Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessiz_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150
    yok kardeşim bir bir değişiklik olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

ps150 nin üretimi şuan durdu yakın bir zamandada pcx150 piyasaya girecek.benim motorda şuan polini 9 baga varyatör,kayış ve yarış tipi çift ayarlı balata var.takılalı 200 km falan oldu.kalkışlarda biraz bağırıyor ilk günküne göre biraz daha az bağırıyor.kalkıştaki cızırtı gitti daha yumuşak bir kalkışı var.ara hızlanmaları süper.biraz daha km yapınca usta biraz daha ayar yapıcak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    aman kardeşim dikkat et ne zaman varyatör kapağı açılsa 40 60 tl gidiyor bende )))

Motosikleti
    honda psi 150
    psi nin üretimi durduğu gibi yıllardır sh, dylan ve psi de kullandıkları motoruda değiştirmişler 2014 sh 150 lerin motor şanzuman farklı.150 cc de pcx150 motoru kullanmaya başlamışlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar psi150 kaç gram yağ alıyor?

Motosikleti
    0.9 yazıyordu

Motosikleti
    başımızda bir sıkıntı var.

yakın bir arkadaşım takas vasıtası ile bir ps 150 aldı (2011 model 12bin km de)

motorun sahibi ps150 ile gelirken yağı eksik görüp (motordan anlamayan birisi) yağ eklemiş ama silme doldurmuş!! ve akabinde duman attığını görmüş (fazla yağı hava filtresine basan karterden hava filtresi yağı tekrar enjektöre çektiği için)

gerekli bakımlar yapıldı (honda serviste) ama arkadaşım bugün aradı. ve yağın çubukta olmadığını söyledi! servisten sonra 200km yol yapımış! ve motorun duman attığını söyledi.

şimdi kafam iyice karıştı.

Motosikleti
    benim motorcum dylanın yağ eksiltme sorunu ilerliyen kmde başladığını söyle o yüzden motorcuma yağı hep kontrol ettiririm değiştirirken hiç eksiltme çıkmıyor.O çubuğa bakınca bende bişey anlamıyorum motorcular nasıl anlıyor şaşıyorum sanırım arkadaşta böyle yapmıştır. kafasında yağ problemi paronaya yapmıştır ama pies lerin yağla ilgili bugune kadar hiç bir problemi olduğunu görmedim.birkere daha serivise baktırsın birdaha bakıma kadar yağla oynamasın duman sorununu dahada yaşarsa başka birine okutturmaktan başka seçeneği yokmuş gibi gözüküyor ehehe

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorcum dylanın yağ eksiltme sorunu ilerliyen kmde başladığını söyle o yüzden motorcuma yağı hep kontrol ettiririm değiştirirken hiç eksiltme çıkmıyor.O çubuğa bakınca bende bişey anlamıyorum motorcular nasıl anlıyor şaşıyorum sanırım arkadaşta böyle yapmıştır. kafasında yağ problemi paronaya yapmıştır ama pies lerin yağla ilgili bugune kadar hiç bir problemi olduğunu görmedim.birkere daha serivise baktırsın birdaha bakıma kadar yağla oynamasın duman sorununu dahada yaşarsa başka birine okutturmaktan başka seçeneği yokmuş gibi gözüküyor ehehe
    bir kaç güne arkadaşlar görüşürüz durumu yazarım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

motor 250 km ancak rölanti çok yüksek ve deli gibi titriyor rölantideyken 1000 bakımından sonra bu durum değişir mi

Motosikleti
    honda psi 150
    psi'lerde rolantide titreme malesef var. rodajdan sonra biraz daha azalır.1500-2.000 km den sonra canavar olur.

Motosikleti
    daha detaylı açıklamam

yakın bir arkadaşım takas vasıtası ile bir ps 150 almaya kadar verdi (2011 model 12bin km de) olaylar aşağıdaki gibi gelişti.

kendisinde 2011 model 9bin kmde sıfır ayarında sh300 vardı. nakit ihtiyacı için daha alt sınıf bir scooterle takas etmek istedi izmirden bir kişi ile görüştüğünü söyledi, motorun linkini bana attı, baktım 2012 model 12bin km de beyaz temiz , leovince egzostlu bir ps150. adamlar görüşüp takasa karar verdi. adam izmirden kalkıp istanbula gelecekti..derken...gelmiş

adam gelince arkadaş adamı ve motoru alıp bana geldi. ve aşağıdaki olayı anlattı

motorun sahibi ps150 ile izmirden istanbula gelirken yağı eksik görüp (kendi söylediğine göre motordan anlamayan birisi) yağ eklemiş ama silme doldurmuş!! ve akabinde duman attığını görmüş gelince bunu arkadaşıma söylemiş dediğim gibi o da motoru alıp bana getirmişti, bende şu görüşe dayanarak: fazla yağı hava filtresine basan karterden, hava filtresi yağı tekrar enjektöre çektiği için duman atıyor diyerek.. en yakın honda servise gitmesini söyledim. satan adam bakımları karşılayacağınıda benim yanımda söyledi. kendilerine şirinevler hondaya kadar eşlik edip ayrıldım

motora komple bakım yapılmış 200tl kadar parayı motorun sahibi vermiş herşey güzel. sonra notere gitmişler motorun 2011 model olduğunu görmüşler! takas bedelini arttırıp satışları almışlar..

derken arkadaş ertesi gün aradı.

motor 500gr yağ eksilmiş dedi bende yuh dedim.

200km de 500gr yakın yağ eksiltmiş ama nasıl olur bana geldiğinde motor duman atmıyordu diye düşündüm!?? o kadar yağ yakan motor köfte arabası gibi gezmelidir.!! 2 zamanlı gibi.

motorun ilk sahibi enteresandır ki çamura yatmıyor gerekli parçaları gönderceğini söylüyor. arkadaşıma yardımcı olacağını söylüyor ve her seferinde banada dediği gibi motordan anlamadığını söylüyor adam sürekli iyi niyetliymiş.

motora önceden ne olup bittiği ve mazisi ile ilgil yorum yapmak istemiyorum çünkü bu yorumumu ve acaba km ile oynanmışmıyı çok önce bakıp yapmam gerekirdi. demekki ben bile kül yutuyormuşum.. ee müneccim değiliz..

motor şimdi sökülecek ve durum nedir bakılacak ona göre parçalar sipariş edilecek.

bu arada nedense motorun yağ çubuğuna ulaşmak bir işkence gibi tam önünde manifolt üzerinde eksijen

Motosikleti
    yağ çubuğuna ulaşmanın bu güne kadar hiç bir motordan zorluğunu görmedim alla alla çok ilginç
    bizim motorun normalde yağ yaktığınıda forum tarihinde bile okumadım o da çok ilginç
    bence o motora hiç masraf yapmayın onda başka bişeyler var satın gitsin

Motosikleti
    honda psi 150
    servis oil change lambasını 4.000 km de bir yanar dedi 4.000 km de yandı motor 15.000 km de bi dahada yanmadı normal mi?

Motosikleti
    bakımları yaptırdığın yer honda ise ayarlıyo elaman onu bizim ferdi yapar onu
    yanıp yanmamasıda hiç sorun değil zaten ona hiç bakmam ki ben yanıncada göze vuruyo ditek hiç sevmeyim

sessiz_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150
    benim motor 12.000 oldu lamba yandı.mecbur götürcez servise

Motosikleti
    1 ekim plaka ruhsatsız motor fiyatı 8.250 :D
    hiç görmediği yüksek fiyatı gördü ama bunun parça fiyatıda var .bir kaza yapsanız yemin ediyorum parça temin edemezsiniz

Motosikleti
    honda psi 150
    ben 6 bine aldığımda bukadar para verilirmi ps'ye dediler. şimdi bakıyorum 8 bini geçmiş fiyatı millet alıyor 8-8.500 e biniyor . parçanın fiyatınıda geçiyosun bide bulamıyosun bekliyosun 1-1,5 ay
    motorcu48 bunu beğendi.

Arkadaşlar x enter 150 ile psi 150 arasında git geller yaşamaktan gına hatta bıkkınlık geldi.
    Bir yandan üretimi durucak olan bir makinaya bu kadar çok para bağlanırmı sorusuna cevap bulamadım. diğer taraftan yamahanın daha çok yeni oluşu sebebiyle
    Bir kronik sıkıntısı varmıdır bilmiyorum. diğer tarafta hondanın 2 eli çok hızlı. al 2 güne ver piyasanın 500 altına anında alıcısı çıkar. yamaha ise insanların daha mesafeli kaldığı bir marka hondaya göre. kafa çooook karışık.birde parça temini için 45 gün telaffuz edilince birde parçalarının pahalı olduğu ima edilince ne yapacağımı bilemiyorum. kafalar çok fena karışık....

Motosikleti
    sen motor kalitesine vereceği hakka bak. onuda güzel fiyata satarsın merak etme

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    hayırlı bayramlar

yeni kelebeğim

...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)