Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bildiğimiz ayar çin...
    Vay be! ps150'yide yollarda gördük ya. Ölsemde gam yemem artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettigim bir konu var, motorun temizligini nasıl ve hangi temizleme urunleriyle yapıyorsun, gercekten tertemiz yapmışsın (malum uzun yol yapıyorsun toz toprak goturmuştur) ozellikle jant dikkatimi cekti boyasında en ufak cizik (silmeden kaynaklanan) bile yok?
    Arkadaş motoru temiz tutmak kadar güzel fotoğraf çekmeyi de çok iyi biliyor ki exif bilgilerinden DSLR makine ile çekilmiş olduğunu gördüm. Güzel kareler gerçekten. Allah kaza bela vermesin
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş motoru temiz tutmak kadar güzel fotoğraf çekmeyi de çok iyi biliyor ki exif bilgilerinden DSLR makine ile çekilmiş olduğunu gördüm. Güzel kareler gerçekten. Allah kaza bela vermesin

Cok ince noktalara bakıyorsun bakıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:45 PM ----------

Biliyorsunuz fabrika hatası yuzunden garantiden komple debriyaj setim degişmişti. ps ucuyor kacıyordu beni ne yokuşta nede yolda bırakmıyordu fakat, bu yeni degiştirilen debriyaj trafikte 5-10 dur kalktan sonra garip bir "vınnn" diye ses cıkartıyordu. biraz araştırma yaptıktan sonra bazı italyan motorlarında'da ""Nexus, x9 vs."" aynı problem yaşadıklarını gordum. bir kullanıcı, gilera nexus 500 motorun debriyaj balatasına birkac mudahale yapmış ve problemin cozuldugunu yazmış, bende yazdıklarını uyguladım ve sonuc mukemmel.

Gerci ps'mi sattım ama, ps ile trafikte dur kalklar dan sonra debriyajdan garip bir ses problemi yaşayan var ise, aşagıda verdigim fotograf'lar sizi kesin cozume ulaştıracaktır.

Eger debriyaj (debriyaj balatası tas,varyator) kısmını kendiniz sokecekseniz once boyle bir takımınız olmalı

Oncelikle debriyaj koruma kapagını acıyoruz

Debriyaj balataları daha yeni olmasına ragmen (total 74km) renk degiştirmiş

Tasa hicbir mudahale yapmadım

Capraz olarak 2mm kıl testere ile kestim ve balatanın ilk temas kısmını cok az eye ile 45 derece aldım, balatalarıda guzelce zımparaladım işlem tamam

Bu işlemden once debriyaj kapagı trafikte cok ısınırdı el degmezdi, ama bu metot ile debriyaj kapagındaki ısınma gitti yerine tatlı bir ısı oluştugunu farkettim

Not: Bizzat denenmiştir...

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı bdllh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be! ps150'yide yollarda gördük ya. Ölsemde gam yemem artık

Niyeki hiç görmemişmiydin???

Ben kaç kere uzun yol yaptım bu motor ile... eskişehirde oturuyorum. 2 kere Bursa, 1 kere düzce, 1 kere ankara yaptım. eskişehir'in ilçelerini saymıyorum;)

Motosikleti
    Bildiğimiz ayar çin...
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyeki hiç görmemişmiydin???

Ben kaç kere uzun yol yaptım bu motor ile... eskişehirde oturuyorum. 2 kere Bursa, 1 kere düzce, 1 kere ankara yaptım. eskişehir'in ilçelerini saymıyorum;)
    Yok. Sadece birkaç defa dylan gördüm o kadar. Bizim uşakta çinliler ve ybr dışında çok fazla motor yok. Bu senede filoya bir iki tane cbf150 eklendi o kadar. Bir iki senedirde uşak dışına fazla çıkamadım zaten. O yüzden daha kendi gözümle ps görmek nasip olmadı bana.

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı bdllh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok. Sadece birkaç defa dylan gördüm o kadar. Bizim uşakta çinliler ve ybr dışında çok fazla motor yok. Bu senede filoya bir iki tane cbf150 eklendi o kadar. Bir iki senedirde uşak dışına fazla çıkamadım zaten. O yüzden daha kendi gözümle ps görmek nasip olmadı bana.
    o zaman yazın bi izmir yapayım geçerkende sana uğrarız;)

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    videolar için çok sağol abi hep istemişimdir çok güzel uzuyor gidiyor süper kararım hep psden yana ama 2.el bulamıyorum istanbuldan yok:( malum cbr 125 r a dönüyorum:(:(1 2 aya kalmaz alacağım bende allah nasip ederse

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videolar için çok sağol abi hep istemişimdir çok güzel uzuyor gidiyor süper kararım hep psden yana ama 2.el bulamıyorum istanbuldan yok:( malum cbr 125 r a dönüyorum:(:(1 2 aya kalmaz alacağım bende allah nasip ederse
    kardesım al ps150 baskasına yonelme.hem surusu rahat,120-130 goruyor.cbr de anca o suratlere cıkıyor.kafan rahat etsın.motorada bındım dıyeceksın.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

aslann2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ancak bahçeli bir evim olursa ps gibi bir scooter alırım çünkü çalınırsa çok üzer bu ps adamı

Motosikleti
    Honda PS 150i

nedym aposentr ve diger PS ciler

0-100 ve max hiz testleri yaptiniz mi? benimkinin bir gunu bir gunune uymuyor ama allahi var 130 goremedim henuz. en fazla 125. ruzgar cok etkiliyor tabi. bir de apo camin katkisini merak ediyorum hizlanma ve son hiza.

Motosikleti
    peki 0-100 ü kaç saniyede görüyorsunuz? birde şey cbr 125 mi ilk 100 e daha hızlı çıkar yoksa ps mi

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    peki 0-100 ü kaç saniyede görüyorsunuz? birde şey cbr 125 mi ilk 100 e daha hızlı çıkar yoksa ps mi
    Tabiki PS, debriyajım degişmeden once 0-100km 17-20 saniyede 100km ulaşabiliyordu, debriyajım degiştikten sonra 11-12 saniyede 100km ulaşıyordu

Tabi bu hızlar gostergedeki gordugumuz, birde motorunuza gps takarak bakın neler oluyor neler

Motosikleti
    gps nedir? ama nasıl olur ya biri race makina 2 sübablı 6 şanzımanlı race motoru var güç aktarımı zincir?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Mevlüt dostum iş öyle race makine olmasıyla bitmiyor. Dylan'la ben ne cbr125'ler, cbf150'ler geçerdim ki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:29 PM ----------

Ayrıca, Mutlu dostum o bahsettiğin debriyaj probleminden runner varken ben de çok çekmiştim. 15 dakika sıkışık trafikte kalayım böyle kalkarken makinanın aktarım kısımları yırtılır gibi garrrççç diye ses çıkardı. Serviste debriyaj taslarını temizlerlerdi sorun tekrardan ortaya çıkardı. Ama ben alışmıştım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    vay be abi bende aslında gönlüm ps150 dylan dan yana ama daha ps 2 ele düşmedi yok yani olsa

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    5000 lira gibi bir para çıkabiliyorsan sahibinden.com'da ps150 ilanları var. Ki onu geçtim. 4000 liraya kadar temiz bir dylan da alabilirsin

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 lira gibi bir para çıkabiliyorsan sahibinden.com'da ps150 ilanları var. Ki onu geçtim. 4000 liraya kadar temiz bir dylan da alabilirsin
    Kocaeli'de 950 km Dylan var
    http://www.sahibinden.com/2007_model...XQQdisplayitem

Ps 150 i Kocaeli
    http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...XQQdisplayitem
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    de abi çok para ya 5 lirada 300 de ruhsat desen 5.300 e 0 6 ya bırakanlar var:D değmez şimdilik cbr 125 r

Motosikleti
    Bildiğimiz ayar çin...
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman yazın bi izmir yapayım geçerkende sana uğrarız;)
    Olur tabiki. Her zaman beklerim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    de abi çok para ya 5 lirada 300 de ruhsat desen 5.300 e 0 6 ya bırakanlar var:D değmez şimdilik cbr 125 r
    Yalnız dostum şunu söylemeden edemeyeceğim. Eğerki ileride vitesli kullanacaksan o yolda gideceksen cbr 125 iyidir fakat scooter'ın pratikliğini, rahatlığını çok ararsan. Hele hele dylan(ya da ps) ile cbr 125 çok farklı motorlar. İyi düşünmeni öneririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)