Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı onrbaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2 hafta sonra istanbuldan marmarise kadar gidicem keewaySS ile. şuan 8000 km de, gitmeden önce servise ustaya götürücem bi bakım yapsın diye. onun dışında önerilerinizi alayım, nelere dikkat edeyim, nerden arıza verebilir. mesela 4 saat 5 saat durmadan yol gider mi bu alet hiç yapan oldumu?
    a-Yanında anahtar takımın,lastik tamir köpüğün ,2 adet yedek buji ve buji anahtarın,yedek anahtarların,bir far ampulü,bir de stop ampülü yedeği olsun yeterli bence."Daha da tedbirli olacağım"dersen yedek şambriyel,el freni al.
    b-Motor hiç durmadan 4-5 saat yol yapar şişmez.Ama üzerinde sen şişersin.
    c-Motoruna rüzgar siperliği taktır,sonuçta kullandığın motor cruiser,rüzgara yiğitçe karşı koyuyor olacaksın.
    d-Sık sık mola ver,her 200-300 km de üşenme, iki tekerleğin bilyelerini,göz önündeki somunları,civataları kontrol et.
    e-Motorunda heybe yoksa taktır.Motosiklet filelerinden en az 2 tane ,2 de
    kancalı lastik(arabaların bagajlarına takılanlardan)al.çok işe yarıyor.
    f-fosforlu yelek yolda görülebilir olmanı sağlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    onrbaran Benim yaptıgım yollara bakarsan ne kadar km yaptıgımı görebilirsin bir günde 1000km yaptım en uzun ondan öncede 3500km yapmıştım akdeniz ve ege turu olarak tamamında yanına almanı tavsiye edeceğim ilk şeyler motor yağı avadanlıkların kontrol et buji anahtarı ve buji

birde soruna cevap vermeyi unuttum hiç durmadan 4-5 saat motor giderde sen gidemezsin

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    güzel motorda herşeyden önemlisi vibrasyon!... Vibrasyon yok denecek kadar az ise harika bi motor!...
    [B][COLOR="Blue"]EN GüZeL GeZi EvE GeLiP MoToRu SöNdüRdüğüN GeZidiR...[/B] [/COLOR] :bestmt:[B][COLOR="Blue"] ÜNALCAN SOYSARAÇ [/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    vibrasyon falan hissetmedim ben 2 kişi çantalar tıka basa dolu gittim sadece uzun yolda yagına bakmak gerekiyor hepsi o

vıceroy hayırlı olsun gerçekten çok güzel bir motordur gv650 olumsuz birşey duymadım o motorla ilgili sadece gaza bastıgın kadar yaktıgını biliyorum birde yanlara çanta takma konusunda birşey diyemeyeceğim imkanım olsa şu anda alırdım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ü_soysaraç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel motorda herşeyden önemlisi vibrasyon!... Vibrasyon yok denecek kadar az ise harika bi motor!...
    Vibrasyon? o da ne?Bu motorda vibrasyon hisseden oldu mu arkadaşlar?

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vibrasyon? o da ne?Bu motorda vibrasyon hisseden oldu mu arkadaşlar?
    yüksek viteste 20-30 la gidince al sana vibrasyon başka yok
    şaka tabi ben 130 a kadar çıktım vibrasyon falan pek hissetmedim ama çok rüzgar yedim
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    birde soruna cevap vermeyi unuttum, hiç durmadan 4-5 saat motor giderde sen gidemezsin
    Motor da gidemez ki.. kaç litredir yahu bunun deposuuu...
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

savaskayan ve yelken teşekkür ederim bilgilere.

yola çıkmadan önce yağ değiştireceğim ve ustaya bakım yaptıracağım, olası sorunları ıssız yollarda yaşamaktansa şimdiden önüne geçelim

izmire kadar gidip orda bir gece kalıcam, sonra devam edeceğim. doğru diyosunuz ben bi kez 1.buçuk satlik yola gitmiştim perişan olmuştum, ama çok rüzgar vardı yani

camoni benzin istasyonu olan yerlere gidicem abi arabistan çölüne gitmiyorum yav . durmadan dediysem motoru dinlendirmeden demek istiyorum. ama anlaşılan o ki kendimi dinlendirmem gerekecek. zaten arada gezilecek yerler var 2 saatte bir dururum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eksoz Açma,katalıtık Konvertor

Dün by_star la buluştuk Muratlı'da.
    Benim motorun eksozlarında 2 şer perde açıktı ama sesi hoşuma gitmiyordu.
    3 er perde daha açtık,ancak en sonra katalitik konvertörleri bıraktık.
    Sonra by_star ın ledow ile sonucu karşılaştırdık.
    Ledow'un eksozları tamamen açık ve gür olmakla beraber metalik bir eksoz sesi var.
    Bisan'da sadece katalitik konvertörler var,tok ve gür bir eksoz sesi var.
    Bu daha iyi oldu.
    Performans kaybı hiç olmadı,çünkü bu işlemden sonra 2 kişi 33 km lik yolu geldik.
    Bu sabah TV de izledim,Amerikan motoryapımcıları yarışmasında ustalardan biri
    "eksoz uzatılırsa güç,kısaltılırsa tork artar,uzun eksozla 4 hp kadar fark oluor "dedi.
    Gerçi onların 2500 cc motorları ile bizim 250 cc motorlar pek orantılanamaz ve
    çok da anlamı olmaz

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    onrbaran Hayırlı yolculuklar arkadaşım hız limitlerine uy radara girdim diye gelme sonra en önemlisi kazasız belasız gidip gelmen BİSMİLLA de baş marşa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onrbaran Hayırlı yolculuklar arkadaşım hız limitlerine uy radara girdim diye gelme sonra en önemlisi kazasız belasız gidip gelmen BİSMİLLA de baş marşa
    Şehir İçi Şehir Dışı Otoyol
    50 Km/s 70 Km/s 80 Km/s
    Bursadan itibaren diğer vasıtalar kadar motosikletlere de dikkat etmen gerekiyor
    ben İzmir yoluna gece otomobille çok gidip geldiğim icin gecenin bir yarısında önüme ışıksız mobyletler çıkmasına neredeyse alışacaktım

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    arkadaşlar yeni keewayların efsane motor tarafından getirileceğini duymuşsunuzdur ben ulaşamadım sitelerinden herhangi bir bilgiye biligi olanlar varsa aktarırlarsa sevinirim

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Viceroy, motorun ve evin hayırlı olsun... Güle güle kullan ve evinde de sağlık ve mutlulukla otur inşallah..

Motosikleti
    2006 R6
    arkadaşlar benim ss te sorun oluştu bu sabah yolda gelirken motor stop etti jigle de çalışıyor gaz verince stop ediyor gaz yemiyor tabi. 2-3 dakka jiglede çalıştıktan sora düzeldi. tam şirketin önüne geldim tekrar stop etti ama yine jigleyle çalışıyor gaz kolunu çevirince stop ediyor bu neden olabilir.bu sorun ilk defa bugün oldu anlamadım karbüratördenmi acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benzinde pislik olabilir.Hava filtren tıkalı olabilir.
    Benzin için filtren var mı?

Motosikleti
    2006 R6
    benzin filtresi kendinde yokmu ki? bilmiyorum ama ben takmadım herhangi birşey.birde az önce kontrol ettiğimde karbüratörün pistonlara bağlantı yerinde ıslaklık vardı elimle dokunduğumda benzin olduğunu farkettim umarım başıma iş açmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    orada bir conta olması lazım.Kontrol ettir.Başına iş açarsın.
    Motosikletin orijinalinde benzin filtresi yok.Ben de sonradan taktım.3-5 liralık birşey

Motosikleti
    2006 R6
    Ewet Zaten O Contanın Dibi ıslaktı Orayı Göztermem Lazım Bi Ustaya Ama Ustalara Da Pek Güvenemiyorum öyle De Bi Problemimiz
    Var Napıcaz Bakalım

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    adı üstünde ustaya güvenmek lazım arkadaşlar ama tabiki her ustaya değil yoksa benim gibi sonra motor indirirsiniz bencede sorun karbüratörden zaten sende akıntıyı görmüşsün sadece tahmin tabi benzin filitresi orjinalde yok ama depoda filitre var pislik için taktırırsında büyük birşey değil küçükleri var onlardan taktır şekil itibarı ile birde dikkat et hava alırsa motorda teklemeden başlayan randumazsızlıklar görülebilir bendede aynısı oldu giderken stop etti uzun süre çalıştıramadım sonra iterek çalıştırdım ve bir dahada olmadı ama kesinlikle pislik geldi yok bujilerde ateşlemede sorun vardı diyemiyorum çünkü aradan zaman geçti iterek çaılştı gene çalışmazdı bu arızalar olsa birde uzun yolda olduki aküde falan bir sıkıntı olması çok zor bir ihtimaldi.
    Bu arada merak edenler için söyleyim fabrikadan çıktıgında benim motorların pistonları ters takılmış ilk benim sıkıntılarım oradan başlıyor anlaşılan sonrası ile de piston sekman supap ve supap yuvaları değişti onun dışında herhangi bir sıkıntı yok şimdilik ama daha motor sevisten çıkmadı.

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    arkadaşlar bizim motorların parçalarını bulmak çok zor ben 20 gündür debriyaj teli ve arka fren teli arıyorum yok.motomaks parça göndermiyor bu işi artık efsane motora devrettim oradan karşılayacaksınız diyor.Bu arada sirkecideki motopar a gittim oradada telleri temin edemedim.yani sözün kısası yedek parça sıkıntısı bizim motorlarda başladı.şu anda ciddi hiçbir problem yaşamadım motorumda ve çok memnunum ama bir sorun çıktığında ne yapacağız onu bilmiyorum.
    debriyaj telim koptu kendim birşeyler uydurdum ama ya uyduramayacağımız orjinal parça ihtiyacımız ne olacak. efsane motorla irtibat kuran arkadaşlarımız varmı eğer varsa bizleri bilgi
    lendirirlerse sevinirim. hepinize kazasız ve sorunsuz sürüşler dilerim
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler