Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Tum arkadaslarin Seker bayramini kutlar , sevdikleri ile nice bayramlara kavusmalarini temenni ederim.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Arkadaşlar hepinizin bayramını kutluyorum.
    Dünden önce devir göstergesi çalışmadı bi ara. herşey çalışıyo ama çubuk 0 da duruyo. Stop edip çalıştırdım normale döndü. Size de oldumu böyle bişiy?? Bir de dün bayaa bi sıkıştırdım motoru sıkışık trafikte ara gazlamalarla. Park edince eksozun içine baktım öyle ısınmışki karanlıkta içinde kor oluşmuştu sanki eksozun içinde ışık var gibi. Bugün de bayaa bi gazladım. Parkedince baktım öyle değildi. Sizin de dikkatinizi çekti mi böyle bişiy??
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar derbinin hafifliğini hiç göz önünde tutmuyosunuz hyo-Derbi olayında

iki zamanlı seridir ama Hyoda olsa derbinin motoru bu sefer normal hyoyu kalkıştada geçemez. Ve ya GPR nin üzerinde 250R'ye göre 30 kilo daha agır bi sürücü ile bu testi yapın öne fırlıyabilcekmi acaba?

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı kocak04 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şükür nihayet bitti..(79 sayfa) neyse öncelikle herkese selamlar..adım onur manisada yaşıyorum.uzun zaman dır derbi hakkında bilgi topluyorum araştırma yapıyorum.benimde çok sahibi olmak istediğim bir alet..en yakın zamandada (gerçi artık bahara inşallah) bi gpr satın almak istiyorum..ayrıca hepinize böyle bir başlık açıp benim gibileri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.bütün yazıları okudum ama yinede aklıma takılan soruları cevaplayıp yardımcı olursanız sizlere minnettar olurum.hepinizin mübarek ramazan bayramı kutlu olsun..şimdilik iyi akşamlar görüşmek dileğiyle..
    Herkesin bayrami kutlu olsun, bende manisaliyim, simdi izmire tasindim ama manisaya gidip geliyorum, bende GPR var, belki manisada görmussundur 45 C 4954 plakam turuncu renk, baskada yok zaten ayri mesele,zaten gunde 10 defa durdurulmaktanda biktim, abi bu ne muhabbeti...herneyse eger görüsürsek canli olarak da bilgi alabilirsin

Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinizin bayramını kutluyorum.
    Dünden önce devir göstergesi çalışmadı bi ara. herşey çalışıyo ama çubuk 0 da duruyo. Stop edip çalıştırdım normale döndü. Size de oldumu böyle bişiy?? Bir de dün bayaa bi sıkıştırdım motoru sıkışık trafikte ara gazlamalarla. Park edince eksozun içine baktım öyle ısınmışki karanlıkta içinde kor oluşmuştu sanki eksozun içinde ışık var gibi. Bugün de bayaa bi gazladım. Parkedince baktım öyle değildi. Sizin de dikkatinizi çekti mi böyle bişiy??
    Gösterge olayi bende de oluyor arada ama sorun degil ac kapa tamam...

Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gianneli komple egzost var bildigim kadarıyla 13 bin cevirio egzost ile duzgun ayarlar yapıldıgı takdirde 140 dan sonra yavaslıo dogru gianneli komple egzost koyunca zaten mecburen katalizatorde iptal oluo oda daha iyi devirlenmesini saglıo motorun acık hava filtresi kat iptali giannel egzost iyi ayarlar ile denemek lazım ama bnm akrabada hyo vardı sahilde kapatıyoruz ben yakalıyorum onu 120 de kapattık 147 ye kadar aynı gitittik kalkısta yiyiorum ztn
    Bizde katalizör zaten yok, EGR var, egzos gazini silindire geri basiyor performans düsüyor, emisyon iyilesiyor...

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar derbinin hafifliğini hiç göz önünde tutmuyosunuz hyo-Derbi olayında

iki zamanlı seridir ama Hyoda olsa derbinin motoru bu sefer normal hyoyu kalkıştada geçemez. Ve ya GPR nin üzerinde 250R'ye göre 30 kilo daha agır bi sürücü ile bu testi yapın öne fırlıyabilcekmi acaba?
    Tamamda özelligi zaten hafif ve güclü olmasi, niye motorlarin agirligini esitleyelim ki, arkama kum cuvalimi koyayim...Adamlar´hafif olsun diye, butun saseyi aluminyum yapmislar,depo filan özel plastik, keske hyoda paraya kiyip böyle bir yaris replicasi yapsaydi tabi ilk olarak moto gp`ye katilsaydi da replica olsaydi....Bu motor hafifligi ve gianneli egzosu ile belli hizlara kadar hyo yu gecer,zaten denenmisi var, ondan sonra hacim,tork,güc devreye girer! Kalkistada gpr`in vites oranlari cok kisa 1. vites 2 sn de bitiyor 2-3-4-5 ibreyi takip edemiyorsun ama 6 ya attiginda hyo gecer cünkü cok uzun orani var...Binme imkaniniz olursa ne demek istedigimi anlarsiniz, hele 8000den sonra o sesi duymalisiniz
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamamda özelligi zaten hafif ve güclü olmasi, niye motorlarin agirligini esitleyelim ki, arkama kum cuvalimi koyayim...Adamlar´hafif olsun diye, butun saseyi aluminyum yapmislar,depo filan özel plastik, keske hyoda paraya kiyip böyle bir yaris replicasi yapsaydi tabi ilk olarak moto gp`ye katilsaydi da replica olsaydi....Bu motor hafifligi ve gianneli egzosu ile belli hizlara kadar hyo yu gecer,zaten denenmisi var, ondan sonra hacim,tork,güc devreye girer! Kalkistada gpr`in vites oranlari cok kisa 1. vites 2 sn de bitiyor 2-3-4-5 ibreyi takip edemiyorsun ama 6 ya attiginda hyo gecer cünkü cok uzun orani var...Binme imkaniniz olursa ne demek istedigimi anlarsiniz, hele 8000den sonra o sesi duymalisiniz
    Sanki seriliği sadece iki zamanlı motoruna borçlu gibi bir izlenim aldım konuşmalardan. Dediğiniz gibi alinyum hafif şase çok önemli

Sportif kullanımda zaten Hyosung baştan kaybediyor, ikisini pistte kapışırken hayal edemiyorum

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    fazla gazlaynca egzost cok ısınıyor ondan sanırm bendede oluyor içi kor gibi bence egzost yetmio gpr a gianneli takmak lazım

Motosikleti
    PCX 150
    Astral teşekkür ederim ben turgutlu danım merkezden değilim..besyo da okuyorum.gidip geliyorum..ama denk gelir inşallah bir gün tanışmak isterim..ayrıca gpr nide görüp incelemek isterim.bide manisada bi satılık gpr var 3000 de 2005 model gianelli varmış linkini koyuyorum.

http://www.sahibinden.com/sifir_gibi...XQQdisplayitem

bi sorun var galiba böyle ekleyebildim kusura bakmayın..
    sizce nasıl alet alınırmı fiyat iyimi?özellikle astral sen belki biliyorsundur motoru..

Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Arkadaşlar dün şanzıman yağını değiştirdim. Vites geçişleri acayip rahatladı. (Cihan, benim tamirci kesinlikle katkı koymayın diye şiddetle bir tavsiyede bulundu. Debriyajı bitirir bir süre sonra dişli sıyırır dedi). Bir de benzin hortumu bayaa bi deforme olmuştu onu değiştirdim. Tamircim de 2T yağ olarak Castrol yerine Motulu öneriyor. Orhan'ın da tecrübe ettiği gibi performansı arttıracağını iddia ediyor. Bir dahakine ben de Motul koymayı düşünüyorum. Sezonu kapadık mı gezi falan yapmıycaz mı uygun hava koşulu olan bi pazar günü ne diyosunuz millet??

Tmrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi GPR 125 R (2006)
    Merhaba arkadaşlar;

Orhanko'nun msn adresi yada telefon numarası var mı acaba sizde?
    OXYGEN

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Arkadaşlar dün şanzıman yağını değiştirdim. Vites geçişleri acayip rahatladı. (Cihan, benim tamirci kesinlikle katkı koymayın diye şiddetle bir tavsiyede bulundu. Debriyajı bitirir bir süre sonra dişli sıyırır dedi). Bir de benzin hortumu bayaa bi deforme olmuştu onu değiştirdim. Tamircim de 2T yağ olarak Castrol yerine Motulu öneriyor. Orhan'ın da tecrübe ettiği gibi performansı arttıracağını iddia ediyor. Bir dahakine ben de Motul koymayı düşünüyorum. Sezonu kapadık mı gezi falan yapmıycaz mı uygun hava koşulu olan bi pazar günü ne diyosunuz millet??

Bu pazar yağmur gorunuyor meteorolojide ama ne olacagı bellı olmaz pazar gunu için hava iyi olursa toplanalımmı arkadaşlar ne dersınız????

Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pazar yağmur gorunuyor meteorolojide ama ne olacagı bellı olmaz pazar gunu için hava iyi olursa toplanalımmı arkadaşlar ne dersınız????
    23 derece hafif yağmurlu gösteriyor. Bugün de öyle gösteriyordu yazdan kalma bir hava var. Yağsa nolur hem ya şeker diiliz yaa. İlk gezimizi hatırlayın ;)

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    23 derece hafif yağmurlu gösteriyor. Bugün de öyle gösteriyordu yazdan kalma bir hava var. Yağsa nolur hem ya şeker diiliz yaa. İlk gezimizi hatırlayın ;)

Pazar gunu asırı yagıs olmadıgı surece ben gezıye varım!!!!!

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    şanzuman yagı olarakda motul 7100 serisi var 10/40 ondan koymanızı tavsiye ederim cok kaliteli özel bir yag linkini vermiştim eski sayfalarda

Motosikleti
    Alıntı kocak04 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astral teşekkür ederim ben turgutlu danım merkezden değilim..besyo da okuyorum.gidip geliyorum..ama denk gelir inşallah bir gün tanışmak isterim..ayrıca gpr nide görüp incelemek isterim.bide manisada bi satılık gpr var 3000 de 2005 model gianelli varmış linkini koyuyorum.

http://www.sahibinden.com/sifir_gibi...XQQdisplayitem

bi sorun var galiba böyle ekleyebildim kusura bakmayın..
    sizce nasıl alet alınırmı fiyat iyimi?özellikle astral sen belki biliyorsundur motoru..
    O ilandaki motor zaten benim motorum,istemeyerekde olsa otomobil almam gerekiyor, satılırsa satılır satılmazsa daha düşük model bir araç alırım, motorumdan çok memnunum...

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki seriliği sadece iki zamanlı motoruna borçlu gibi bir izlenim aldım konuşmalardan. Dediğiniz gibi alinyum hafif şase çok önemli

Sportif kullanımda zaten Hyosung baştan kaybediyor, ikisini pistte kapışırken hayal edemiyorum
    Sonuçta 2zamanlı motoru aynı cc dekı motorlardan 2 kat daha güçlü bazı 250cc ler ıle aynı, motorun özellikleri saymakla bitmiyor,kullanılan bütün parçalar özel, birkaç örnek ön amortisörler sebac marka ters çatal, arka tek paioli marka bunlar dünya çapında yarışlarda kendini kanıtlamış markalar,arka teker bağlantıları, şase komple alüminyum,frenlerde radyal bağlantılar kullanılmış,isterseniz ön maşayı değiştirmeden ön diski daha da büyütebiliyorsunuz zaten gerekte yok...Lastikler pirelli sport demon...daha birçok özelliği var,bunları diğer markalara kıyaslayın,onlarda marka bazında neler kullanılmış,sonuç olarak pistte dehşet eğlenceli bir motor, hyodan çok daha iyi yatıyor,zaten yol tutuşa diyecek birşey yok, yani tam bir küçük moto gp 125cc replicası

Tmrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi GPR 125 R (2006)
    arkadaşlar daha önce de sormuştum ama kimse cevap vermemiş. orhanko'ya ulaşmaya çalışıyorum telefon numarasını bilen var mı acaba?
    OXYGEN

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Tmrkn ulaştı bana arkadaşlar, kayboldum sanmayın

FREEBLADE_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ 400;yamaha ybr 125,aprilla rs 50 cross
    slm arkadaşlar öncelıkle aranıza yeni geldım tabıkı aranızda yer varsa bende gılera mxr 125 var kafamda bır problem var şu derbıler nasıl ya arkadaşlar kaç gıdıyor bu makınlar ve arıza falan yapan oldumu hıç aranızda kafam eserse alabılırım onlardan dıye düşünüyorum bılgılendırırsenız sevınırım arkadaşlar ben kırklarelınde oto ve motor alım satımı ve tamırcıyım buralara yolunuz düşerse başımın üstünde yerınız var beklerım

Motosikleti
    PCX 150
    hoş geldin geçmiş sayfalarda aradığın bilgilere ulaşabilirsin.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı FREEBLADE_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar öncelıkle aranıza yeni geldım tabıkı aranızda yer varsa bende gılera mxr 125 var kafamda bır problem var şu derbıler nasıl ya arkadaşlar kaç gıdıyor bu makınlar ve arıza falan yapan oldumu hıç aranızda kafam eserse alabılırım onlardan dıye düşünüyorum bılgılendırırsenız sevınırım arkadaşlar ben kırklarelınde oto ve motor alım satımı ve tamırcıyım buralara yolunuz düşerse başımın üstünde yerınız var beklerım
    Hocam selamlar. Derbi, MXR kadar güçlü değil malesef (avrupa emisyon yasaları vb durumlar yüzünden) Ama teknolojisi ve malzeme kalitesi çok iyi. Tabi sen daha iyi bilirsin ki egzoz, hava filtresi vb değişiklikler sonrasında gücü hatırı sayılır şekilde artıyor.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Alıntı FREEBLADE_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MXR 125 kadar olmasada 170 yapabiliyor,kırıp,dökmezseniz,kurcalamazsanız arıza ihtimali yok gibi,motor yamaha made in japan,şase vs aksamlar aprilia ve gilera, örneğin aynı motor hiçbir fark olmadan gilera tarafından da satılıyor modeli Gilera SC 125

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler