Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    boğazkesen, bankaya taksitlenebilsem çoktan alirdim zaten :( o yüzden iki haftadir kasiom kendimi.. bu arada o son supershadow henuz satilmamis. bi kefil daha buldum bugün deneycem şansımı... olmazsa alicam artik kt125 i kefilli senetle.. :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bogazkesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway/supershadow
    Alıntı chakal1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boğazkesen, bankaya taksitlenebilsem çoktan alirdim zaten :( o yüzden iki haftadir kasiom kendimi.. bu arada o son supershadow henuz satilmamis. bi kefil daha buldum bugün deneycem şansımı... olmazsa alicam artik kt125 i kefilli senetle.. :(
    inşallah dilediğin motora kavuşursun hocam... supershadow un satışımı bittimi son diye yazmışsın anlayamadım... umarım böyle bir hata yapmazlar çünkü gerçekten çok ekonomik, son derece kaliteli ve performanslı bir motor... satışı biterse yazık olur...
    [COLOR="Red"][COLOR="Blue"][B]Sallan Yuvarlan Ama Taş Gibi OLL RockNRoll...:pr: [/B][/COLOR][/COLOR]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bildiğim kadarıyla artık Regal Raptor üretimini almışlardı,dolayısıyla keeway sayfası kapanıyor. Ama ilginç olan 4 aydır ne keeway ithal ettiler ne Raptor ürettiler! 59. sayfada yedek parça teminatı adına yaptığım paylaşım zaten maduriyet yaşanmaması içindi.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eylül ayının sonunda satmaya başlayacaklarmış regali.Fiyatı düşer mi sizce arkadaşlar regalin?

Motosikleti
    Regal fiyatı 5000 ytl civarı olacak duyumunu almıştım. Ama bu hamle özellikle piyasadaki 2. el Regal satışlarında patlamaya sebep oldu,hemde eski kullanıcıların firma değişiminden kaynaklı doğabilecek parça ve garanti kapsamlarındaki sıkıntıların etkisiyle oldukça düşük fiyattan.

Motosikleti
    keeway/supershadow
    valla büyük yanlış yaptılar... bu kadar kaliteli ve ekonomik bir motor getiriyorlar ve bunu çinliyle değişiyorlar... dandik SL dende bi dünya sattılar ve herkes elindeki motorlardan nefret etti... bunlar nasıl bir ticari program izliyorlar hayret doğrusu... 250 cc lik land cruiser içinde 2 yıl insanları beklettiler... bir daha asla MOTOMAX a güvenmem...
    [COLOR="Red"][COLOR="Blue"][B]Sallan Yuvarlan Ama Taş Gibi OLL RockNRoll...:pr: [/B][/COLOR][/COLOR]

Yani hiç boşa bekleme motomaxın regal hamlesini işe yaramaz mı diyorsunuz...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Problem Ortaklarımıza...

Keeway KW250-H SUPERSHADOWÛN PARÇA KATOLOĞU, işinize yarayabilir diye düşündüm.
    Ne de olsa Keeway KW250-H SUPERSHADOW'un motoru; LİFAN

http://elescooterparts.com/scooters/MC/MC-18/MC-18.html
    http://mefast.com/LIFAN/MOTORCYCLE/L...LF250Head.html

MOTOMAX, bu işi bilmediğini ispat etmiş durumda, BOCH'un sloganını hatırlarsınız: ''Müşterilerimin güvenini kaybetmektense; Para kaybetmeyi tercih ederim'' diye.
    Maalesef; MOTOMAX bu sözün zıddına hareket ederek, kendi iplerini kendileri çekerek; Mutlak son'a doğru ağır adımlarla ilerliyorlar. Parça vb. konularda ipe un sererek, zannediyorlar ki; karşılarında bilinçsiz bir Güruh var ve ses çıkarmayacağız... Aldanıyorlar! Tüketici hakları ve ithalatla ilgili kanunlarda gerekli şerh var. Seve seve 10 yıl parça bulundurmak zorundalar. Yapmıyormusun kardeşim! siz bilirsiniz...! Her problemin bir çözümü vardır.
    MOTOMAX, başını ellerinin arasına alarak tekrar düşünmeli; ''Bana güvenerek, motosiklet sahibi olan bu insanları yalnız bırakabilirmiyim...''
    Bence ucundan bucağından yakalayabildikleri Zayıf Güveni de Heba etmemeliler.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    keeway/supershadow
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani hiç boşa bekleme motomaxın regal hamlesini işe yaramaz mı diyorsunuz...
    MOTOMAX; getiremediği keeway landcruiser la, dandik binlerce sattığı superlight modeliyle, çok geç getirdiği son derece kaliteli olan supershadow modelininde satışını bitirdiği için ne derece kendi cebini dolduran... müşterinin memnuniyetin hiçe sayan bir firma olduğunu ispatlamış oldu.... bide üstüne çinli regali satacakmış... hahahahahaha gülerim ben buna diyecek başka bişey yok....

şunu öğrendikki artık hiçbir firmanın güvencesi diye bir şey yok motoru satın alırken şansımıza motor iyi çıkarsa binebiliriz iyi çıkmazsa hiç bir güvencesi yok bunların hepsi palavra... bilmemne güvencesiymiş düpedüz yalan... çinli motorlar habire arıza verip orası burası değiştikten sonra ne anladım ben bu işten... habire servislerde parça bekle... yerim böyle güvenceyi...

bizim şansımıza (supershadow kullanıcıları) motorumuz kaliteli çıktı ve bir çoğumuzun motoru arıza vermedi ve gönül rahatlığıyla biniyoruz... ve hiçbir marka servisinede güvenmiyorum... özel servise yaptırcaksınız bakımınızı arkadaşınızın eşinizin dostunuz olacak... nasıl bakım yapılıyor farkını görürsünüz hem ucuz hemde kaliteli bir bakım...

ben motorumu özel servise götürüyorum (markanın servisine değil) ve gerçekten iyi bakıyorlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı

çinli Motor

Alıntı bogazkesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla büyük yanlış yaptılar... bu kadar kaliteli ve ekonomik bir motor getiriyorlar ve bunu çinliyle değişiyorlar... dandik SL dende bi dünya sattılar ve herkes elindeki motorlardan nefret etti... bunlar nasıl bir ticari program izliyorlar hayret doğrusu... 250 cc lik land cruiser içinde 2 yıl insanları beklettiler... bir daha asla MOTOMAX a güvenmem...
    Sevgili arkadaşım,Virago 250 nin replikası olan Keeway SS,Bisan Lifan 250 Roadstarlar başka bir ülkede değil Çin de aynı fabrikada Lifan da üretiliyor ve bütün dünyaya satılıyor.Amerika'da 49 eyalette de satılıyor. bu arada EPA-DOT izinlerini dahi almış.Hİç kimse benim motorumun menşei Çin değil zannetmesin.

Motor Türkiye'den başka ülkelerde doğrudan Lifan markasıyla LF 250 model olarak satılıyor İnternette "lifan 250"olarak arama yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlara siz de şaşıracaksınız.
    ABD,Almanya,İsveç,İngiltere,Fransa,Brezilya,P eru,Meksika,Hollanda,filipinler,Şili,Ukrayna ilk aklıma gelen ülkeler.
    İşte bu da amerikadaki satıcılardan birinin linki:
    http://www.lifan-motorcycles-wholesa...250cc-Cruiser/

Fiyat aralığı 1495 $ ise dan 1800 Euro'lara kadar.Muhtemelen Yamaha artık üretiminden vazgeçtiği Virago 250 nin kalıplarını Lifan'a sattı ve Lifan Virago'nun dünya çapındaki mirasını kullanıyor.Tıpkı bir zamanlar Fransızların üretiminden vazgeçtiği Renault 12 yi bize ve Romenlere devrettiği gibi.Zaten bu Lifan Fabrikası Otobüs ve otomobile kadar geniş bir yelpazede üretim yapıyor.
    Şimdi bu ana firma bütün dünyaya yayılmış Lifan 250 üretimini tamamen ortadan kaldırmayacağına göre fazla endişelenmemize gerek olduğunu da düşünmüyorum.
    Motomax hangi motoru isterse satsın.SS ve Roadstar'ın bir çok parçası virago 250 ile uyumlu.Lifan bu motorları ürettiği sürece Türkiye'de başka markalarla da muhakkak satılacaktır.
    Zaten"Lerox" diye bir markanın piyasaya girmek üzere olduğunu duydum.
    Sıradan bisikletçilerin bile hiç bir şey bilmeden motosiklet servisi olabildiği bir ülkede motosikletteki garantiye ben inanmıyorum.Şansın var da motosikletin iyi çıkarsa ya da tanıdığın iyi bir motosikletçi varsa ne ala.Yoksa motosiklet kullan lanmaktan nefret edersin.
    Dondurma makinası imalatçılarının,yedekparçacıların ve de bi konteyner dolusu motosiklet getirebilen bilumum esnafın motosiklet ithalatçısı olduğu bu ülkede(ithalat neredeyse teşvik ediliyor zaten,imalatçı yada ihracatçı olmak için daha fazla belge gerekiyor)kime niye ve nasıl güveneceğiz?.
    Maalesef ithalatçı yada servisten çok şansımıza güvenmek zorundayız.Hadi biz 250 lik virago parçalarıyla sorunlarımızı bi şekilde çözeceğiz.
    Çok bilinen bir fıkra vardıradişah öğle uykusuna yatmış ama önceden sokak satıcılarından da bezginmiş zaten.Adamlarına" eğer bir seyyar satıcı geçer de beni uykumdan ederse ne satıyorsa münasip yerine tıkayasınız"demiş ve yatmış.
    Padişahın adamları bağıra bağıra gelen ilk seyyar satıcıyı yakalamışlar bakmışlar erik satıyor ve emri uygulayacaklarını söyleyince adam katıla katıla gülmeye başlamış "Niye gülüyorsun ulan" dediklerinde satıcı "arkadan gelenlerden biri çengelköy hıyarı, diğeri asma kabağı satıyor"demiş.
    En iyisi durumu yukarıda dediğim gibi kabullenip gereksiz yere bağırmamak.
    Yoksa tüketici hakem heyetleriyle mahkemelerle sorunlarımız çok zor çözülür.
    Hadi biz 250 lik virago parçalarıyla sorunlarımızı bi şekilde çözeceğiz,ya hiç bir motora benzemeyen diğer motorların sorunları ne olacak?.
    Onların sahipleri fıkradaki gibi"asmakabakçı"olacaklar galiba.

Motosikleti
    Savaskayan söylemlerin doğru. Özellikle fıkra tam yerinde bize erikmi düştü
    hangi motorun hangi parçaları kaliteli ve bizimkilere uyuyor zaten tecrübe ettikçe yazıyorum.

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    savaskayan a katılıyorum.fıkrada güzel.adam gibi bi bayi servisine gidince istediğiniz parçayı buluyorsunuz aslında.ben benim benzin otomatiğinde sızma vardı.ustaya gittim 10 dakika içinde yenisini taktı garantiden.insan yaptığı işe ve müşterisine gercekten değer veriyorsa ona ve yaptığı işe saygı duymak lazım.bu servis sadece parca değişiminde değil bakım -tamir olsun 10 numara bence.
    tabi böyle ustaları arayıp bulmak lazım.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Boğaçhan,senin sl'i de ss'çevirsek ne güzel olurdu

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    ''bogazkesen ''
    arkadaşım bende servislerden memnun değilim bu yüzden bazı bakımlarımı kendim yapıyorum fakat büyük sorunlarda iyi bir ustaya ihtiyacımız olacak eğer götürdüğün servisin adresini verirsen sevinirim .bende yenibosnada oturuyorum
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaskayan söylemlerin doğru. Özellikle fıkra tam yerinde bize erikmi düştü
    hangi motorun hangi parçaları kaliteli ve bizimkilere uyuyor zaten tecrübe ettikçe yazıyorum.
    bize erik bile düşmemesi için doğru sokaklardan gecmemiz lazım.Yani parası bol hırsız bol insafı az ithalatçı,bilgisi az, ukalalığı çok servislerin olmadığı sokaklardan.
    Bunun da en iyisi gerek yedekparça temini,gerekse bakım konusunda bilgimizi ve yeteneğimizi arttırarak olabilir ancak

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    biz lifanın fabrikasından parça istersek getirtebilirmiyiz acaba bi fikri olan war mı?

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    bugün iş olsun diye bisan fabrikasını aradım. siyah roadstar ellerinde var mı diye soracaktım... bir arkadaşım daha motoru gördü ve çok beğendi. aynısından almak istedi.

adam bana motordan memnun musun, nasıl motor diye baya sordu. bir şikayetim olup olmadığını sordu.

bence bisan uzun yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle yaptığı işten taviz vermez diye düşünüyorum. biliyorsunuz motomax bütün keeway kullanıcılarının gözünden düştü... aynı şeyi bisan yaşamak istemez... eğer bu roadstarları getiriyorlarsa kendi imajlarını da düşünüp gerek servis olsun gerek yedek parça temini olsun sağlam iş görürler diye düşünüyorum. zaten bisanın emin adımlarla ve sağlam bir şekilde büyümesi Türkiye'de motosiklet alanında liderliği ele geçirceğini gösteriyor belirli bir süre içerisinde. zira ithal ettiği ürünler kanununin çinden getirip fabrikasında birleştirdiği motorlardan çok daha kaliteli. en azından zangır zangır titremiyorlar. başka bir kaç bisan motosiklet daha kullandım. kesinlikle kanuniden daha iyiler. bu da FİLAN motorun farkı sanırım. zaten lifanb çinde otomotiv sektöründe de iş gören büyük bir firmaymış.

son olarak şunu söyleyebilirim... hala keeway ss almak isteyen arkadaşlar için. gidin bisan alın. hem de fiyat bu kadar aşağılara düşmüşken hiç düşünmeyin. bu makine zaten ödettiği her kuruşu hakediyor.
    Children of GRAVE...

Arkadaşlar, ben edindiğim acı tecrübeden sizleri de bilgilendirmek istiyorum. İstanbul Anadolu yakasında oturanlar için, motorlarınızı sakın bakım ya da tamir için Göztepe deki NBC motora ya da Fikirtepe deki Sürat Motor Servet ustaya götürmeyin derim!!!!! Bu adamların yüzünden Motomax ında ismi karalanıyor. Tamam ben burda motomax ı korumuyorum ama bu servisler müşteriyi yolunacak tavuk olarak görüyor ve yaptıkları ustalık 5 para etmez kesinlikle!!!!. Gerçi NBC nin ustası değişmiş artık bilmem ama Sürat Motora (Tabelasında Murat Turizm de yazar) kesinlikle gitmeyin!!!
    Bu arada Motomax'ın regal raptor la anlaştığını bilmeyeniniz yok sanırım. Fiyatının çok ucuz olmayacağını düşünüyorum. Ancak motorun 1-2 resmini gördüm. Gerçekten bizimkilerin namı dama atılacak gibi görünüyor. Gördüğüm kadarıyla muhteşem bir motor. Ama gerçeği çıktığında göreceğiz ve yine bildiğim kadarıyla bu ay çıkıyor.

Motosikleti
    Parayı veren düdüğü çalar misali istediğiniz markanın her parçasını satın alabilirsiniz.Zaten firmalar motor satışından çok devamında sattığı parçalardan para kazanıyor. Ben standart NGK bujilerimi İridyum NGK bujilerle değiştim. Çiftine 60 ytl verdim ama yakıt 100 km de 3.2 lt ye düştü,çekişi ise %8 civarı arttı.

Alıntı adaselcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben edindiğim acı tecrübeden sizleri de bilgilendirmek istiyorum. İstanbul Anadolu yakasında oturanlar için, motorlarınızı sakın bakım ya da tamir için Göztepe deki NBC motora ya da Fikirtepe deki Sürat Motor Servet ustaya götürmeyin derim!!!!! Bu adamların yüzünden Motomax ında ismi karalanıyor. Tamam ben burda motomax ı korumuyorum ama bu servisler müşteriyi yolunacak tavuk olarak görüyor ve yaptıkları ustalık 5 para etmez kesinlikle!!!!. Gerçi NBC nin ustası değişmiş artık bilmem ama Sürat Motora (Tabelasında Murat Turizm de yazar) kesinlikle gitmeyin!!!
    Bu arada Motomax'ın regal raptor la anlaştığını bilmeyeniniz yok sanırım. Fiyatının çok ucuz olmayacağını düşünüyorum. Ancak motorun 1-2 resmini gördüm. Gerçekten bizimkilerin namı dama atılacak gibi görünüyor. Gördüğüm kadarıyla muhteşem bir motor. Ama gerçeği çıktığında göreceğiz ve yine bildiğim kadarıyla bu ay çıkıyor.
    Arkadaşım regalin fiyatı tabiki çok düşmez.Zaten sıfırı 5 milyar civarı şu an.Ama motomax kışa girmenin ve rekabeti körüklemenin yaratacağı bir etkiyle o motosikletleri 4.5 milyara filan satabilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler