Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bak şöyle söylim.. Ben Burgman'ı aldığımda bi arkadaşta da 2t runner sp vardı. Kalktığımız zaman eğer ben savsaklayıp kalkarsam Runner kalkışta geçiyor, 80-85 kms'ye gelirken yakalayıp ben geçiyodum. Eğer ön fren ve dip gazla kalkarsam kafa kafaya kalkıp sonrasında yine geçiyodum. Bizim motorlar da Runner'dan biraz daha ivmeli ve Runner 100de ivme kaybediyorsa, bizimki 120de ivme kaybetmeye başlıyor. Burgman'la çok kafa kafaya kapışır yani =) tabi Burgman'ın son hızı daha yüksek.. Ama ben Derbi'yle gaza gelip bi Nexus500 bir de Piaggio'nun 500lüğü ile kalktım. Geçtiler tabi.. Ama pes etmedim çok pis kovaladım. Işıklarda durunca da herkes onlara değil benim motora bakıyordu tabi hayran hayran
    Yani kalkışta geçeriz ama 120den sonra ayıklar diyosun ?? e olsun o kadar da nerden baksan 400 cc motor..

Alıntı ersin-uln- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abilerim. ehliyetimi bu yaz alıyorum. 2 yıldır kanuni hussar kullanıyordum. değiştirmek istiyorum ve derbiler çok hoşuma gidiyor. daha önce cbr 125 e karar vermiştim ama derbi aklımı çeldi yazdıklarınızıda okudum biraz onlarında etkisi var. bana yardımcı olabilirmisiniz motorunu satmak isteyen varsa siz veya tanıdıgınız konuşabilirsek çok iyi olur.. ve ilk kez vitesli motor sahibi olacak bir 17 yaşındaki için nasıl olur beni bilgilendiren olursa çok sevinirim. şimdiden hepinize çok teşekkürler.
    slm ersin.. gaza gelmeyip düzgün kullanırsan al derim. biloyla kanka olursunuz )
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı ersin-uln- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abilerim. ehliyetimi bu yaz alıyorum. 2 yıldır kanuni hussar kullanıyordum. değiştirmek istiyorum ve derbiler çok hoşuma gidiyor. daha önce cbr 125 e karar vermiştim ama derbi aklımı çeldi yazdıklarınızıda okudum biraz onlarında etkisi var. bana yardımcı olabilirmisiniz motorunu satmak isteyen varsa siz veya tanıdıgınız konuşabilirsek çok iyi olur.. ve ilk kez vitesli motor sahibi olacak bir 17 yaşındaki için nasıl olur beni bilgilendiren olursa çok sevinirim. şimdiden hepinize çok teşekkürler.
    kardesım aramıza hos geldın bu motoru ılkkez alacagın ıcın tavsıye etmem bence cunku cok atık bır makına sana fazla gelebılır sen vısteslı olarak bır baska makınada kendını gelıstır ve ondan sonra bu makınayı alderım cunku turboya gectıkten sonra ılkkez vıteslı kullanıcak bır ınsana cok agır gelebılrım benım sahsı gorusum bu makınayı alıpta dusmenı ıstemem cunku bıraz tuzlu bır makına benı sakın yanlıs anlama ersın kardes senı sogutmak gıbı bır nıyetım yok sadece bılgılenıdrmek ıstıyorum sadece oky sen ıyı dusun bence ama makınayı soracaksan 125 lıkler arasında 10 numara makına hem gorsel olarak hemde hız olarak tabıkıde rs 125 saymassak benden bukadarr
    fazla soze gerek yok

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani kalkışta geçeriz ama 120den sonra ayıklar diyosun ?? e olsun o kadar da nerden baksan 400 cc motor..

slm ersin.. gaza gelmeyip düzgün kullanırsan al derim. biloyla kanka olursunuz )
    Bana Gilera Runner demeyin, eski motorumu hatırlıyorum,üzülüyorum...Benim bu motorla ne nexus 500, ne de başkası başedebiliyordu ama güzel fiyata sattım,derbi aldım ama hala aklımdan çıkmıyor, keşke maddi imkan olsaydı satmasaydım, 0-100:6sn, son hız ise bilmiyorum, ibre 160'da bitiyordu;
    neler var derseniz aklımdaki bazıları
    Malossi hava filtresi
    Malossi uzun şanzıman
    Malossi kevlar kayış
    Polini debriyaj seti
    Malossi varyatör
    Malossi reed valve(membran)
    Malossi silindir kiti
    PM tuning salyangoz egzos (sadece bu tek başına 3.5HP veriyordu)
    Yarış fren balataları
    Pirelli lastikler
    Motor orjinal 22HP, bunlardan sonra 30HP civarı oldu ve aktarmada bu parçalarla sıfır kayıp olmuştu...Kalkışta motoru tutamıyordum, beni Manisa'da bilmeyen yoktu...Bütün parçaları Almanya'dan alıp, herşeyini kendi ellerimle yapmıştım, sonra Antalya'dan gelip aldılar...Tabi xenon, ledli stop,digital göstergeler vs saymıyorum...İstesem ve zamanım olsa Derbiyi'de böyle yaparım ama düşünmüyorum!

İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Astral naapmışsın sen yaa küçük bir canavar yaratmışsın fabrika çıkışı zaten seri olan motoru iyice deli bişiy yapmışsın.. derbiyle uğraşsan 600 ss lerle kapışır vaziyete getirirsin artık
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    http://www.sahibinden.com/satilik_19...XQQdisplayitem

Murat 124 bakayim dedimde olaya bak
    First Day Of My Life

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/satilik_19...XQQdisplayitem

Murat 124 bakayim dedimde olaya bak
    evet ugurcum ben gulmekten oldum bıttım valla hele son cumleye yaaa adam gırgırına koymus galıbaaa haaa nedersınnnn
    fazla soze gerek yok

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astral naapmışsın sen yaa küçük bir canavar yaratmışsın fabrika çıkışı zaten seri olan motoru iyice deli bişiy yapmışsın.. derbiyle uğraşsan 600 ss lerle kapışır vaziyete getirirsin artık
    Tek kelimeyle harika bir motordu, Türkiye'de ki en güçlü 2. runnerdı... O kadar eğlenceliydiki ER5,CBR125,CBF250 vs kalkışta yok ediyordum...Derbiyi yapması zor değil, şuan sadece giannelli egzos var, buna 170'lik athena, reed valve, karbüratör veya daha büyük meme taksam inan bu motorda acayip uçar ama buna zaman yok!Gilerayı bu hale getirmem 1senemi aldı, inan artık motoru vidasına kadar ezbere biliyordum. Ama derbiyi satıp üzerine ekleyip XT660 almayı düşünüyorum ya da şehiriçi için uygun olduğundan nexus 500, nexus alırsam rahat durmam çünkü scooterları çok iyi biliyorum.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

arkadaşlar derbisine 7 litreden fazla benzin atan varmı??

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı smail adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    smail nerelerdesin yau? sesin soluğun çıkmıyor. 7 litreden fazla atmak derken? ben depoyu sıfırladığımda 7den fazla atıyorum. 100km'de 7den fazla yakan var mı diye soruyosan ben çok devirli kullandığım zaman 7ye yaklaşıyorum.

Bu arada smail, senin KM saatinin problemi neymiş? nasıl yaptırdın?
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı smail adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet tamda bende bu konuya degıncektım arkadaslar neden teknık ozellıklerınde depo 13 lt yazarken depomuz 7 yada 8 lt alıyorkı anlam veremdım ben tam depoyla oda 25 tl ye doldu tam olarak 135 km gıttım arkadaslar acaba nasıl cokmu gıtmsın acaba bu bılgıyı paylasırsanzı sevınrım ıyı geceler
    fazla soze gerek yok

slm arkadaşlar

arkadşlar marmariste çok ii bir ustayla tanıştım.bütün şikayetlerimi 4 saatte giderdi sağolsun.arka balatayı değiştirdi km yi halletti zincirden bir bakla söktü debriyaj ayarıdır far ayarıdır absürd şeyleride halletti benzin göstergesi çalışmıyordu onuda halletti ve cebimden sadece 60 lira çıktı.helali hoş olsun.yetkili servis sadece balataya 65 ytl demişti.devir saati sapıtıyor demiştim.onuda ustaya söylemiştim onuda halletmiş.km göstergesini ön tekerdeki mıknatısları yaklaştırarak çözdü.motorumla hiç tekletmeden 500 km yi doldurdum.marmaris ridersla marmaris datça turumuz oldu.ve 75 km sonunda depoyu tekrar fullediğimde 10 ytl benzin aldı.tahmin 133 lira kmde.yağa gelince 400 km sonundayağ lambası yandı ve 1lt castrol 2t tam sentetik yağdan koydum.şimdi tek derdim sol siyah grenajdan bulmam gerek internette easy partta 4 euro.ama siteye güvenemiyorum.mayısta istanbula gelicem ferco ya bakacam artık.yarında fethiyeye giteyi düşünüyorum.bakımları tam motoruma güveniyrum.

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    smail sorunlarının gıtmsıne sevındım arkadasım benımkındede pek sorun kalmadı sayılır su tek sorunu makınanın sigorta yakması onuda daha cozmedım neden bilmiyorum bakıcam ılerleyen zamnlarda
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r

aranıza katılmak istiyorum lütfen acil yardım

öncelikle herkese selamlar saygılar..ben mehmet kavan bir motosiklet meraklısı olarak mardinden aranıza katılıyorum.arkadaşlar en son motorum zealsun gs 200den sonra gpr düşünüyorum ve şu an neredeyse pazarlığını bitirdiğim bir gpr var http://www.sahibinden.com/acil_cok_t...XQQdisplayitem motor bu 3 bine anlaştık 2bin nakit bin lira 45 günlük çek vereceğim.sahibiyle konuştum sorunu yok diyor sadece kıştan beri yattığı için marşla çalışmıyormuş vurdurup çalıştırmış.neyse o sorunuda ona yükledim yaptır öle alacağım dedim.tek çekingem makinanın mevcut bi sorunu varsa ben burada mahfolurum.ne ustası var nede parçası 2binliralık çinliye 1lira masraf yaptım 2 bine sattım.demem oki bunun olmazsa olmazı neledir nerelere bakmam gerekiyo makina oradaki servislere baktırabilirmyim.arkadaşlar her türlü bilgiyi istiyorum şimdiden zahmette bulunup cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.gönlüm 600lük ss den yana ama bu senede derbiyle biraz daha pişmek istiyorum zaten esnafım kriz var bütçede bayaa kısıtlı herkese kazasız sürüşler...mehmet kavan mardin copy_x_1@hotmail.com ketchup abim makinasını sattımı satmadıysa linkini gönderebilirmi acaba

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Copy_x, hoşgeldin. Önceki sayfada Ketchup'ın ilanı var, ordan bakabilirsin. Usta konusu hepimizin derdi. Motorun farklı problemleri için farklı ustalara götürüyoruz genelde. Bende bir kere su pompasının su kaçırması olayı oldu, Maslak Ferco motor onardı. Tabi motorum garantili olduğu için ücretsiz onarmıştı. Ücretli onarımda bayağı güzel kazık yeniyor. Bir problem çıktığı zaman aslında en güzeli elden geldiğince kendi imkanlarınla çözmek. Burda birçok bilgili insan var, onlar seni yönlendirecektir.

Erdem Er6n'in çok güzelmiş, güle güle kullan. GPR'ını satmak durumunda kaldığına üzülüyorum fakat ihtiyaç bu, umarım en kısa zamanda satılır.

Astral Sen ne yapmışsın böyle Runner'a. Vallahi bravo, iyi işçilik. Seni cepten aradım birkaç kez, mesaj da attım, cevap gelmedi. Numaran mı değişti? Çarşıların en azından birinde buluşsak diyorum.

Bu arada arkadaşlar, Giannelli komple egzosum geldi. Bir set Michelin Pilot Activ lastikleri de aldım. İkisi de arkadaşta duruyor. Şimdi geri dönüp bunları motoruma takmayı iple çekiyorum. Ekstra olarak NGK iridyum buji + Motul 710 motor yağı + 10/40 şanzıman yağı değişimiyle beklentim bayağı yüksek. Sonuçları burdan yazarım.

Herkes kendine çok iyi baksın, görüşmek üzere.

Motosikleti

buldum adamımı

arkadaşlar teşekkür ediyorum arkadaşım derbici cihan,derbi aşkımı iyice körükledi motorla ilgili kafamda tek soru işareti kalmadı onun ilanından ona ulaştım benim baktığım makina umarım temiz çıkarda size bol bol medeniyetin beşiği mardinin fotoğraflarını yollarım.lastik ve yağ konusundada sanırım artık buranın kanalıyla alımını yapacağım havaleyle para gönderip bana yağ göndrecek güvenilir bir yer arıyorum arkadaşlar..herkese kazasız sürüşler...

bu arada beyaz derbi sahibinin çektiği video da çok güzeldi..derbiler peşpeşe yardırıyo :9

Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkür ediyorum arkadaşım derbici cihan,derbi aşkımı iyice körükledi motorla ilgili kafamda tek soru işareti kalmadı onun ilanından ona ulaştım benim baktığım makina umarım temiz çıkarda size bol bol medeniyetin beşiği mardinin fotoğraflarını yollarım.lastik ve yağ konusundada sanırım artık buranın kanalıyla alımını yapacağım havaleyle para gönderip bana yağ göndrecek güvenilir bir yer arıyorum arkadaşlar..herkese kazasız sürüşler...

bu arada beyaz derbi sahibinin çektiği video da çok güzeldi..derbiler peşpeşe yardırıyo :9
    SLM ARAMIZA HOS GELDIN KARDESIM BU ARADA PAZARLIGINI YAPTIGIN DERBIN ICIN SIMDIDEN HAYIRLI OLSUN INSALLAH KAZASIZ BIR SEKILDE BINERSIN MAKINANA BU ARADA DERBI ICINMI YAG ARIYORUSUN ONUN ICINSE SANA BIR LIN ATAYIM BURDA ISTEDIGIN YAGI BULURSUN BIZIM DERBILER CASTROL 2T KULLANIYOR OKY GORUSMEK UZERE https://otomobilshop.com/final/login...440d365b32a775
    fazla soze gerek yok

Motosikleti
    hoş bulduk. mardinde olmama rağmen bu topic sayesinde sanki motorcu bi grubun içindeymşim gibi hissediyorum bütün arkadaşlarımın yaklaşımı on numara.tabiiki bu insanın kendisini bilmesiyle alakalı.düşünün ben bir makina gördüm adam üstünde duruyo yanına yaklaştım abi hayırlı olsun dedim hani klasik sorulardan sordum.adamın verdiği ilk cevap motoruma dokunmadan bak adama şöle baktım ya dedim bu ne hava bu ne kendini beğenmişlik benim eski makinam biraz görünüşlüydü burdaki scooterlara nazaranokullu çocuklar abi kaç basıyo falan sorarlardı alırdım birini arkama bi tur attırırdım.demem oki insanın alçak gönüllü olması.tabi öle insanlarda tanıdım burda bi abi var tamer hoca kendisi opt dr cerrah çok alçak gönüllü yaşı gereği enduro takılo grup yapmışlar dünya turuna çıkıyolar.honda transalp ile.adam çok mütevazi ortak noktamız motor o kadar güzel ve felsefik yaklaşıyo ki anlatamam.arkadaşlar herkese içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum derbici_52 dostum cevap için özzellikle teşekkürler herkese kazasız günler..mehmet kavan mardin__

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erdem abi derbin bi kuskun duruodu.. satılık yazısıysa iice ezmis onu kawanı yanında
    ..................

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdem abi derbin bi kuskun duruodu.. satılık yazısıysa iice ezmis onu kawanı yanında
    Yok be Uğur, ezik falan değil =) Belki biraz küsmüştür bana ama... Kawa'dan çok çok daha karizmatik duruyo. Eşi yok resmen. Bu akşam bi çıktım Derbi'yle. Kawa'dan sonra yavaş gelicek gibime geldi ama yok. Hala çok hırçın. Kawa'yla sadece birkaç kez motoru tanımak için dip gaz yaptım. Onun dışında hiç basmıyorum. Derbi'yle gezerken o ses insanı öyle bir gaza getiriyor ki... Herkes dönüp bakıyor. Satmak zorunda olduğum için çok üzülüyorum =(
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/acil_cok_t...XQQdisplayitem arkadaşlar şu ilanı inceleyip fikrinizi söylermisiniz.tamam gidecem orda servise götürecem ama mardinden oraya kadarda haybiyeye gitmek itemiyoum..şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler ..iyi geceler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler