Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bence de bisan o fiyatlara düşünmeden alınır. Hediyelik misali
    Piyasada yeni türeyipte devamlılığına emin olamadığınız markaları düşünmek bile hatadır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de bisan o fiyatlara düşünmeden alınır. Hediyelik misali
    Piyasada yeni türeyipte devamlılığına emin olamadığınız markaları düşünmek bile hatadır.
    ileride motorunu şöyle bir durumda görmek hoş olmazdı sanırım.Gerçi fotoğraftaki JAWA'lar her hangi bir sekilde yeniden yürütülebilir ve JAWA'nın antika değeri vardır.Ama yeni bir motoru daha kaliteli parçalarla sürekli yenilemek oldukça masraflıdır.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    dün debriyaj elimde kaldı,tel kopmuştur diye düşünürken debriyaj levyesinin kırıldığını kırılan parçanın motorun içine düştüğünü gördük.motor sökülecek ve parça bulunup tekrar toplanacak bir sürü masraf bir arkadaş daha aynı konudan muzdaripti önceki aylarda halbuki usta dediki 20 senelik motorlarda bile bu parça değişmez , bozulmaz... bu konuda bir sıkıntımız var demekki arkadaşlar

Motosikleti
    Hayret,inanılır gibi değil bu iş murat81. Geçmiş olsun.
    Başıma benzer durumlar gelmeden tüm önemli aksamları yamaha virago parçaları ile japon malına dönüştürmek gibi düşüncem var. Ama hangi parça nerede kaç para bende bilmiyorum!

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün debriyaj elimde kaldı,tel kopmuştur diye düşünürken debriyaj levyesinin kırıldığını kırılan parçanın motorun içine düştüğünü gördük.motor sökülecek ve parça bulunup tekrar toplanacak bir sürü masraf bir arkadaş daha aynı konudan muzdaripti önceki aylarda halbuki usta dediki 20 senelik motorlarda bile bu parça değişmez , bozulmaz... bu konuda bir sıkıntımız var demekki arkadaşlar
    çok can sıkıcı bir durum gerçekten... geçmiş olsun kardeş. işte nerde ne çıkacağı belli olmuyor çin mallarında. bize düşen bakımlarını zamanında yapıp sorun çıkarması muhtemel parçaları daha önceden bir sorunla karşılaşmadan evveldeğiştirmek. bu yüzden viragonun orijinal parçalarıyla motosikleti yenilemek mantıklı olabilir arkadaşımızın da söylediği gibi. böyle de yapınca tabi masraf yüküne de katlanılmak gerekecek.

ama her ne olursa olsun bir şekilde önlem almak zorundayız. Allah korosun uzun yolda süratliyken başımıza butür mekanik aksamlardan gelebilecek ufak bir arıza bize kaza yaptırabilir. dikkat etmek lazım gerçekten motosikletin bakımına...
    Children of GRAVE...

Motosikleti
    murat81 debriyaj teli sorunun çözüldümü? Masrafı ne tuttu merak ettim.

Motosikleti
    Arkadaşlar sattınızmı motosikletleri? Motomax'tan önce biz kapattık sanki dükkanı

bogazkesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway/supershadow
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sattınızmı motosikletleri? Motomax'tan önce biz kapattık sanki dükkanı
    motora binmeye devam... motomax demeyin şu topicte tüylerim diken diken oluyor... Allahtan SS ler kaliteli çıktı SL gibi dandik olsaydı motomax a geri teslim ederdimde, binmeye devam bu motor daha çok yol görecek inşallah...
    [COLOR="Red"][COLOR="Blue"][B]Sallan Yuvarlan Ama Taş Gibi OLL RockNRoll...:pr: [/B][/COLOR][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eksoz Açma

Arkadaşlar aranızda eksozu tamamen açan var mı?

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    8 gündür motomaxtan debriyaj levyesi bekliyoruz hadi bakalım

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    motomakstan ve servislerinden ümidimi kestiğim için elimden geldiği kadar bütün bakımlarımı kendim yapıyorum.8700 km deyim şu ana kadar büyük bir sorunla karşılaşmadım eğer halledemiyeceğim bir sorun çıkarsa iyi bir usta bulmaya çalışacağız artık.
    bir kaç sefer topikteki arkadaşlardan iyi bir usta adresi istedim fakat herhalde kimse ustasından memnun değil ki hiçbir cevap gelmedi ha bu arada istanbulda oturan arkadaşlarla bir gün toplanalım diyorum ne dersiniz.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bence çok faydalı olur buluşma fikri kış tam gelmeden gerçekleşirse dahada iyi olur.

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ya bencede eger ümraniyeye yakınsan murat usta var tavsıye ederim

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    nihayet parça geldi ve taktık.toplam 140 ytl ye patladı,ustanın mahareti sayesinde motoru açmadan kırık parçayı alabildik yoksa motor açılıp +250ytl daha harcamam gerekecekti(usta yetkili servis değil).bu parçayı koruyabilmeniz için debriyaj telinin fazla gergin ayarda olmaması gerekiyormuş.arızasız günler.iyi ramazanlar arkadaşlar.

Motosikleti
    Murat kardeşim paylaşımın için sağol. Farzedelim bu motosikletin ithalatı ile birlikte parçalarıda bitti! Ben yine aynı şeyi söylerim; gelin diğer kaliteli japonların uyumlu aksamlarını listeleyip buradan paylaşalım.
    Genel bilgi olsun :
    ** Karburatör orijinal Mikuni (Yamaha - Suzuki vb. gibi pahalı 250 cc'lik motorların birebir aynısı ) ve performans karbüratorü olarak anılıyormuş ...
    ** Beyin kesinlikle ve kesinlikle Suzuki ve Yamaha'nın 1100'lük motorlarına bile taktığı orijinal Japon ve en kalitelisi
    **CDI ünitesi Suzuki - Yamaha ve Kymco Venox ile aynı marka ve seri ...
    ** Tek kötü tarafı şanzıman 100% Çin ...
    Bujileri kesinlikle 7 numara NGK iridyum veya platin ile değiştirin arkadaşta farkı farketti. Artık çekiş düştü,yakıt arttı veya arada stop ediyor derdiniz biter.

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    vıceroy hocam kaliteli japon parça derken ben virago 250 lerin bizim motorların parçalarını kullandığını söylemişti servisim şu anda ben servisten sıkıntı yaşamıyorum gerçekten işlerini iyi yapan insanlar.Kısmetse yarın yada cuma günü Alanya tarafına tatile çıkacağım aklımdan geçen akdeniz sahil boyundan ege tarafına geçmek uzun bir yol yapmayı düşünüyorum önceki gibi motoruma güvenemiyorum artık(2300km)forumu takip ettikçe insanın endişeleri daha da artıyor ama 15000 km'yi deviren ss var tıkır çalışıyor hemde.Ben serviste susturucuların 1'er tanesini çıkartmıştım ses ne çok abartılı nede o kadar kötü yakıt konusunda ben artış oldugunu düşünmüyorum en son ank içinde 22ytl ile 210 km yaptım çoğunluk artçı ile(susturucuyu çıkardıktan sonra)Bizler cruiser motor kullanıcıları olduğumuz için bu motorları aldık.Keeway'ı tercihimin bu tarzda zamanın koşullarında fiyat ve kalite orantısında en uygun motor olması idi.MOTOMAX malesef bizim beklentilerimizi veremedi.Yeni modelleri gelmedi parça sıkıntısı,geç teslimatlar v.b. gibi...
    Eğer buradan birşeyleri paylaşmamış ve birbirimize bu kadar sıcak bakmamış olmasaydık şu anda daha farklı madurluklar yaşayacaktık.Bilinçlenmek güzel bilğilenmek,bilğilendirmek güzel.
    Turumu tamamladıktan sonra tekrar aranıza döneceğim İNŞALLAH!
    Kazasız ve arızasız sürüşler dilerim tüm motor tutkunlarına...

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    ''turunculu'' ilgin için teşekkür ederim ne yazıkki avrupa yakasındayım.buluşma için yer ve gün belirleyebilirsek iyi olacak.tabi katılım da önemli kaç kişi bu işe sıcak bakıyor bilmiyorum
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    ben warım awrupa yakasından bogazkesende gelir sanırsam gelebilcek olanlar yazarlarsa müsait olunan bi gun bulusabilirz bence

Alıntı saykem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç sefer topikteki arkadaşlardan iyi bir usta adresi istedim fakat herhalde kimse ustasından memnun değil ki hiçbir cevap gelmedi
    KID333, senin motoru ilk aldığında Beşiktaş'ta bir motor servisine götürüp montajını yaptırmıştın... Yanlış kalmadıysa aklımda, orası iyi bir yerdi.. Keeway servisi falan değil elbette ama eğer yanılmadıysam bu usta arkadaşın işine yarayabilir dedim.
    [SIZE="1"][COLOR="DimGray"]Ich kreise um Gott, um den uralten Turm, und ich kreise jahrtausendelang; und ich weiß noch nicht: bin ich ein Falke, ein Sturm oder ein großer Gesang.[/COLOR][/SIZE]

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Dün Motomax'ı bizzat ziyaret ettim.. Depo'da ellerinde bulunan parçaları görseniz bir daha motomaxı suçlamadan evel durup bir servisinize bakarsınız.. Hiç kimse elinde binlerce dolarlık satılmayı bekleyen mal varken göndermemezlik etmez... Parçaların arasında resmen başım döndü... Servislerin işgüzarlığı parça gelmemesi elde olmaması vesair.. Ya fax göndermiyorlar ya istek belirtemiyorlar yada her ne yapıyorlarsa..
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler