Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    yaklaşık 1 yıllık supershadow maceramıza dün son noktayı koydum ve şehirdışından gelen bir arkadaşa motoru sattım. Arkasından konuşmuş gibi olmak istemem ama bu motor beni biraz yormuştu bunu söylerken kendi acemiliklerimi de kabul ediyorum. yine de fiyat-kalite-performans anlamında tavsiye edilebilecek bir motor olduğunu belirterek sizlere keyifli-kazasız sürüşler diliyorum belli bir süre sonra başka bir motorla yine buralarda olabilirim kısmet. A.E.O.
    Şanssız bir kullanıcıydın bence. Kendine iyi bak tekrar gel kardeşim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250
    zeykannet,ben sana bilgilerimi gönderdim..dilersen,dilediğin zaman gönderirsin elimden geleni yaparım,hakkında hayırlısı neyse öyle olsun..

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Hepinize merhaba arkadaşlar. (Beni tanımayan ya da hatırlamayan arkadaşlar varsa kendimi hatırlatmak için ilk motorumun bordo ss olduğunu belirteyim) Belki hatırlarsınız ss imi satıp cbf250 almıştım geçen eylül ayında. Ama daha yaz gelmeden, geçen hafta cbf250 mi de satarak bu hafta cbf500 aldım. şimdilik yakıt konusu hariç çok memnunum. Sizlerle de paylaşmak istedim. Eee.. ne de olsa bu forum benim ilk göz ağrım Hepiniz kalın sağlıcakla. Tekrar görüşmek üzere. Nasılsa ara ara giriyorum bu foruma ;)

zeykannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhaba arkadaşlar. (Beni tanımayan ya da hatırlamayan arkadaşlar varsa kendimi hatırlatmak için ilk motorumun bordo ss olduğunu belirteyim) Belki hatırlarsınız ss imi satıp cbf250 almıştım geçen eylül ayında. Ama daha yaz gelmeden, geçen hafta cbf250 mi de satarak bu hafta cbf500 aldım. şimdilik yakıt konusu hariç çok memnunum. Sizlerle de paylaşmak istedim. Eee.. ne de olsa bu forum benim ilk göz ağrım Hepiniz kalın sağlıcakla. Tekrar görüşmek üzere. Nasılsa ara ara giriyorum bu foruma ;)
    hayırlı olsun dostum allah kaza bela vermesin. bayadır forumda sesin çıkmamıştı. yakıt demişsin. nekadar yakıt tüketiyo acaba.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    150 - 180 bın yakar cok sıkarsan 200
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Hayırlı olsun adasel hatırlamazmıyız tabiki hatırladık. Sevgiler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:00 AM ----------

Alıntı Tatlıekşi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu modelin gidonunda yukarı-aşağı hareket edecek kadar bir boşluk var mıdır?
    Benim motorda böyle bir durum var, somunlarını sıkıştırmam gerek duygusuna kapıldım... Belki bir nedeni vardır diye sorup öğreneyim en iyisi.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    Bu arada; Bu mesajdan sonra, benimde bu bahsettiğimiz titreşim azaltan contaları değiştireyim diye aklıma düşmesi üzerine siparişi geçen hafta verdiğim servisime gittim.

Sadece Lastikler değişecek diye beklerken, aslında altındaki geniş tabla dökme demirle birlikte değişeceğini ve 32 Tl olduğunu öğrendim. siparişle getirttiğim bir parça olduğu için geri dönmekde olmadı ve değiştirdik. Parça+Kargo+işçilik 50 TL gitti bilgilerinize. Herzaman derim bu motor işine girdim ya herşeyin ilk kazığını bir kere yiyeceksin ki daha sonra o kazığı yememek için kendi çözümlerini üreteceksin.

Artık böyle şeylerde Oto sanayilerden arayacağım çözümleri.

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    herkese merhaba,
    uzun zamandır fırsat bulup bir iki kelime yazamamıştım..yazdıklarınızı okuyunca iyiki ss kullanıyorum dedim. çünkü gerçekten diğer motorlara göre daha az sorunla karşılaşıyoruz.
    benim ss 8400 km'de. şu ana adar sadece bujilerde sorun yaşadım, takdığım ngk'lar sahte ya da arızalı çıktı sanırım
    şu aralar egzosu değiştirmek istiyorum, biraz yanıklekesi vardı zaten, biraz da eskidi vs.
    bu konuda önerileriniz nelerdir?
    herkesi saygıyla selamlıyorum..yolumuz açık olsun..

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı f-mustang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,
    uzun zamandır fırsat bulup bir iki kelime yazamamıştım..yazdıklarınızı okuyunca iyiki ss kullanıyorum dedim. çünkü gerçekten diğer motorlara göre daha az sorunla karşılaşıyoruz.
    benim ss 8400 km'de. şu ana adar sadece bujilerde sorun yaşadım, takdığım ngk'lar sahte ya da arızalı çıktı sanırım
    şu aralar egzosu değiştirmek istiyorum, biraz yanıklekesi vardı zaten, biraz da eskidi vs.
    bu konuda önerileriniz nelerdir?
    herkesi saygıyla selamlıyorum..yolumuz açık olsun..
    Selamlar. Aynı durum benimde başıma geldi. Egzostumu değiştirmedim. Galvanizciye gittim ve komple crom kaplattım. Sonuç güzeldi 100 Tl verdim. Daha sonra modeli CMX250 olan, bizim motorun egzostu ile aynı olduğunu öğrendiğim egzostun yenisini almadığıma kızdım kendi kendime.

http://tumopar.com/product_detail.as...=020,34&sira=2

Saygılar...

slm .Trabzondan katılıyorun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 AM ----------

Bisan lifanı ile baş edemeyen tanıdığımdan aldığım motordan sonra bütün forum sitelerini okumaya başladım.En iyisi burası.Zaten aldığım motorun beyin sorunu ile ilgili bilgileride burada buldum. http://tumopar.com/category.asp?c_kod=020,10&sira=2 sitesinde fiyatı biraz pahalı geldi

CXM250A CDI ÜNİTESİ
    332,76 TL KDV Dahil

Daha önce kullandığım mondial 125 kt nin ki 35 tl idi.Başka yerlerden kaça aldıklarını yazarlarsa sevinirim.Bilgilerini paylaşan arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Hoşgeldin Volkan. Hayırlı olsun yeni motorun.

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc

volkan hayırlı olsun motorun

bende roadstar almayı düşünüyorum memnun musun tavsiyen nedir

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    monero eksozu alacak arkadaş daha önce saykem nikli arkadaş monero yada ledow eksozu takmıştı fakat randıman alamamıştı bilginize.

http://www.mondial-servis.com/ da da 250MCT LERİN BEYİNLERİNİN FİYAT 16,94 TL
    Bizimkiler niye bu kadar pahalı anlamıyorum

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende roadstar almayı düşünüyorum memnun musun tavsiyen nedir
    Hoşgeldin Avşaroğlu,
    ben bisan değil keeway Kwh-250 kullanıcısıyım ve pekçoğumuzun olduğu gibi bende oldukça memnunum. Allaha şükür bir sorunum yok, olmadıda sadece vakti gelipde değişmesi gerekenler dışında (gaz teli, fren balatası vb)hiç sorun yaşamadım, hiç yolda kalmadım. Motorumu aktif olarak kullanıyorum ve 18000 km yi geçtim. Her nekadar bisancıların forumunda kendi motorlarını en sorunsuz motor yazsalarda, ben bu yoruma kendi hesabıma katılmadığım gibi, o motoru 18000 km kullanmadan bu sonucada varamam.

Herkese Saygılar.

Bendeki 1000 km daha gitmeden yata sardı.Aldığım yeni yatakları tamirci takarken tırnakları ile kazıdı.Yatak hiç tırnakla kazınır mı dedi.Bu kadar adi mal olmaz dedi.Sonra araştırdı Mitsubishi nin bi modelinin eksantrik yataklarını uydurdu bizim motora.Şu anda beyni arızalı ve
    ve bulamıyorum.İstanbul dan birsürü bisan bayisini aradım ellerinde yok.Sirkecide ki bayide olabileceğini söylediler.Yarın orayı arayacağım.Bulursam sizede yazarım.
    Ayrıca AVŞAROĞLU na da diyeceğim motor çok rahat sarsıntısız ancak parça sorunu yaşarsın böyle.Mondial ın 250 MCT leri var onların sarsıntısı biraz daha fazla ama parçaları ucuz ve bol.Onlardan al. Ben pişmanım alma derim sana.

Bisan Lifan .Keeway. Junlin ve Monero virago nun takliti.Aralarında ekzantrik kayışı dışında ne fark var ki? Benim bildiğim hepsi aynı.

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı volkanboz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki 1000 km daha gitmeden yata sardı.Aldığım yeni yatakları tamirci takarken tırnakları ile kazıdı.Yatak hiç tırnakla kazınır mı dedi.Bu kadar adi mal olmaz dedi.Sonra araştırdı Mitsubishi nin bi modelinin eksantrik yataklarını uydurdu bizim motora.Şu anda beyni arızalı ve
    ve bulamıyorum.İstanbul dan birsürü bisan bayisini aradım ellerinde yok.Sirkecide ki bayide olabileceğini söylediler.Yarın orayı arayacağım.Bulursam sizede yazarım.
    Ayrıca AVŞAROĞLU na da diyeceğim motor çok rahat sarsıntısız ancak parça sorunu yaşarsın böyle.Mondial ın 250 MCT leri var onların sarsıntısı biraz daha fazla ama parçaları ucuz ve bol.Onlardan al. Ben pişmanım alma derim sana.
    Bulamadığın parçalar için Bisan ın fabrikasını arayıp fabrikasından sipariş edebilirsin. Ben fabrikadan yedek parça getirtmiştim.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bisan Lifan .Keeway. Junlin ve Monero virago nun takliti.Aralarında ekzantrik kayışı dışında ne fark var ki? Benim bildiğim hepsi aynı.
    arkadaşım bence sen kasıtlı bir bisancıların birde keewaycileirn topiğinde bu motorlara çamur atıp duruyorsun ben motorun ve motor bilgin olduğunada inanmıyorum

keeway bisan üreten firma lifandır
    jinlunu üreten firma Zhejiang

firmalar farklı kaldıki jinlundaki motor tek kafa dediğimiz tipdeki bir motor keeway ve bisandaki motorlar v motor yani yakındaın uzakdan alakaları benzerlikleri yok ne çalışma prensipleri aynı nede şekilleri ne görüntüleri hiç bi rşeyleri aynı değil..

bu keeway ve bisanda kullanılan 250 v motor lifan

buda jinlunda kullanılan 250 lik motor

bu iki motorun motordan anlamayan adam bile aynı olmadığını anlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İzmir Bisan'da tonla parça var.İki gün önce depo ısmarladı arkadaşım 165 Tl civarında bir fiyata
    tırnakla kazınan yatak?
    Yataş mı bu yav?
    Hiç bir metali tırnakla kazımak mümkün değildir,varsa öyle bir metalurjik mamul bilelim.
    Söylediklerinin inanılacak hiç bir tarafı yok.

http://mefast.com/LIFAN/MOTORCYCLE/LF250/LF250A.JPG

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 PM ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/...567749_722.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 PM ----------

bu da monero

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 PM ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/...710457_663.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:01 PM ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/...645376_923.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 PM ----------

http://image5.sahibinden.com/photos/...329658_003.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:05 PM ----------

Bana fabrikanın telofonunu verirsen sevinirim.Aradığım servisler fabrikanın kapandığını söylediler.Sadece Mustafa KELEŞ diye bi servis ustası yarına bulabileceğini söyledi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:11 PM ----------

Sayın Logaritmacı kardeş:Yukarıdaki linkleri bi bak modellerin arasındaki farkları bi bana söyle bende bişe bilmediğimi kabul edeyim.
    Savaşkayan bey: biraz alay ediyorsun benimle.Hiç abartmadan başımdan geçenleri anlatıyorum.Ve keşke diyorum Trabzon un Akçaabat ilçesinde Ergun Motor var.onunla sizi bi konuşturabilseydim.Ve keşke o yatağı saklayıpta sana gönderebilseydim ancak anlardın beni.Bakardın yataş mı deyil mi diye?Yoksa böyle inanmanız çok zor.
    Birde kasıtlı olarak bunları yazdığımı ifade ediyorsunuz.Garajda yatan motorumun resimlerini yakında ekleyeceğim buraya.Birde birşey bilmediğimi ifade ediyorsunuz:Daha önce 2 zamanlı odun kesme testeresinin piston ve segmanlarını değiştirerek tekrar çalıştırdım ve halen çalışır vaziyette.Daha önceki 125cc lik motorumun fren balatalarını zincir.ön direksiyon bilyasını.arkadaşlarımın motorlarındaki cant göbeğini telleri tamamen söküp takarak değiştirilmesi.arızalı statörün değiştirilmesi gibi tamir işlerini bizzat ben hallettim.Tamam tam bir motor ustası deyilim ama hiç bişey bilmeyen biri de deyilim.Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarya sizinki de bu.Okuyun başka topikleride bakın bu kadar sorun var mı? Ben okudum .İnanın özendim adamlara.Motor yağından konuşuyorlar.Gezilerinden konuşuyorlar.Topik ismi versem yine sabote etti diyeceksiniz.
    'Kişinin aynasıdır işi. lafa bakılmaz' derdi eski okul müdürüm.Şimdi siz motorlarınızı övün durun bakalım.Bir sorununuz olunca ne yapacak sınız?Benim gibi yana yakıla parça aramayacak mısınız?Başka firmalardan bulmaya çalışmayacakmısınız? Fabrika kapandı diyor bayiler(zaten Türkiyede böyle bi fabrika olduğuda meçhul.Keşke olsa) Ben sıkıntı çekiyorum.Başka kardeşlerimiz çekmesin istiyorum.Varsa sizin bildiğiniz kolay bir yol banada söyleyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler