Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda psi150
    mondial mi alalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    Alıntı ramops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'dan Merhaba arkadaşlar. Şehirler ve milletler arası bir enduro (honda-VARADERO) kullanıcısı olmamın yanında, şehir içinde scooter ımı kullanıyorum. Yıllarca activa kullandım. Son 7 aydır ps150 im var. Fark ne: masrafı bana en az 5-10 katı arası (mesela activa mın ön siperlik camı 20 tl'ydi, beyaz ps imin 250 tl. vs.) Ama arada sürüş kalitesi derseniz çok fark var. Motosiklet kullandıgınızı hissediyorsunuz.
    Bazı arkadaşlar forum da gördüğüm kadarıyla maksimum süratinden bahsetmişler. Benimki çok rahat 100 hadi 110 km/saat yapıyor. Ama abartılı 120 ve üstü için yokuş aşagı saldım bayıra.. gerekiyor. Buna ilave yakıt sarfiyatıda değişiyor: rodaj a uydugum ilk günlerde 230 km 6.3 lt gibiydi. Rodaj tamamlandıktan sonra hem şehir içi dur kalk, hemde seriliğinin verdiği biraz hızlı gitmekten (ortala 70-80) dolayı bu skoru bidaha görmedim.
    6. lt ile 170-190 arası gitmeye başaldım.
    Kullanması keyifli. Frenler kuru yol, yada yagmur dan yıkanmıs yolda iyi ama yeni su birikintisinin oldugu alanda büyük makinamda bile yaşamadıgım sıkıntıları yaşattı. çok kolay kayıyor.Belki orijinal IRC lastıklerinin kaucuk miktarı az, bundan dolayı ilk ıslaklıkta viraja hafif yatırıp girdiğinizde direkt kayıyor.
    Kara kara düşündüğüm bir durum vardı: LASTİK ama kış için. Kışın ne olacak. yagmurlu havada ACTIVA larımı kıyafetimi kuşanıp umursamadan her zaman keyifle kullandım. Hatta kar tipi lastiklerle (yerli IRC ler) karda vede buzda çook kullandım. Peki ps neyapacak? Kışlık lastik araştırdıgımda michlen, pirelli metzeler de honda ps 150 için uygun dişli tip lastik olmadıgını gördüm. ""Bu konuda sizden destek almak istiyorum"". Şu gecmiş bir iki senede ne lastik kullndınız. http://www.sip-scootershop.com sitesinde IRC nin tam kartipi hatta vakumlu modeli var. Almanya da bi elektronik magaza.

Tekrar merhaba diyorum.
    arkadaşım psnin lastikleri sıfır aldığında üzerinde gelenler prelli benim arka lastik ek yerinden ayrıldı servise götürdüm garantiye soktular değiştirelim dediler ben gene prelli marka gelir ve gene aynı problemleri yasarım diye prelli istemedim honda malum prelli ve ırc yi tavsiye etmiş kitapcığında ben üzerine bir miktardaha para vererek michellin aldım şimdi cok memnunum sanada tavsiyem budur ne bir kayma nede bir problem yağmur yaş dinlemiyor lastiğin normal satış fiyatı 130 tl bilgin olsun bence acıma bu paraya ver sonuçta kendi sağlığın için

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    beyler az once fark ettım motorumu sılerken daha 1 haftalık motorumun hava fıltresıyle enjeksıyon yerının arasındakı hortum yok anna dedım takmayı unutmuslar herhaldekı hava fıltre baglantısı bosta bı bılgısı olan varmı beyle yarın servıse goturucemde
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    evet katılım çoğaldı sonunda ve bu çok sevindirici birşey

harbiden keşke michelin olsaymış
    motorcu48 o bölgenin resmini koyarsan sevinirim

Motosikleti
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet katılım çoğaldı sonunda ve bu çok sevindirici birşey

harbiden keşke michelin olsaymış
    motorcu48 o bölgenin resmini koyarsan sevinirim
    bu gun gıturdum bayıye onun sıtılı oyleymıs bende gece motoru temızlıyodum yanlıs gormusum meger yandan da baglantı bogazı varmıs aksam gozuyle gorememısım.fotoraf atmayı ısterdımde cep ten gırdıgım ıcın olmuyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    benim bu motordan şu an tek istediğim şey son hızının biraz artması ve yakıt tüketiminin biraz azalması onun dışında hiçbir sorunu yok hatta bunlarda sorun değil yani
    birde altında mondialı olanlar hondayı kötülemek için girmesinler bu foruma ben didimde oturuyorum burda bi sürü çin malı var geçenlerde gene tokatladım birisini
    çevre yolunda kırmızı ışıkta durduk kapışalımmı dedim buna(çocukta tanıdığım)bu ne böle oyuncak gibi bayan motorumu aldın dedi bana bi kalktık kalkışta geçti o beni karbüratörlü olduğu için yaklaşık 2 sn sonra geçtim bunu çocuğun yüzü düştü
    çin malı motor alıyorlar honda parasına denk geliyo zaten başlıyo 2 ay sonra egzozu düşüyo manifoltosu patlıyor farı, sigortası yanıyor freni kopuyor adamlar yedek parçadan kazanıyorlar benim honda beatim vardı daha önceden.hiçbir bakım yaptırmadık 6 yıl boyunca motorun sadece aküsü bitti ve lastiği patladı başkada hiçbir sorunu yoktu yağını değişirip benzinini dolduruyorduk devam ediyorduk 2004 model motoru 2010 yılında 2000 liraya satttım alanda memnun

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Merhabalar,
    Öncelikle Honda'nın web sitesi yenilenmiş, tabi PS 150 nin sayfası da.
    Vitesli motorumu yeni sattım ve tarz değişikliğine gittim, şimdi bu motor ile ilgileniyorum. Forumunuzdan epey şey öğrendim; foruma yazan, bilgi veren herkes sağolsun.
    Ancak PS nin bagaj hacmine dair pek bilgi yok. Sele altı bagaj nasıl ? Kapalı kask vs alır mı ? Bir de ön grenajda küçük bir torpido gözü var gibi geldi bana, doğru mu ? Torpido gözü varsa onun hacmi nasıl ?
    Teşekkürler ....

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Öncelikle Honda'nın web sitesi yenilenmiş, tabi PS 150 nin sayfası da.
    Vitesli motorumu yeni sattım ve tarz değişikliğine gittim, şimdi bu motor ile ilgileniyorum. Forumunuzdan epey şey öğrendim; foruma yazan, bilgi veren herkes sağolsun.
    Ancak PS nin bagaj hacmine dair pek bilgi yok. Sele altı bagaj nasıl ? Kapalı kask vs alır mı ? Bir de ön grenajda küçük bir torpido gözü var gibi geldi bana, doğru mu ? Torpido gözü varsa onun hacmi nasıl ?
    Teşekkürler ....
    öncelikle birşey sorucam vitesli kullananlar genellikle scooterı sevmezler vitesli motorunuzu satıp niye scooter almak istediniz

PSi n bagajına kapalı kask sığıyor o torpido gözündeki yer çok geniş değil sağ tarafında sigorta var sol tarafı boş kimlik ruhsat ehliyet felan rahat sığıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 ----------

bu ilan beni çok şaşırttı aynı zamandada sinirlendim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32661271/detay

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    [QUOTE=Adrion;2178163]öncelikle birşey sorucam vitesli kullananlar genellikle scooterı sevmezler vitesli motorunuzu satıp niye scooter almak istediniz

Yanıtın için teşekkürler. Motoru şehir içi ulaşım amacıyla kullanıyorum, her gün yüzlerce trafik lambası, sıkışık trafik, özellikle rampalarda dur kalk işi vitesten bezdirdi beni. Scooter şehir içinde vitesli motorlara göre şüphesiz daha pratik oluyor ve bana daha güvenli geliyor. Önceden Honda today kullanmıştım 2 yıl kadar şehir içinde. Bir de işim gereği sıklıkla takım elbise giyme mecburiyetindeyim, scooter da grenaj yapısı dolayısıyla üstümü başımı kirletmeden konforlu seyahat mümkün ama vitesli ybr de pek olmuyordu.
    İlandaki motor beyaz olmasa alabilirdim hemen, fiyatı uygun geldi. Ama gönlümde gri renk var.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ama beni üzdü açıkçası 3 aylık motorun fiyatı 750 lira düşmüş

Motosikleti
    bagaj hacmını soran arkadas ıcın soyluyorum todayın bagaj hacmı daha buyuk desem yanlıs olmaz herhalde ama dıger herseyı cok guzel bu motorun.bu arada benım makına 100de kalıyo anlamıs degılım daha 500 kmde herhalde acılır zamanlada tek kısıyle vıteslı motorla kafa kafaya gıdıyo arkadaslar suanlık acılınca son hızı artarsa gecebılır dıye umuyorum bızım makına.bırde rampaları cok ama cok ıyı alıyo canavar masallah
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    son hız konusunu bende anlamış değildim 105 de takılıyordu fakat gitgide açılıyor ben bunu servise de sordum onlar bana 8000 kmden sonra son hızda artar yakıtta düşer dediler bencede haklılar çünkü onların orda satılığa çıkan bi psi sürdüm motor 33000deydi ve bizim 100-110 görebildiğimiz sürede 130u görüyor bu motor gitgide açılıyor benim motor henüz 2800 kmde özellikle arkaya ağır birini attığınız zaman daha hızlı gidiyor düz yolda arkamda 110 kiloluk bir kişiyle 115-120 görüyorum.dediğiniz gibi motor yokuşlarda keçi gibi oluyor ve acayip tırmanıyor bu motor yokuş motoru sanki.

Motosikleti
    banada oyle gelıyo cunku bu motor 15hp yanı 200cclık motor gucunde yanı bır canavar ama kukremıyo suanlık son hız konusunda demekkı acılıcak bızde beklerız nolcak bu arada nedense benım psm daha oncekı cbf150lmden bıle ekonomık dıcem ınanmazsınız dıye demıyorum sayın :D belkı depo kucuk oldugundan sasırtıyo ama bı gercek baya bana ekonomık geldı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ya ben cbr 125 sürdüm ama doya doya süremedim şöyle bi ybr yada cbf denk gelse doya doya sürücem çok merak ediyorum senin cbfin son hızı kaçtı innova cbfi geçiyor

Motosikleti
    bnm cbf 115 gorouyo ama genelde 105 110 arasıydı bıkere mugla sakar asagı hafıf bı denedım 120 ye kadar cıkmıstım ama genede hız konusunda onu begenmezdım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    motorcu48

Motosikleti: cbf150,honda today ve ps150mmm
    Kan Grubu: O Rh+

Mesajı Moderatöre bildir
    27-02-2008, 01:19

dylan alırım ps almam.......
    18.yüzyılda
    osmanlı avrupalıların pazarı haline gelmiş dışa bağımlı kalıp ekonomisi çökmüştür.günümüzün farkı nedir %100 türk malı üretim nerede sevdiğimiz tüm mallar yabancı markalar

ps almam demişsin ama almışsın motorcu

Motosikleti
    adrion kardes eskı msjlardanmı baktın yazdıgıma ben unutmus gıtmısım bıle.aslında ps almak aklımın ucundan bıle gecmıyodu kı cbfmde varken ben dylanın hastasıydım gorunusu beate fılan benzıyo derdım bıde kullanan akrabam 120yı cok rahat yapıyo derdı.daha sonraları ps geldı derken dylanıda ulkeye getırmeme kararı aldılar bnde gene cbf derken kısmet bunaymıs ama hıcte pısman degılım heracıdan kullanıslı bı motorum var tıpı dylandan ıyı olmasada onun kadar tıplı genede zaten ıtalyadan gelıyo bızım motorumuz ordada pıaggıolar vespalar var tam bır scooter havası ordan gelıyo bızım motora tatlı bı scooter ıste fazlada bısı beklememk gerek
    Mustafa Kemal Atatürk

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adrion kardes eskı msjlardanmı baktın yazdıgıma ben unutmus gıtmısım bıle.aslında ps almak aklımın ucundan bıle gecmıyodu kı cbfmde varken ben dylanın hastasıydım gorunusu beate fılan benzıyo derdım bıde kullanan akrabam 120yı cok rahat yapıyo derdı.daha sonraları ps geldı derken dylanıda ulkeye getırmeme kararı aldılar bnde gene cbf derken kısmet bunaymıs ama hıcte pısman degılım heracıdan kullanıslı bı motorum var tıpı dylandan ıyı olmasada onun kadar tıplı genede zaten ıtalyadan gelıyo bızım motorumuz ordada pıaggıolar vespalar var tam bır scooter havası ordan gelıyo bızım motora tatlı bı scooter ıste fazlada bısı beklememk gerek
    Kardeş motorun hayırlı olsun bende en son cbf daha sonra innova almıştım, bu motorlar çok güzeldi tekrar motor almak istiyorum ama bir türlü adam akıllı karar veremiyorum benim de ps aklımın ucundan bile geçmezken bikaç motorcu abimin tavsiyesi beni dürtmeye başladı innova i ybr esd arasında gidip geliyorum seçenek olarak ps aklıma yatmaya başladı ps küçük lastik cbf den indikten sonra ps yol tutuşu dengesi nasıl geliyor kayıyormu alışmak güç oluyormu cbf den indikten sonra ps keşke binmeseydim dediğin oldumu malum ben aynı bölgede oturuyoruz sıcak oluyor ps su soğutma olayıda cazip geldi bana sence ne yapmalıyım...bide geçenlerde servise bi tekneci arkadaş geldi yeni almış ps i düz yolda giderken gidonu bıraktığında titreşimden bahsetti acaba üzerindeki irc lerden olabilirmi ??

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    arkadaşlar öncelikle uzun aradan sonra bu konunun canlanmasına çok sevindim. son hız konusunda konuşmak istiyorum. arkadaşlar tek kişi 130u gördüm. motorum daha 1700kmde. lastik ve yol tutuş konusundaysa motorumda üstünde gelen pirelli lastiklerim var ama hiç güvenemiyorum. bir su birikintisine girdiğim anda titreme yapıyor. hatta yaz başındada ufak bir kaza geçirdim yine lastikler yüzünden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

arkadaşlar buarada motor kalkışta titreme yapıyor ve garip bir uğultu çıkarıyordu. geçen mesajlarda bu konu konuşulmuş ama ben yinede bilgi olsun diye söylüyorum. servise götürdüm bu şikayetten dolayı. bana debriyaj balatasının kirlendiğini ve temizlemek gerektiğini söylediler. bende bi türlü anlayamadım daha yeni motor. nasıl olabiliyor bu durum ?

Motosikleti
    aykan kardesım forumda yazısmayalı uzun zaman oldu cok sagol
    oncelıkle hıc pısman degılım buda baska bır tat baska bır heycan oldu bana.
    Yol tutus konusunda dıyebılıceklerım sert gırdıgım vırajlarda gıdonda sekme hıssettım onunda arka amastorun yumusaklıgından kaynaklandıgını dusunuyorum oda ayarlanabılormus sorun degıl.forumda kaymadan sıkayet edılıyo sanrım motorda block fren sıstemı oldugundan olsa gerek ozellıkle yagıslı havalarda bende sert frenlemede hep kayabılıcegını dusunup ona gore yolculuk yapıyorum ama ısın komık tarafı cbfle daha cok kayıyordum hep kızaklıyodu motor. Psde kaymayla ılgılı herhangıbı bı sorun yasamadım .gıdonda tıtreme hıc yasamadım tabı rolantede motor calısır vazıyette harıc aslında ben xcıtıng 250ye de bakmıstın onu cok ıstemıstım malum cok pahalıya geldı ama bu motorla arasında cok bı fark yok almısken o alınırkı bu motoru almaya karar verdıysen sana bı motor daha onereyım sym joyrıde arkadasımda var bızım motorla aynı gucte olmasına karsın daha serı bu motordan ve tartısılmaz daha rahat tabı arkada oturan ıcın suren ıcın bızım motor daha rahat oluyo fıyatındada bı fark yok ustelık hemen hemen aynı para.

Boran arkadasım benım motorum 2 haftalık aldımdan berı kalkısta tıtreme oluyo bu motor boyle hatta bısı dıcem kendı motorunu opup basına koycan cunku benım motor kalkısta kayıstan ses getırıyo:D sen 130 goruyosun ben 105 i yenı gordum ama servıstekı ustada bu motor yol yaptıkca acılır dıyo bılmıyom artık gerı kalan hersey ıcın mastercard haha
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)