Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaşlar bugun benım motoru bayağı bir yordum. biliyosunuz daha 600km de falan rodaja bile girmedi. en son akşam gelirken yağ ışığı yandı. kenara cektım stop ettim. söndü 2 km sonra tekrar yandı. bende bıraktım garaja. yağı daha 3 hafta önce değiştirdim ama ozamn bilmiyodum elf in 2t yarı sentetik yağını koymustum. Sizce ne olmus olabilir? şimdi birdaha bakmadım yarın falan bakıcam durum nedir? Birazda yanık kokusu geliyodu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun benım motoru bayağı bir yordum. biliyosunuz daha 600km de falan rodaja bile girmedi. en son akşam gelirken yağ ışığı yandı. kenara cektım stop ettim. söndü 2 km sonra tekrar yandı. bende bıraktım garaja. yağı daha 3 hafta önce değiştirdim ama ozamn bilmiyodum elf in 2t yarı sentetik yağını koymustum. Sizce ne olmus olabilir? şimdi birdaha bakmadım yarın falan bakıcam durum nedir? Birazda yanık kokusu geliyodu
    Yağ ışığı yandığı zaman 1,5 lt kapasiteli sele altındaki yağ deponda yarım lt yağ kalmış anlamına gelir. Yağ ışığı yandığı zaman 2t tam sentetik yağ ile selenin altındaki yağ deposunu fulle.

Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Copy_x, hoşgeldin. Önceki sayfada Ketchup'ın ilanı var, ordan bakabilirsin. Usta konusu hepimizin derdi. Motorun farklı problemleri için farklı ustalara götürüyoruz genelde. Bende bir kere su pompasının su kaçırması olayı oldu, Maslak Ferco motor onardı. Tabi motorum garantili olduğu için ücretsiz onarmıştı. Ücretli onarımda bayağı güzel kazık yeniyor. Bir problem çıktığı zaman aslında en güzeli elden geldiğince kendi imkanlarınla çözmek. Burda birçok bilgili insan var, onlar seni yönlendirecektir.

Erdem Er6n'in çok güzelmiş, güle güle kullan. GPR'ını satmak durumunda kaldığına üzülüyorum fakat ihtiyaç bu, umarım en kısa zamanda satılır.

Astral Sen ne yapmışsın böyle Runner'a. Vallahi bravo, iyi işçilik. Seni cepten aradım birkaç kez, mesaj da attım, cevap gelmedi. Numaran mı değişti? Çarşıların en azından birinde buluşsak diyorum.

Bu arada arkadaşlar, Giannelli komple egzosum geldi. Bir set Michelin Pilot Activ lastikleri de aldım. İkisi de arkadaşta duruyor. Şimdi geri dönüp bunları motoruma takmayı iple çekiyorum. Ekstra olarak NGK iridyum buji + Motul 710 motor yağı + 10/40 şanzıman yağı değişimiyle beklentim bayağı yüksek. Sonuçları burdan yazarım.

Herkes kendine çok iyi baksın, görüşmek üzere.

Orhan sen bu gidişle athena kit falan da yapıcan anlaşıldı
    Ben de 710 motul aldım 2 litre. Sen ne kadara aldın motulun litresini??
    Bu arada depoda yarım litreden fazla castrol yağ var onu nasıl boşaltıp komple motul koyabilirim fikri olan var mı???
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    orhan harbiden senin makine canavar olacak komple gianelli+ yeni lastikler+ iridium buji vs. filan.... şimdiden maşallah diyelim nazar değmesin

koray abi motul yağı nereden ne kadara aldın bilgi verirsen sevinirim ben bulamamıştım.

Motosikleti
    GPR125R
    KOROMAKO kardeş ben daha yağı 3 hafta önce değiştirdim ve sadece 150km falan gittim nasıl bukadar hızlı yağ azaltabilir ki? Yağ mı yakıyo motor? yakıyosa neden yakıyodur? Fazla devirli kullanmamdan mı?

Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    KOROMAKO kardeş ben daha yağı 3 hafta önce değiştirdim ve sadece 150km falan gittim nasıl bukadar hızlı yağ azaltabilir ki? Yağ mı yakıyo motor? yakıyosa neden yakıyodur? Fazla devirli kullanmamdan mı?
    Yağ deposunu bir kontrol et derim. Bir de şu var: Benim motor 1200 km civarlarında 1 litre yağı yakarken bazı arkadaşlarımızın motorları 500 km civarlarında 1 litre yağı yakabiliyor. Bunun bir ayarı olduğu söyleniyor. Servis bana 1200 km normal demişti, ben de fazla irdelemedim o yüzden.

Deponda yağ çok azalmışsa fulle yağı. Kaç ml aldığına bak, 150 km de kaç ml yakmış anlayalım.

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan harbiden senin makine canavar olacak komple gianelli+ yeni lastikler+ iridium buji vs. filan.... şimdiden maşallah diyelim nazar değmesin

koray abi motul yağı nereden ne kadara aldın bilgi verirsen sevinirim ben bulamamıştım.
    Internetten biraz araştırma yaptım ve bir distribütörle tanıştım. 30 tl / 1 litre fiyattan bana verdi. Hatta stoklarına bakacak, toplu alımlarımızda bize güzellik yapacak. Adam 2t konusunda çok bilgili ve tam bir motor tutkunu. Bizim motorlarda kullanılacak en doğru yağ olduğunu söyledi. Motulun üzerinde bizim derbilerin silüeti var zaten

Evet castrole göre vs daha pahallı ama hem performansı arttırır dedi, hem de fazla duman atmaz dedi. Bundan sonra ben de motul kullanıcam. 1000 km kullan dedi, motor kurumları vs dışarı atsın dedi ondan sonra performansındaki artışı hissedeceksin dedi.

Motosikleti
    GPR125R
    peki şimdi ben daha önceden elf 2t yarı sentetik koymustum şimdi ne koymam gerekiyo? castrolun hangisini önerirsiniz. Bide eski yağı boşaltmam mı gerekiyor yoksa üstüne eklesem olur mu?

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    peki şimdi ben daha önceden elf 2t yarı sentetik koymustum şimdi ne koymam gerekiyo? castrolun hangisini önerirsiniz. Bide eski yağı boşaltmam mı gerekiyor yoksa üstüne eklesem olur mu?
    acemı kardes sana bır lınk atıyorum bu lınktenn yag ıhtıyacını karsılıyabılrsın castrol 2t race yagı sıparıs ettt 20 tl yeee halledebılrısn oky kardesımmm bu arada makınanı sahıbındene vermıssın hayırdır bınerken satmakmı ıstedın haaaa
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    GPR125R
    Alıntı derbici_52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemı kardes sana bır lınk atıyorum bu lınktenn yag ıhtıyacını karsılıyabılrsın castrol 2t race yagı sıparıs ettt 20 tl yeee halledebılrısn oky kardesımmm bu arada makınanı sahıbındene vermıssın hayırdır bınerken satmakmı ıstedın haaaa
    Vayy dikkatinden kaçmamış.. yok bee kardeşim dedim bakalım motorun alıcısı falan nasıl. zaten bilerek yüksek fiyat yazdım ki satılmasın. ben zaten aşık oldum motora 1 ayda

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Vayy dikkatinden kaçmamış.. yok bee kardeşim dedim bakalım motorun alıcısı falan nasıl. zaten bilerek yüksek fiyat yazdım ki satılmasın. ben zaten aşık oldum motora 1 ayda
    https://otomobilshop.com/final/login...440d365b32a775 pardon yaa lınkı vermeyı unutmsum kusra bakma dıkkaımı cektıı benımkıde orda zatennn ordu yazarrrr
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    motul 710 2t yada castrol power 1 racing 2t yağ kullanacaksın. eski yağı boşaltabilirsen daha iyi olr ama boşaltmak zor gibi geldi
    castrol'ü BP istasyonlarından (kızılelmadaki bp de yok boşuna bakma ) ya da bauhause'dan alabilirsin.
    motul'u nereden bulabileceğimi ben de daha bilmiyorum
    motorunun 150 km de 1 lt yağ yakması çok ilginç ilk defa bu kadar çok yakan duydum. koray abinin de dediği gibi bizim motorların yağ tüketimi 500km ile 1200 km arasında değişiyor.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ara sıra başlıgınızı takip ediyorum. paylaşımlarınız çok kaliteli, tebrik ederim.
    merak ettigim için bir soru soruyorum. caddebostan sahil yolunda viraj yapan gpr125 (zannedersem rengi beyazdı) kim? eger buradan yazmaya çekiniyorsanız özel mesaj atabilirsiniz.

Motosikleti
    kesin bilo'dur

Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    orhan askerde olduğuna göre kesin bilodur
    adam lastikleri de michelin yaptıktan sonra yardırıyo demekki
    nasıl viraj yapıyodu?? kesin yatırmıştır makinayı dehşet bi şekilde?? güzel kullanıyo çocuk şahit oldum bir kere alayımızı ayıklar yani yolda

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Benzincilerde yağ boşaltma işlemini ücretsiz yapıyorlar. Bi pompası var, onunla çekip alıyo yağı. Bizim yağ soğuk olacağı için biraz serttir, yavaş boşalır ama BP'lerde ücretsiz boşaltıyorlar bilgin olsun. Ben de ilk aldığımda Shell'den yarı sentetik koymuştum. 10km kullanıp boşalttırdım. Shell de yağın parasını geri vermişti helal olsun =)

O yanlayan da kesin Bilo'dur evet =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Evet , sahil yolunda viraj yapanin bilo oldugunu dusunuyorum bende , uzun zamandir formum'da sesi cikmiyor ama.

Acemi castrol power 1 racing 2t satin almak istersen dolapdere isiklarda kucuk bir yag istasyonunda bolca mevcut locasyon hakkinda bilgi almak istersen yardimci olabilirim.

Koraycim bak erdem yag bosaltma islemini aciklamis sende bu sekilde yap istersen.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul 710 2t yada castrol power 1 racing 2t yağ kullanacaksın. eski yağı boşaltabilirsen daha iyi olr ama boşaltmak zor gibi geldi
    castrol'ü BP istasyonlarından (kızılelmadaki bp de yok boşuna bakma ) ya da bauhause'dan alabilirsin.
    motul'u nereden bulabileceğimi ben de daha bilmiyorum
    motorunun 150 km de 1 lt yağ yakması çok ilginç ilk defa bu kadar çok yakan duydum. koray abinin de dediği gibi bizim motorların yağ tüketimi 500km ile 1200 km arasında değişiyor.
    kadır arkadasıma katılıyorum bende tam 500 km yaptımm ve yag tankım bosaldııııı yagı koyunca olcmustummmmm ve arkadaslar benım makına turkıyenın en uzun tunelı olan ordu tunleınde tam tamına 150 kmh yaptım sızce nasıl makına hakkını vermısmmıı tabıkı bendekı kılo farkıda var 95 kılo yum yorumlarınızı beklıyorum
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Ooo süpper o zaman yarım litre yağ var depoda boşalttırıp bi motul koyayım bakalım ne değişecek.. Hem performans hem de duman atma konusunda kullanımdan sonra sizinle görüşlerimi paylaşırım

Motosikleti
    kadır arkadasıma katılıyorum bende tam 500 km yaptımm ve yag tankım bosaldııııı yagı koyunca olcmustummmmm ve arkadaslar benım makına turkıyenın en uzun tunelı olan ordu tunleınde tam tamına 150 kmh yaptım sızce nasıl makına hakkını vermısmmıı tabıkı bendekı kılo farkıda var 95 kılo yum yorumlarınızı beklıyorum
    derbici selamlar, yol düz müydü? Ben hafif yokuş aşağı 155 gördüm. Ama naked'ın ayrodinamiği biraz daha farklı olduğu için 3-5km son hızı düşük olabilir. Diğer arkadaşlar 160 görüyorlar.

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derbici selamlar, yol düz müydü? Ben hafif yokuş aşağı 155 gördüm. Ama naked'ın ayrodinamiği biraz daha farklı olduğu için 3-5km son hızı düşük olabilir. Diğer arkadaşlar 160 görüyorlar.
    valla erdemcım benımkının son hızı buu valla aldıgımdan berı ılkDEFA YAPTIM YA BENIM KILODANDA FARK EDIYORR TABIKI YOLUSORMUSSUN EVET DUZDUU VE TUNELIN ICINDEYDIIIIII
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    valla erdemcım benımkının son hızı buu valla aldıgımdan berı ılkDEFA YAPTIM YA BENIM KILODANDA FARK EDIYORR TABIKI YOLUSORMUSSUN EVET DUZDUU VE TUNELIN ICINDEYDIIIIII
    Abi düz yolda 150 çok iyi rakam. Zaten oluru da 150. 160 basan arkadaşlar hafif yokuş aşağı basıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler