Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla artık öğrenciyim ben istanbulda akbille en uzağa gitmenin hesaplarını yapıyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Ps ci arkadaşlar,servis ışığını söndüremiyoruz diye yazmıştım ama bir cevap alamadım,bilen yok mu acaba?

Motosikleti
    benim yazdığım bir önceki msj bak yani 82 sayfanın sonuncusuna
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yazdığım bir önceki msj bak yani 82 sayfanın sonuncusuna
    Ben anlatamadım sanırım,enjeksiyon ışığından bahsetmiyorum,servis ışığı(yağ lambası) nasıl söndürülür onu soruyorum.

Motosikleti
    hımmmmmm
    peki dijital saat ile (yağ değiştirme lambası) fonksiyonunu tek tusla ayarlıyabiliyorsun
    sağ daki tuş ile yağı değiştirincede yeniden sıfırlıyabiliyorsunuz deneyipte olmadımı gene?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımmmmmm
    peki dijital saat ile (yağ değiştirme lambası) fonksiyonunu tek tusla ayarlıyabiliyorsun
    sağ daki tuş ile yağı değiştirincede yeniden sıfırlıyabiliyorsunuz deneyipte olmadımı gene?
    maalesef olmadı,buradaki ustalarda çözemedi bir haftadır yanıyor.

Motosikleti
    Honda forza 250
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef olmadı,buradaki ustalarda çözemedi bir haftadır yanıyor.
    anahtar off konumundayken yağ-saat ayarlama tuşuna basılı tut. basılı tutarken anahtarı on konumuna getir 3 sn kadar daha basılı tut.. o zman kapanması gerek.. kapanmıyosa sorun vardır.. zaten kullanım klavuzuna bakarsanız orda da tarifi bu şekilde..

emater - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    Arkadaşlar merhaba, Ön siperlik kullananlar varmı, orjinali çok pahallı, aldığımıza değecekmi, problem yaşayan var mı?

Motosikleti
    honda ps 150 i
    selam emater
    ben kullanıyorum motoru aldığım gun taktırmıstım (honda marka)
    süratlenmede biraz farklılık oluyor onuda söyle söyliyim yazın bir ara sökmüstüm söktüğüm zamanki ivmelenmeyle takılı olduğu zamandaki arasında bariz bir fark oluyor.Ön cam sayesinde nerede hiç rüzgar almıyorum desem doğru olur.Kıs için çok mükemmel.Ama camın etrafını saran mat renkte bir fitil var o görüntüyü kısıtladığı için ben o fitili söktüm.Elcik kısmını kapatan sağlı sollu iki cam parcası daha var bence hiç bir işe yaramıyor belki bir gun tas vs gibi bir durumda ise yarayacaktır ama rüzgar kesme gibi bir özelliği yok el kısmındaki camların
    iyi sürüşler
    yakıt tüketimi hakkında veren bir arkadas olursa sevinirim

Motosikleti
    honda ps 150i
    ya arkadaslar yakıt durumu nedir son zamlarla ölçüm yapan varmı 100 km ne yakıyor ben ölctüm 3.5 lt çıktı acaba yanlışmı ölçtüm

Motosikleti
    istanbulda olmam nedeni ile motorumu kullanım dışı bıraktım ancak 3.5 yakmaz
    valla bende tam net bir ölcüm yapmadım ama 3.5 yaksaydı benim psm hemen gidip satardım .bendeki gayet ekonomik cbf150 den sonra azcıık daha fazla sarfiyatı o da scooter olmasına veriyorum çok doğal

ölcüm yaparken bazı kriterleri atlamayın
    1.bakımlı olsun motorunuz öyle yapın
    2 uzun yoldamı yaptınız şehir içindemi bu ölçümleri sanıırm sizinki şehir içi dur kalk ve gaza yüklenerek kalkışlardır olsa olsa böyle çıkar bence
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps 150i
    motorcu 48 arkadasım benim motorum bakımlı daha yen,i çıktı bakımdan diyebilirim 35tl lik benzin aldım oda neredeyse 8 litre yapıyor bu benzinle sanırım 250 km yapamadım hesap ortada dostum

Motosikleti
    raiinman benim sürüş karakterlerimde tabi biraz farklı
    mesela ben kalkışlarda asla yarı gaz vermiyorum bile hafif dokunuyorum gaza
    sonra 50 kmye gelmesi için hemen getirmeden hafıf hafıf o 50 çıkıyo böyleyken çok hesaplı oluyo
    ben böyle sürüyorum genelde bana çok ekonomik geliyo allah çarpsın yoksa motorun iyisini kötüsünü hep diyorum biliyorsunuz samimiyetime güvenebilirsiniz
    yada benim ps150 de var bişi
    ben 15 tl ile rahatlıkla marmaris muğla (oradada sürüyorum)muğla marmaris yapıyorum toplam 111_120 km filan olması lazım tabi uzun yol bu
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    honda ps 150i
    bu gun ride on uygulaması yaptırdım lastiklere

Motosikleti
    hayırlısı olsun hocam güvenlik önlemlerini en yüksekte tutmakta herzaman fayda var tabi
    Mustafa Kemal Atatürk

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Değerli dostlar bugün itibariyle ödemesini yaparak güzel bir 2012 gri ps150i satın aldım, çok uzun zamandır forum sitelerinden takip etmekteyim, scorabia 200i ve diğer 200/250 lik scooterler ile arasında kaldım ezildim uykularım kaçtı ... hepsi muhteşem makineler ama ben ps150 de karar kıldım neden...? bugüne kadar bir çok irili ufaklı motosiklet aldım kullandım ( scooter olarak modial, vespa et4, vespa gt250i , hatta cbf 150 'i mi de yeni sattım üzerine biraz ekleyerek ps150) şehir trafiğinde kullanımı en rahat olan vitessiz motor ihtiyacı herzamangündemini korudu... Ps 150 nin gücü performansı bence çizgileri ve klasik göstergeleri beni kendisine aşık etti... artı honda servis hizmetleri ve yedek parça konusuda bu kararımı vermede etkin oldu...
    Scooter den beklentim özellikle İstanbul trafiğinde kullanım kolaylığı, zaman zaman çocuğun okula, dersaneye sevki...;) ardından hanımı alıp alışveriş çarşı pazar vs... hatta gücüne performansına bakınca şehirler arası yolculuk bile yapılabilecek bir scooter (örnek gezi raporlarınıda inceledim gayet başarılı)... zaten 90 taş çatlasa 100 km hızları geçmesini sevmeyen biri için yeterli daha ne olsun tüm beklentilerimi karşılayacak gibi gözüküyor... İnşallah daha iyileri almak isteyenlere nasip olur...
    Selamlar

Motosikleti
    honda ps 150i
    Murat 71 hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim.Dediklerinin hepsi doğru teşh,sler yerinde
    İyi bir motor aldığını destekliyorum.Motor sehir içi çok pratik cok hareketli çok agresif.Sehir dısı kullanımda fena değil.Ben temmuz ayında almıstım bu sene.Aldığım gün honda mototalden kızıltoprak çıktım ve direk şarköye gittim 250 km.Yazlığım orada olduğu için bir süre orada kullandım ve istanbula motorumla döndüğümde km 1.000 oldu ve hemen bakıma girdiim.Ben motora ekstra olarak honda cam taktırdım lastikleri hemen değiştirmistim.Michelin grip taktırdım.İlave olarakda ride on uygulaması yaptırdım lastiklere.Serviste aydınlatma gücünün cok yüksek olduğunu söyledikleri bir ampül taktırdım ve kappa 35 lt çanta taktırdım
    Kazasız sürüsler dilerim

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Alıntı rainman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat 71 hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim.Dediklerinin hepsi doğru teşh,sler yerinde
    İyi bir motor aldığını destekliyorum.Motor sehir içi çok pratik cok hareketli çok agresif.Sehir dısı kullanımda fena değil.Ben temmuz ayında almıstım bu sene.Aldığım gün honda mototalden kızıltoprak çıktım ve direk şarköye gittim 250 km.Yazlığım orada olduğu için bir süre orada kullandım ve istanbula motorumla döndüğümde km 1.000 oldu ve hemen bakıma girdiim.Ben motora ekstra olarak honda cam taktırdım lastikleri hemen değiştirmistim.Michelin grip taktırdım.İlave olarakda ride on uygulaması yaptırdım lastiklere.Serviste aydınlatma gücünün cok yüksek olduğunu söyledikleri bir ampül taktırdım ve kappa 35 lt çanta taktırdım
    Kazasız sürüsler dilerim
    Çok teşekkür ederim, ben orj çantalı olarak teslim alıyorum, muhtemelen cumartesi gününe kalacak, hazırlanma aşamasındayken şu bahsetmiş olduğunuz ride on uygulaması nedir? serviste uygulanır mı? ayrıca ampul serviste mevcut mu? ön cam gerekli mi? cumartesiye kadar da bunları tamamlatırım gerekirse. selamlar.

Motosikleti
    murat_71 bu motor seni pişman etmiyecektir güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    bu arada sahibinden comda x city 250 ile ps150 takasa girilecek arıyorlarmış haberiniz olsun
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1166862/detay/
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)