadan kapatırsanız motor normal olarak duracaktır.Motor jiklede iken ya ısınana kadar bekleyip daha sonra jikleyi kapatacaksın veya jiklede iken fazla gaz vermeden yola çıkacaksın.Jiklede fazla gaz verildiği hava ve benzin karışımı çok zengin olduğu için motor boğulacaktır.Hepinize kazasız iyi sürüşler dilerim.

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Jiklesiz calismiyorki, bir saat boyunca calismis olsun jikleyi yariya indirdigimizde hemen susuyor motor. Alirken demislerdi, baslarda jikleyi yurudukten bi sure sonra kapatin, ama kapattigimizda motor duruyor.
    Neyse bi sure sonra duzelicektir diye tahmin ediyorum
    Think Darkside

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış olsa tamam da yazın motor jigle ile çalışıyorsa ayarları bozuktur karbüratörü servise değilde gerçekten motor tamircisi bi ustaya ayarlatın bide bujileri kontrol edin düzelir...her motor jigle ile çalışır diye bişey yok ben en soğuk kış günlerinde bile jiglesiz çalıştırıyorum sorun olmuyor...
    eyi günler

Motosikleti
    honda cbf 600
    Jiklesiz calismiyorki, bir saat boyunca calismis olsun jikleyi yariya indirdigimizde hemen susuyor motor. Alirken demislerdi, baslarda jikleyi yurudukten bi sure sonra kapatin, ama kapattigimizda motor duruyor.
    Neyse bi sure sonra duzelicektir diye tahmin ediyorum

motor çalıştıktan sonra en fazla 5 dakika içinde ısınır ve jikleyi kapatmak gerekir.Sanırım senin motorun ayarlarında bir sorun var. servise götürürsen halledeceklerine eminim.

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    jiklenin olma nedeni soğuk olan mooru çalıştırmak diil mi? Eğer normal şartlar altında jiklesiz çalışmıyorsa problem vardır.

bu alette başka bir problem var mı acaba vibrasyon nasıl bunu çok merak ediyorum. Bugün regal raptoru gördüm ve görünüşü harikaydı. amacım şu alıcaam motorun mekanik probleminin olmaması bu yüzden bekliyorum hala
    ya regal raptor yada keeway super shadow diyorum.
    UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!!

Motosikleti
    honda cbf 600
    bir motorun iyi veya kötü olması ancak zaman içinde belli olur .Bu motor daha çok yeni bir şeyler söylemek için çok erken fakat ben şu anda 190 km deyim hiçbir sorunla kaşılaşmadım.Vibrasyon konusuna gelince motor rodaj aşamasında olduğu için 60 km.nin üstüne bir iki sefer çıktım ve hiçbir vibrasyon olayı hissetmedim.Bu motoru almadan evvel uzun süre araştırdım RR alacaktım fakat onda akü ve buji sorunları yaşayan arkadaşlar olduğu için vazgeçtim.
    Ayrıca bir motorda ne kadar az detay olursa okadar az sorun yaşanır.Bildiğiniz gibi RR ler su soğutmalı bu da motora ek parçalar ve çalışma sistemleri getikmektedir.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Motomaxın sitesindeki resminden daha iri duruyor. yada benim gözlerim bozuk birde kullanan arkadaşlar sesini de eklerlerse çok süper olacak.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    YBR 125 2007
    Saykem arkadaşım regal raptorlara bence çok olumsuz yaklaşmışsın. Dün altımdaydı motor inceledim tarttım sesini dinledim. vibrasyonuna baktım 655 kilometredeydi motor. görünüşü ile de süperdi. Şimdi bana göre bu iki aleti karşılaştırmalı tam olarak hangisinin artısı daha fazla olacakl bakalım. Bu arada kullanan arkadaşta görmüş almış hiç araştırmadan ve bir sorunla karşılaşmamış şuana kadar. Burada Saykeme katılıyorum çünkü bir motorun iyi olduğuu söylemek için zaman geçmesi lazım. ben aydın da yaşıyorum bu nedenle serviste önemli benim için yedek parçalar hemen hemen aynı fiyat olarak 10-15 ytl lik farklar göz ardı edilebilr. Lütfen bu motoru alan arkadaşlar her türlü sorunlarını bize anlatsınlar teşekkürler ediyorum.

Motosikleti
    honda cbf 600
    motor alacak arkadaşlar her nedense alacakları veya almak isteyecekleri motoru seçerken motorun sesini dinlemek istiyorlar.Bir motorun kalitesi ,sağlamlığı ve gücü hiçbir zaman rgsozdan çıkacak sesin çokluğu veya azlıgı ile bağlantılı değildir.Bu sadece kullanılan egsoz içindeki susturucuların cinsiyle ilgilidir ki ben şahsen çok ses çıkaran motorlardan hiç hoşlanmamışımdır.Tabiki bu sadece kişisel zevk ve tercih meselesidir.
    Benim için iyi motor en az sorun çıkartan ve beni yolda bırakmayan arızalandığı zaman yedek parça ve servis sorunu olmayan motordur.

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam Arkadaşlar.
    Ben motoru ilk alanlardanım resimlerimi gürmüşsünüzdür.
    şuan 1100 km. geldim. ve motoru açmaya başladım.
    motorda titteşim yok bence.

geçen hafta bi izmit yaptım geldim 200 km. cok zevkli bir yolculuktu.
    ve çok rahat gittim.

motorun sesine gelince egsozu standardı var ve gayet hoş ses çıkıyor.
    pata pata geziyorsun ben yüksek vizeste düşük hızda giderken cıkardığı sese bayılıyorum. eksozu yaptırdığında çok kaliteli bir ses veriçeği kesin.

amortisörlerinide konuşalım bari.
    ön amortisör çok başarılı hiç hissettirmiyor. ancak arka öyle değil gerçi ben 70 kilo anca varım oyüzdende olabilir. ancak arkada bi 80 kilo aldını deymeyin keyfine. arkaları ayarlanıyor ancak bende sadece 1 tırnak kalmış indirme dediler bende öyle olsun dedim.

motor 2 kişi cok rahat hafif yokuş yukarıydı 130 görüyor. tahminimce 150yi zorlar bu motor. ancak bu hız motoru değil bunu unutmayalım sadece meraktan çıkıyorum bu hızlara.

motorun yol tutuşu mükemmel ancak 2 kişi bindiğinde trafikte biraz zorluk çekiyorsunuz oda ön çatal fazla öne eğikolduğu için.(standart, motor ile çatal arası fazla açık)
    frenleri gayet başarılı. arka hafif kayıyor ancak ikisine birden basınca hiç kayma yapmadan duruyor. yağpmurda denemedim ancak dikkatli olun dedim özellikle dönerken. malum lastikleri standart. çok kaliteli değil.neden biliyorsun derseniz frene baztığınızda hafif fren sesi gelir ancak bundan gelmiyor öyle bir ses.

hızlanması çok başarılı. zaman tutmadım ancak 0-100 arası 6 7 saniyede çıkarsın heralde.

geçen ışıklarda bır hyosung vardı oda yeni almış belli. ben 2 kişiydim motorda. işik yeşile döndü bu kaptırdı bende gaza geldim arkasından kaptırdım. 30 mt falan sonra yakaladım bi korna yaptım yavaşladım yine.

ancak sürücüsü acemiydi. hyosung'u kötülemiyorum yanlışlık olmasın bende o motordan almak istiyordum maddi nedenlerden alamadım.

bazı arkadaşlar çalışmıyor falan demiş. bence yanlış, motor gayet sağlıklı çalışıyor. ancak şu varki bir coğunuz daha 300 km bile yapmamıştır motor yeni olduğu için bu tür şeyler olabilir. ben sabahları jikle ile çalıştırıyorum 2 dk jiklede çalışıyor. sonra kapatıyorsun ve gazlıyorsun gün içinde hiç jikle açmıyorum.

yakıt meselesine gelince
    23 milyona depo full doluyor.
    200 km. rahat gidiyosun.
    ancak ben izmize gittim geldim 200 km. yaptım 16 milyona fulledim. Yani gayet başarılı bence. daha iyisini 3000 den sonra söyleyebilirm.

tek kötü yanı benzin göztergesi yok.

soru sormak isteyen olursa buyursun ben burdayım.

kazasız şürüşler. dilerim.

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

Yeni Aldik 3

Merhabalar,
    Bayagidir yazamiyordum sebebi kuzende duruyordu motor binip bakamadim, malum asil sahibi o
    Surekli jikle ile calisma problemi halloldu, bi ayar.. motor kendine geldi, ama bu seferde vitesle alakali bir problem yuzunden calismiyordu. Vites bosta oldugu halde yesil isik yanmiyordu ve motor calismiyordu, haftasonu servise biraktik, fabrikasyon hatasiymis arada cikiyormus, bugun alicaz motoru, bakalim nasil olmus.
    Think Darkside

Motosikleti
    YBR 125 2007
    Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı
    Selam Arkadaşlar.
    Ben motoru ilk alanlardanım resimlerimi gürmüşsünüzdür.
    şuan 1100 km. geldim. ve motoru açmaya başladım.
    motorda titteşim yok bence.

geçen hafta bi izmit yaptım geldim 200 km. cok zevkli bir yolculuktu.
    ve çok rahat gittim.

motorun sesine gelince egsozu standardı var ve gayet hoş ses çıkıyor.
    pata pata geziyorsun ben yüksek vizeste düşük hızda giderken cıkardığı sese bayılıyorum. eksozu yaptırdığında çok kaliteli bir ses veriçeği kesin.

amortisörlerinide konuşalım bari.
    ön amortisör çok başarılı hiç hissettirmiyor. ancak arka öyle değil gerçi ben 70 kilo anca varım oyüzdende olabilir. ancak arkada bi 80 kilo aldını deymeyin keyfine. arkaları ayarlanıyor ancak bende sadece 1 tırnak kalmış indirme dediler bende öyle olsun dedim.

motor 2 kişi cok rahat hafif yokuş yukarıydı 130 görüyor. tahminimce 150yi zorlar bu motor. ancak bu hız motoru değil bunu unutmayalım sadece meraktan çıkıyorum bu hızlara.

motorun yol tutuşu mükemmel ancak 2 kişi bindiğinde trafikte biraz zorluk çekiyorsunuz oda ön çatal fazla öne eğikolduğu için.(standart, motor ile çatal arası fazla açık)
    frenleri gayet başarılı. arka hafif kayıyor ancak ikisine birden basınca hiç kayma yapmadan duruyor. yağpmurda denemedim ancak dikkatli olun dedim özellikle dönerken. malum lastikleri standart. çok kaliteli değil.neden biliyorsun derseniz frene baztığınızda hafif fren sesi gelir ancak bundan gelmiyor öyle bir ses.

hızlanması çok başarılı. zaman tutmadım ancak 0-100 arası 6 7 saniyede çıkarsın heralde.

bazı arkadaşlar çalışmıyor falan demiş. bence yanlış, motor gayet sağlıklı çalışıyor. ancak şu varki bir coğunuz daha 300 km bile yapmamıştır motor yeni olduğu için bu tür şeyler olabilir. ben sabahları jikle ile çalıştırıyorum 2 dk jiklede çalışıyor. sonra kapatıyorsun ve gazlıyorsun gün içinde hiç jikle açmıyorum.

tek kötü yanı benzin göztergesi yok.

soru sormak isteyen olursa buyursun ben burdayım.

kazasız şürüşler. dilerim.
    okanugur teşekkürler içimizi rahatlatıyorsun verdiğin bilgilerle

bu arada millet motoru kullanmaktan nete girmiyor sanırım yaw

Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

yeni aldik 4 (basligi degistirmek lazim artik galiba)

Merhabalar,
    vitesi bosa atamamak gibi bir problem yasiyoruz, bazen hic sorun olmadan geciyor, bazense inat hicbir sekilde bosa gecmiyor, dolayısıylada calismiyor, ancak vurdurarak calistirabiliyoruz.
    Servise goturunce hallettik diyorlar ama gene problem cikartiyor, bu problemle karsilasan varmi acaba?
    Think Darkside

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam Arkadaşlar.

Başıma bir olay geldi, hem korktum hemde çok hoşuma gitti ancak bunu kasıtlı yapmadığım ve beklemediğim için oldukça tırstım.

yolda ilerlerken ışıklara yaklaşıyordum yavaşlamaya başladım bir araba arkamdan makas atarak hızla yaklaşıyordu, araba benim soluma geçti ve ben sanırım 1. vitesteydim. ısık tekrar yeşile döndü. arabada hava atar gibi hızlanmaya çalıştı bende gaza geldim asıldım gaza birden kalktı koca motorun önü bende hemen bıraktım gazı ama hemen vites yükseltip hızlandım ve olay mahalından uzaklaştım. ancak ilerde durup ayaklarımın titremesinin geçmesini bekledim

şimde ne varki bunda demeyin ben buun nasıl yapıldığıı bilmiyorum. ve bildiğim kadarı ile bu tarz motorlar uzun oldukları için böyle olmaması gerekir diye düşünüyorum.

varsa bilen açıklarmı bunun mantığını.

Arkadaşlar. vitesi boşa atamıyorsanız 1 mt kadar öne doğru sürükleyin motoru öyle deneyin. olabilecek bir olay ancak sorun olarak görmeyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler